Topiknyitó: balta 2005. 12. 20. 16:17

IEB topik  

Akit érdekel a harmadik BÉT-en forgó bankpapír (esetleg náluk tartja a pénzét), és nem feltétlenül hisz a Mastrapasqua-i "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve" szólamoknak, annak felhívom figyelmét erre a december eleji PSZÁF határozatra:



"J-I-761/2005. számú határozat az Inter-Európa Bank Rt-vel szembeni felügyeleti intézkedések alkalmazásáról



A hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvényben (a továbbiakban: Hpt.) és a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvényben (a továbbiakban: Tpt.) biztosított felügyeleti jogkörömben eljárva, az Inter-Európa Bank Részvénytársaságnál (székhelye: 1054 Budapest, Szabadság tér 15., a továbbiakban: Bank) a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (a továbbiakban: Felügyelet) által lefolytatott átfogó, nem teljes körű helyszíni vizsgálat alapján, a Felügyelet főigazgatójának felhatalmazása alapján, annak megbízásából, a mai napon az alábbi határozatot hozom.



I. Felhívom a Bankot, hogy



1. informatikai rendszerét a vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően védje, mérje fel az információ technológia használatából adódó biztonsági kockázatokat és azt rendszeresen, legalább kétévente vizsgálja felül, a kockázatfelmérés alapján határozza meg a vonatkozó jogszabály által előírt területek kockázati szintjét, alakítsa ki a kockázattal arányos védelmet, működtesse a kialakított kontrollokat és gondoskodjék a kontrollok ellenőrzéséről;



2. a befektetések és a követelések minősítése, a kapcsolódó értékvesztések elszámolása és az ezzel összefüggő számviteli nyilvántartások vezetése során a vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően járjon el;



3. maradéktalanul feleljen meg a belső hitelek nyújtására, nyilvántartására vonatkozó jogszabályi előírásoknak, és a kapcsolódó felügyeleti adatszolgáltatását helyesbítse;



4. az Ügyletminősítési és értékelési, valamint az Értékvesztési és céltartalék-képzési szabályzatát a vonatkozó jogszabályi előírásokkal összhangban egészítse ki;



5. a kockázatvállalással kapcsolatos belső szabályzatainak elkészítése során maradéktalanul tartsa be a szabályzatok könyvvizsgálóval való egyeztetésére, illetve véleményeztetésére vonatkozó jogszabályi előírásokat.



II. Kötelezem a Bankot Igazgatóságának és Felügyelő Bizottságának összehívására, és a jelen határozat rendelkezéseinek való megfelelés érdekében a Bank részéről szükségessé váló intézkedéseknek a fenti testületi üléseken külön napirendi pontként történő megtárgyalására.



III. Előírom a Bank számára, hogy a Belső Ellenőrzés kísérje figyelemmel a határozatban foglaltak teljesítése iránt megtett intézkedések maradéktalan végrehajtását, és az erről készült, az Igazgatóság és a Felügyelő Bizottság által megtárgyalt és jóváhagyott belső ellenőri jelentést - rendkívüli adatszolgáltatás keretében - legkésőbb 2006. március 31-ig küldje meg a Felügyelet részére.



A határozat ellen - közigazgatási eljárás keretében - fellebbezésnek nincs helye, azonban akinek jogát vagy jogos érdekét a határozat sérti, a kézbesítésétől számított 30 napon belül, keresettel a határozat bíróság általi felülvizsgálatát kérheti. A keresetlevél benyújtásának a határozat végrehajtására halasztó hatálya nincs.



Budapest, 2005. december 8.



Varga Csaba s.k.,



a PSZÁF főigazgató-helyettese"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 12:22
Előzmény: #779  Monster
#780
Mi lesz ha nem érik el a +90%-ot? Ha a Santander nem adja oda, van rá esély.
Monster 2007. 03. 05. 09:57
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#779
Miért jó neked az, ha addig benne parkoltatod a pénzed?
Persze ilyen szakadásban nem feltétlenül rossz, mert legalább nem buksz nagyobbat:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 09:54
Előzmény: #777  Monster
#778
Én megvárom a kiszorítást.
Monster 2007. 03. 05. 09:45
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#777
Amikor kiderült, hogy mennyi az ajánlat, már akkor is sejteni lehetett, hogy nem áll szándékukban egy kanyit sem kifizetni a kisbüfiknek.
Ezzel most leölték az utolsó reményt is, innentől nem nagyon van miért tartogatni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 09:20
Előzmény: #775  Monster
#776

A SANPAOLOIMI Internazionale S.p.A., az Inter-Európa Bank Nyrt. meghatározó tulajdonosaként felkérte a Bank Igazgatóságát, hogy a Közgyűlésen a 2006. évi adózott eredmény teljes összegének tartalékba helyezésére tegyen javaslatot.

NAGY KIBASZÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Monster 2007. 03. 05. 08:56
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#775
Várható volt...
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 08:54
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#774
Rohadt, szemét digó-banda!!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 08:51
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#773
ezek a mocskosok nem akarnak osztalékot fizetni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 02. 17:56
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#772
Ja, és a 180 napos mozgóátlag a mai napon 4233 ft.
Törölt felhasználó 2007. 03. 02. 17:52
#771
IEB közgyűlés ápr. 5.-én
link
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 08:20
#770
Nem tudta senki az IEB-nél sem. IEB-brókerek közül is szívtak egy páran.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:05
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Valszeg!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:00
Előzmény: #766  ingcapa
#768
A következő szívatás az FHB lesz?
balta
balta 2007. 01. 21. 22:00
Előzmény: #766  ingcapa
#767
A körítéssel nekem nem volt problémám. A PSZÁF odafigyelt, köszönet érte! Az Intesa Sanpaolo ha kényszerből is, de betartotta aTpt.-t (abban azért vitatkoznék a Napival, hogy a "kényszer" miatt voltak smucigok). Az IEB felfüggesztési kérése is abszolút helyénvaló volt.
ingcapa 2007. 01. 21. 21:45
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
Ebben az országban nincsenek titkok! Ennyit erről! Mindíg a kicsik szívnak!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:38
Előzmény: #763  ingcapa
#765
Ingcapa: szerinted tudta az IEB-es broki? Szerintem nem. (honnan is tudhatta volna, még ha a SanPaolo brokija lenne, se tudná nagy valószínűséggel, de az IEB-é, őket veszik meg).
És ha megnézed az árat (az ajánlat előtt), akkor megkockáztatom, hogy ez elég jól titokban lett tartva (nem úgy mint pl. a Démász - ez is így viselkedett volna, csak lefelé, ha kiszivárog).
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:30
Előzmény: #763  ingcapa
#764
Az ismerősöm ismerőse,nem az én brókerem.Ha hallottad volna,hogy meglepődött amikor az ajánlati árat megtudta tőlem.(Nem volt itthon,valahol külföldön volt,amikor hivtam)
ingcapa 2007. 01. 21. 21:26
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#763
József. Én azt nem értem h ieb-es brókered miért nem figyelmeztetett!? Nem igaz hogy nem tudta...
balta
balta 2007. 01. 21. 21:24
#762
Nálunk fukarkodnak, odahaza meg azzal dicsekednek, hogy mennyi fölösleges tőkéjük van:
"Guzzetti said Intesa Sanpaolo has already indicated it has a lot of liquidity, which will remain even after large overseas transactions." (Forrás: link )
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:11
Előzmény: #760  balta
#761
Szisztok.
At gyanitom,hogy ez igy van,mert beszéltem IEB-brókerrel,és ő azt mondta,hogy szerinte ezt már rég elmutyizták egymás közt.
Őt is meglepte ez a semmi ajánlat.

Topik gazda

balta
balta
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek