Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:16
Előzmény: #38276  El_Kebir
#38280
neked is mondom: HASONLÓ cégek.
a phylaxia szinte ugyanilyen, egy csomó tőkeemelés volt, ott ráadásul korrekt áron, mégis gagyi.
az eco is ugyanez a kaliber, a névérték alatt van.

a mollal, otp-vel ne hasonlítgassuk, az teljesen más.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:15
Előzmény: #38277  Törölt felhasználó
#38279
"HASONLÓ cégek" írtam.
az otp és humet közt van némi diferencia:-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:14
Előzmény: #38275  Törölt felhasználó
#38278
Erre a fórumra mindenki csak sírni jár. Miért jó ez nektek? Adjátok el akkor a Humet részvényeiteket aztán akkor nem kell minden nap azon mérgelődni h milyen szar is ez. Ha meg már rég eladtátok miért vagytok itt? Azt ne mondjátok h azért mert milyen jó és pörgős fórum ez.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:12
Előzmény: #38275  Törölt felhasználó
#38277
az OTP a névértéke 31-szeresén forog. Ennek így nincs sok értelme. Minden papír más. Figyelni kell, amelyik megy abba bele kell ülni.
El_Kebir
El_Kebir 2008. 12. 10. 11:12
Előzmény: #38275  Törölt felhasználó
#38276
Mi köze a névértéknek a "reális árhoz", vagy akár a "piaci" árhoz?
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:10
Előzmény: #38273  Törölt felhasználó
#38275
a humet még így is a névérték 5X-én forog, ez durva.
a hasonló cégek jóval alatta lásd eco vagy phyl.
a humet reális ára most 3-4 max 5 Ft lehetne.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:09
Előzmény: #38268  Törölt felhasználó
#38274
Engem nem érdekel a sok millió 6-Ft-os, meg az se, hogy a humi munkatársai irogatnak. Ha megindul a papír beleülök. Ennyi az én részem. ha pénzt akarsz keresni te is ezt csinálod ahelyett, hogy átkozódsz.
Lehet, hogy igazad van, de ma funda alapon nem lehet kerskedni, tehát ha igazad van se hallgatok rád. Csak ennyit akartam kihozni belőle.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:08
Előzmény: #38269  Törölt felhasználó
#38273
Az Econetben sincs nagy forgalom már egy jó ideje!
Náluk legalább nincs bizalomvesztés! Ott ha valaki 70-en beönt, akkor azzal joggal számolhat arra, hogy jelentős veszteséget okoz saját magának. Ott azért jobban elképzelhető egy rally.

Míg nálunk a "baráti kezek" a 6 Ft-osokkal még nyerőben vannak.
Míg nálunk, mindenki csak inkább eladna.
Kivétel egy két Humi dolgozó, illetve Humi "szerelmes"!
exmnbs1 2008. 12. 10. 11:05
Előzmény: #38268  Törölt felhasználó
#38272
puritan, ezt sokan így látjuk
exmnbs1 2008. 12. 10. 11:04
Előzmény: #38269  Törölt felhasználó
#38271
Mert pl. a Civin család nem vesz minden nap
martin36
martin36 2008. 12. 10. 11:01
Előzmény: #38269  Törölt felhasználó
#38270
Gyakorlatilag aki akart,már kiszállt és átment komolyabb papírba.Vevő meg egyáltalán nincs.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 10:58
Előzmény: #38268  Törölt felhasználó
#38269
Ez mind szép, de miért nincs ma még egy darab kötés sem? o forgalom 3 órája! Ez már valami!
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 10:50
Előzmény: #38267  Törölt felhasználó
#38268
Azt hiszed, hogy ide, álnéven nem írogatnak be a Humi jeles képviselői?

Nem vagy Te egy kicsit naiv?

Azt azért ne felejtsd már el, hogy a sok millió 6 Ft-os papír piacra dobása igen nagy üzlet a „baráti kezeknek” is!
Vagy azt sem hiszed, hogy sok millió 6 Ft-os papírt eladnak a "barátok" a tőzsdén?
Mert ha így van, akkor nincs is miről beszélnünk!
Sajnálom!
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 10:10
Előzmény: #38266  Törölt felhasználó
#38267
Már egy ideje olvasgatom miket írtok ide.
puritán úgy látom te beragadtál. Van ilyen... Legközelebb jobban figyelsz.
Speki papírtól egyébként mit vártál? Azzal szépeket lehet bukni is meg nyerni is. A funda hosszútávon számít. Jelenleg semmit se ér. Van még véleményem, de nem írom le, mert humi dolgozónak fogsz nézni. De ennyi erővel OTP dolgozó is vagyok, meg Richter is, meg Mol és Mtel is. Na mindegy. Dolgozd fel, hogy vesztettél, ha ez a papír nem tetszik ülj át másikba.
Végülis te dolgod, de azzal, hogy ide irogatsz pénzt nem keresel.
csa-csi meg a másik véglet. Azért ennyire egyértelműen nem szabad mindent elfogani, amit valaki mond. A saját meglátásainkhoz kell mérni és a saját véleményünkkel kiegészíteni. Ha ennyire ráutalod magad másra te is járhatsz úgy mint puritán, hogy aztán majd mást hibáztatsz a te rossz döntésed miatt, ha belefutsz valamibe. Itt nem feltétlen a humira gondoltam.

Civin Úrtól pedig szerintem is egy jó gesztus, hogy ír és válaszol a fórumon megjelenő kérdésekre felvetésekre. Azt pedig ne várja senki, hogy üzleti titkokat fog itt megosztani.
Szerintem más cégvezetők is benézhetnének a fórumra néha, mert lenne kérdés bőven.

további jó könnycsorgatást
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 09:57
Előzmény: #38263  Törölt felhasználó
#38266
Már mindenki tudja, hogy miért van itt a „csa-csi”!!!!
A beírásait ekként kell kezelni. Az természetes, hogy tagadja az érintettségét, mint ahogy más Humi dolgozó is, akik bizonyos időközönként elő-elő fordulnak itt a fórumon!

Gondoljátok végig, a fórum gyakorlatát kihasználva, a „nép hangján” (kisbefektető és speki) azt magarázzák, hogy milyen kiváló cég is a Humi. Még az sem érdekli őket, hogy 2007. szeptember 7 óta (120-130 Ft) szinte folyamatosan esik az árfolyam.
Tehát, a „világpara” előtt már zuhanni kezdett az árfolyam.
Vajon miért? A válasz egyszerű. Ilyen kis cégnél nem szabad annyira mohónak lenni a 6 Ft-os papírok piacra dobásával, mint amennyire az a cégvezető. Ez a kis papír csak jelentős árfolyameséssel volt képes felszívni azt a sok millió „ócsó” papírt, mint amit a cégvezető eladatott a tőzsdén.
A jövőt illetően nagyon elszámította magát a Humi vezetése, ugyanis már a jelentős összegű hitel felvétele is bizonyíték arra, hogy nem volt meg a második részletre a pénz, mint ahogy nem is oly rég a cégvezető ezt állította. (Megint "tévedett"!) Abban bíztak, hogy további sok millió 6 Ft-os papír piacra öntésével ki tudják fizetni a második rész-letet – tévedtek!
Tévedtek, mert nem számoltak azzal, hogy a többséget képviselő kisbefektetők és spekik, illetve a maradék 1 nagybefektető is elfordul a kereskedhetetlenné váló papírtól!
Most egy életre megtanulják, hogy mit is jelent a bizalomvesztés!!!!
martin36
martin36 2008. 12. 10. 08:55
Előzmény: #38264  csa-csi
#38265
Kedves csa-csi!
Szerettem volna hosszabban is reagálni előző hozzászólásodra,de sajna olvasása közben könnyeim kicsordultak,billentyűzetem nedves és zárlatos lett(megkockáztatom,szolidáris lett a meghatottságommal),így aztán csak ennyire futotta.
Száradás után jelentkezem!
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 10. 08:36
Előzmény: #38263  Törölt felhasználó
#38264
Kedves Mummy!
A meztelen csiga jut eszembe azokról, akik sűrű nyelvcsapásokkal teszik a szépet hivatali elöljárójuknak. Soha nem tettem és nem is tenném, amivel „zrikálsz”. Aki ismer, mosolyogna egy ilyen vád hallatán.
Civin János nem főnököm mégcsak nem is személyes ismerősöm. Valószínű, hogy soha nem is lesz az. Ha találkoznék vele, tán még zavarban is lennék, annyi szépet és jót írtam róla. Csa-csi nickként (arctalanul) arról a Civinről írok, akit itt oly sokan elevenen megnyúznának, pocskondiáznak, becsületébe gázolnak. Arról az emberről aki felépített egy céget, amire én soha nem lettem volna képes. Arról, akit az APEH felelőtlen, bürokratái, alaptalan indiszkréciójukkal erkölcsileg és anyagilag pillanatok alatt padlóra küldtek, lenulláztak. És arról a Civinről, aki képes volt újra talpra állni majd hihetetlen tehetséggel, szívóssággal, szorgalommal -más dimenzióban- új HUMET-et alkotni. Vélhetően nem egyedül, hanem egy ügyes kis csapattal. Azt a Civint tisztelem (és védem) aki itt is vitázik, érvel, magyaráz, csipkelődik és visszavág! Aki büszkén vállalja saját magát, aki tudja, hogy nem a simulékonyság, a visszafogottság, a mértéktartás a legfőbb erénye. 
Magam is sokszor vonzom a bajt. Éppen ebből adódóan, részben polgárpukkasztásként teszem azt amiért itt is sokan elítélnek. Kimondom a jót valakiről, akiben hiszek. Itt megteszem azt, amit szemtől szembe nem tennék meg. Gyávaságból, és szemérmességből.
Ezzel szemben -mint ahogy az életben számtalanszor megtettem- sorolnám neki a hibáit, ami zavar a stílusában, gondolkodásmódjában, emberi kapcsolataiban. Nem azért, hogy belémarjak, hanem a jobbítás szándékával.
Ami itt sokaknak pótcselekvés, az nekem is az. Csak az előjel fordított.
Értesz Mummy? 
Civin üzlettársam. Nem kevés HUMET részvénnyel befurakodtam hozzájuk. Remélem még jó sokáig ez így lesz!.
Jó egészséget kívánva neki. És sok sikert! :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 07:10
Előzmény: #38250  csa-csi
#38263
Üdvözöllek "csa-csi"!

Hozzászólásodnak, ezek után sem volt több értelme, mint amit leírtam! Szóval kár másra mutogatnod....
Ettől vársz elismerést a Főnöktől? bravó......
Legyen szép Karácsonyod! :o) /vastag borítékot/
Törölt felhasználó 2008. 12. 09. 22:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#38262
Én is TESTVÉR !!!
Részvények nélküli ÁLMOKAT !!! :-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 09. 21:58
Törölt hozzászólás
#38261

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek