Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 12. 29. 09:34
Előzmény: #4079  Törölt felhasználó
#4080
remélem nem unja meg az eladói oldal az állóháborút :))
Törölt felhasználó 2006. 12. 29. 09:31
Előzmény: #4078  Törölt felhasználó
#4079
Egyben biztos lehetsz, talán megtartjuk a 68 Ft, de inkább lefelé.
Törölt felhasználó 2006. 12. 29. 09:29
Előzmény: #4077  Törölt felhasználó
#4078
na vajon az év utolsó napján melyik oldal lesz az erősebb? :)
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 23:33
Előzmény: #4076  Törölt felhasználó
#4077
Ahogy a kollégák mondták, mielőbbi tökéletes gyógyulást Civin úrnak, és hajrá humi!

Humi volt, humi van, húúmilesz :DDDDDD

Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 18:02
Előzmény: #4075  Törölt felhasználó
#4076
Köszönjük !
Jó egészséget !

De rally az kell !
Mert kell, hogy éves szinten tisztességes forgalma legyen a huminak.
És mi spekik itt vagyunk, megszoktuk már, hogy van humink, és szeretjük a humikánkat.

Mindenkinek BUÉK, szárnyaló humival!
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 14:52
#4075
Köszönjük,Jó Egészséget!
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 14:41
Előzmény: #4073  roy
#4074
Jó egészséget és Boldog Új Évet, szárnyaló Humettel!
roy 2006. 12. 28. 14:33
#4073
Köszönjük. Jó egészséget!
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 14:21
Előzmény: #4071  Törölt felhasználó
#4072
tippem 2-3 hónap legalább
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 14:20
Előzmény: #4070  Törölt felhasználó
#4071
Én erről az írásból arra következtetek, hogy helyes úton haladnak, talán még az itthoni dolgok is egy része megoldódik. De pontosan , hogy mikor lesz rally, azt lehetetlen most megmondani. Talán el kell felejteni hosszabb időre a részvényt, mert egy ideig csak álldogálás lesz.
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:58
Előzmény: #4069  Törölt felhasználó
#4070
hosszú távon kell tartani.

laj P/E alapon számoltad?
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:54
Előzmény: #4064  Törölt felhasználó
#4069
Humet sikerekben és egészségben gazdag BÚÉK!
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:49
Előzmény: #4066  Törölt felhasználó
#4068
célárom már 400, az időpont 2007 vége
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:47
Előzmény: #4065  Törölt felhasználó
#4067
köszönet, hajrá Amerika:)

sok sikert, BÚÉK
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:46
Előzmény: #4065  Törölt felhasználó
#4066
köszönet, hajrá Amerika:)

sok sikert, BÚÉK
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:44
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4065
P/E alapon számolsz vagy tipp:)?
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:43
#4064
Jó Mindenki,

elöljáróban hadd kérjek elnézést, hiszen az én hibám, hogy nem eléggé bírtam a kiképzést.
Bocsánat a locsogásért és az ismétlésekért, de hogy mindenki megérthesse, mi a pangás és hallgatás oka, röviden összefoglalom az elmúlt két és fél év történetét.

2004 tavaszán világossá vált, hogy nem én vagyok a vecsési számlagyár, de ekkor az adóhivatal – mint később maguktól elismerték – teljesen értelmetlenül és minden alap nélkül rám húzott 260 millió fizetendő adót. Ekkor maradtam magamra – értsd félállású raktárossal, adminisztrátorral és néhány önkéntes segítővel. (Ezeknek az embereknek most és mindörökké köszönettel tartozom, hogy nem hagytak teljesen magamra.)
Szánalom vett körül. Pénzem nem maradt, erkölcsi hullának tekintettek – még a legjobb akaratú barátaim is inkább új elfoglaltságot kerestek nekem, ahelyett, hogy a HUMET® ügyeiben segítettek volna. Szumma-szummárum: két évet egyedül húztam végig, 2004 tvasztól 2006 tavaszáig, Perutól Tajvanig, OGYI-tól FDA-ig, adóhivataltól PSZÁF-ig, 70 milliós vállalatértéktől az egymilliárdig.
A szánakozóknak nem lett igazuk, a HUMET® problémái megoldódtak és mára elmondhatjuk, hogy a HUMET® helyzete stabilizálódott – és ami fontosabb: nem vállaltam többet magamra, mint amit teljesíteni tudtam, tudtunk volna. Idén, év elején még nekifutottam négy komoly ügynek (NEREK, P2000 Kft, Nova-Papír, Észak Amerika), nem tudva, nem híve, hogy erőim végesek. Áprilisban derült ki, hogy nagy a baj, az is lehetséges, hogy nem élem meg az idei Karácsonyt. A körülmények szerencsésen alakultak, így mentesültem sok feladat alól, amit nyilván nem lettem volna képes teljesíteni. Átmenetileg leállt a NEREK-ingatlan ügy, a Nova-Papír ügylet és a P2000 vezetője – hál’ Istennek – jól elcseszte az új HUMET® gyártóbázis financiális feltételeit.

A családi problémáimat (amik ilyen esetben teljesen új megvilágítást és természetesen abszolút prioritást kapnak) lezártam, konszolidálva a privát anyagi helyzetemet (is) és a HUMET® ügyeiben csak Észak Amerikára koncentráltam. Beépítettem két alkotó fiatalt a HUMET® munkaszervezetébe. Tisztáztam, mik a lehetőségeink Észak Amerikában (lásd: Q3 gyorsjelentés) és stabilizáltam a HUMET® cash-flow-ját. November közeopén jött el az idő, övetkezett egy igen húzós feladat, a betegségemből adódó második műtét, bízva abban, hogy annak következményit is hamar lerázom magamról, csakúgy, mint az elsőét.
Túlbecsültem az energiáimat. Hat hétbe telt, mire a műtét utáni „szobanövény” állapotomból kiküzdöttem magamat, míg mára végre újra munkaképesnek érzem magam. Időközben a fő segítségeim: dr. Galamb Vilmos és két tehetséges és szorgalmas fiatal hívem, Csereklei Gábor meg Teca lányom mindent megtettek a HUMET® Rt stabilzálódásáért, a fiatalok bedolgozták magukat és Ők is értik a dolgukat. A többi régi segítőtársam türelemmel kivárta, hogy mikor kap tőlem, a HUMET®-től újra munkát és az adott időben a régi lelkesedéssel és profizmussal láttak a dolgukhoz. Mindenkinek hálás vagyok ezért, annak dacára, hogy értelemszerűen a befektetők által érzékelt kép felemás, pangásnak tűnik. Nem várhattam el senkitől, hogy nélkülem és helyettem hozza meg azokat a döntéseket, amelyeket Borbálámnak, családom többi tagjának, Istennek, orvosaimnak és az ápolónőknek, valamint a gyógyszeriparnak hála a jövőben én magam hozhatok és hozok meg.

Úgy tűnik, nélkülem nincs HUMET®. Nagy felelősség ez, és ennek tudatában úgy döntöttem, hogy ez a sokaknak pangónak tűnő állapot tovább tart, egészen addig, amíg az észak amerikai projektben döntő változás nem áll be. Jómagam ezért a döntő változásért, amit megtehettem időközben megtettem. A többi a kinti üzletbarátaimon múlik. Én – a felelősségem tudatában – a saját egészségem rendbehozatalára, mi több a kondícióm helyreállítására szánom a következő három hónapot. Nem tűnök el, csak a prioritásokat választom meg másképp, mint a szokás; a körülmények, a feladatok ismeretében és a saját fizikai korlátaim felismerése következtében.
Ismétlem: teszem, ami a dolgom. Bármi történt is, bárki okozta is, nem tereli el a figyelmemet semmi arról, ami az üzleti sikerhez szükséges. Nincs harag, vagy bosszúvágy bennem azokkal szemben, akik ehhez az állapothoz hozzájárultak. Tudatlan, ostoba és sérült emberek valamennyien, szánom őket.

Boldog új évet kívánok mindenkinek.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:43
Előzmény: #4062  Törölt felhasználó
#4063
ezmegmé?:_)
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:43
Előzmény: #4061  Törölt felhasználó
#4062
Célár 114
Törölt felhasználó 2006. 12. 28. 13:40
Előzmény: #4060  Törölt felhasználó
#4061
q4 az még később jön ki, de nem a magyar piac, hanem az észak-amerikai exportlehetőség a kulcs

vegyetek inkább, mert nincsenek beárazva a fentiek

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek