Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 19:36
#26660
Jó Landov,

a kutyaúristenit neki.... Tekintsen rá a honlapunkra, www.humet.hu - ott megtalál minden adatot, tulajdonost, részvényjegyzőt.... én nem a társalkodónője vagyok, hanem egy tőzsdei társaság elnöke, aki igyekszik némi támogatást adni azoknak, akik számtanból, olvasásból és nyelvtanból nem a legszorgalmasabbak voltak az elemiben.
Olvasson, számoljon, majd gondolja át, hogy mit és akkor kérdezzen kérem.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 19:13
Előzmény: #26655  Törölt felhasználó
#26659
Jó Civin,

Mikor sértegettem, hogy elnézést kellene kérnem?

"ez eddig is világos lehetett volna"

Nekem továbbra sem világos, hogy ebből:

+++ Cérna Géza lejegyzett X mio részvényt 6 Ft-on.

Hogy következik ez:

+++ "A HUMET Nyrt Igazgatósága értesít mindenkit, akit illet, hogy a Reanal
Finomvegyszergyár Zrt részvényeinek megszerzéséhez szükséges foglaló,
valamint a vételár első részlete az eladó személyek bankszámláin a mai napon
jóváírásra került."

Kedves tanító néni, ha már itt van elmagyarázhatná.
Jovi 2008. 06. 05. 19:11
Előzmény: #26657  Törölt felhasználó
#26658
Én tartom a pakkomat akár évekig is, de nem látok esélyt az emelkedésre mindaddig, amíg a 24+8 millió részvény elköltésre nem kerül.A bizalom ugyebár.Utána mi van, ha újabb, az eddigieknél még nagyobb kibocsájtás lesz.Szóval ez az én problémám Civin úr.
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 19:02
Előzmény: #26655  Törölt felhasználó
#26657
Civin úr hát ettől nem lettem okosabb , mert nem ismerem önt. Az mondjuk szimpatikus hogy ön egy kicsit mazochista, és írogat ide,de ezért nem növelem a pakom a cég részvényeiből.Viszont a mostani ár nagyon csábító ezért fogok még venni a meglévőkhöz ,egyszer jó lesz alapon.
forest_30 2008. 06. 05. 19:00
Előzmény: #26654  Törölt felhasználó
#26656
vannak még "alvó " emberkék akik jönnek, jönni fognak 50-60 körül majd, ha odáig süllyed.Csak jó lenne ha kicsit fentebb tennék ezt a limitet.
szvsz
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 18:56
#26655
Tisztelt Krizinger úr,

ebben a bizniszben én magam vagyok a garancia, ha hiszi, ha nem; nekem elég nehéz, de együtt tudok élni ezzel a felelősséggel.

Jó Landov,

ez eddig is világos lehetett volna, csak nem arra kell várni, hogy a tanító néni az Ön szájába rágja, amire Ön pár perces számítással már hónapokkal ezelőtt is képes lehetett volna.
Persze ez is az én hibám, belátom, mert azon túl, hogy próbálom megértetni, mi is a tőzsde - túlértékelem Önt és azokt, akik még mindig sértegetnek és hülye is vagyok, mert hiába várom ezek elnézést kérő sorait.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 18:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#26654
Egy kosza javaslatom lenne. Garanciát kellene adni ,hogy 6 forintosok cég akvirálásra lesznek fordítva, és mindenki megnyugodna.
kissherceg 2008. 06. 05. 18:25
Törölt hozzászólás
#26653
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 18:21
Előzmény: #26651  Törölt felhasználó
#26652
Úgy látszik jó Civin kezdi érteni, hogy mire vagyunk kíváncsiak itt páran.

"Elköltöttünk erre 14 millió részvényt "
"a kifizetett vételár kb.: 60 forint részvényenként"

Lassan talán a mikéntre is választ kapunk (pl Reanal)..

Csak így tovább!
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 17:45
#26651
Jó Molgab

alább ismétlésképpen a DonLacának és Pénznyelőnek írottak.

1. Megvettük a
• REANAL Finomvegyszergyár Zrt-ot,
• REANAL Kereskedelmi Kft-ot, a REANAL Laborvegyszer Kft-ot,
• Enerexet,
• PBC-t,
• HealthConnection.ca-t,
• HUMET-PBC North America Inc-et,
• és kisebbségi részesedésünk is van (leány leánya),
azaz eddig a saját tőke-növekedés értéke 2,6 milliárd forint. Tárgyalunk még két cég megvásárlásáról, aminek a fedezete adva van. Elköltöttünk erre 14 millió részvényt és még szükséges lehet további 8 millió darab. Ez összesen 22 millió darab HUMET® részvény. Ez annyi, amennyit kibocsátottunk eddig.
2. 2,6 milliárd forint osztva 22 millió darabbal ez kb.: 120 forintos átlag. Tekintettel arra, hogy az egyes cégekben 50% pluszt vettünk, a kifizetett vételár kb.: 60 forint részvényenként.
3. Megtenné, hogy nem nevez névtelenül pofátlannak? Tőlem teheti, feltéve, hogy névvel teszi.

És most az ismétlés (ami a tudás édesanyja):

Jó DonLaca, Jó Pénznyelő

most van egy kis időm ismét, tehát kezdjük az egészet elölről KÖZGAZDASÁGILAG:

A 6 FORINTOS KIBOCSÁTÁSOK NEM CSÖKKENTIK A RÉSZVÉNYESEK KEZÉBEN LÉVŐ RÉSZVÉNYEK ÉRTÉKÉT, mivel azok az adott pillanatban nem kerülnek tőzsdei forgalomba, azaz a kapitalizáció de facto nem változik. A HUMET® akvizíciója egy értéknövelő lépés, és ha ezt a HUMET® részvényekkel finanszírozza, akkor kerül(het)nek a részvények tőzsdei forgalomba, azaz keletkezik kvázi hígulás. A hígulás ellentéte az az érték, amit a kiadott HUMET® részvények ellenértéke – az alábbi levezetésben a saját tőke - képvisel.

Ez a HUMET® Nyrt esetében a következő:

1. Alapállapot kb.: 14 millió darab
2. További kibocsátások kb.: 22 millió darab
3. Teljes kapitalizáció ma: kb.: 36 millió darab

4. Kibocsátásra vár további kb.: 24 millió darab
5. Teljes kapitalizáció lesz pontosan 60 millió darab.

A 2. soron szereplő mennyiségből jelentős darabszám a közgyűlésen szavazott (barátságos kezek), tehát nem fordítottuk ezeket akvizíciós célokra, de most hanyagoljuk el ezt a mennyiséget.

SZÁMÍTÁS

A HUMET® Nyrt saját tőkéje 486 millió forintról 3,1 milliárdra nőtt 22 millió kibocsátása árán. Ebből következik, hogy a változás egy részvény értéke tekintetében:

486 millió forint osztva 14 millió darabbal = 34,71 forint
3,1 milliárd forint osztva 36 millió darabbal = 86,11 forint

Térjünk vissza a közgyűlésen szavazó részvényekre, ami kb.: 8 millió darab volt, akkor a helyes számítás:
3,1 milliárd forint osztva 28 millió darabbal = 110,71 forint.

FELTÉTELEZÉS # 1 (FIKCIÓ):

Feltételezve, de meg nem engedve, hogy a 60 millió darab és a 28 millió darab közötti különbséget (32 millió darab) én (CJ) a tőzsdén eladom és aztán a pénzt eliszom, elkártyázom, akkor a számítás a következőképpen néz ki:

3,1 milliárd forint osztva 60 millió darabbal = 51,67 forint. A fundamentális alapokat egy kártyás, piás f@szkalap (én) 51,67 osztva 34,71 forinttal = 1,49 szeresére növelte és most a sárban fetreng.

FELTÉTELEZÉS # 2 (VALÓSZÍNŰSÉG):

Megengedve, hogy ezt a folyamatot továbbviszem, akkor szögezzük le, hogy (36 mínusz 14 mínusz 8 millió darab HUMET® részvény = ) 14 millió részvény felhasználásával generáltam (3,1 milliárd mínusz 0,486 milliárd = ) 2,6 milliárd saját tőke növekedést. Ha ez így van – márpedig ez az igazság - akkor elvárható, hogy a további meglévő (8 plusz 24 millió = ) 32 millió darabbal ugyanezt a produkciót végrehajtsam.
Ekkor ahogyan a 14 millió felhasznált darab aránylik a 32 millió darabhoz, úgy aránylik a 2,6 milliárdos saját tőke növekedés az x-hez, könnyen belátható, hogy x = 5,94 milliárd forint, azaz a HUMET® Nyrt jelenlegi 3,1 milliárdos saját tőkéje a jövőben további 5,94 milliárd forinttal 9 milliárd forintra nő.
A számítás ekkor: 9 milliárd osztva 60 millióval = 150 forint per részvény.

KÖVETKEZTETÉSEK (A FELTÉTELEZÉS # 2. KAPCSÁN):

• Ha a tavalyi átlagár marad, képes lehetek erre.
• Ha a tavalyi átlagárhoz képest a HUMET® részvények átlagára csökken, akkor ez kevésbé hihető, mert több részvényből vehetek kevesebb saját tőkét.
• Ha a tavalyi átlagárhoz képest a HUMET® árfolyama nő, akkor ez inkább valószínű, mert ugyanannyi HUMET® részvényért (mert értékesebb) több saját tőkét vehetek.

ÖSSZEFOGLALÁS

Lehet, hogy ez bonyolult, de ennél - KÖZGAZDASÁGILAG - egyszerűbben én nem tudok elszámolni a „hígítósdival”. Úgyhogy az a véleményem, hogy Önök ALAPTALANUL ÍRNAK KÖZGAZDASÁGILAG TELJESEN MEGALAPOZATLAN MARHASÁGOKAT, ahelyett, hogy számolnának és úgy kritizálnának – és Jó Donlaca, Jó Pénznyelő azért vagyok haragos, mert ezt egy egyszerűbb levezetéssel ezt már többször leírtam.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 14:19
Előzmény: #26646  Törölt felhasználó
#26650
Én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Ezzel a mostani hígitással tényleg kicsit túllőttek a célon. Valaki említette, h a kgy-n úgy tűnt civin sem igazán örül ennek. Valszín ő sejtette, érezte, h ez már így egy kicsit sok lesz.
Kb gy éve kezdett el keringeni a mondás, h "ez a humet már nem az a humet". Sokan (és nem csak az elvetemült spkik meg a beültethető zöldfülűek) egy második econet sztorit vártak a cégtől. Szvsz ezt a várakozást és annak a lehetőségét sikerült agyoncsapni, h a humi kikerüljön az ultrspeki kategóriából.
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 14:13
#26649
Sallózz el innen -:))
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 14:11
Előzmény: #26646  Törölt felhasználó
#26648
Így igaz!!!!!
Ma is kaszáltam vele 35 ezret. Majd holnap folyt.köv.
Mára ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 14:05
Előzmény: #26646  Törölt felhasználó
#26647
egy újabb hírre?persze
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 13:57
Előzmény: #26631  stacstac
#26646
stacstac, én szerintem aki egyszer humetben volt, vissza is veszi. Pillanatok alatt változhat a hangulat. 99% újra venne.
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2008. 06. 05. 13:57
#26645
Burns!
EZ TECCCCCIK!
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 13:54
Előzmény: #26641  -bubu-
#26644
bubu, azt mondtad az már megrohadt, hogy bánsz a gyerekekkel? :)))
Törölt felhasználó 2008. 06. 05. 13:54
Előzmény: #26639  kurazsi-mama
#26643
Ugyan már! Hová jutna a világ, ha warren buffett is a gyereke ballagására kuporgatott volna! :) Merjünk nagyok lenni: házat elzálogosítani, családnak nem szólni, pénzt humiba tolni :D
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2008. 06. 05. 13:54
#26642
Neki csak legyen egyelőre elég a student biztije, amit 11 éve fizetek!
-bubu-
-bubu- 2008. 06. 05. 13:53
Előzmény: #26640  Törölt felhasználó
#26641
georgee inkább almát a gyereknek, attól nem hullik a haja:o)))

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek