Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 23. 11:18

Ígéretözön: lesz-e 15. havi nyugdíj? - álmok és realitások  

Ugrás a cikkhez
Január közepe van, de az ígérethadjárat már javában tombol. A Fidesz már 14. havi nyugdíjnál jár, a TB járulékot harmadával csökkentené, az MSZP egyelőre mérsékeltebbnek tűnik (talán tanultak 2002-ből?), de lassan neki már csak a 15. havi nyugdíj jutna. Az SZDSZ egykulcsos adóval kíván egyszerűbb és átláthatóbb rendszert teremteni (melyet nem szabad összekeverni a radikális adócsökkentés mítoszával), az MDF egyelőre az elvek szintjén van, nemzeti összefogásról beszél, és a pártok választási túlköltekezése ellen tiltakozik.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=63916
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:31
Törölt hozzászólás
#154
fxboy
fxboy 2020. 12. 29. 06:58
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
OK !   :)   
Törölt felhasználó 2020. 12. 28. 18:10
Előzmény: #151  fxboy
#152

Hallgass a szívedre, szavazz a fideszre!
fxboy
fxboy 2020. 12. 28. 18:07
#151
pf:  "....2020-ban is hasonló helyzet állt elő: a januárban rögzített nyugdíjemelésnél a tényleges infláció magasabb lett, így novemberben kompenzációt kaptak a nyugdíjasok. ...." De azok a nyuggerek, akik okt 30 előtt elmentek, nem kapták meg az időarányos nyugdíjrészüket (kompenzációt), azaz visszanemtérítendő hitelt kapott a kormány ezektől az idősektől. 
 Írásban kérdeztem Szentkirályi Alexandra kormányszóvivőt, hogy a  2020.08. 31-én elhunyt Édesanyám, a jan 1. és aug 31. közötti 8 hónapos nyugdíjkompenzációt mikor kapja meg? Válaszra sem méltatott.  :( 
 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201228/elszamolta-magat-a-kormany-a-nyugdijemelessel-463320  ;
 
 Érdekes, az autópálya használati díj emelésénél tudtak számolni 3,8%-kal... :( 
andare 2017. 12. 09. 09:42
Törölt hozzászólás
#150
farkasj41 2017. 12. 09. 09:33
Előzmény: #146  fxboy
#149
az itthon maradok járnak rossz... aki kiment ,kimegy kintről kapja a nyugdíját, ha ha visszajön akkor is és nagyobb vásárló erő lesz mint a magyaro,.nyugdíjas..........itt élők továbbra is nyomorogni fognak kivéve  :..................
kukker 2017. 12. 09. 09:14
Előzmény: #146  fxboy
#148
Ha az összes kormányzat nem a munkavállalók kifosztása általi nyuggerszavazók megvásárlását tűzte volna ki célul,  akkor az a nyomoronc munkavállalónak nem hitelből kellett/kellene fogyasztania, hanem a fizetéséből.
Lehet magyarázni, hogy fogyaszt a nyugger, de ez nem igaz:
Az aktív és fiatalabb az életviteléből adódóan:
- több ruházat
- több élelem
- több szegmens felé való érdeklődésből fakadóan - számítástechnika, autóipar, stb - nagyobb spektrumú és arányú vásárlás
stb-stb...
Szóval teljesen felesleges ezzel is példálózni, mert ha már régebben megoldották volna azt, hogy a melósnál hagyják a lóvét bőven, amely többszörösen fogyaszt az életkorától és így az életvitelétől, gondolkodásából fakadóan, többet lehetett volna az így - vélhetőleg jobban felpörgő gazdaságból idővel visszaosztani.
De kell a nyuggerszavazó mindegyiknek, tömegükből adódóan. 
(És igen, tisztába vagyok azzal, hogy a szüleim is nyuggernek vannak nevezve meg én is leszek az, erre nem kérek mantrát, bukó vagyok, ja)
A véleményemet tartom.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 09. 08:43
Előzmény: #146  fxboy
#147
Olyan nagy megtiszteltetés a számomra, hogy  egész életemben fizethettem a nagyon magas nyugdíjjárulékot és én majd pont kábé elmehetek a ká anyámba amikor nekem is kapnom kellene valamit. Egy dolog tartja bennem a reményt. Mivel ez egy nagyon magas butatartalmú ország  és a politikusai nagyon populisták, talán nem hagynak mégse éhenhalni egy széles szavazóbázis tagjaként húsz év múlva.
fxboy
fxboy 2017. 12. 09. 08:33
Előzmény: #98  fxboy
#146
Térjünk vissza a nyuggerekre:    
    
  pf:    "... Magyarországon napról-napra nyilvánvalóbb, hogy félmillióval kevesebb - munkaerőpiacra beérő - gyerekkel és 600 ezernél is több kivándorlóval, illetve tartósan külföldön dolgozóval - azaz a mai adatokhoz képest legalább 1,1 millió fővel kevesebb járulékfizetővel - nem lehet biztosítani az addigra kétszázezerrel több nyugdíjas ellátmányát a ma megszokott szinten 2030-ban. Később még rosszabb lesz a helyzet, hiszen a 2040-es években nyugdíjba hömpölyög az utolsó nagy létszámú magyar generáció, a Ratkó-unokák nemzedéke is, akik után rémisztő demográfiai sivatag szárítja ki a járulékfizetési potenciált.  
 
Ki meri ezt megmondani az időseknek és még inkább a leendő öregeknek? Látjuk a választ: senki. A kormányzat, különösen a választások közeledtével, nyugtat: a rendszer fenntartható, nem kell aggódni. Persze halkan azért hozzáteszi, hogy legfeljebb 2030-ig lehet abban reménykedni, hogy többé-kevésbé a jelenlegi szinten működtethető a nyugdíjrendszer. Már ez is túlzóan optimista várakozásnak tűnik, hiszen minden felmérés arról számol be, hogy az itthon tanuló és dolgozó fiatalok jó része a külföldre költözést tervezgeti, azaz itthon nem kívánja a közterheket viselni. ..."   
      
      http://www.portfolio.hu/gazdasag/nyugdijrendszer/nyugdijkatasztrofa-kozelit-nehany-ev-es-felere-eshetnek-a-nyugdijak-magyarorszagon.270485.html ;   
  
  
andare 2017. 11. 14. 13:50
Törölt hozzászólás
#145
Vazsmegyei 2017. 11. 14. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
Miből jutottál ilyen messzire, ha gazdasági szakértőnek állítod be a véleményed?
-
Nem tudom, hol szerezted a gazdasági ismereteidet, de nagyon hiányosak! A tényeidet sem lehet értékelni, mert abszolút szubjektívek és értéktelenek!
Vazsmegyei 2017. 11. 14. 13:39
Előzmény: #129  gyula1971
#143
Azt akartad mondani Transilvánia mögött ugye?
-
 Mert annak az általad  "Romániának" nevezettnek, Transilvániában van minden erőforrása, amivel nem nagyon tud megelőzni bennünket lassan 100 éve!
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:35
Előzmény: #140  Peterbond
#142
Ha valaki túlzottan magas bért akar, és annyit nem fizetnek sehol, akkor lejjebb ad az igényeiből, ennyi. Szerintem pontosan ugyanazt mondjuk a képzettséget nem igénylő munkakról, nyilván azért érnek annyit, amennyit, mert barki el tudná végezni. És hiany sincs belőle, csak egyesek azon csodalkoznak, hogy már nincs segédmunkas feketén, minimalbér alatt.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#141
Nem azt mondtam, hogy tanulatlanok, és tudatlanok, hanem azt, hogy rinyakultúra van, többek közt ezért is tudott népszerű lenni egy kánaánt ígérő messiás figura.
Peterbond 2017. 11. 14. 13:29
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#140
A fodraszos reszemrol csak hasonlat volt es direkt tulzo szamokat irtam. Arra celzok hogy atlag meloban nincs ilyen merteku berre lehetoseg. Vagyis van ha szolgaltatasok is olyan dragak lesznek mint kint de akkor ugyanugy kevesnek ereznek a magas bert is.
Mert szvsz sokan azt varhak hogy mas dolgozzon jol olcson csak neki jar a sok penz konnyebb meloert. A meki ne legyen 3000 per szendvics. A fodradz ne kerjen el csak 1500-t de o recepcioskent 300 bruttot kapjon.
andare 2017. 11. 14. 13:29
Törölt hozzászólás
#139
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:28
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
És perdze akkor még mindig felmerül az a kérdés is, hogy ok, lehet fárasztó fizikai munkát végezni, de ha többet keresnek kevésbé megterhelő munkával, akkor nyilván nem előbbit fogják valasztani.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:27
Előzmény: #135  Peterbond
#137
A napszámos munkákra azért lehet csak dragábban talalni embert, mert nem éri meg miatta otthagyniuk a közmunkát, de erről már rengeteg cikk született. Másrészt a falvak szépen lassan kihaltak, a legtöbb helyen csak az öregek vannak, és tudod miért haltak ki? Pontosan amiatt, mert nem tudtak ott a fiatalok megélni, elkezdeni az életüket. Ezért tettek érte, elköltöztek, akár belföldön mashová, akár külföldre.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:24
Előzmény: #133  Peterbond
#136
De miből szűrsz le ilyeneket, azon túl, hogy tudjuk, hogy már az ókori görögök szerint is az utanunk következő generáció mindig silányabb? Megkérdezték mennyi egy jó fizetés, mondtak egy számit, honnan tudod, hogy aki egy nagy számot mond, az mit tesz, mit nem tesz majd érte?
Peterbond 2017. 11. 14. 13:23
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#135
Nem is mondtam hogy munkaero hiany van. Inkabb azt hogy bizonyos melokat degradal vegezni sokaknak es mindenki inkabb konnyu de jol kereso melot akar. Van aki inkabb otthon ul de nem megy el erdore vagy a foldre melozni ( es most ne pestrol nezzuk hanem Nograd es szabolcs megyet pl ).
Hiany nem ugy van hogy nincs ember hanem ugy hogy kenyelmesek az emberek es kemeny munkat nem vallalnak. Regen rrengeteg falubeli volt kint sajat foldjein is ( azert rendes fizu se volt csak ami megtermelodott ) most allami tamogatas mellett se latni 5-od annyi embert se. Mert az melos dolog.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:21
Előzmény: #131  Peterbond
#134
Akkor nem érted a hasonlatot. A mostani palyakezdők ugyanazon területen kétszeresét elkérhetik, mint amennyit én kaptam évekkel ezelőtt. És nem tartom ezt túlzasnak.
Ami a képzetleneket illeti, azok a bérek bizony alacsonyak. Egy szóval nem mondtam, hogy ez nem azért van, mert barki meg tudná csinálni, épp ellenkezőleg, pontosan ezt hangsúlyoztam, és azt, hogy hatalmas hazugság, hogy a képzetlenekből lenne hiány.
A fodrászok meg nem is kérnek 500-at, azok a felmérések, amiket nézel, az átlagról szólnak, az érettségizők között ugyanúgy vannak informatikusnak, mérnöknek, jogásznak készülők is, ahogy olyanok is, akik nem fognak semmilyen diplomát sem szerezni 
Peterbond 2017. 11. 14. 13:18
Előzmény: #131  Peterbond
#133
De pont ezert mondom hogy most eleg jo helyzetben vannak a fiatalok ( mind tanulas mind kulfoldi lehetosegek ) a korabbiakhoz kepest. Es tudnak sokkal jobb keresetet kiharcolni. Sok jo lehetoseguk van de nem tudnak sokan mit kezdeni vele es azt hiszik hogy a jo lehetosegek azok az alapok es mindenkinek jar nem megkuzdeni kell ezekert. Tanulhatna es lehetne programozo mernok de komoly szakember is komoly penzekert. De csak ha jo.  Nem alapbol jar az utolso tanulonak is irodai munka es ceges kocsi.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#132
Bár egyszerűbb Orbánra fogni, de én meg úgy látom, hogy igenis megérdemeljük, ha a románok lehagynak minket. Nálunk még nemzeti büszkeséget is építünk a rinyakultúrára, a nyugati trendek tagadására, az idegen nyelvek nem tudására, a digitális analfabétizmusra. Egyébként érdemes megnézni a bolgarokat, na ők azok, akik viszont nem fognak minket lehagyni, mert amúgy nagyon hasonló mentalitást képviselnek, mint mi, amivel viszont egyre nehezebb lesz boldogulni. A fejekben kellene előbb rendet tenni, Orbán sem ok, hanem csak egy melléktermék.
Peterbond 2017. 11. 14. 13:14
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#131
Igen. Java fejlesztokent. De nem atlagosan minden munkara. Ha egy hajvagasra el tudsz kerni 10.000 forintot akkor a fodraszok kerhetnek akar 500.000 nettot is. De ha csak egy 1000-es akkor nem fognak 150 nettot se kapni. Marpedig a legtobb melo megtermelt erteke azert nem nott olyan mertekben.
andare 2017. 11. 14. 13:14
Törölt hozzászólás
#130
gyula1971
gyula1971 2017. 11. 14. 13:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#129
Magyarország megint lemarad, Románia mögött is.
andare 2017. 11. 14. 13:03
Törölt hozzászólás
#128
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:02
Előzmény: #125  Vazsmegyei
#127
Azért ha te lettél volna, lett volna róla tudomásom, nem?
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 13:01
Előzmény: #124  Peterbond
#126
Elég messze vannak a nyugati bértől a fiatalok szerinted túlzó elvárásai. Az igaz, hogy generaciós különbségek vannak, de annak örülni kellene, hogy a fiatalok már nem úgy gondolkodnak, hogy örülj, ha van munkád, hanen ennél motiváltabbak.
"Nem beszelve arrol hogy azt a munkat amit vegez masik 10 tudna e ellatni vagy 1000"
Akkor te is belátod, hogy betanított munkaból nincs, és nem is lehet munkaerőhiány?
"Nem mondom melos dolog a favagas es hasogatas ( vegeztem en is es otthon is szoktam ) de azert arra barki kepes meg mondjuk AUDI motort tervezni sokkal kevesebben vagy egy penzugyi jelentest jol elkesziteni."
Én meg pontosan ezzel kezdtem. Motor tervező mérnökből tud hiány lenne, valószínűleg van is, ellenben sültkrumpli sütőből, de még buszsofőrből sincs, hiaba próbálja ezt beállítani a média.
Vazsmegyei 2017. 11. 14. 13:01
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Persze, csak neked még mindig nincs tudomásod róla! Nem te voltál a "bandavezér"!
Peterbond 2017. 11. 14. 12:55
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#124
A "bezzeg a mi idonkben" dolgot azert hoztam fel hogy erzekeld hogy generacios kulombseg van. Es azert en a 90-es 2000-es evekrol beszelek nem a hetvenes evekrol.
Es nem konkret osszegek a legfontosabbak hanem az hogy regen ertek volt ha dolgoztal. Megbecsultek a bert amit kaptal. Most meg mindenki azt hiszi hogy neki nyugati ber jar es nem erdekli hogy amugy meg egyaltalan kitermelie azt a penzt ( tehat realis-e a kovetelese). Nem beszelve arrol hogy azt a munkat amit vegez masik 10 tudna e ellatni vagy 1000. Nem mondom melos dolog a favagas es hasogatas ( vegeztem en is es otthon is szoktam ) de azert arra barki kepes meg mondjuk AUDI motort tervezni sokkal kevesebben vagy egy penzugyi jelentest jol elkesziteni. Mikozben ezek fozikalisan nem eppen megerolteto melok.
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 12:49
Előzmény: #119  Vazsmegyei
#123
Együtt bandáztunk?
Törölt felhasználó 2017. 11. 14. 12:48
Előzmény: #118  Peterbond
#122
Egyébként én 2012-ben első nem gyakornoki munkahelyemen Java fejlesztőként bruttó 150-el keztem. Ettől még nem tartom pofátlannak azokat a mostani frissdiplomásokat, akik 250-300 nettót mernek mondani. Mert egyszerűen nem ugyanaz a piaci helyzet. Ami pedig a munkaerőhiányt illeti, még mindig nálunk fognak jóval olcsóbban felvenni egy pályakezdőt, nem hogy Nyugat-Európához, de a kínai nagyvárosokhoz képest is. A lényeg, hogy aki akar, talál itthon munkaerőt, csak meg kell fizetni.
andare 2017. 11. 14. 12:47
Törölt hozzászólás
#121

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek