Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:20
Előzmény: #1819  Törölt felhasználó
#1820
És akkor még arról a lehetőségről még nem is beszéltünk - ami szintén erősen benne van a pakliban internetes fórumokon - hogy ki tudja, hogy tényleg ő irogat:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:11
Előzmény: #1818  Törölt felhasználó
#1819
Hogy mondjak vmit, a Wcom egyik vezére még magyarázta is ekem , hogy a céggel minden rendben még Frankfurtban....és pár hónapra rá redőny le :)....ennyi. Tapasztalat teszi lehet a szkeptikusságom, de én inkább óvatos vagyok mintsem hogy megijedjek.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:09
Előzmény: #1817  Törölt felhasználó
#1818
:))) komoly vezérigazgató...te lehet...a Worldcomnak és az Enronak, Tyconak etc is komoly vezérei voltak....te álomvilágban élsz ahol altruista emberek ugrabugrálnak.

Kívánok hozzás sok sikert, de nekem ez az infó ami van iszonyúan kevés arra hogy belevegyek. Jót húztam rajta 200-tól 485-ig és elég volt, azt meg tudtam indokolni...ezt itt nem már 1200-on.

De a tervek szépek, hard facts ami kellene és fekete számok.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:47
#1817
Green nem fontos Novot venned, nem gond ez!
Lényeg, akik most bszállnak az üzletbe, elég jól fognak járni közép- és hosszabb távon is!
Mi is veszünk még...

Akkor Te vegyél Ecot vagy Humetet! :-)
Biztos jobban jársz velük!:-)

Na szia!
Elég szomorú, ha már egy komoly vezérigazgató szavait, véleményét, szakmai kompetenciáját is semmibe nézed!
Inkább tanulj a tapasztalt emberektől!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:42
#1816
Rényi Gábor szavait idéztem!!
Termszetes, hogy az az új nagytulajdonos céja, hogy a következő intézményi bfektetők, magánszemélyek 500 Ft-nál jóval magsabb áron szálljanak be az üzletbe!
Rényi Úr is ezt írta!
Az 1500 Ft-ot én is egy megbízható forrásból hallottam, hivatalosan még nem jelent meg!
Adra is hallotta már ezt a brókerétől, ha jól tudom...
Persze lehet, hogy 1400 Ft-on lesz az alaptőke-emelés! :-)
Szerintem ez sem gond, a lényeg 1500 Ft körül valahol!!
Majd meglátjuk!!!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:42
Előzmény: #1813  Törölt felhasználó
#1815
na megvan az újabb Humetünk...röhögnöm kell... :))) belső tőkeemelés, hírek, femegy az ár, eladják, belső tőkeemelés, hírek felmegy eladják...túl nagy a kínálat...: exbus, humet, novo...melyik is a jobb??

Pozitív lesz a CF hamar...ez vicc...persze 20-szoros ahol van mit szorozni :))...áhhh...greenhorns...
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:38
Előzmény: #1811  Törölt felhasználó
#1814
Nagybroki Ur,
na ne ma hogy még mesélj nekem hogy mi van Frankfurtban...nekem is voltak már szolárpapírjaim és olvasgattam egy pár elemzést róluk ....de sok sikert és szines pillangókat... .

Komoly szakmai vita :)))

Ciao
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:38
#1813
Re: Rényi Gábor Úrhoz intézett kérdéseim!

Elözmény válasz erre 07.28

Kedves Bigbroker24! szeretném eloszlatni az összes csettelő kételyeit, személyesen irom a kommentárokat. A Bigbroker 24 első, nagyon helyénvaló kérdésére az a válaszom, hogy a cél az, hogy üzletileg nekünk kifizetődő, azaz magas reputációval rendelkező intézményi és privát befektetők feltétlenül a jelenlegi árfolyamnál magasabb felárral jöjjenek be, azaz a Genesis-t és társait, pl. engem és érdekeltségemet nem felhígitva, hanem az egy részvényre jutó tőke jelentős növekedésével jöjjenek be az összes tervezett tőkeemelésnél.Ez egy teljesen természetes törekvés annak a részéről , aki az üzlet kitalálója, a know –how tulajdonosa, szponzora és megálmodója. Ha megnézzük, hogy a német tőzsdén 20 szoros price /earning egy általánosan elfogadott képlet, akkor aki ma részese ennek az üzletnek és 400 forinton jött be, az egyáltalán nem járhat rosszul, hisz az egy részvényre jutó tőke is több már ennél, különösen akkor , hogy a Novotrade részvényeseinek egy jelentős része 2000 ft-körül jegyzett hosszú évekkel ezelőtt. Meggyözödésem szerint azoknak sem lesz rossz ez az üzlet, akik a papírt ilyen magas bekerülési árral tartják portfoliójukban. Második kérdésre nem tudok még válaszolni. Harmadik kérdésre, a gyár komplett beinditása a pénzügyi biztonság, azaz a tőke fedezet és az állami támogatások megteremtésétől számított maximum 14-16 hónap. Utána kezdődik a termelés és a cash flow-ja onnan kezdődően pozitiv és várhatóan nyereséges lesz attól kezdve, hogy eléri a tervezett kapacitást. Remélem megfelel a válasz, személyes megkeresesékre is válaszolok: grenyi@novotrade.hu Mindenkinek köszönöm a sok pozítiv érdeklődést, jó így dolgozni. Kösz Rényi Gábor
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:31
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1812
Csak egy kérdés: miért lenne 1500-on a tőkeemelés?
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:25
#1811
Nem fontos írnod, ha nem akarsz!
Semmi sem kötelező, itt komoly szakmai vita, eszmecsere folyik!
Ja, és nem teljesen úgy van, ahogy írod!
Nézz utána Frankfurtben szárnyallnak a napelemes cégek árfolyamai!!
Olvasgasd a cikkeket, van közöttük ilyen cikk is!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:20
Előzmény: #1791  Törölt felhasználó
#1810
Áhhhhhhhhhhhh de unom már... .
Na de utoljára:
- hol van a Novosun, nevezzük így, előnye a már bejáratott és említett német cégekkel szemben??? Nézd meg az S.A.G Solarstrom árfolyamát...az miért esik???? Na??? Nem minden arany ami fénylik...ébredjetek már!!
Sok múlik, hogy a nyersanyagot milyen áron biztosítod magadnak, ha jól áron nsikerült (mint a nagyok) akkor ok, ha nem akkor szívsz.
- Solaripar: nagyon nagy melyik szegmens?? Napelem, az már az lesz pár év múlva, amit megkapsz a Blikk újság mellé ajándékba ha 1 évre előfizetsz... . Vagy vannak a cégben srácok, akiknek erre specializálódtak, és már 5 évesen is napelemmel működtették a babaházat vagy az irányítós autót???

Persze az EU támogatja, azt zsebrevágjuk azt ihaj... . Az hogy egy private equity beszállt, az nem mond semmit. Asrácok úgy tele vannak pénzzel, hogy ha a befektetőknek nem mutatnak fel vmit, akkor azok kiviszik a zs-t. Ennyi. Rá vannak kényszerülve... . Így nekem ez nem mérvadó, hogy vegyem ezt a "céget" 1000-en. P/Book 2..vagy több...mire? Vicc aki veszi itt....ennyi erővel kaszinóba is mehetne...csak úgy tudom megérteni, ha abban hisz, hogy más jobban hisz benne és felhúzza neki ahol ő ki tud szállni...más értelmét nem látom.

Sok sikert.
Többet nem írok, mert már unom.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:12
#1809
Részesedés változás bejelentése megtalálható a közös Novo címen!
Forrás: bet.hu

novotr@freemail.hu
jelszó: novoka
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:11
#1808
Részesedés változás bejelentése megtalálható a közös Novo címen!
(forrás:bet.hu)

novotr@freemail.hu
jelszó: novoka
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:01
#1807
Adrának üzenem:
Egyetértek Veled!
Szerinted is itt fog stabilizálódni az árfolyam?
900 és 1000 Ft között?
Akik 1000 Ft fölött szeretnék eladni a 2-3 ezres tételeiket, azok alább nem adják, hisz akkor nekik sem lenne jó!
Szerintem legrosszabb esetben leszórják 800 Ft-ig...
Szerencsére "csak" 2-3 nagyobb eladó van, 1000 Ft-on az a kétezer valahány db-os és fölötte még 1-2. Meg 1100 Ft-on..

Szerinted mikor jönnek a legfrissebb hírek Rényi Úréktól az alaptőke-emelésekről?
Lassan itt van az október is, szerintem legkésőbb szeptember végéig jönnek az új hírek!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 13:55
#1806
penznyelonek üzenem

...ha ez jött volna le....
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 13:52
#1805
Sziasztok!!!

Örülök, hogy lehet veltek értelmesen is beszélgetni, az adott témáról vitát, véleménycserét nyitni!
Ez elég pozitív dolog!!

drkumalonak és pnznyelonek üzenem:

Fontos, hogy nem párhuzamot akartam vonni a 2 napenergiás cég között!
Félreértés, ha ez jöt le volna az irományomból!
Csakis válogttam néhány érdekes cikket gog123 kedvéért is!
Hisz gog123 írta, hogy nincs nagy üzlet a napenergiában és veszteséges a német napenergia ipar is!! Nem szó szerint idéztem véleményét!
Szóval csak válogattam néhány érdekes cikket, az összeset nem tehettem be!
Semmi párhuzam nincs a 2 cég között!!!
Erről ennyit!!

Ja, és képzeld penznyelo nem most hirtelen jöttem rá, hogy van napenergia is!
Hallod, azért ezen a másikat lenéző, hülyének néző stílusodon változtathatnál kicsit!!
Figyelj, szerinted a nagy üzletekbe a végén kell beszállni??
Szerintem az elején, amikor jönnek a pozitív hírek, tőkeemelések, profilváltások!
Ha megnézed az egész világon a tőzsdei befektetések logikáját, akkor azt látod, hogy a legnagyobb business-nek ígérkező projektekbe még az elején szállnak be az emberkék!
Nézd meg pl. a Google példáját!
Aki 3 éve vett Amerikában Google részvényeket, az több száz %-os árfolyamnyereségekre tehetett szert 2-3 év alatt!
Ennyi a lényeg!

Thomasss-nak üzenem:
Szerintem 900 Ft körül is elég jó befektetés a Novotrade!! Ha 2-3 hónapos távban godolkozol és kb. 100 %-os hozamot szeretnél év végéig, akko megéri Novotrade-et venned!!
Persze benne van a pakliban, hogy 800 Ft-ra is lemegy az árfoyam...
Lényeg tömören: annyit mondok Neked 1100 és 1260 Ft között 32 000 db Novo-részvényt vettek az emberkék, ha Te 900 t körül megveszed és közép-, esetleg hosszabb távra is tervezel, akkor lazán megéri!!
8,5 mrd Ft-os alaptőke-emelés lesz októberben (valószínűleg 1500 Ft-on), úgyhogy, ha pár hétre veszel Novot tuti, hogy nem fogsz rosszul járni!
800 Ft alá ne nagyon fog már menni az árfolyam!
Legrosszab esetben 800 Ft lesz, de én inkább 900 és 1000 között várom a mozgásokat!
Persze nem akarlak rábeszélni!
Gondold át nyugodtan, és olvasgasd Te is a napenergiás cikkeket, és tájékozódj az adott témáról!
Szerintem megéri utánanézni!

Ja, és Thomasss és hasonló érdeklődőknek üzenem:
Közös Novotrade-es e-mail címünk van:
novotr@freemail.hu
jelszó: novoka!

Itt megtalálható a közgyűlési PP-anyag is, le van írva benne a projekt finanszírozása is!

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 10:21
Előzmény: #1802  thomasss
#1804
Rossz a kérdés. Mert most biztos vennék 700 és 800 között Novo-t. (hiszen azonnal el tudnám adni 800-970 közötti vevőknek)
:)
De komolyra fordítva, ha lemegy addig, egyértelműen nem.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 10:18
Előzmény: #1802  thomasss
#1803
szerinted bárki szivesen válaszol , hogyha "na ti nagy okosok" megszólítással kezded a hozzászólásodat?
thomasss
thomasss 2006. 09. 14. 10:16
#1802
Sziaszok

Na ti nagy okosok......
vennétek Novot kb 700-800 ft között??? gondolkodom rajta....de nem merek... a Humeten már pedig megedződtem....!!:-)))
watson
watson 2006. 09. 14. 10:12
Előzmény: #1796  Törölt felhasználó
#1801
kata111/econet "Tudod mi mindent elolvastam a cégről, nagyon biztam benne, nézd meg most, meg se mozdul, semmi hir felőle. Minden papir alakit valamit, ez meg semmit."
Kedves Kata, lássuk be hogy az olvasottakat értelmeyni is kell, a helyes értelmeyés pedig egyéb felkésyültséget is igényel.
Természetesen még a helyes értelmezés ellenére is csak korlátozott információból vonhatsz le következtetéseket.
Én az econetet nem ajánlom jobban mint egy roulett játékot, mert elég képlékeny ami mögötte van. Ha egy cég jelentős részét know-how, meg szellemi termékek teszik ki, annélkül, hogy valamit bizonyított volna, akkor annak megítélése könnyen megváltozhat (lásd Globex Holding :-). ja és kizárólag szvsz.

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek