Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 07. 17. 12:37
Törölt hozzászólás
#28940
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:37
Előzmény: #28893  Törölt felhasználó
#28939
Mester,

kérem, ne becsülje le az itt meg-megjelenőket.
Higgye el, pontosan értem, amit mostanában ír, s azt is, amit korábban írt. Csupán az a különbség, hogy amit Ön magyarázatnak, logikus gondolatmenetnek vél, azt én (és nem utolsó sorban a piac) nem tekintem se magyarázatnak, se nem etikusnak. Lehet ezért burkoltan lehülyézni a "mi"-ket, de a tények makacs dolgok.

Nagyon figyelmesen elolvastam (kétszer is), amiről azt ígérte, számomra is ki fog derülni sok minden.
Remélem nem haragszik meg érte, ha mondom, hogy csupán írói munkásságának tekintem amit Ön magyarázatnak vél. Ügyes, de lényegében semmitmondó, bár látom az új célt is benne.

Most nem boncolgatom sokáig, ami leginkább vicces, hogy tudniillik "...hiszen ami esik, annak emelkednie kell...", de ügyesen elhelyezett biztatásán remélem az új célcsoport tapasztalatlanjai is csak mosolyognak. (S megint csak arculcsapásnak tekintem, hogy ennyivel elintézi azt a tényt, hogy az árfolyam ott áll, ahol, ahelyett, hogy levonná belőle a tanulságot. Bár sejtem, ez Önt nem lephette meg nagyon, mármint a jelenlegi helyzet.)

Viszont azt veszem észre, hogy már Ön sem bízik abban, hogy valaha is kilábal a jelenlegi (árfolyam) csapdából. Tán ezért fordul új célcsoport felé, ezért hangoztatja ma annyit a "magyarságot". Ki kell ábrándítanom Mester, a magyarságra való hivatkozással nem számíhat új "zöldfülüekre". Ehhez valami ütősebb kell!! Pl. az ígért GYJ.

Lenne viszont egy "személyes" kérdésem, kérésem. Mi készteti arra, hogy rendszeresen konfrontálódjon a fórumon??? Kérem, meséljen kicsit erről, úgy tán sok minden érthetőbb lesz. Nem ígérhetem, hogy abban az értelemben, ahogy Ön reméli, de úgy vélem sokaknak (köztük nekem is) tanulságos lenne, ha "hallanánk" erről pár szót.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:37
Előzmény: #28936  Törölt felhasználó
#28938
A 23M az 23,7M és a tőzsdére még nincs bevezetve, de tőzsdén kívül eladható szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:35
Előzmény: #28936  Törölt felhasználó
#28937
Úgy látom kezdett melegedni a szitu és a Mester inkább lelécelt!
Vicc kategória ez az egész!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:32
Előzmény: #28935  Törölt felhasználó
#28936
biztosan megint tévedett a főspekuláns
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:31
Előzmény: #28931  Törölt felhasználó
#28935
"a 23 millió részvény még nincs kibocsátva. "

lehet, hogy én értettem valamit nagyon félre...

2008.06.20 08:58
A HUMET tegnap bejelentette, hogy a 2008. április 30- án megtartott éves rendes közgyűlés határozatait, valamint az Igazgatóság 2008. április 30-i határozatában foglalt alaptőke-emelést a Fővárosi Bíróság, mint Cégbíróság bejegyezte a cégjegyzékbe. Ennek megfelelően a HUMET Nyrt alaptőkéje 217,727,250 Ft-ról 360,000,000 Ft-ra, A KIBOCSÁTOTT RÉSZVÉNYEK SZÁMA pedig közel duplájára, 36,287,875 darabról 60,000,000 darabra változott.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:28
Előzmény: #28926  Törölt felhasználó
#28934
nem haragszik meg de ön már annyiszor tévedett, h a beírásait erős fenntartással kell kezelni

inkább javaslom pillantson az árfolyamra!!!!

abban a könyvben nem olyan sok vevő van s abból is ki tudja mennyi a barati kezeké mint puffer.

a kisbüfik elfordulása megindult 53 é sem kell senkinek az 52 ből pedig nem tudni h mennyi az önök puffere

magam sem fogok többet ilyen papírt venni még ha 1 euró is lesz valaha az árfolyama

amikor azt írják h mi mohók vagyunk akkor azt elfelejtik mondani h önök még nálunk is sokkal mohóbbak pénzéhesebbek
minden viszonyítás kérdése
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:27
#28933
Én arra leszek kíváncsi, hogy mikor jönnek az újabb 6 Ft-os részvények?
Ezzel is totál öntögetnek minket, mi lesz akkor? (Nekem ne mondja senki, hogy nem adnak el a baráti kezek!!! Akkor mitől ment le eddig az árfolyam? Aki 80-ért vette biztos nem most adott el...)
És mennyit bocsájthatnak ki? Mert a 8 Mrd-ra ha leosztanánk az újabb kibocsájtásokat, lehet, hogy mindenki nézne egy nagyot (mennyit is ér egy részvénye)!

Civin úrnak biztosan erre is lesz (olyan mismásolós) válasza (mint minden kérdésünkre)....
harlem
harlem 2008. 07. 17. 12:27
Előzmény: #28925  Törölt felhasználó
#28932
Civin Úr,

tervez-e a cége SRV-t ezen a nyomott áron vagy meghagyja azt a kis profitot (80 - (55től 60ig)=20-25 Ft/ részvény) a kisebb-nagyobb befektetőknek, akik ezen az árszinten degeszre tömhetik a zsebüket Humet részvénnyel.

Ha tud ennél az cirka 40%-nál jövedelmezőbb profitszerzési lehetőséget, kérem értesítsen!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:23
#28931
Jó Szentecsaba

a 23 millió részvény még nincs kibocsátva.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:22
#28930
Jó Nagypalz,

a HUMET részvényeit én nem adhatom el, mert nem az enyémek - nem értem mire gondol akkor, ha megkérdezi, hogy nem lenne-e jobb a HUMIt eladni?

Kivezetni akkor lehet egy céget, ha a társaság részvényeit összevásárolja valaki - ugyanis ekkor a tőzsdei kereskedés (az eladás lehetősége - megszűnik.
A HUMET reális értéke a következő éveben a szinergiahatások áldásos érvényesülése miatt emelkedni fog, azaz kb.: 8.000,000.000,- forinttal kell kalkulálni, ami részvényenként igen magas árat jelent - ha van ilyen jelentkező, állok bárhol és bármikor a rendelkezésére.

Őszinte híve

kissherceg 2008. 07. 17. 12:20
Törölt hozzászólás
#28929
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:20
Előzmény: #28921  Törölt felhasználó
#28928
Civin úr!

Olvastam a számításait, és az abból adódó eredményeket. Csak egy kérdésem lenne:
postosan mi is valósult meg eddig abból az értéknövelésből, ami miatt szükség volt a 23 millió új részvényre?
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:16
Előzmény: #28924  Törölt felhasználó
#28927
Puritan!

:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:16
#28926
Jó Puritán,

azt hiszem a tőzsdei forgalom egy része a vétel, a másik az eladás. Ki az, aki az Ön bölcs tanácsát nem megfogadva mégis vesz? Egyről tudok: ez egy Morgan Stanley nevű kisbüfi, aki egyébként kb.: 110-es átlagon is vette....

További eredményes tippadásához a fenti csak egy adalék; kérem tekintse annak, nem többnek.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:14
#28925
Jó Csacsi,

én nem hitegetek senkit, hanem a négy matematikai alapművelet alkalmazásával segítségképpen kiszámolom és közzéteszem, hogy mi a HUMET részvény fundamentális értéke.
Ha többet tehetek (vagy bárki tesz) a kisbefektetőiért, kérem értesítsen.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:14
Előzmény: #28910  jvgb
#28924
"A „mi” esetében – ahogyan olvastam – átgondolatlanul döntő és kapkodó, azaz magáról felelősséggel gondoskodni nem tudó egyének körvonalazódnak a számomra."

a főspekuláns valójában ennek örül ugyanis nagybefektetők messze elkerülik a papírját mert szakképzett apparátusuk lévén könnyen átlátnak a főspekuláns 6 ft os mesterkedésein
így a főspekulánsnak nem marad más mint a kisbefektetőkkel való hadakozás
csakhogy azok is előbb - utóbb rájönnek a mesterkedéseire - annyira gyorsan azért nem cserélődnek a kisbüfik

különben igaza van a főspekulánsnak nem szabad egy darabot sem venni a papírjából amíg el nem fogy az összes ócsó papírja
valamint a nevükhöz kötödő a BÉT en megjelenő új cégeinek papírjaiból sem szabad egy db ot sem venni mert ugyanígy járhatunk
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:12
Előzmény: #28919  Törölt felhasználó
#28923
Ők komolyan spekulálnak a részvényekre!
A szándékuk szerintem egyértelmű, később egy csomagban eladni.

- nem lenne jobb a Humit eladni?
- kivezetni?
- van elég motivácíó a jövőre?
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:12
Előzmény: #28916  Törölt felhasználó
#28922
Jó Civin Úr!

Én cak tippet adtam a társaimnak( kisbüfiknek).

Amúgy nem névtelenül vádolom, mert nem titok, és már itt a topikban is írtam, hogy voltam kgyn,- és ott szerepel a nevem, címem stb.

Ön kb. 6 hete azzal hitegetett bennünket, hogy érdemes humet rv- tartanunk, mert vissza fog menni hamarosan az ára,- éppen az ellenkezője történt,- azért írok.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 12:10
#28921
Jó Szentecsaba,

mint azt leírtam és kiszámoltam, valamint itt többször közzétettem, a HUMET az alaptőke emelésekkel nem higította a részvényállományát, hanem megnövelte az egy részvényre eső értéket. Megkérem lapozzon vissza és olvassa végig azt a számítást, mielőtt "higításnak" minősíti azt a tudatos vállalatépítést, ami a HUMET csoport keretén belül folyik.

Őszinte híve

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek