Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 06:11
Előzmény: #2018  Törölt felhasználó
#2020
Miért keversz a novo topikba széls jobbos propagandát, bróki? Nem egy embert nem tudtok már a térre rángatni, dé az Orbán is szarik a pancser puccsotokra! Sok sikert a novodhoz mellesleg!
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 23:32
#2019
Sziasztok!!

Szépen alakult a mai nap is! Persze ne igyunk előre a medve bőrére!!
Azért voltak vételek, igaz kisebb tételek is..
Nekem azért tetszett 900 Ft-on a 935 db-os vevő esete! :-)

Gepida:

Szívesen máskor is, ha tudok segítek én Neked a tájékoztatásban, meg mindenben!
Amúgy már leírtam az első 2 kérdésedre a választ és penznyelo csak ezután írt be a topicba!
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem tudhattam előre, hogy penznyelo mit gondol!!
Nézz vissza a topicba, és láthatod!
A kérdéseidet meg úgy értelmeztem, ahogy leírtad, szóval jól, csak legfeljebb Te gondoltad máhogy, az benne van a pakilban!
Végülis már mindegy, Rényi elnök Úr is váalszolt a kérdésekre, így már biztos szélesebb a látóköröd!

Penznyelo: Mindenki tud számolni, én is természetesen! Köszi amúgy!!
A saját tőkés számolásban igazad van!
Én is ezt mondtam mindig!
Csak én az alaptőke-emelés előtti helyzettel számoltam ki, úgy kerekítve 1000 Ft jött ki!
Ez így van rendjén Temészetesen az alaptőke-emelés után változik a helyzet..
Amúgy nem a számháború a lényeg!

Holnaptól újabb tárgyaásokat folytatok vagyonosabb magánszemélyekkel, emiatt nem tudok írni mostanában, csak ritkábban!
Mivel sok dolgom lesz, aki nem hiszi el, nem fontos elhinnie!
Majd a tények, vételi szándék fokozatos, hétről hétre történő erősödése jelzi az érdeklődést a Novotrade iránt!!

Mindenkinek sikeres kereskedést!!

Hajrá Novoka! :-)

Mindenki hozzon magával még egy embert! :-)
Ez az én jelszavam! :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 11:42
Előzmény: #2017  Törölt felhasználó
#2018
Sziasztok!
Frankfurtban:3,60EUR(+12,5%)
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 11:13
Előzmény: #2013  Törölt felhasználó
#2017
Köszönöm a választ.

"A projekt, amennyiben azt hiteltérdemlő intézmények ellenőrizték( bankok, nemzetközi auditorok, az állami támogatást odaitélő állam) eleve többet ér, mint amit belefektettek."

Igen, így már lehet valami plusz "felárat" (névérték feletti kibocsátás) elkérni.
Viszont, azt is át kell gondolni, hogy a project indulásakor az új befektetők vállalják a legnagyobb kockázatot. Nem 100%, hogy ez a vállalkozás is profitábilis lesz. Ezt pedig be kell árazni a kibocsátásnál.

"Ez nem így van, számtalan példa van a tőzsdén , amelyben a paic a jövőt előre honorálja"

Igen, ha valamilyen forradalmi újdonság, vagy jelentősebb know-how lenne a cég birtokában, akkor így van. De itt erről eddig nem volt szó. A korábbi tapasztalatot is be lehet árazni, de szvsz nem a névérték "többszörösén" történő kibocsátással, mint ahogy ezt itt néhányan gondolják.

Ha a kibocsátás részletei is napvilágra kerülnek, többet fogunk tudni.
Sok sikert kívánok Önnöknek a jövőben!
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 10:36
Előzmény: #2013  Törölt felhasználó
#2016
Köszönjük a választ. És sok sikert kívánunk. A magam részéről továbbra is azt tartom, amit lejjebb is megfogalmazott valaki, hogy jelen árszinten különösen kockázatos a papír. (ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne vele keresni).
BB-nek meg csak ennyit. Egyszerű számítási feladat (kb. egy legelső vállalati pénzügy óra legelső kisfeladata) Tőkeemelés előtti saját tőke/rv.: 1973 millió Ft / 1.995 millió db = 989Ft. Így a tőkeemelés után: (1973+2400)millió Ft / (1.995+4.8) millió db = 643Ft.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 10:35
Előzmény: #2014  Törölt felhasználó
#2015
Ősszel +lesz szvsz.
S.k.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 10:31
#2014
következő tőkemelés után 1500 lesz
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 10:17
Előzmény: #2010  Törölt felhasználó
#2013
Megpróbálok válaszolni:

Kérdés:-" A cég teljesen újszerű tevékenységet akar kezdeni, lényegében nulláról.
Akkor ki az a befektető, aki szerintetek ket-három, vagy akár négyszeres névértéken fog lejegyezni egy új részvényt? "

Válasz:
A cég új tulajdonosa egy teljesen kész projektet hozott be a vállalatba, amely mögött svájci szakemberek hosszú éves tapasztalata van arról a területről, ahol ezeket a solar elemeket gyártó berendezéseket készítették.A projekt, amennyiben azt hiteltérdemlő intézmények ellenőrizték( bankok, nemzetközi auditorok, az állami támogatást odaitélő állam) eleve többet ér, mint amit belefektettek.Ilyen a piac, a future earnings- ha az valószínűsithető, úgy az értéket képviselhet. Természetesen más a helyzet, ha egy kis kft-ről beszélünk, amibe befizették a 3 millió forintot és elhatározták, hogy zöldséggel fognak kereskedni.Ott ezt nehéz realizálni.

Kérdés:"- A topik címe , ha tőkeemelés névértéken (500 Ft), akkor miért is érnek egyesek szerint a mostani részvények több ezret, amikor várhatóan, és a logika alapján is 500 forinton is lehet majd jegyezni? "

Válasz:" Ez a topik akkor alakult ki, amikor a novotrade részvény 150-200 forint között volt és az új tulajdonos tőkét emelt.A törvény szerint csak a jegyzett tőke névértékén , vagy fölötte lehet tőkét emelni."

Kérdés:"- Ha ez így lenne, akkor én is gründolok egy céget, aztán eladom a részvényeim x2x3 áron, mert támadt egy ötletem amit BÁRKI, ismétlem bárki más is elkezdhet csinálni."

Válasz: "Meg kell próbálni"

Kérdés: "-A névérték többszörösén csak akkor lehetne részvényt kibocsátani, ha a cég mögött már lenne valami ( vagyon (a részvényhígitást is beszámítva!!), bejáratot termék, árbevétel (!!),stb.)"
Válasz:"Ez nem így van, számtalan példa van a tőzsdén , amelyben a paic a jövőt előre honorálja"


Kérdés:"- Ha minden igaz, akkor most egy részvény mögött cca 500-700 forint áll. Új termék még nincs, ebből árbevétel nincs. CSAK egy STORY van (ami nem is valami egetrengető), és erre kellene nekem sokszoros névértéken részvényt jegyezni?"

Válasz:"Nem kell venni, ha nem tartja egetrengetőnek.A solar cégek több piacon a nyereségük negyvenszeresét is érik. Akik időben bevásároltak, most élvezik az értéknövekedést."
foldvarig 2006. 09. 25. 10:12
#2012
BB A saját töke :az igazgatoság közleménye szerint a nyilvános vételi ár megegyezik a részvények saját értékével vagyis cca 500 ft. Ha valaki nyilvános ajánlat után ér el 90%-t akkor élhet a kiszoritással ami most szintén cca 500 ft körüli ár lenne Vagyis a novo ezen az ár felett kölönösen kockázatos befektetés
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 07:16
Előzmény: #2009  Törölt felhasználó
#2011
Válaszokat köszönöm BigBroker24.
Kérdéseim NEM ezekről szóltak amit leírtál, hanem a penznyelo által röviden összegzett "probléma" válaszai érdelektek volna. Mégegyszer köszi.
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:27
#2010
Tisztelt Rényi Úr!!

Lenne szíves válaszolni egyik érdeklődőnk kérdéseire!
Nagyon figyeli a Novotrade Nyrt.-nél lévő új történéseket és a napenergia-üzlet is érdekli!
Szeretne bővebb felvilágosítást kapni a Novotrade új üzletéről!!

Én már válaszoltam neki, kiváncsi az Ön válaszára is!!

Idézném a kérdéseit:

"Kedves novosok,

Bevallom nem követem folyamatosan a topikot, de egy két dolog nem világos:

- A cég teljesen újszerű tevékenységet akar kezdeni, lényegében nulláról.
Akkor ki az a befektető, aki szerintetek ket-három, vagy akár négyszeres névértéken fog lejegyezni egy új részvényt?

- A topik címe , ha tőkeemelés névértéken (500 Ft), akkor miért is érnek egyesek szerint a mostani részvények több ezret, amikor várhatóan, és a logika alapján is 500 forinton is lehet majd jegyezni?
- Ha ez így lenne, akkor én is gründolok egy céget, aztán eladom a részvényeim x2x3 áron, mert támadt egy ötletem amit BÁRKI, ismétlem bárki más is elkezdhet csinálni.
A névérték többszörösén csak akkor lehetne részvényt kibocsátani, ha a cég mögött már lenne valami ( vagyon (a részvényhígitást is beszámítva!!), bejáratot termék, árbevétel (!!),stb.)

- Ha minden igaz, akkor most egy részvény mögött cca 500-700 forint áll. Új termék még nincs, ebből árbevétel nincs. CSAK egy STORY van (ami nem is valami egetrengető), és erre kellene nekem sokszoros névértéken részvényt jegyezni?"

gepida

Rényi Úr válaszát gepida nevében is előre köszönöm!!

Örülnénk, ha hozzásegítené az érdeklődőket látókörük szélesítésében és csillapíthatatlan tudásvágyuk kielégítésében!!

Köszönettel és Tisztelettel:

BigBroker24

Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:21
#2009
3. Az egy részvényre jutó saját tőke: 1000 Ft!!
Az egyik kételkedő hozzászóló 900 Ft-ot írt, úgyhogy szerintem rosszul számoltad kicsit!!
Még a kételkedők is tudnak számolni, gondolom én! :-)

Amúgy minden új beruházás kezdetén csak story van!
Hisz, ha alaptőke-emelés, portfóliótisztítás, stb. folyik, és még nincs kész a gyár akkor honnan lenne bevétel????

Általában mindent el kell valahol kezdeni!

1. Befektetők keresése, alaptőke-emelések, közgyűlések összehívása, sttb.
2. Gyár építésének elkezdése, munka!!!!
MUNKA!!!
3. Gyár átadása
4. Termelés beindítása
5. Profit, stb.

Ennél többet nem lehet írni erről!
Szerintem kicsit naívak a kérdések!!

Minden üzletet el kell valahol kezdeni!!

Válaszoltam a kérdésekre!!
Remélem megfelelnek a válaszok!!

Minde jót kívánok!

Ha érdekel, Rényi Gábor elnök Úr is válaszol Neked személyesen, akarod??
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:20
Előzmény: #2007  Törölt felhasználó
#2008
BB, ott rossz, amit írsz, hogy egy intézményi befektető miért adna 500 Ft-nál többet egy olyan cégért ami nem ér többet?
Ahogy gepida írta, új iparágba lép be a nulláról. Nincs speciális know-how, vagy bármi érték a birtokában. Ha pedig nincs ilyen, akkor az pont olyan, mintha egy új céget alapítanának, ott pedig minden egyes 1Ft 1Ft, pont. Senki nem tenne be minden egyes Ft után 2Ft-ot...
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:13
#2007
Válaszaimat ezennek közlöm:

1. Szerintem Rényi Gábor elnök Úr szavaibó, gondolataiból is egyértelműen kiderül az első kérdésre adandó válasz!!
A válasz: a következő intézményi befektetők fognak beszállni jóval 500 Ft fölött!
Mivel az új nagytulajdonos (Genesis Capital Management Ltd.) 500 Ft-on jegyezte le 2,4 mrd Ft értékben a nyári alaptőke-emelés során kibocsátott részvényeket, ezért neki és Rényiéknek is természetesen érdekük (magától értetődő), hogy a következő intézményiek és magánszemélyek olyan áron szálljanak be a napenergia-üzletbe, ami kifizetődő nekik!
Szóval érted, gondold el, ha mondjuk egy nagy business-be fektetsz be először Te több mrd Ft-ot, és még következő befektetők is jönnek majd, akkor buta lennél, ha a következő befektetőket ugyanolyan áron "nyomnád be" (nem túl magyaros, bocsi), mint amilyen áron Te beléptél az új üzletbe!
Hisz, ha pl. a következő intézményiek, magánszemélyek is 500 Ft-on szállnának be, akkor Neked nem lenne kifizetődő!
Ez természetes üzleti logika és érdek is!!

Ennél jobban nem tudom elmagyarázni!
Rényi Gábor első mondataiban is ez szerepel!
Szerintem, ha valaki ért kicsit a tőzsdéhez, az tisztában van ilyen alapvető üzlet, gazdasági gondolatmenetekkel!
Remélem már hozzásegítelek ahhoz, hogy jobban megértsd!

2.A nyári alaptőke-emlés során jegyezte le az új nagy tulaj az újonnan kibocsátott részvények 99 %-át 500 Ft-on!!!
A Genesis most kötelező vételi ajánlat keretében megvásárolja a, még a mostani tulajdonosok kezében lévő részvényeket!!!
Ha jól értelmeztem az egészet!
Ez a részvénypakk: kb. 20 %!!!
Így a részvények kb. 90 %-a lesz a tulajdonában!!!!
A többi 8-10 % marad közkézhányad!!!
Azaz a kicsik is benne lesznek az üzletben!

Ja, és Te nem is jegyezhettél volna 500 Ft-on részvényt!!!!
Zártkörű alaptőke-emelés volt barátom!!!
Az újonnan kibocsátott részvényeket az új nagytulaj jegyezte le az előzetes vételi szándéknyilatkozat, szerződés értelmében!!
A maradék 20 %-nyi részvényt meg 477 Ft-on veszi meg most a Genesis!!
Itt sem vehetsz barátom!!!
A mostani tulajok eladják a részvényeiket az új nagytulajnak!

Vagy Te lennél a Genesis egyik vezetője? :-)

Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:10
Előzmény: #1994  watson
#2006
Watson, gepida, lau és többiek.
BB nem bűntetőjogi, hanem orvosi kategória. Szerencsére a szórakoztatóbbik típusból való. Inkább dőljetek hátra és szórakozzatok:)
Jól összefoglaltad a lényeget gepida, de szvsz felesleges, ő úgy se érti. Mondjuk annak, aki olvassa ezt és eddig gondolkodott a Novon, annak hasznos lehet.
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 22:53
#2005
Re: Rényi Gábor Úrhoz intézett kérdéseim! Elözmény válasz erre 07.28

Kedves Bigbroker24! szeretném eloszlatni az összes csettelő kételyeit, személyesen irom a kommentárokat. A Bigbroker 24 első, nagyon helyénvaló kérdésére az a válaszom, hogy a cél az, hogy üzletileg nekünk kifizetődő, azaz magas reputációval rendelkező intézményi és privát befektetők feltétlenül a jelenlegi árfolyamnál magasabb felárral jöjjenek be, azaz a Genesis-t és társait, pl. engem és érdekeltségemet nem felhígitva, hanem az egy részvényre jutó tőke jelentős növekedésével jöjjenek be az összes tervezett tőkeemelésnél.Ez egy teljesen természetes törekvés annak a részéről , aki az üzlet kitalálója, a know –how tulajdonosa, szponzora és megálmodója. Ha megnézzük, hogy a német tőzsdén 20 szoros price /earning egy általánosan elfogadott képlet, akkor aki ma részese ennek az üzletnek és 400 forinton jött be, az egyáltalán nem járhat rosszul, hisz az egy részvényre jutó tőke is több már ennél, különösen akkor , hogy a Novotrade részvényeseinek egy jelentős része 2000 ft-körül jegyzett hosszú évekkel ezelőtt. Meggyözödésem szerint azoknak sem lesz rossz ez az üzlet, akik a papírt ilyen magas bekerülési árral tartják portfoliójukban. Második kérdésre nem tudok még válaszolni. Harmadik kérdésre, a gyár komplett beinditása a pénzügyi biztonság, azaz a tőke fedezet és az állami támogatások megteremtésétől számított maximum 14-16 hónap. Utána kezdődik a termelés és a cash flow-ja onnan kezdődően pozitiv és várhatóan nyereséges lesz attól kezdve, hogy eléri a tervezett kapacitást. Remélem megfelel a válasz, személyes megkeresesékre is válaszolok: grenyi@novotrade.hu Mindenkinek köszönöm a sok pozítiv érdeklődést, jó így dolgozni. Kösz Rényi Gábor
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 19:52
Előzmény: #2003  Törölt felhasználó
#2004
Gepida,
annyiszor beírtuk ezt már ide.... . de vannak elvkultak :))
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 10:07
Előzmény: #2002  Törölt felhasználó
#2003
Kedves novosok,

Bevallom nem követem folyamatosan a topikot, de egy két dolog nem világos:

- A cég teljesen újszerű tevékenységet akar kezdeni, lényegében nulláról.
Akkor ki az a befektető, aki szerintetek ket-három, vagy akár négyszeres névértéken fog lejegyezni egy új részvényt?

- A topik címe , ha tőkeemelés névértéken (500 Ft), akkor miért is érnek egyesek szerint a mostani részvények több ezret, amikor várhatóan, és a logika alapján is 500 forinton is lehet majd jegyezni?
- Ha ez így lenne, akkor én is gründolok egy céget, aztán eladom a részvényeim x2x3 áron, mert támadt egy ötletem amit BÁRKI, ismétlem bárki más is elkezdhet csinálni.
A névérték többszörösén csak akkor lehetne részvényt kibocsátani, ha a cég mögött már lenne valami ( vagyon (a részvényhígitást is beszámítva!!), bejáratot termék, árbevétel (!!),stb.)

- Ha minden igaz, akkor most egy részvény mögött cca 500-700 forint áll. Új termék még nincs, ebből árbevétel nincs. CSAK egy STORY van (ami nem is valami egetrengető), és erre kellene nekem sokszoros névértéken részvényt jegyezni?
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 08:32
Előzmény: #1995  Törölt felhasználó
#2002
Bigbroker24!
A tőkeemelésről azt írtam,hogy pletyka szintű az ár.
Szvsz.(szigorúan)a sztori adott,aki most vásárol gondolkodjon néhány évben.A portfólióban ki-ki vérmérséklete szerint tarthat néhány %-ot.Technikailag nem elemezhető.Várakozásom szerint eshet akár 20-30%-ot is.(likviditás hiánya)Amennyiben kedvező hírek érkeznek és valaki "tételt" kiván gyűjtögetni akkor bizony ismét limites napok jöhetnek.Most nyolc múlt 30 perccel és nem 30 perc múlva lesz kilenc.:-))
Kellemes hétvégét.
Sikeres kereskedést.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 23:59
Előzmény: #2000  Törölt felhasználó
#2001
ezt én Tőled szintúgy...
mit mondjak? várom a japán nyitást! ;) :))

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek