Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:27
#1920
Buxer!!

Figyelj, értelek én, de miért hangoskodás, ha valaki gondolkozik és felvetései vannak??
Egyetlen egy felvetésemre sem reagáltál!
De nem baj amúgy..
Novosoknak szólnak a felvetések, nem más részvényben ülőknek!!

Hallod, most van egy adott helyzet, a felvásárlás kötelező vételi ajánlaton!
erről kéne beszélgetni!!!
Vagy csak én gondolom egyedül így???

Amiket írtam nem jó felvetések?
Leírtam az összes (általam átgondolt) lehetőséget!!

Várom a véleményeket, reakciókat!
Nem mindegy, hogy kivezetik, vagy nem, ezért írtam a lehetséges variációkat, amiket én lehetséges tartanék.....

Minden jót!

Valaki tud esetleg más javaslatot mondani??
Komolyan izgatottan várom!!

Hajrá Novoka! :-)

Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:21
Előzmény: #1918  Törölt felhasználó
#1919
Valószinü hogy holnap módositják a 20%-os limitet 50%-ra, vagy eltörlik a limitet hogy esély se adjanak a jónépnek!
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:13
Előzmény: #1917  Törölt felhasználó
#1918
Szervusz kérlek! Te, ez a tőzsdéken máshogy működik. Egy bizonyos likviditási színt alatt csak a nagy csend a jó. Egyből adni kell ha nincs tépés. Hangoskodni a fotexnél kell meg a synnél... Ott lehet napi trendeket fogni. Itt a Nvonál nekem az a másik godom, hogy a napenergi túl komoly dolog a cég lehetőségéhez képest. Majd ha a sell vagy az a coco cola beszáll a fény bizniszbe akkar kell neked is.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:06
#1917
Szia Buxer!!

Neked mi a véleményed a felvetéseimről??
Több lehetősget írtam le, ezért kérdem!!
Mit művelek??
Gondolkozom!!!
"Gondolkozom, tehát vagyok!"
Egy klasszikus szavait idézve!

Gyere Te is értelms eszmecserét folytatni!!
Vélemény, reakció?? Személyeskedéseket mellőzve!!
A témával foglalkozzunk Haver!!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:02
Előzmény: #1915  Törölt felhasználó
#1916
Te tudod mit művelsz?
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 18:00
#1915
legjobban

hangsúly
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 17:58
#1914
Sziasztok!

Eléggé kihalt ez a topic..
Nem baj, majd feléled hamarosan! :-)
Hol vagytok kedves részvényesek??

Mit szóltok a felvetésemhez??
Sokat szeretnétek veszíteni a Novon??
Vagy ehelyett, most közösen összefogva feltornászni az árfolyamot 1000 Ft fölé jóval!

Amúgy egy kis pontosítással fordulok felétek:
Bocsánatot kérnék tőletek, most gondoltam át, hogy végülis attól még kivezethetik a részvényt, hogy további részvénykibocsátásokat terveznek!!
Hisz a finanszírozáshoz kell a további részvény a Novotrade-nek, ez lehet tőzsdén kívül is!

Szóva a helyzet a következő:

1. Vagy eladják a részvényesek a kötelező vételi ajánlaton (478 Ft) a Novo-pakkokat, ha KIVEZETIK a tőzsdéről....és ekkor mindenki jól megszívja, aki jelenleg Novoban ül!

2. Ha MÉG SEM VEZETIK KI, de el kell adnunk a részvényeket, akkor még a veszteséget visszahozhatja mindenki, ha eladott pakkja után, egyből visszavásárolja a részvényeket 500 Ft körül, persze a 40 mill. EUR-s részvénykibocsátás után a jövőben!!!
(mivel már az összes, jelenleg még közkézhányadot képező részvény a Genesis Capital Man. Ltd. kezében lesz)

3. KIVEZETIK, és marad a ma hivatalosan közzétett vételi ajánlat, akkor közösen összefogva felvennénk a kapcsolatot Rényi Gábor elnök Úrékkal, és normális, higgadt egyeztető párbeszéd alapjait kezdenénk el olyan módon, hogy a Novotrade- részvényesek érdekei ne sérüljenek, és mindenki a legjoban jöjjön ki az egészből!! (Ez a lehetőség lehet nehéz lesz, de igazságos, konszenzusra törő és ezzel el lehet kerülni a radikálisabb tiltakozásokat, amiket ugyebár senki sem szeretne-gondolom)

4. Ha NEM VEZETIK KI, és el kell adnunk kötelezően a részvényeket 500 Ft körül, akkor mindenképpen magasabb árfolyamon
(min. az egy részvényre jutó saját tőke értékén) lenne értelme eladni a részvényeket!!

5. Ha KIVEZETIK, vagy NEM VEZETIK KI (azaz most a kivezetés lehetéségétől tekintsünk el, és másra helyezzük a hansgúlyt)..
Szóval, ha mindenképpen el kell adnunk (minden részvényesnek) 478 Ft-on a részvényeket, akkor NEM SZABAD hagynunk és NEM SZABAD eladnunk semmiképpen, csak magasabb áron!!!
Ennél a lehetőségnél maradva, meg kell nézni a Tőkepiaci törvényben azt a paragrafust, hogy mi a teendő abban az esetben, ha a kötelező vételi ajánlatot nem fogadja el a részvényes, azaz ellentmond az ajánlatnak és megtartja a részvényeket!
Na ez is egy lehetőség, csak jogilag elemezni kell, hogy mennyire kivitelezhető!

Én még ma utánanézek a törvény erre vonatkozó passzusaira!
Kiváncsi vagyok, hogy mi történik akkor, ha nem fogadom el a kötelező ajánlatot, és nem adom el a részvényeket?? :-)

6.Utolsó lehetőségként radikálisabb eszközökhöz kell nyúlni!
(közösen megszervezett tiltakozások, stb.)
Ezt ne elemezzük még, szerintem a legjobb lenne ezt elkerülni a mostani helyzetben!!
Nem lehet célja senkinek a radikalizálódás!
Békésen, nyugodt párbeszéddel és egymás iránti toleranciával kell megoldani minden problémát, felvetést, javaslat megbeszélését konszenzusos alapokra helyezve a hangsúlyt, hogy egyik fél érdeke se sérüljön!!!!
Ennek a nyugodt, normális párbeszédnek a híve vagyok!!!
A radikálisabb megoldások csak a listám legvégén szerepelnek-szerencsére! :-)

Várom a felvetéseket, javaslatokat, véleményeket!!
Nektek melyik mgoldási lehetősg tetszene leginkább?? Írjatok !!

Hajrá Novoka!!

Jussunk közös nevezőre, és találjunk mindenki számára optimális megoldást!

Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 16:11
#1913
NE 500 Ft-on!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 16:09
#1912
Szia Előttem hozzászóló!

Figyelj, ezt én is tudom, csak közös gondolkozás folyit itt...
és...hangosan gondolkoztam..szóval érted..
hirtelen ez is felmerült az emberben!
már az egyik hozzászóló is felvetette a kivezetés lehetséges gondolatát!!

Hallod, köszi a kioktatást, tisztában vagyok az alapismeretekkel!

Ezt birom a Novo-topicban, amikor valaki egy évben 1-2 alkalommal idejön és megpróbálja kioktatni, lenézni az olyan emberkéket, akik már régebb óta Novo-befektetők!!

Nem kívánok a színvonaladra lesüllyedni!!
Úgyhogy részemről lezárva!
Csak ilyenkor szarul esik kicsit az embernek, amikor próbál nomrálisan beszélgetni itt a Novosokkal az új infokról, és ehelyett értelmetlen vitákba kell keveredni!!

LEZÁRVA A VITA!!

Szóval kedves Novosok, nyugodjatok meg, szerintem nem lesz kivezetés a közgyűlési PP-anyagban ismerett részvénykibocsátás miatt sem! Leírtam már előző hozzászólásomban...
Várom a véleményeteket!!!
Cseréljünk értelmes gondolatokat!
Ezért van a topic!!

Szerintetek ki fogja oda adni 478 Ft-ért???
Én biztos ne, fogjunk össze, és közös erővel próbáljuk elérni békésen, hogy az ajánlai ár min. 1000 Ft legyen!
Vagy, ha ez véletlen nem is sikerül, akkor SENKI se kezdje eladni a részvényét, így közös összefogással, akarattal a részvény árfolyamát itt 1000 ft környékén stabilizálhatjuk!
Utána pedig irány fölfelé, és 1500 Ft-on talán odaadjuk a pakkokat az új nagytulajnak!! :-))

Mit szóltok a kezdeményezésemhez??
Összefogásközös erővel mindannyiunk sikere és boldogsága érdekében!!
Hisz mindenki érdeke, aki most Novos, hogy 500 Ft-on adja el a részvényeit, ha pl. 1000 Ft körül vette!
Kiemelem, hogy kb. 31 ezer db Novo részvényt vettek 1100 és 1250 Ft között!!!!!!

Sokan magas áron szálltak be, azoknak nagy veszteség lenne, ha 500 Ft-ért eladnák!!
Szerintem kicsit komolytalan a közzétett vételi ajánlat, hisz, ha a befektetők nem akarják megfelezni alaptőkéjüket, akkor nem fogják eladni!!

Hajrá Novoka!
foldvarig 2006. 09. 20. 15:52
#1911
Ki mondta a kivezetést felvásárlási ajánlat nem jár automatikus kivezetéssel. Ha már tözsdézel legalább az alapokkal legyél tisztában
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 15:46
#1910
Sziasztok!!

Figyeljetek már, miért vezetnék ki a részvényt a tőzsdéről, ha a közgyűlési PP-anyagban az szerepel, hogy 40 millió EUR értékben részvénykibocsátás lesz majd a jövőben??
100 mill. EUR a teljes finanszírozás!
Ebből 40 mill. EUR értékben részvénykibocsátás!!!

A közgyűlési PP-bemutatót ott a közgyűlésen mutatták be, úgyhogy bízzunk Rényi Gáborékban!

Ha ellentmondanának a közgyűlési PP-anyagnak, akkor az a befektetők tudatos megtévesztésének minősülne!!!
Kiemelem, hogy ezt csak feltételezés!!
Ezért írtam feltételes módban, nem célom a cég jó hírnevének megsértése!!

Nem kell félni!!! Nem fog fájni! :-)

Én nagy jövőt látok most is a Novoban, és szerintem jó dolog, ha egyre többen vesznek Novot!!!

Rényi Gáborban töretlen a bizalmam, és a cégében is!!

Hajrá Novoka!! :-)
foldvarig 2006. 09. 20. 15:36
#1909
BB te minek alapján fektettél a Novoba? Nézted a multját vagy csak megtetszett a neve? Elöző projektek sikere pl Sunbooks
foldvarig 2006. 09. 20. 15:31
#1908
A tpt szerint v180 napos átlagár vagy a saját tőke a nyilvános minimum ár.
utána megvan a 90 %-a és kiszoritás jön az ajánlati áron. A 90 % biztos meglesz szvssz a többi meg tankönyv alapján. Ezért kérdeztem miért kell a kibocsátási ár 2-3 x -án venni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 15:21
#1907
alapján

Novosok
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 15:19
#1906
Sziasztok!!

Olvastam az új infókat Novoról, Rényi Gábor elnök Úr szavait is.
Elég érdekes az egész!!
Megvan az összes Novo-pakkom még, és előre jelentem 1000 Ft alatt semmiképpen nem adom el senkinek!!
Az egy részvényre jutó saját tőke: 1000 Ft!!
Vagy e körül van, ahogy az egyik hozzászóló is írta, ő 900 Ft-ot írt.. Lényeg: 900 és 1000 Ft körül van!!

Szerintem a cég a leírtak apalján többet ér!!
478 Ft az elég alacsony ár!!
Nososok fogjunk össze, és ne adjuk el 1000 Ft alatt a részvényeinket!!!!!

Sőt én szívesen odaadom a pakkjaimat 1500 Ft-ért, de, ha jobban belegondolok majd 2000 Ft fölött inkább!! :-)

Szerintetek akkor most ki fogják vezetni Novokát a tőzsdéről???

És megszívjuk mindannyian, akik benne ülünk????????

Ha ezt megteszik velünk, akkor már tuti, hogy én is a Gyurcsány-kormány ellen fogok tüntetni, amíg le nem mond Gyurcsány és kormánya, és meg is lesz rá a jó okom!!!!!!
:-)))))
Kiemelem, még nem szántam rá magam, mindenkinek kell adni még egy esélyt, hátha kijavítja hibáit!!

Én bízom Rényi Gábor elnök Úrban és elég emberséges, őszinte embernek ismertem, hiszem, hogy a Novotrade Nyrt. jövőbeli gigantikus projektje mindenkinek sikeres üzleti lehetőséget kínál!!

Hajrá Novoka!!

Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 15:17
Előzmény: #1904  Törölt felhasználó
#1905
És mégis ki fogja a 477-es átlag árf-on odaadni? Szerintem nem sokan...
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 14:55
Előzmény: #1902  Törölt felhasználó
#1904
Holnaptól akkor esés lesz? Első pár sort olvastam el, azthittem vételi láz fog kitörni!:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 14:51
Előzmény: #1902  Törölt felhasználó
#1903
Lehet,de nem hiszem.Miért a 180 nap átlagárát számolgatják?
Annyin ki adja oda(478)?
Egy gáláns ajánlatot várok.:-))
S.k.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 14:46
Előzmény: #1901  Törölt felhasználó
#1902
reméljük bigbrekkencs ki tudott még szállni a nagy 1500 tőkeemelések etetésében....amúgy szvzs a ST 900 körüli tehát legalább annyit adni kéne...bár láttunk már itt globus-t is kivezetni...szóval ezt is megszívták a kicsik?
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 14:43
Előzmény: #1900  Törölt felhasználó
#1901
Látod Puelo ez így kb.500 fabatka.:-((
Ennyiért nem eladó.
S.k.

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek