Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 19:09
Előzmény: #37924  csa-csi
#37940
És a nyári diákmunka lesz a nyugdíjaqlapja -
- cs-csi tudot Te néha, hogy mit írsz ?
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 19:06
Előzmény: #37921  csa-csi
#37939
Rossz az emberismereted csa-csi !
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:50
Előzmény: #37936  Törölt felhasználó
#37938
Hát igen, az árfolyamok igen hektikusan mozognak mostanában. A Humetet ez két szempontból is érinti:
1. árbevétel, amint azt Civin úr már kifejtette
2. 610.000 EUR adósság

Tervezik, hogy fedezeti ügyletekkel kivédik az árfolyamoktól való erős függést (esetleg van-e már ilyen), vagy a "richteres" lesz ami lesz utat választják ?
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:40
Előzmény: #37932  Törölt felhasználó
#37937
Köszönöm a válaszokat!

A (3)-as kérdéshez:
Nem követem nap mint nap a híreket, de ezek szerint eldőlt, hogy a Reanal nem kér Humet részvényeket, csak készpénzt. Ha jól emlékszem(de javítson ki ha tévedek) még régebben azt írta, hogy eme vételár - illetve a szükséges részvénymennyiség, amennyiben szükség lett volna rá - rendelkezésre áll. Mi az oka, hogy végül mégis hitelből egyenlítik ki a tartozást?

Előre is köszönöm, tisztelettel:
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:32
Előzmény: #37934  Törölt felhasználó
#37936
János,

azért a nagy örömködésben érdemes arra is gondolni, hogy az árfolyamok nem csak egy (kedvező) irányban tudnak mozogni.... Csak úgy mint a humet árfolyama:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:30
Előzmény: #37932  Törölt felhasználó
#37935
Kedves János,

Olvastam jelentést, csak így tovább.-)

engedtessék meg néhány kérdés, észrevétel:

1. Jó volna, ha minimum a Reanal eredménye, működése, árbevétele, fő piacai külön is be lennének mutatva. Ez transzparensebbé tenné a céget, és megszokott más tőzsdei cégeknél is.

2. Jó volna piaconkénti, ha úgy tetszik devizánkénti bontás a piacok esetében.

3. A mostani jelentésből kimaradt, többen kérdezték is, hogy miből adódik a rendkívüli eredmény, ill. a PBC hány év alatt van elszámolva. Ezt lábjegyzetben jó volna mindig feltűntetni, hogy hogy áll a saldo.

4. Az OTP hitelkerettel mi a helyzet? erről is jó volna tudni, legalább negyedévente. Fennáll-e még, stb.

5. Jó volna legalább negyedévenként arról olvasni, hogy a csoport tagjai közötti szinergiák feltárása, erősítése ügyében milyen lépések várhatók, mi valósult meg.

6. A Reanal esetében - sorry de elfelejtettem - van egy régi üzlet, vevő, amiről szó volt hogy esetleg újra előtérbe kerül, és korábban nagy üzlet volt, csak valamiért elmaradt. No, azzal mi a helyzet.

7. Nyilván most nem a legjobb ingatlant eladni, de mi a helyzet a "talált" ingatlannal a Reanalnál? Mit terveztek? Az a terület kezd nagy beindulni, és az aquaworld is 2 hét múlva nyílik.

Egyelőre ennyi, addig is jó egészséget,

Döme
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:22
#37934
Tisztelt Szentecsaba,

jó volt a kérdése, nagyon jó! A nem forintban keletkezett árbevétel szeptember 30-án 170 forintos dollárral (stb.) van számolva... Uram atyám, úgy nő az árbevétel, hogy nem csinálunk érte semmit, ez a 993 millió, ha ma készülne el a jelentés 1070 millió körül lenne... Már várom az éves zárást.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:22
#37933
Tisztelt Szentecsaba,

jó volt a kérdése, nagyon jó! A nem forintban keletkezett árbevétel szeptember 30-án 170 forintos dollárral (stb.) van számolva... Uram atyám, úgy nő az árbevétel, hogy nem csinálunk érte semmit, ez a 993 millió, ha ma készülne el a jelentés 1070 millió körül lenne... Már várom az éves zárást.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 18:17
#37932
Tisztelt Szentecsaba,

(1) a nem forintban elért árbevétel az kb. a 1,890 millió fele, 993 millió forintnak felel meg;
(2) ez az általam is leggyakrabban feltett kérdés, bár megjegyzem üzemi veszteség nincs;
(3) 323 millió forint vállalatvásárlásra (Reanal utolsó részlet) 610.000 euró beruházásra (már megtörtént), 100 millió forint forgóeszköz- és folyószámla-hitel.

Tisztelt Zotya32,

egy vételi opció azt jelenti, hogy a nyitott időszakban a kötelezett köteles eladni a jogosultnak (ez esetben nekem) a vételi jog tárgyát képező instrumentumokat (ez ez esetben közel egymillió darab HUMET). Az, hogy előtte, utána mit csinál a részvényeivel, van-e még neki, vesz-e, eladja-e, amit kapott, mi az, amiből a lehívást fedezi, a kötelezett dolga.

Tisztelt Fórumolvasók,

Nem tudom, hogy érdekel-e bárkit is, de az alábbiak kikívánkoznak belőlem.
Nem sok elemzés született eddig a HUMET®-ről, de kettőről érdemes itt említést tennem.
Az egyik az Absolute Capital értékelése, amelynek következtében közel kétmillió dollárt költöttek arra, hogy HUMET® részvényt vegyenek. Nyilván jól megfontolt döntés volt. Értékelték azt, amí addig történt és bíztak bennünk.
Én úgy vélem, hogy az egyik lehetséges magyarázat arra, hogy eladták ezeket a HUMET® részvényeket az az, hogy az anyacég az ingatlanpapírokba belebukott.
A másik lehetséges magyarázat, hogy a befektetésüket követően további HUMET kibocsátás történt, amitől begurultak. Ez utóbbi magyarázatot, azok, akik ott ültek és prezentálták a HUMET®-et az AbCap embereinek és maguk a prezentációt meghallgatók is nyilván kizárják, mert az AbCAp emberei tudták, hogy ez a stratégiánk.

A másik elemzés az az Erste Banké, amely jónak találta a HUMET®-et egy kb.: 650 milliónyi hitelre.
Érdekesek mostanában a napjaim, ugyanis egy negyedéves jelentés elkészültekor sorban kapom a kész mérlegeket és dolgozgatom velük, kérdezek, majd megkapom a konszolidált – közzéteendő mérleget és eredmény-kimutatást. Jó volt ránézni. A magamfajta több évig csődben vergődő vállalatvezető (cégvezető, ha így jobban tetszik) egyben látja az egészet és szemet üt, hogy míg annak idején egy forintért küzdöttünk (most is, de akkor élet-halál kérdése volt), most a készpénz, a vevők és a befektetések értéke eléri a kétmilliárd forintot. Ehhez jön hozzá az a forgóeszköz és folyószámla-hitel, amit az Erste ad majd. Rengeteg készpénz fölött diszponálunk, míg a kötelezettségek ennek a töredéke… Két éve ki hitte volna….

Őszinte hívük (remélem ezzel nincs bajod, Jóskám)
zotya32 2008. 11. 20. 17:54
Előzmény: #37928  Törölt felhasználó
#37931
Civin Úr!

Tud vmi publikus infót adni még a napokban átadott majdnem 1 millió db részvényre vonatkozóan?
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy pontosan mit is jelent az, hogy 2009. május 04-től élhet Ön elővételi jogával 53 ft-os áron? Az átadás, (tegyük fe 2008.12.01, mert így egyszerűbb) és a májusi dátum között a Kedves Hölgy eladhatja a piacon is a papírt, vagy 2009.05.04-ig meg kell tartania?

Előre is köszönöm a választ;

Csak azért kérdezem, mert a tájékoztatóban erre utaló írás nem volt, így számomra az lenne az 1értelmű válasz, hogy miért is ne adhatná el, ha jónak látná.
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:54
Előzmény: #37926  Törölt felhasználó
#37930
Civin Úr!

Ha lesz pár perce, válaszolna röviden a kérdéseimre? Nem vagyok telhetetlen, egy-egy tőmondat is megteszi. :)

1. A csoport árbevételének kb. hány %-a HUF?

2. Hatalmas a feljődés árbevétel tekintetében, a profit azonban nem tudott ezzel együtt nőni. Gondolom az új cégek egyelőre még veszteségesek. Ha ez valóban így van, kb mikorra várható, hogy az új cégek teljesen beintegrálódjanak a csoportba, és nyereségesen működjenek?

3. Az új hiteleket mire szeretnék felhasználni?

Előre is köszönöm, tisztelettel:
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:51
Előzmény: #37927  Törölt felhasználó
#37929
ja, és még egy: számomra a jobbágyság idején használt - hé paraszt! kifejezést helyettesítő - JÓ EMBER megszólításra "hajazó" beköszöntés nagyon zavaró, már-már bántó...
üdvözlettel: gubán józsef
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:48
#37928
Jóskám,

elnézést a csendőrpertuért, de megszoktam, hogy itt magázódom.

Nekem kettős a mércém, van, amit észreveszek, van, amit nem. Csa-csi hozzászólásai értelmesek és ha itt valakinek (értsd) bárkinek a másikról véleménye van azt én nem kommentálom. Van elég, ami engem illet...

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:46
Előzmény: #37925  Törölt felhasználó
#37927
"jó Civin Úr"
köszönöm a helyreigazításod, (feltéve persze, ha továbbra is tegezhetlek-tegezhetem), de nekem ebben a témában közömbös a a vitánk tárgya...
ami ismételten megszólaltatott, az az arrogancia, amit személyes találkozásunkkor is maximálisan elítéltem, bárkitől is kelljen elszenvedni.
annak idején puritán volt kegyetlenül durva és sértő, akinek a szavaira időnként te/ön is minősíthetelenül reagáltál/reagált.
mostanbában kiscsacsi a mosdatlan-szájú, aki időnként becsületsértéseket is elenged, ebben azonban méltó párja a csa-csi nevű iszonyat is...
a fentiek ellenére a tolladból/tollából kizárólag kiscsacsit elítélő- néha gyalázó - hozzászólást látok, mig a csa-csi szemrehányást sem kap, sőt bíztatást...
a tiszteletem - és gyanítom, nemcsak az enyém - sokkal nagyobb eséllyel szereznéd/szerezné vissza/meg, ha ez a kettős mérce kevésbé érvényesülne...
persze, lehet, hogy nemcsak balek vagyok, hanem naív őskövület is, aki még mindig hisz az emberi tisztességben...
(nekem például a hátam mögé sem kellene egy ilyen senkiházi, és a mellettem való megszólalását, határozottan visszautasítanám!)
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:31
#37926
Jó Gubán úr,

a teljesség kedvéért (forrás: www.humet.hu)

A HUMET® Nyrt elnöke értesít mindenkit, akit illet, hogy az imént megbízást adott
értékpapírcégének, a ConCorde Zrt-nak, hogy adja el 200.000 darab HUMET®
részvényét 70 forintos limitáron; a megbízás azonnal teljesült. Ezzel a
tranzakcióval Civin János részesedése a HUMET® Nyrt-ben 751 068 darabról
551 068 darabra csökkent.
2007-07-04

őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:26
#37925
Jó Gubán úr,

persze senkinek semmi köze ahhoz, hogy miből élek, de erre vonatkozóan nekem semmi kifogásom nincs, ezért hadd közöljem az alábbiakat (ha már Ön is figyelmetlen):

F. hó 14-én írtam:

„Jó Alf,

igen, mint említettem eladtuk a házunkat 2006 nyarán, hogy a HUMET ügyei haladjanak. Ennek ellenértéke előbb bekerült a HUMETbe (többek között PBC vétel), majd a HUMET visszafizette a hitel egy részét. Ez a pénz egyébként több éves megélhetésemet fedezi.”

Ezen kívül adtam el tőzsdén HUMET részvényeket, amelyet bejelentettem.

„Értesítem mindazokat, akiket illet, hogy ma, valamivel 11 óra előtt
megbízást adtam a ConCorde Rt-nak, 255.000 darab HUMET® részvény
50 forintos limitáron történő eladására, amely az imént teljesült; az
átlagár 54,29 forint volt; ezáltal a részesedésem
1,006.068 darabról
751. 068 darabra (5,05%-ra) csökkent
2006-03-07
Civin János”

Gubán úr őszinte híve
csa-csi
csa-csi 2008. 11. 20. 17:24
Előzmény: #37923  csa-csi
#37924
Ellentmondás nincs, hiszen Civinnek is mint sok más normális embernek, valószínű, hogy nem a HUMET volt az egyetlen munkahelye.
A szocializmusban még a nyári diákmunkát is munkaszerződés alapján végeztük, ami után a munkáltató a járulékokat az állam részére befizette, nyilván így a munkaviszonyba az a néhány hét is a munkában töltött napok számát növelte. :)
csa-csi
csa-csi 2008. 11. 20. 17:18
Előzmény: #37922  Törölt felhasználó
#37923
gubika! Te meg kiscsacsi cáfolatát elfogadod. Tényleg sokszor itt ebben a topicban úgy érzem felfordult a világ! :)

Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 17:01
Előzmény: #37916  Törölt felhasználó
#37922
csak azért szólok bele, mert a csa-csi megint hányat: civin úr azt nyilatkozta egy-másfél hete ebben a nickben, hogy azért "nem terheli a céget a fizetésével, mert a családjával együtt megél a humet részvényei eladásából"....
csa-csi
csa-csi 2008. 11. 20. 16:55
Előzmény: #37917  Törölt felhasználó
#37921
Két halmozottan hátrányos helyzetű! (puritan, kiscsacsi)
Bennetek a mérhetetlen butaság és a gonoszság találkozott egymással. Azt nem tudom, hogy ember-e az akinek a lelki békéjéhez ez szükséges. Ha ember, akkor azt hiszem, rossz ember!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek