Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Krumenaker 2006. 05. 10. 22:30
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
A Humet spekipapír. Ha majd lesz egy olyan tőzsdenap, amikor pang minden, nincsenek hírek, nincs irány, a spekik előveszik a Humetet, és eljátszanak vele. Ezt egyetlen dolog tudja megakadályozni, mégpedig az, ha egy másik papperra lesz gusztusok :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 21:42
#439
Szió,de ha az humet aminek mondod akkor miért van hogy az első negyedéve nyereséges?És ha igazad van mi a célja Civinnek,ez szól a kérdés mindenkinek.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 21:23
#438
Hinni a Humetben? Mégis mit tett le az asztalra ez a cég az elmúlt egy évben?
Reális árfolyam? Nincs ennek a cégnek a papírjaira komoly kereslet. Hosszú távú befektetésre meg azért kicsit kockázatos egy nem termelő társaság.
A Civin meg a tőkepiac bohóca, kapaszkodik az egyetlen szalmaszálba, ami a sikerre emlékezteti.

Nem is értem minek van bárkinek is Humetje, ha nem Civin közeli barátja...

Na nem akarom itt a hangulatot kelteni, de azért nézzétek már egy picit földhöz ragadva a dolgokat.

Vagy egyáltalán nincs igazam?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 21:15
#437
Nem tudom,de jó lenne ha a tervek mielöbb megvalósulnának,mert elkezdenek még a vgén a cégben nem hinni.nem?mi a véleményetek?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 21:12
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#436
A vg-s cikk magyarázat lehet...
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 20:50
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
Miért esett ma ekkorát, ilyen nagy forgalommal?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 19:39
Előzmény: #433  havasikrisz
#434
Hello

Igazából szerintem nekem van a legkevesebb humetem (alig több 2k) és még mindig bizakodó vagyok...:) nekem elég lenne ha 85-re menne de nagyobb az sem baj....nem akarok kételkedő lenni de egy ekkora esés mint a mai nem jelenti azt hogy még mindig jócskán esni fog?
Valamint mekkkor annaka százalékos esélye hogy 80 fölé megy ? és ez szerintetek leghamarabb mikorra várható? lehet hülyéket is kérdezek de igazából még új vagyok de legalább bizakodok főleg bennetek akik azért összeségében jókat írtok:)
havasikrisz 2006. 05. 10. 17:29
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
Madmax: Nem tudok én sem olyat mondani, ami közeljövőben látható. Lehet hogy holnap jön ki egy hír, lehet hogy 1 hó vagy akár több hó. Tényleg nem tudni. Azért ne aggodj annyira, mivel ez az ár már nagyon az alját surolja. Valamilyen áron még egy Mol befeketetőnek is tetszeni fog a humet. Hogy ezek a leírt tervek most mennyire dobják meg majd a cég részvényei árfolyamát nem tudom, de szerintem elsősorban úgyis a főspeki (aki mindent irányít) fog itt majd lépni. Sajnos most nincs más mint várni. Néha ránézni az árfolyamra, de csak akkor figyelni, ha majd 85 felé megy. Én számítasaim szerint a főspekinek innentől kell majd megtólni az árat. Hogy aztán meddig az megint sokmindentől füg. Majd akkor dumáljunk róla, ha majd ott tartunk. Addig is nyugi.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 17:23
#432
És akkor a tervek mire jók,nem lesz belőlük semmi,az rossz lenne a cégnek nem?Mert idő után hiteltelenné válna.
havasikrisz 2006. 05. 10. 16:47
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#431
Addig esik, ameddig hagyák a humet részvény tulajdonosok. A legoptimistább gondolatomat irom le (sajnos nem bíztos hogy igy is van): Azt lehet látni, hogy már 1-2 hete nagyon kevesen vállnak meg a humetüktől. Ami a "feltoló" cégnek persze nem jó. Nos addig várt, ameddig már mindeki pattanásig feszült és a mai híre, ahelyett, hogy vett volna inkább nyitott egy 100-200e db-os eladással. És lás csodát, összejött neki, mivel ma megint sikerült 500edb Humetet valakinek/valakiknek jó áron átvenni és most teljes káosz van a humet spekiseknél, ami valószinű további eladásokhoz vezet. Tényleg nem értek annyira az üzleti tervükhöz a humet cégnél, de eddig is valahogy megvoltak, tervek jók, termékek elvileg bővülnek. Több projektük is van, ami eddig még nem volt. Most erre fel tönkre menne???? Na ne. Szerintem sikeresen kihúzák a spekikből a maradékot is, mivel utána sokkal könnyebb lesz feltolni az árat és ha jó bepakolják mindig +20%nál vételre, akkor próbálj majd kapni humetet. Majd csak akkor kapsz, amikor majd ők igy jónak látják, de akkor már kezdődik a zuhanás. Mégegyszer írom: Persze ez a legoptimista elképzelésem. Lehet az is, hogy tényleg fundamentálisan szarul megy a cégnek és ez csak majd pár nap múlva derül ki.
OSZLOPOS 2006. 05. 10. 16:45
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
az a nagy kérdés, hogy a jelenlegi mondjuk 10M részvény tulajdonosa mit lép arra, ha Civin tőkebevonás címén kinyomtat5M részvényt, és azt ő meg a pereputtya zártkörben lejegyzi mondjuk 10FT-ért.Vagy mondjuk 50-ért. Esni fog az ár, hiába lesznek ott távlati tervek...aztán majd egyszer megindul persze, de miért ne keressek ezen a körön???
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 16:38
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
szvsz worst case 50-55 körül, de csak hirre amugy nem hiszem
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 16:33
#428
Akkor most az árfolyam meddig eshet,és mi lesz a tervekkel,ha azokból nem lesz semmi sokáig,a hitelezők,és befektetők megunhatják,ami neki nem lenne jó nem?
OSZLOPOS 2006. 05. 10. 16:24
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#427
nem feltétlen...Neki (és mindenkinek) a lehető legtöbb a zsebbe a lényeg- az árfolyam emelkedés erre csak az EGYIK eszköz.A másik a pofátlanul alacsony áron megszerzett részvény...
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 15:13
#426
Civinnek is érdeke hogy minél több terv sikerüljön és az árfolyam felmenjen nem?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 15:13
#425
Addig eshet az árfolyam nem míg Civin Úr a tervekből nem mutat be valami konkrétumot ami összejött,mi a véleményetek?
OSZLOPOS 2006. 05. 10. 14:58
Előzmény: #423  balta
#424
viszont ha ez igaz, csúnya lesz a vége....az egésznapos eladó nem hiszem, hogy shortolna..viszont a vevők között szerintem nem egy dt-s v an..
balta
balta 2006. 05. 10. 14:48
Előzmény: #422  OSZLOPOS
#423
OSZLOPOS: Köszi! Bár amióta leállították a concorde-okat, nem feltétlenül illeti meg őket ez a becenév :)
OSZLOPOS 2006. 05. 10. 14:38
Előzmény: #421  balta
#422
repülősök...
balta
balta 2006. 05. 10. 14:17
#421
Na, itt egy egészen friss hír a Világgazdaságból:
"A Humet bukott nagyot ma, mivel a korábban a vételi oldalt domináló brókercég ma eladásokba kezdett és délelőtt 10 percre fel is kellett függeszteni a papír kereskedését. Azóta valamelyest visszatornászta magát 64 forintos mélypontjáról, ám 67 forintos ára így is 10,6%-kal kevesebb tegnapi zárójánál."
Tudja valaki, hogy melyik ez brokicég? Ha az Equitas, akkor persze tökmind1!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek