Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 18:11
Törölt hozzászólás
#32060
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 18:11
Előzmény: #32046  Törölt felhasználó
#32059
Wicca !
Ezzel a fogalmazásoddal is
azt sugallod számora,hogy
INTELIGENS kedves személyed !
A fórumba író néhány arogáns
személyre inkább azt a jelzőt írnám,
hogy FŰRDÖS K...A .
A kéjnők sirámai számukra tul finom ,
(inteligens ) kifejezés.
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 18:09
Előzmény: #32057  Krumenaker
#32058
Ha a Reneal nem kér a részvényekből akkor gondolom pénzzel kell kifizetni
ami rontja az eredményességet
egyébként ezekkel az akvizíciókkal az a baj, hogy nincsenek kifizetve
azt a jó kisbüfikre akarják hagyni
és ha most nem megy fel az árfolyam 72-re
akkor úgy látom perkálni kell a pénzt
Krumenaker 2008. 08. 15. 18:02
Előzmény: #32051  Törölt felhasználó
#32057
Ha nyílt jegyzés lenne 6 forinton, akkor utána nem 7 forintig esne, hanem 4-ig :) A hatalmas, több napos limites zuhanás után még 7 forinton is bőven adnák a spekák, hiszen kb. 16 % haszon lenne rajta a jegyzési árukhoz képest. Aztán amikor már 6 forinton is állna sokmillió eladó darab ("legalább nullán szálljak ki, ha már 7 forinton nem sikerült") akkor véresen menekülnének lejebb is (lásd Phyl).
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 18:01
Előzmény: #32046  Törölt felhasználó
#32056
wicca
ilyen beírásoknál már valami nem stimmel
honnan tudod, hogy ez volt az egyetlen lehetőség?
bennfentes vagy?
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 18:00
Előzmény: #32050  Törölt felhasználó
#32055
tech elemzés - behót kitörés
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:59
Előzmény: #32048  Törölt felhasználó
#32054
Wicca,
6ft-os papirt nyomtatni etikátlan. Ez tény. Az hogy a 2005-ös helyzet után nem volt más választható út csak a nyomda. Ezt is értem. De most amikor profitot termel a cég és még mindig nyomtatnak. Na ez mi? Én azt mondanám hogy rákaptak az izére. És az hogy kijelentjük hogy fél évig biztos nem dobnak ki új papirt. Most ennek örüljünk, hogy a cég kibirt fél évet nyomda nélkül? Legalább 2évet illene várni a következővel, de akkor meg már elvileg kialakultak a sinergiák és azért nem kell. Szóval mindenki jobban örülne ha a meglévő cégekre koncentrálnának és nem hármassával vásárolgatnák a cégeket. Civin úr sem gondolta komolyan hogy a számaitól ujjongás fog kitörni, csupán csendben nyel egyet és arra gondol hogy reméljük lesz ez még jobb is és sikerül valami értéket teremteni a befektetőinek. Amolyan szükséges rossz, ami természetesen áldozatokkal jár. Ha ez a papir egyszer 150 Ft lesz, ott is lesznek majd áldozatok, mert nyilván örökké nem maradhat fenn egy részvény árfolyama sem, ez a gravitáció. Igy szükségszerüen buknak is majd sokan akik itt vették.
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:57
Előzmény: #32046  Törölt felhasználó
#32053
"Hát kérem, tessék RT-t alapítani, aztán részvényeket nyomdázni.
Felhívom rá a figyelmet, hogy nagyon záros határidőn belül a börtönben tetszik landolni."

Miért is? Ha alapítok egy Rt-t, azt írok az alapszabályba, amit akarok. Más kérdés, hogy kinek fog kelleni a részvényem.

" Ha jól tudom, a részvénynyomtatás nem öncélú dolog, hanem a legolcsóbb (és az egyetlen) módja volt annak, hogy cégeket vásároljon."

Rosszul tudod. A "normális" cégek vajon miért nem így növekednek. Valószínűleg azért, mert szem előtt tartják, a részvényeseik (=tulajdonosaik) érdekeit.

"A cégvásárlás-növekedés ellen beszél, aki a részvénynyomdát kritizálja."

Aki a részvénynyomdát kritizálja, az a részvényesi érték csökkentését nehezményezi, nem a növekedést.

Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:57
Előzmény: #32051  Törölt felhasználó
#32052
pld. jó csucska 6 ft-ért kapta és 70 felett adta
ez tény
megjelentette mert kötelező volt neki
utána lehet nézni
jó csucska pedig jó humet benfentese
ráadásul a 6 forintos jegyzés előtt
magyarán aki vett pld. 80-ért az kb. 14 db jó részvényre "adott" pénzt a jó barátoknak
nincs itt rosszindulat
mindenki csupa jó volt
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:55
Előzmény: #32046  Törölt felhasználó
#32051
pld. jó csucska 6 ft-ért kapta és 70 felett adta
ez tény
megjelentette mert kötelező volt neki
utána lehet nézni
jó csucska pedig jó humet benfentese
ráadásul a 6 forintos jegyzés előtt
magyarán aki vett pld. 80-ért az 15 db jó részvényre "adott" pénzt a jó barátoknak
nincs itt rosszindulat
mindenki csupa jó volt
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:54
Előzmény: #32049  Törölt felhasználó
#32050
..egy hete még semmit nem tudott senki a fundáról...
Inkább azon kéne elgondolkodni, hogy lehet az, hogy a technikai elemzés ennyire egybevág a fundával?

Sztem ez a legszebb a piacban: nem lehet átvágni. Az árfolyamban minden látszik...

Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:51
Előzmény: #32046  Törölt felhasználó
#32049
1 hete még a shortosok adták le idáig
ma már "love funda"

mint a fenti név is mutatja:
Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:48
Előzmény: #32043  Törölt felhasználó
#32048
"...a létező összes kereskedési és tréderszabálynak ellentmond a viselkedése..."

Még szép. Hány olyan trédert ismersz, aki a szabályok mentén kereskedik, és kiugró teljesítménye van? :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#32047
zsihaha, ugyan nem engem kérdeztél, de a válasz igen egyszerű:

1. Nyílt jegyzés 6 Ft-on: összes speka jegyezne, utána a részvényárfolyamot 7 Ft-ig leöntenék

2. Nyilt jegyzés az aktuális árfolyamon: kinek kéne?
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:45
Előzmény: #32042  Törölt felhasználó
#32046
Érdekes, mennyien haragszanak erre a "részvénynyomdás" dologra. Hát kérem, tessék RT-t alapítani, aztán részvényeket nyomdázni.
Felhívom rá a figyelmet, hogy nagyon záros határidőn belül a börtönben tetszik landolni.
A Humet rt. termelő cég, aki több évtizede létezik. Ha jól tudom, a részvénynyomtatás nem öncélú dolog, hanem a legolcsóbb (és az egyetlen) módja volt annak, hogy cégeket vásároljon. A cégvásárlás-növekedés ellen beszél, aki a részvénynyomdát kritizálja. E nélkül a cég valószínűleg már lehúzta volna a rolót. Akkor aztán lehetne panaszkodni, hogy miért nem bocsájtott ki részvényeket a vezetőség és miért nem vásárolt cégeket... Vagy esetleg van itt olyan közgazdász, aki tudott volna jobb megoldást?
Az feltétlenül menjen el a Civin úrral folytatott kávézásra!

...és nem vagyok kíváncsi arra, hogy milyen naív vagyok, hogy nem látom, hogy itt csak arról van szó, hogy hogyan gazdagítsák egymást a "Civin banda" tagjai, meg hogy hogyan szedjék ki "szegény szerencsétlen, mit sem sejtő" részvényesekből a keservesen összekuporgatott pénzüket. :) Ez bizonyítékok nélkül csupán rágalmazás, alaptalan spekuláció, amit a sok tehetségtelen spekuláns keserűségében a céghez vág. Pszichológialiag úgy hívják, hogy kivetíti a hibáit. Mert olyan ugye nincs, hogy pénzügyi alapok, tőzsdei ismeretek és tapasztalat nélkül, pusztán a gyors meggazdagodás vágyától hajtva, meggondolatlanul poziba lépek, aztán törvényszerűen vesztem a pénzem. Á, ilyen nem fordulhat elő! Csak a cég lehet hibás!
... De mintha már írtam volna a kéjnők sirámairól korábban is... :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:41
Előzmény: #32043  Törölt felhasználó
#32045
wicca szerintem nem Teca, emlékszem rá régről a Tippsarokból. Nagyon értékes és hasznos hozzászólásai voltak.
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:38
Törölt hozzászólás
#32044
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:36
Előzmény: #32042  Törölt felhasználó
#32043
Mackó ha szabad kérnem ))
Mellesleg a létező összes kereskedési és tréderszabálynak ellentmond a viselkedése

de a feldumi írásai még buxert is überelik
maga vagy Teca, vagy Buxer rokona ))
ps: remélem inkább a csinos Teca - annak elnézném )))
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#32042
NagyBarnaMedve!

Tudsz értelmesen is hozzászolni a dolgokhoz, vagy csak kötözködni tudsz?

Természetesen a "kezd összeállni a kép" csak és kizárólag a közleményben lévő 83Ft-os rvenkénti fair érték kiszámítási módjára vonatkozik.
Semmi köze a "-25%"-odhoz.
Ami mellesleg nekem eddig kb 0%. Mert én nem foglalkozom a milett volna ha kérdésével.
Persze, aki ott vette, ahol én, és eladta maximumon, az jól járt. Ismersz ilyent? Netalán te magad vagy?

Akkor meg ne provokálj a nyílvánosság előtt lsz. Ez már nem az első eset. Írj privibe, ha gondod van velem, lsz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 15. 17:29
Előzmény: #32037  Törölt felhasználó
#32041
"Tehát a Humettől nyugodtan mehet 83-ig, csak a fölött jár rosszul. "

hát wicca, én is szeretnék annyira rosszul járni, hogy nyomtatok magamnak "ingyér" 23.7 millió részvényt, amit aztán 83-ér' (vagy 73-ért, tökmindegy) elpasszolok :DD

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek