Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 06. 08:10
Előzmény: #2137  Törölt felhasználó
#2140
BigBroker,

Gyoztel ! De azutan mi jovunk !!
Törölt felhasználó 2006. 10. 06. 08:01
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2139
Sziasztok!
Lehet,hogy igaza lesz a brokimnak az 1500-as tőkeemeléssel kapcsolatban?
S.k.
Törölt felhasználó 2006. 10. 06. 07:23
#2138
egyébként érdekes volt számomra eddig is, hogy ha volt kötés, a semmiből jött a vevő, nem írta be magát a könyvbe, azonnali piacon vett.....mintha mindegy lenne milyen áron veszi meg, csak kapjon!

pszihológiailag egyértelmű: nem várt, míg mások lejjebb adják, biztos volt, hogy még így is jól jár!

hajrá NOVO!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 06. 07:19
#2137
link

Nevet váltana a Novotrade! Tőkeemelés előtt a társaság, akár 2,800 Ft/részvény?

Azt hiszem, szép napnak nézünk elébe....:-)

Tudjátok mit? Én is csak félve szálltam be, de azt hiszem, jól fogok járni. Igaz, hogy pár napig az sem volt biztos lesz-e vevő, üres volt a könyv, de egy biztos: amíg a többi részvény a magyar belpolitika miatt zuhant, a Novo nem, ergo a pénzem sem csökkent.

Azt hiszem, egyre valószínűbb, hogy az idei év a politikától semleges vagy kevésbé érzékeny kicsiké...ha keresni akarunk.

Ma nagy ugrás lesz!:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 06. 07:03
#2136
Nevet váltana a Novotrade! Tőkeemelés előtt a társaság, akár 2,800 Ft/részvény?

na ma rátok mosolyog a szerencse!!:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 23:53
Előzmény: #2134  Törölt felhasználó
#2135
Erre ment ma 11%-ot??, hogy "Tényleg el kezdték fejleszteni a weblapot, hisz a Novotrade Rt. már megjelent rajta"

Lehet venni kéne pár részvényt tényleg, annyira jó a rábeszélőke, de nem akarok 1évet várni 2000-ig, annyit megy a syni is ennyi erővel párszor meglovagolva.
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 23:47
Előzmény: #2133  Törölt felhasználó
#2134
"Néztétek a Novotrade honlapját??
novotrade.hu
Tényleg el kezdték fejleszteni a weblapot, hisz a Novotrade Rt. már megjelent rajta!!"

Fantasztikus gyerekek, ezzel már blue chip lesz lassan!:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 23:40
#2133
Sziasztok!

Csak felnéztem még pár mondat erejéig ide, hiányzik ez a jó kis társaság! :-)))
Megszerettem penznyelot is, olyan vicces csávó, mint a Chevy Chase! :-)
Egyik kedvenc színészem amúgy, nem penznyelo! :-)
Komolyra fordítva a szót:
JP-nek üzenem: összejött már 1-2 csaj a csetről, csak tudod nem annyira magas szellemi színvonallal rendelkező csajok voltak, mint pl. Lendvai Ildikó! :-)))))))

Amúgy nem vagyok beképzelt, és bocsánatot is tudok kérni, bevallom, ha hülyeséget írtam, stb. Ez így természetes! Csak őszinte vagyok!

A stílusom olyan amilyen, valakinek tetszik, valakinek nem, ez van!!
Senki sem lehet tökéletes!

Néztétek a Novotrade honlapját??
novotrade.hu
Tényleg el kezdték fejleszteni a weblapot, hisz a Novotrade Rt. már megjelent rajta!!

JP az amit néztél a holnlap cím!!!!!! :-)
Valami izgalmasat vártál?

Most van fejlesztés alatt a weblap!

dakota69-nek üzenem:

Ha Te mondod, lehetett ilyen sztori, bár bizonyítani most sem tudod, hisz egyetlen hiteles írást, cikket sem raktál fel ide a témával kapcsolatban...

Azt mondom, higgyünk Neked, és, ha igaz akkor mi köze a mostani helyzethez????

Volt már ilyen több tőzsdei cégnél is, mármint bennfentes kereskedelem!

Idéztem jónéhány példát, és attól még ugyanúgy veszik a részvényesek ezeket a részvényeket!

Nem kéne lenézned a másikat!
Tudom mit jelent a befektető, és ki is emeltem, hogy én is közép- és hosszabb távra tervezek, és gondolom jónéhányan még, akiknek Novojuk van!!

Aki meg csak pár napig, esetleg 1-2 hétig tartja a Novot, na azt hívják kereskedőnek!
Szóval kereskedik a részvénnyel, mivel pár napon belül eladja, vagy csak spekulál!
Szerintem ezt mindeki tudja itt..

Sok sikert Neked is a Novohoz! :-)))))))

Holnap emelkedés lesz!!!!

Hajrá Novoka! :-))
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 20:41
Előzmény: #2131  Törölt felhasználó
#2132
Kedves Big Broki!

Nem tudom Neked mi szánalmas.Nekem szánalmas amikor valaki olyan osztja az észt és ír minden félét akinek fogalma sincs róla.
Befektető az nem az aki megtakarított kis 100 ezreit befekteti novoba.Befektető az aki hosszútávon kezelt pénzt,akár sajátját kezeli.Nagybefektetőt nem tudom láttál e már az életben,de minimum tízmilliókért vagy százmilliókért vásárol. Nem százezrekért.......

Ami a bennfentes kereskedéses sztorit illeti PANCSER aki egy cégről a keresőkből tájékozódik és nem ismeri a sztorikat .Nem az a baj ha nincs infod, az igen ha úgy csinálsz mintha kurvára okos lennél.Ha a többi infod is ilyen precíz...

Konkrétan a sztori: Egy embert az ÁPTF behívott ,hogy megkérdezzék bizonyos árfolyamemelkedéskor történt tőzsdei adásvételekről.Pont atom emelkedés előtt vásárolt.Nem is bukoptt volna le ha bemegy és elmond akár milyen sztorit.De lusta volt bemenni és ekkor kimentek házhoz.És döbbenten tapasztalták ,hogy az Úr szomszédja pont a cég vezére:-)))))
Utána a vezér mondta ő mindenkinek mondta vegyen részvényt de csak a szegény szomszéd vett:-)))

Egyébként a lényegét a sajtó lehozta.Ebből látszik nem vagy régi tőzsdéző.
De mondom nem gond,csak pont úgy tűnik mint a lufi fújás.Csak utolsó ne legyen valaki a durranás előtt.

AKI A TE NOVOS BÍZTATÁSODRA VÁSÁRÓL MEG IS ÉRDEMLI HA A VÉGÉN SZÍV.Ha nyer gratu és örüljön,hogy nem ő az utolsó balek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:54
Előzmény: #2130  Törölt felhasználó
#2131
Gratulálok ezen topic szereplőinek. Mindig a topon vagytok...!
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:50
Előzmény: #2127  Törölt felhasználó
#2130
Fibo, mi volt ez a link ? Nekem nem jott be semmi, csak fekete-feheren ennyi: Novotrade.Rt.
Fol fog menni mi ?! Kinezem a chartjabol. De azert se veszek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:50
Előzmény: #2128  Törölt felhasználó
#2129
Pénznyelő :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:46
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2128
És milyen jó önavanzsált befektetői tanácsadó lett egy egykori bal kézzel is kiválóan egerező csetrejszolóból:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:45
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2127
link

Legalább valami hamarosan jövünk kis lapocskát fel tehettek volna néhány infoval a társaságról. Majd csak belejönnek a srácok..
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:29
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2126
Penznyelo !

:-)))))))))))))))))))))))))))))))
Ne probalkozz tovabb!! Ne probalkozz tovabb!!

Azert egy BB -hez adalekot hadd biggyesszek mar ide.
A gyorsirasoddal kapcsoltaban valamit. Nem tudod mit veszitesz azzal, hogy egy normalis csajt se sikerult osszecseteljel a tiz ujaddal (max lassabban tenned kozre a gondolataidat) :-)) De azt en mar tudom, hogy Mi, mit veszitettunk volna, ha bejon neked. De hogy ne szaljon fejedbe a stilusod, ezentul nem olvasom a topikot ;-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:12
#2125
Ok, akkor lehet, hogy igaza van, és akkor nem szánalmas, ha bizonyítani is tudja!

Ahogy írtam már régebbi törtlénéseknek nincs sok köze a mostani kereskedéshez, árfolyamhoz!

Volt már bennfentes ker. a Globusnál, Humetnél és tuti sok má cégnél is!
Mégsem hagyták ott a befektetők ezeket a tőzsdei társaságokat!!

Dakota69:

Ez a lufi-téma meg már kicsit uncsi, eddig nem nagyon jött be senmmilyen "lufis" próbálkozás! :-)

Végülis egyesek csak lufikról tudnak beszélni..tegyék, ha ennyi mondanivalójuk van csak! :-)

Hajrá Novoka! :-)

Most van még 1-2 dolgom, nem tudok írni már!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:07
#2124
Dakota69-nek és mindenkinek üzenem:

Nyugodtan írjátok be pl. a napionline.hu keresőjébe a Novotrade kifejezést, és csak az általam is leírt, több évvel ezelőtti, 100 ezer Ft-os szankcionálást találhatjátok meg Novoval kapcsolatban, és NEM bennfentes kereskedelem miatt, hanem múlasztás miatt!

A több keresőbe is bátran írjátok be Novot, és nem nagyon fogtok találni olyan dolgokat, melyek sötét árnyakat vetnének rá!!

Ellenben nyugodtan írjátok be a napionline.hu keresőjébe a Humet szót, és itt tényleg fogtok találni bennfentes kereskedelmes storyt, és nem is egyet! :-)
Ha jól néztem egy komoly bírság volt Humetnél, 500 ezer Ft-os bennfentes ker. miatt!

Erről ennyit, és a Humet ennek ellenére még most is egy jó részvénynek tűnik! :-)

Ha véletlen a Novonál is lett volna mégis bennfentes ker., akkor sincs semmi baj, hisz a büntetést biztos megkapta, ha volt ilyen, és ettől lehet vele kereskeni, ugyanúgy, mint a Humettel, vagy Globussal!!! :-))))))))

Dakota69!!!!

Nem szép dolog rágalmakat, mocskolódásokat terjszteni egyik cégről sem!!!
Ez elég szánalmas próbálkozás!!

Hajrá Novoka!! :-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:03
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2123
BB, régebben volt az, amiről dakota69 beszélt, nem találod meg netes keresőkben...
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 18:57
#2122
Dakota69:

Ja, és ha véletlen mégis megtörtént volna, akkor me már a múlté az ügy!!
Ha vannak gazdasági, tőzsdei ismereteid, akkor tudhatod, hogy több, tőzsdén szereplő cég esetében történt már bennfentes kereskedelem, és persze elég magas bírságokkal sújtva őket!!!!

Idéznék pár izgi bennfentes kereskedelmes storyt a kedvedért és minden érdeklődő kevéért:

1.) PSZÁF bírság bennfentes kereskedés miatt a Humet ig. tagjának (2)
válasz erre 2002.08.13
Dr. Galamb Vilmost, a Humet igazgatóságának tagját a Humet részvényeire kötött bennfentes kereskedelem tilalmába ütköző tőzsdei ügyletei miatt 250 ezer Ft felügyeleti bírsággal büntette a PSZÁF. Galamb Vilmos év eleji ügyleteinek jogszerűségét a Portfolio.hu már az ügyletek végrehajtásának idején is kétségbe vonta, s a PSZÁF végül közel féléves vizsgálat után meghozta az ügyben a határozatát. Miért is büntetett pontosan a felügyelet? A Felügyelet célvizsgálatot folytatott a 2002. január-február hónapokban kötött tőzsdei Humet részvény-ügyletek tárgyában, amely vizsgálat kiterjedt Galamb Vilmos ezen időszakban lebonyolított Humet-ügyletei körülményeinek tisztázására is. Galamb Vilmos, mint a Humet Rt. igazgatóságának tagja, a Tpt. alapján a Humet Rt. vonatkozásában bennfentes személynek minősül. Galamb Vilmos, aki egyúttal a Senergie Kutatási és Fejlesztési Rt. vezérigazgatói tisztségét is betölti, a Senergie Rt. képviseletében eljárva a vizsgált időszakban, amely a 2001. évi mérleg fordulónapja és az éves beszámoló közzététele közötti időszakot is magába foglalja, több alkalommal Humet részvényeket értékesített. Ezen ügyletkötéseket Galamb Vilmos a Senergie Rt. képviselőjeként a Felügyeletnek bejelentette. Galamb Vilmos ezen ügyletek megkötésével megsértette azon objektív ügyletkötési tilalmat, miszerint a kibocsátónál vezető állású személy a tárgyévi mérleg fordulónapjától az éves beszámoló közzétételéig terjedő időszakban - a nyilvános forgalomba hozatal esetét kivéve - nem köthet ügyletet a kibocsátó által kibocsátott értékpapírra. A Tpt. bennfentes személyekre, illetve bennfentes kereskedelemre vonatkozó rendelkezései szempontjából ugyanis a képviselőként történő, illetve a saját név alatt megvalósított ügyletkötés egy tekintet alá esik.
portfolio

2.) Egymilliós felügyeleti bírság a Globusnak, 300 ezres az alelnöknek
2006. március 26. 8:04

Jéhn József, az igazgatóság alelnöke megsértette a Globusnál vezető állású személynek a társaság által forgalomba hozott...

Jéhn József, az igazgatóság alelnöke megsértette a Globusnál vezető állású személynek a társaság által forgalomba hozott értékpapírra vonatozó ügyletkötésével kapcsolatos szabályokat, valamint a Globus Rt. megsértette a bennfentes kereskedelemhez kapcsolódó hatósági ellenőrzés elősegítése érdekében, a bennfentes információhoz hozzáférő személyekről vezetett nyilvántartásra vonatkozó szabályokat - állapította meg mai közzétett határozatában a PSZÁF.

A Globus Rt. igazgatósága 2006. február hó 23. napján a Magyar Tőkepiac című lapban megjelent tájékoztatóban hozta a tőkepiaci szereplők tudomására, hogy Jéhn József az igazgatóság alelnöke 2006. február hó 22. napján 15 óra 56 perc 25 másodperckor 145 000 darab Globus részvényre 421 Ft/ db átlagáron önkötést hajtott végre a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. mint befektetési szolgáltató igénybevételével. A Globus Rt. igazgatósága az ügyletkötésről 2006. február hó 22. napján tájékoztatta a Felügyeletet.

A Felügyelet a bejelentés tartalmi és ténybeli elemeit, valamint az annak hátteréül szolgáló jogszabályokat összevetve megállapította, hogy a fentiekben ismertetett ügyletkötésekkel Jéhn József mint a Globus Rt. igazgatóságának alelnöke megsértette a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény 201/A § a) pontjának aa) alpontjában foglalt előírásokat.

A hivatkozott jogszabályhely rendelkezései alapján ugyanis nem köthet ügyletet a kibocsátónál vezető állású személy a tárgyévi mérleg fordulónapjától az éves beszámoló legalább a gyorsjelentések tartalmával megegyező kivonatának a 34. § (4) bekezdésében meghatározott helyen történő közzétételéig terjedő időszakban (a nyilvános forgalomba hozatal esetét kivéve).

A felügyelet felszólította a Globus Rt.-t, hogy a bennfentes információhoz hozzáférő személyekről vezetett nyilvántartást haladéktalanul a törvényi előírásoknak megfelelő tartalommal készítse el, és 2006. március hó 27-ig a felügyelet részére küldje meg. Ezen túl a a bennfentes információhoz hozzáférő személyekről vezetett nyilvántartásra vonatkozó kötelező érvényű szabályok megsértése miatt egymillió forint felügyeleti bírság megfizetésére kötelezte.

A PSZÁF indoklása szerint az Union Fermiére Morbihannaise Société Cooperative Agricole, mint a Globus Rt. szavazati jogot biztosító törzsrészvényeit nyilvános vételi ajánlat útján megszerezni kívánó társaság, illetve a Concorde Értékpapír Zártkörűen Működő Részvénytársaságkérelmére indult, vételi ajánlat jóváhagyására irányuló eljárást a Felügyelet 2006. március hó 8. napján felfüggesztette.

A felügyelet piacfelügyeleti eljárása - melynek célja annak megállapítása, hogy a Globus Rt. részvényeire kötött ügyletek során megvalósult-e a bennfentes kereskedelem, illetve a piacbefolyásolásnak minősülő törvényi tényállások valamelyike a vételi ajánlat felügyelet részére történő benyújtását megelőző 180 nap tőzsdei kereskedelme során - jelenleg folyamatban van. Ezen eljárás keretében - a tényállás teljeskörű feltárása érdekében - a felügyelet kérésére 2006. március hó 7. napján a Globus Rt. székhelyén átadásra került a bennfentes információhoz hozzáférő személyekről kötelezően vezetett nyilvántartás.

A felügyelet a nyilvántartás tartalmi elemeit megvizsgálta és megállapította, hogy az nem felel meg a kötelező érvényű szabályoknak. A nyilvántartás ugyanis nem tartalmazza a külföldi természetes személy magyarországi tartózkodási helyének megjelölését, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság esetén az azonosító okirat számát, a nyilvántartásba vétel okának megjelölését és a nyilvántartás összeállítására, illetve frissítésére vonatkozó előírásokat.

Elérhetőség:

GLOBUS KONZERVIPARI RT.
1106 Budapest, Maglódi út 47.
Telefon: +36-1-432 1600
Fax: +36-1-260-8745

Webcím:www.globus.hu
E-mail: marketing.globus@globus.hu

(Forrás: www.tozsdeforum.hu)

3.) Tőzsdei újságírók és a bennfentes kereskedés
válasz erre 2002.05.10
Most az Rt-vé alakult BÉT egyik részvényese az illető.
123456789

Re: Tőzsdei újságírók és a bennfentes kereskedés
Elözmény válasz erre 2002.05.10
Valoban, az aranykorban Koranyi G. Tamas ennek nagy mestere volt.
cyberbroker

Re: Tőzsdei újságírók és a bennfentes kereskedés
Elözmény válasz erre 2002.05.10
A BÉT korai időszakában emlékeim szerint volt egy eset, amikor tőzsdei újságírót megfeddtek tisztességtelen árfolyam befolyásolás miatt. Akkor ez még nem volt a törvényben, csak a tőzsde döntött így a piac tisztasága miatt. Ha jól emlékszem, a Zalakerámia árfolyamát manipulálta az illető, a szankció az lett, hogy egy évig nem léphetett be a tőzsde látogatói területére. Ez nem vicc, tényleg ez volt a büntetés. Anno ez fontos dolog volt, mert nem volt távkereskedés, gyakorlatilag a tőzsdeteremben, a látogatói térben és az újságíróknak fenntartott fülkében zajlott az élet. Az újságíró egyébként azóta is praktizál, sőt a tőzsde egyik legnagyobb tulajdonosává is lett közben. C'est la vie.
dab
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 18:49
#2121
Kedves dakota69!!

Hidd el nekem, nem kezdő vagyok én sem, a tőzsdei komptenciámat egyéb szakmai helyeken is elismerik, persze nem akarok felvágni semmivel!
Majd a tényel eldöntenek mindent, és a vételek mindent korábbi beírásomat megmagyarázzák közép- és hosszabb távon!! :-))

A Te álatad leírt Novotrade-bennfentes kereskedelem szankcionálása eléggé úgy tűnik, hogy nem igaz!!!!
Legalábbis utánanéztem a netes keresőkben is (yahho,goodle) és nagy meglepetésre nem taált egyetlen bennfentes ker.-mel kapcsolatos büntetést sem Novonál!

Bárki leellenőrizheti, ha utánakeres az általd leírt bennfentes-ügynek!!

Beírtam a napionline.hu keresőjébe is a Novoval kapcsolatos bennfentes kereskedelmet, és az összes Novo-írást átnéztem, és egyedül csak ezt találtam:

26. Bírságolt a BÉT
(vállalatok - 2002.09.06 14:30)
A Budapesti Értéktőzsde 100 ezer Ft pénzbírságot szabott ki a Novotrade Befektetési Rt.-re, mivel a társaság az alaptőke emelésből származó papírjait késve vezette csak be a tőzsdei kereskedésbe. Kibocsátó Igazgatósága a 2001. december 18-i ülésén 399,000 db részvény zártkörű kibocsátásával a társaság alaptőkéjének felemeléséről döntött, melynek cégbírósági bejegyzése 2002. március 07-én megtörtént......stb..

Látod, az utóbbi pár évben úgy tűnik, ez volt a Novoval kapcsolatos legjelentősebb negatív ügy, és bírság!!! :-)))))))))))))

Folyt. köv.

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek