Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 23:38
Előzmény: #1999  Törölt felhasználó
#2000
Szia Lau, hat te meg mit unatkozol erre, itten ? :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 23:34
Előzmény: #1914  Törölt felhasználó
#1999
BigBroker24,

visszavonom a reggeli beírásomat, Te nem büntetőjogi eset vagy...
visszaolvastam 5 oldalnyit a topikból...
megtaláltam a felvetéseidet ezen a címen "Hol vagytok kedves Novosok? Fontos közlemények tőlem! válasz erre 09.20 " 6 pontban vázolod a lehetőségeket...

Érted Te az alábbi fogalmakat?

kötelező vételi ajánlat
kiszorítás
kivezetés

Úgy tűnik nem, ezzel összefüggésben az alábbi mondataidat sajnos nem sikerült értelmeznem:

ide el kezdtem bekopizni a hozzászólásodból a pontokba szedett részekből, de szinte az egészet bemásoltam, úgyhogy inkább azokat másolom be, amiket értek:

hát vazze, közben rájöttem, hogy mégsincs ilyen :)

egy jó része nemcsak tartalmilag értelmetlen, hanem nyelvileg-logikailag is (pl. "ha mindenképpen el kell adnunk (minden részvényesnek) 478 Ft-on a részvényeket, akkor NEM SZABAD hagynunk és NEM SZABAD eladnunk semmiképpen, csak magasabb áron!!!")
ami ezen a szűrőn átmegy, azzal kapcsolatban a lakcímed felől tudnék érdeklődni...
foldvarig 2006. 09. 22. 18:24
#1998
BB egyetlen tárgyszerü kérdésre sem válaszolsz csak ugyanazt ismétled
foldvarig 2006. 09. 22. 18:21
#1997
Watson szerinted ha 1000 ft van egy papir mögött te mint tulaj hagynád hogy, 500-on szálljak be mint többségi tulaj? Szerintem cca 500 körül van a saját vagyon. A tökeemelés ezért 500 felett ha ázsióval történik egy ajándék a többi részvényesnek. Az ajándékozás persze elterjedt szokás a tözsdén
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 17:28
Előzmény: #1995  Törölt felhasználó
#1996
A világért sem szeretnék más topikban okoskodni, de...

... BB miért nem zsákolsz be Konzumból? Annak bőven van kifutási pályája, tizede a kockázat.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 17:12
#1995
Sziasztok!!!

Megéri még most bevásárolni, hisz az alaptőke-emelés magasabb árfolyamon lesz!
Rényi Gábor elnök Úr szavait nyugodtan olvassák vissza a kritikusok is, hisz Ő világosan megmondja, miért érdeke a Novotrade-nek és az új nagytulajdonosnak, hogy a következő alaptőke-emelés magsabb áron valósuljon meg!

Minimum 1000 Ft-on várható a következő alaptőke-emelés!
Adra is leírta már ide, hogy az ő értesülései szerint 1500 Ft környékén lesz a tőkeemelés!
Persze ez nem 100 %!!! Csak inkább pletykaszintű infók!!!

Ajánlom minde kritikus és érdeklődő figelmébe is az alapvető infókat, és persze főként Rényi Gábor elnök Úr tájékoztatásait is!!
Nem csak a mait, hanem amiket még július felé írt ide a topicba!!!!!

Aki ismeri a story-t, és figyeli a Novot már pár hónapja, vagy régebb óta, az úgy is tudja, miért érdemes most venni még!

A mai utolsó üzletkötés 900 Ft-on történt, ez a személy 500 db-ot vett!!

Jövő héten beszállok még pár százezer Ft-tal és veszek még 900 és 1000 Ft között mindenképpen!!

Nagyobb emelkedések 2-3 héten belül várhatók!
Úgy értem 1000 Ft fölött lesz az árfolyam, október közepéig!!

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!!

Hajrá Novoka!!

Még most kell bezsákolni Novoból, és türelmesen várni pár hetet.....!!

watson
watson 2006. 09. 22. 13:08
Előzmény: #1993  Törölt felhasználó
#1994
Gyors fejszámolás, sajáttőke értéken:
Ha kb 1000 Ft volt 1mrd papper mögött és 500 Ft-on tettek be 2,4mrd-ot (hígitottak amit megszavaztatok, vagy el sem mentetek a közgyűlésre), akkor átlag 647Ft van most egy papír mögött.

Szóval ha a többség (70%) 500Ft-on vesz pappert, akkor miért is kéne ennek a kétszeresén megvenni? (A kérdés költői, a válaszokat mindenki magának tegye meg)
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 13:00
Előzmény: #1992  Törölt felhasználó
#1993
DE0007021008

www.onvista.de (itt a keresőbe a fenti számot bekopírozni) és lehet nézni a chartját....

ez is egy solarceg....
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 12:52
#1992
Tisztelt Rényi Úr!

Ezennel szeretnék köszönetet mondani, magam és a többi részvényes nevében is Önnek a korrekt tájékoztatásért!!
Köszönünk mindent!

A topic színvonala magasabb lesz, garantálhatom személyesen is, elnézést kérek Öntől azok nevében, akik alpári hangnemben szólalnak meg itt!
Nem biztos, hogy ők merik vállalni a felelősséget, ezért teszem én meg helyettük!
Bízom azért bennük!

Személy szerint nem kívánok vitatkozni olyanokkal én sem, akik személyeskedő támadást indítanak Ön, Cége, vagy én ellenem!
Hisz, ha azt a színvonalat felvesszük, akkor ez a hangnem fog itt eluralkodni!
Ezt én sem szeretném!

Csak lényegi, fontos, a témával kapcsolatos normális vitákra, eszmecserékre helyezzük a hangsúlyt.

Sok sikert kívánok Önnek az üzlethez!

Kellemes hétvégét és jó pihenést kív.!

Üdvözlettel:

BigBroker24

Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:43
Előzmény: #1927  Törölt felhasználó
#1991
Tisztelt befektetőtársak, olyan hangok uralkodnak el ezen a site.on, hogy nincs nagy kedve az embernek megszólalni, most viszont megszólalnék.Idézem az igazgatóság döntését:

"Az Ajánlattevő nem kíván sem a Társaság jelenlegi munkavállalóinak személyében, sem a vezetőinek körében lényeges változásokat végrehajtani. A Cégbíróság által 2006. augusztus 29-én bejegyzett zártkörű tőkeemelés során a Társaságban 70,57%-os befolyást szerző Ajánlattevő a vezető testületek átalakítását tervezi az új társasági törvénnyel összhangban, illetve képviseltetni kívánja magát a Társaság vezetésében.



A Társaság új napelemeket gyártó üzemében kb. 200 új munkahely létesül elsődlegesen magasan képzett munkaerő számára.





1. Az Igazgatóság javaslata a Vételi Ajánlat elfogadására vagy annak elutasítására



Az Ajánlati Ár fentiekben meghatározott összegének megállapítása a vonatkozó jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően történt. Az Ajánlati Ár a Társaság saját tőkéjének egy részvényre jutó összegének közelében van, feltételezve a Társaság portfoliója tervezett tisztításának végrehajtását. Ugyanakkor figyelembe kell venni azt, hogy a Részvények piaci ára az elmúlt időszakban növekedő tendenciát mutatott, valamint azt a körülményt, hogy általában a napelem gyártó vállalatok piaci értéke nemzetközi szinten magas, várható, hogy a tervezett beruházás létrejöttével a Társaság Részvényeinek árfolyama jelentősen növekedni fog. Mindezekre tekintettel az Igazgatóság nem javasolja a Részvényeseknek Részvényeik eladását.





2. Független pénzügyi tanácsadó



Az Igazgatóság a Tpt. 73/A.§. (5) bekezdése alapján a Vételi Ajánlat értékelésével független pénzügyi tanácsadóként a SENEX CONSULTING Könyvszakértő és Tanácsadó Kft-t (1046 Budapest, Erkel Gyula u. 18.) bízta meg. A szakértői értékelést az Igazgatóság a vonatkozó jogszabályi rendelkezésekben meghatározott határidőn belül, jelen Véleménnyel azonos módon teszi közzé.





3. Egyebek



Az Igazgatóság jelen véleményének kialakítását nagyban elősegítette az a körülmény, hogy az Ajánlattevő tevékenységéről, a Társasággal kapcsolatos gazdasági elképzeléseiről az Ajánlat kézhezvételét megelőzően már hetekkel korábban is részletesen informálódott. Mindezek tudatában a Társaság 2006. június 27-én megtartott közgyűlésén is részben írásban, részben szóban a Részvényeseket is tájékoztatta az alaptőkeemelés kapcsán az Ajánlattevő működéséről, gazdasági tevékenységéről, anyagi lehetőségeiről, és a Társasággal kapcsolatos terveiről.



Jelen véleményt az Igazgatóság a 2006. szeptember 21-én megtartott Igazgatósági ülésen Igazgatósági határozat formájában hagyta jóvá. A vélemény a tőzsde honlapján és a Magyar Tőkepiac c. folyóiratban, továbbá a Működési Terv és az Ajánlattevő gazdasági tevékenységéről szóló Jelentés megtekintésének helyén kerül közzétételre."

Kedves befektetőtársak, sokan irták, hogy szólaljak meg: áttanulmányozva az ajánlatot és az igazgatóság fentiekben leirt véleménye alapján is és az én személyes tapasztalataim szerint is azt mondhatom, hogy tisztességes és normális üzleti szándék vezeti a befektetőket, akik nem véletlenül fektettek egy tőzsdei cégbe, nyilvánvalóan használni akarják a külföldön is (OTC) több piacon bevezetett tőzsdei céget és annak sok értelme nincs, hogy beköltöznek egy tőzsdei vállalatba, majd kiszoritják a kis részvényeseket. Kár lenne a Genesis Capital Management-et az ősgonosznak kikiáltani, aki a kis részvényesek kizsigerelésére törekszik. Én kerestem újabb projekteteket,én javasoltam nekik a befektetést a Novotrade-n keresztül, hogy a shareholders value visszatérjen a Noovtrade-be és a részvényesek megelégedésére fejlődjön a cég.

Mindenkit üdvözlök és arra intek, hogy a befektetői magatartások megitélése maradjon a normális, olyan befektetői hangnem , amely nem az útszéli minősitgetés, mert sajnos erre van itt példa.

Nagyon köszönöm a bátoritó hangokat, mert azért abból is van jócskán.

Rényi Gábor

Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:18
Előzmény: #1989  Törölt felhasználó
#1990
801-ért vettem ma Novot! Jól járok vele...?
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:13
#1989
most akkor mi lesz?várjuk a kőzősülést!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:09
Előzmény: #1987  Törölt felhasználó
#1988
Green mond már meg légyszi, hogy miért érdeke a novo-nak az hogy arra biztatja a kereskedőket hogy ne adják el a részvényeket az ajánlattevőnek aki mellesleg a legnagyobb tulaj?? Köszi
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:06
Előzmény: #1986  Törölt felhasználó
#1987
laurion,

ez MAGYARORSZÁG...a cégvezetők fele máshol már kőfalak közt ülne...ez van. sok eset volt már amit feljetebb helyen rég börtönnel honorálnának....
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 08:38
Előzmény: #1973  Törölt felhasználó
#1986
néztem az ajánlatot, néztem az igazgatósági commentet, benéztem ide is.
Bár úgy tűnik, hogy eléggé felnőtt már a tőzsdéző társadalom ahhoz, hogy ne tudja komolyan venni ezeket a beírásokat, mégis figyelmeztetném, akit illet, hogy fejlettebb tőkepiaccal rendelkező országokban ezért kiosztanának pár év börtönt...
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 08:14
#1985
ne fogadd el,nem is akartam majd 1500-on elfogadom!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 18:52
Előzmény: #1982  Törölt felhasználó
#1984
Hajra Novo! Én egy kicsit pihenek, nincs egy darab papírom sem.
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 17:26
#1983
Ferikém aztán csődbe ne juttasd a Novotrade-et a manipulatív eladásaiddal, üzleteiddel!!! :-)))))
Vigyázzunk, veszélyes a srác!!
:-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 17:24
#1982
Végignéztem a mai IQ-s eszmecseréket főleg Feri és én közöttem, és röhögtem egy jót!!! :-)))) Feri a nagy Novo-befektető, aki manipulálja az árfolyamot!! :-)))))))))

Ez komoly nagyon!!!
Nem bírtam ki nevetés nélkül! :-)))

Na jó, ez egy ilyen jópofi nap volt! :-)))

Minden jót mindenkinek!

Holnaptól komolyobb, színvonalasabb lesz a topic! Jönnek a vevők is..sok pénzzel....
én is veszek holnap!!

Felnyomjuk az árfolyamot az egekbe!
Főleg Feri segítségével! :-)

Üdvözöllek Ferikém, birom a búrádat! :-)

Hajrá Novoka! :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 17:08
#1981
Sziasztok!!

Ok, értelek én Ferikém!! Vicces vagy, azt tudod!!
Mármint a 2 db-os megakötéseddel, eladásoddal! :-)))))

Novo-showder alakult itt ki?? :-)))))
Jobb, mint Fábry!! :-)

Penznyelo:::
Te meg, legalább, ha a szavaimat próbálod idézni (nem szó szerint), idézhetnéd pontosan!!!!!!!!!!!!

Először írtam, hogy vettem pár 100 db-ot, és utána, hogy hoppá, lement az árfolyam 950-ről 900 Ft-ra!!

Nem mindegy!!!!!!

Te pont fordítva írtad, és úgy teljesen más az értelmezése!!

Olvass vissza!

1. vétel pár 100 db (800 Ft körül)
2. Hoppás dolog!!

Ennyi!!!!!

Nem mindegy a sorrend!!!

Amgy holnaptól már komolyabbak legyünk már, ne ilyen óvodás szintre menjünk már le, Feri, ezt Te generálod, mármint ezt az alcsony színvonalbeli beszélgetéseket egymás között! :-))))))))))))))))))))

Nehogy komolyan vedd, viccelődök, előre szólok, mielőtt egy újabb, izgi vitába szállnánk! :-))

Vételek készülőben!

Hajrá Novoka!!

Én holnap tuti venni fogok még, 1000 és 800 Ft között kell begyűjteni sokat!!!!!

Hajrá Novoka!!

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek