Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:41
Előzmény: #28857  Törölt felhasználó
#28860
Jó Civin,

Én nem a gyorsjelentésre, hanem a Humet-PBC előző évi éves jeletésére gondoltam.
A második kérdésem felett elsiklott..

Tisztelettel!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:41
Törölt hozzászólás
#28859
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:37
#28858
Akinek nem tetszik mehet az OTP.-be öntés készül,ha sietsz oda érsz.-:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:35
#28857
Jó Landov,

mint írtam dolgozunk a gyorsjelentésen.

--------
Jó Molgab,

kérem nagyon figyelmesen olvassa majd el az alant írottakat.

--------
Jó Martin,

teljesen jellemző a magyar mentalitásra az, hogy a HUMET megítélése hogyan változik az Ön – és sok más piaci szereplő – szempontjából.

Akkor, amikor egy esélytelennek, kilátástalannak tűnő harc folyt, akkor mindenki lándzsát tört a HUMET mellett – mint a napokban is szóba került 82,5% nem vált meg a részvényeitől a 2002 őszi részvénycsere során, pedig őrült nagy bajban voltunk. A csődben a törvényes követelménynél lényegesen nagyobb arányban szavaztak bizalmat nekem és a HUMETnek, pedig a látható tényleges gazdasági tevékenységünk a nullához konvergált.
Példaértékű az is, hogy amikor csak remény adódott – FDA regisztráció kísérlete – 2000-ben kétszeresére értékelte a piac a HUMET értékét, mint manapság, amikor valóban komoly, tőkeerős és széleskörű disztribúciós rendszerrel rendelkező száztermékes cégcsoport a HUMET.

Ez az a depresszált és – nem túlzás - öngyilkos felfogás és életszemlélet, ami miatt egy soha nem volt ország (Szlovákia) gazdasági erejében kifejeződő öntudata lényegesen nagyobb eredményekre predesztinál egy soha nem volt nemzetet, mint az 1000 éves Magyarországot a saját népe.

Két személyes megjegyzés jó Martin:
- az elmúlt három hónap alatt nekem bárhol a világon jártam jobb volt magyarnak lennem, mint itthon és főleg ez előtt a kompjúter előtt ülve és ezt a topicot olvasgatva;
- mindennek dacára teljesítjük azt a feladatot, aminek a végrehajtására esélyt adott nekünk a sorsunk: megmutatjuk Önnek és a többi kétkedőnek, hogy a tehetségünk és az általunk megtanultak (a képességeink) jó kedvvel párosulva valóban sikert hozhatnak; legfeljebb leköpködnek azok a magyarok, akik meg sem próbálnak tenni valamit azért, amiért mi napról-napra, óráról-órára egyre többet teszünk, mert sokat tettünk azért, hogy valóban sokat tehessünk.

Őszinte hívük
Jovi 2008. 07. 17. 09:34
Előzmény: #28847  Törölt felhasználó
#28856
Puritan, nincs bukóban, mert 24-én borította az egészet. Nézd meg a forgalmat, de mindegy mert nem is ez a lényeg.Felfordul a gyomrom tőlük. Megyek is dolgozni, magamajta proliknak az való.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:33
#28855
Jánost hagyjátok dolgozni,világosan beszél nem ködösít"türelem".-:))
roy 2008. 07. 17. 09:32
Előzmény: #28853  Törölt felhasználó
#28854
A 2008-as első fél évi jelentés lesz érdekes. 2007-ben nem volt sok minden a Humet-PBC-ben.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:24
Előzmény: #28848  Törölt felhasználó
#28853
Jó Civin,

A Humet-PBC 2007-es jelentését is várhatjuk valamikor?
A Humet Nyrt.-nek a Humet-PBC-ben történt tőkeemelése hogyan érinti a Humet-PBC részvényeinek számát?

Tisztelettel!
stacstac 2008. 07. 17. 09:23
#28852
amint elindulunk felfelé megjelennek a dícsérő szavak is!

rögtön ez lesz a legtutibb papír minden speki szemében!

sok pénzt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:23
Előzmény: #28848  Törölt felhasználó
#28851
tegnap usa ma ázsia szárnyalt
a BÉT is emelkedik
és mi???????????

mi nem!!!!!!

mennyi idő kell ahhoz h elhiggyük h egy ideig nem jönnek az ócsók????

a mi papírunk független a világ eseményeitől
igaz negatív hangulatban nem tudnak eladni annyi ócsót
molgab 2008. 07. 17. 09:22
Előzmény: #28839  Törölt felhasználó
#28850
nem vagyok tájékozott, amit írtam, az szintiszta logika, meg egy kis Civin-ismeret. :-)

Adva vagyon ez a nagy magyar mutyicég, amit HUMET-nek neveznek, élén a mutyizás koronázatlan királyával, Mr. Civinnel, aki már jónéhányszor és sokféle módon etette meg a kisbüfiket. (lásd pl. 2002-es Kerge Birka díj és annak indoklása)

Szóval semmi sem kötelezi őt, hogy adjon ki gyj-t, de ő persze megszellőzteti, hogy lesz, mert miért ne, erre (is) gerjednek a spekulánsok, bizva abban, hogy majd rally lesz. Aztán ha eljön az idő, amit megígért és a számok mégse olyan jók, akkor a leglogikusabb lépés részéről, hogy nem ad ki gyj-t. Miért rontaná el a saját mutyiját? Majd megnyugtat mindenkit megint, hogy lesz következő, és az jó lesz. Sokan be is dőlnek majd neki megint.

Egyébként is itt van ez a Reneal-os másik mutyi, ahol szegény szerencsétlent megbüntetik 10 misire, mert csalt, ráadásul még béna is volt, mert nem elég hogy csalt, de még bukott is rajta. :-)
Szerintem nem sokáig kell szomorkodnia, a következő 6Ft-os mutyiból ő is kap majd, amúgy vígasztalásképpen.

Civin ugyanezt csinálta régen is, ha elolvasod a 2002-es történéseket, egy totál veszteséges cégről kijelenti, hogy nullszaldós körüli eredményt vár, beindul a rally, aztán kijött egy -100 milliós eredmény.
Akkor is megvolt a pozitív bejelentés, de akkor ott szúrta el, hogy muszáj volt jelentenie. Most nem, azóta fejlődött a mester, valjuk be.

Vagy ott van az amerikai üzlet, amit nagy csinadrattával bejelentett, aztán kiderült, hogy egy csepp szirupot sem sikerült exportálni.
Persze megmagyarázta az amerikai recesszióval, de ha belegondoltok, ez elfogadható érv? Szegény amerikai polgár kicsit rosszabbul él és hol faragja le a kiadásait? Hát persze, hogy a HUMET cseppeken, logikus, nem? :-)
martin36
martin36 2008. 07. 17. 09:16
Előzmény: #28847  Törölt felhasználó
#28849
Sokmindent lehet mondani,de egy dolog elvitathatatlan,sőt,kettő:
1:akárhogy is van,a cég megítélése inkább negatív irányban változott,nem pedig pozitívba.
2:"Ez a humet már nem az a humet"-na ezt sürgősen el kell felejteni,pontosan ugyanazzal a technikával müködő humet,mint régen volt.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:14
#28848
Jó Mindenki,

azt hiszem a hozzászólások kellően összefoglalták a jelenséget és okát. Dr. Nagy István egy kiváló ember, nagyszerű vállalatvezető, aki elkövetett egy hibát, amelynek a következményeit nem mérte fel: van ilyen.

A gyorsjelentésen dolgozunk. „Július 10-e után” – írtam; tehát még időben vagyunk. A zárások megtörténtek de a konszolidáció viszonylag bonyolult munka és a HUMET egy kiterjedt vállalatcsoport, amelyben a közös jóakaratú munka összehangolása még folyik – kis türelemre szükség van, legfőképpen nekem, aki ígértem valamit és igyekszem az általam megadott határidőket teljesíteni.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:03
Előzmény: #28840  Jovi
#28847
Jovi!
azzal h dr. nagy 04.21-én vásárolt 84-89 között azzal egyenlőre bukóban van - tehát elszámította magát mert az árfolyam azóta csak esik az ócsók miatt

USA ban és az egész világban művelik ezt csak profin - ott is csak kevesen buknak meg

ott sem mindenki kap ezért börtönt
amennyiben a tőzsdei cég csinálja ezt akkor
tényleg börtén és törlés a tözsdéről

a büntetés megfelelő volt szerintem
amennyiben az árfolyam emelkedett volna akkor még másra is lehetne gondolni de így nem
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:03
#28846
Persze ,Csányi pengébb mint Civin?Csányi 1 amatőr kispályás.-:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 09:00
Törölt hozzászólás
#28845
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 08:59
Előzmény: #28842  Törölt felhasználó
#28844
Humet-től függetlenül mondom, hogy sajnos szomorú, ha valakinek nem elég a sok százmilliós vagyon (amiből még az unokái is megélnének valószínüleg), a milliárd sem elég, hanem még több kell, még, még.
Számomra ez visszataszító, ennyi!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 08:53
Előzmény: #28842  Törölt felhasználó
#28843
Puritan!

Egy objektív, józan hozzászólás tőled!

Nem rosszindulatból mondom,de megleptél :))
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 08:50
Előzmény: #28822  csa-csi
#28842
HelkA!
ehhez a fő spekulánsunknak semmi köze nem lehet mert ő aztán igazán tudta h az ócsóit a közeli napoktól kezdődően piacra akarja borítani

dr nagy úr mohó volt és gyakorlatlan a tőzsde világában és ez okozta a vesztét - megérdemelte kétszeresen is

különben ahogy már írtátok nem ritka cselekmény ez a tőzsdéken és nem is a humi specialitása ez hanem általános
a többség azonban ügyesebben teszi ezt

ez az amber sokáig volt vezető ezért azt hitte h ehhez is jobban ért így képességeit felülértékelte
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 08:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#28841
zsihaha: oti? Miért ott is 6 Ft-os részvényekkel higítanak a belső körnek? Ott se lehet semmit tudni szinte a működésről, eredményekről, csak amit a Csányi egy internetes fórumra beírkál néha?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek