Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 31. 14:24
Előzmény: #1419  RangerHU
#1420
Bocs én valamelyik cikkben olvastam, vagy lehet, hogy itt a fórumon, hogy lehetséges olyan.
Köszi az infót!
RangerHU 2023. 03. 31. 11:28
Előzmény: #1418  EURHUF_goes_to_haven
#1419
“Ez inflációval korrigált GDP becslés ?”
Ez az MNB, a S&P és az ING(belső anyag) által valószínűsített, becsült 2023. évi moderált GDP növekedés.
GDP növekedés adata inflációval korrigált, akárcsak a GDP maga. 
Szóval a kérdésnek nincs értelme.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 31. 11:10
Előzmény: #1417  RangerHU
#1418
Ez inflációval korrigált GDP becslés ? :)
Ahogy látom akkor minden a legnagyobb rendben már épp tesszük ki az indexet ausztria megelőzéséhez... csak sajna jön egy 40 tonnás kamion amit úgy hívnak valóság .
RangerHU 2023. 03. 31. 10:44
Előzmény: #1416  EURHUF_goes_to_haven
#1417
Idézett a a cikkből(lusta vagyok leírni):
“Az egyensúly javulásához a jelenlegi helyzetben alapvetően három dolog járulhat hozzá: az export folyamatos növekedése, az energiaárak csökkenése, illetve a gazdaság importigényének csökkenése.”
———
1. Technikai recesszióban vagyunk, GDP moderált becsléssel is a 0-1,5 között lehet, export növekedés abban az esetben, ha EU-ban nem lesz recesszió 
2. Energiaárakról majd a betárolási időszakban lesz érdemes beszélni, ami most látszik esélyes, h olcsóbb lesz mint múlt évben.
3. Az import igény abban az esetben csökken, ha a hazai lakossági fogyasztás csökken(a csökkenő reál keresetek következtében), elkezdődött, bár mondjuk az adatokon nem nagyon látszik.
Ennek ellenére a 9000 milliárdhoz közelítő gördülő 12 havi deficitben mekkora korrekció valószínűsíthető? 1400-1600 milliárd?
GDP aranyosan mekkora szelet ez?
A különbözetet a gazdaságnak továbbra is finanszírozni kell… magasabb költségen mint egy éve. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 31. 10:10
#1416
Szóval a mostani hírek alapján OV EU ellenes,a külkermérleg nem javul, és az EU-ban mi vesszük a legdrágábban a gáz. Lehet itt még gazdasági csodáa várni ?
Mcemru 2023. 03. 30. 22:04
Előzmény: #1412  TitusPullo
#1415
mehet még fentebb? korrekcióhoz... 1.0927 volt ma a max onnét picit visszahúzták, most nem nagyon jön FED, EB ülés ami mozgatná
Mcemru 2023. 03. 30. 22:02
Előzmény: #1410  EURHUF_goes_to_haven
#1414
és paks2-nek már idén indulnia kellett volna, de 25-26-ban végképp, gyakorlatilag csak a korrupció zajlik ott, semmi más, szóval a jelentős mértékű tolódás már most fennáll!
kozma_feri 2023. 03. 30. 18:42
Előzmény: #1410  EURHUF_goes_to_haven
#1413
Én kinézem, hogy szinte az egészet a kukába dobják és csak azt hagyják, amit nagyon muszáj. Azt nem vitatom, hogy mi ezen csak szopni tudunk, rengetegbe fog nekünk kerülni az nem is kérdés, de nekem van egy olyan érzésem, hogy ez lesz majd a "bünti" a faszkodásokért, amiket az elmúlt években műveltünk. Így majd ad az EU pénzt, amit szépen vissza is kell nekik fizetnünk, vagyis hát a nagy nyugati kivitelezőknek fogjuk kifizetni. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 03. 30. 16:50
Előzmény: #1408  chart-trader
#1412
eur/usd majd eldönti, ott 4 óráson trendvonalon vagyunk, esetleges rsi divergenciával. most ezt figyelem.
TheSnake2020 2023. 03. 30. 16:47
Előzmény: #1408  chart-trader
#1411
Várjuk meg a végét . Enying diagonál nálad?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 30. 16:28
Előzmény: #1409  kozma_feri
#1410
Tehát te azt mondod, hogy orosz technikával orosz tervek alapján ,csak francia vezérléssel pl de orosz "üzemanyaggal" és orosz hulladdékkezeléssel (ez fontos, mert ezen egyszer már majdnem borult ki a bili) belemennek ? 
Szerintem ezen tökéletesen példát tudnak statuálni. Ha elérik azt, hogy ez a projekt besüljön, vagy olyan mértékben tolódjon, hogy az már zavaró (a jelenlegi élettartam hosszabbítás se éppen jó..)
Eredetileg úgy volt hogy Paks 2 kiváltja majd Paks 1 et. most az a terv, hogy fog együtt is üzemelni --> na technikai oldalról alacsony vízállás mellett nyári hónapban azért nem fogadnék, lesz ott leszabályozás rendesen, hiszen már most Paks 1 esetén is van.
kozma_feri 2023. 03. 30. 15:45
Előzmény: #1406  EURHUF_goes_to_haven
#1409
Paks2-t azért gondolom fontosnak, mert kb ez az utolsó komoly biznisz egész EU-ban, ahol az oroszok fontosak. Nagy pénzről van szó, hosszú távra vállalt kötelezettségekről, stb. EU könnyen el tudná adni a történetet, mint egy nagy győzelmet. Plusz azzal Orbán is sokkal jobban rá lenne kényszerítve hogy jóban legyen a német-francia-usa világgal. 
chart-trader
chart-trader 2023. 03. 30. 14:41
Előzmény: #1372  chart-trader
#1408
Usdhuf töredezik. Ha letöri itt a 350-es szintet, jöhet az említett 332 és 320.
TheSnake2020 2023. 03. 30. 13:48
Előzmény: #1404  Fsociety
#1407
Milyen szép is lenne, ha mi döntenénk el a forint sorsát. 🤣 Bár mi döntjük el mindnyájan. A nyájjal együtt. 😉 Vegyünk Beee-le,  vagy Neee.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 30. 09:54
Előzmény: #1404  Fsociety
#1406
Ne fesd az ördögöt a falra, de abban igaz, hogy ha az EU-ban lesz a kisebb köhintés azt mi jobban megérezzük. Én nagyjából ezt várom 1-2 éves távon. Folyamatos romlást, de mindig pont annyira tudják majd karbantartani a számokat, hogy ne legyen lázongás. 
Szerintem paks2 nem függ össze a EU-pénzekktel, csak nagyon szegről végről surolja azt, a legnagyobb gond a korrupció amit biztos, hogy nem fognak leépíteni, max valami kis látszat intézkedés. Amit nagyon remélem , hogy az eu nem vesz be -->Hosszú távon ez jó a magyar embereknek még akkor is ha ez azt jelenti, hogy egy darabig nem jön pénz --> minél előbb borul a jelenlegi jöhet vmi új. A jelenlegiről már tudjuk, hogy rossz a jövőbeli még lehet jó. Reméljük Gyurcsányék is belátják, hogy le kéne tenni a lantot és átadni a hangszereket olyannak aki tud is játszani...
Mcemru 2023. 03. 30. 01:10
Előzmény: #1402  Matthias_Fo_Rex
#1405
már ott sem, de hasonló amúgy a török kormányzás erdogánnal mint nálunk az orbani autoriter
a választási törvények is hasonló módon lettek megpiszkálva, de most az ottani összefogás egyelőre jobban áll és mindjárt itt a voksolás!
Fsociety
Fsociety 2023. 03. 29. 20:12
Előzmény: #1400  TheSnake2020
#1404
Mielőtt belemegyunk abba, hogy fixre veszünk egy elemzést, tisztazzuk le azt, h ezeket eshetosegkent kell kezelni. Vannak bull es bear scenariok, triggerekkel, besulesi szintekkel. Az enyem ezek kozul a forint bull verzio. Ha a lefele jövő nagy csatorna törik, akkor ennyi volt az altalam vazolt scenario. Akkor viszont ott kell venni, ahol kilépés van. Igy nézzétek ezeket. Nyitottnak kell lenni barmire, amit a piac mutat es menni vele, nem nekünk kell eldonteni, h mi lesz. 
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 29. 19:58
#1403
De maradjunk pozitívak: aki 1890-1900-ben született az jobban megszívta anno: háború, járvány, great depression, újabb háború.
Van még hová romlania a szitunak, ... és valamiért úgy érzem a vihar előtti csendben ülünk. (Bocs nem lett túl pozitív)
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 29. 19:53
Előzmény: #1401  kozma_feri
#1402
Pedig tavaly szeptemberben pont olyan kr*ténnek tűntek, mint a török elnök... aztán ott meg lehet nézni mit lett a lírával és mégis tűri a török nép.
Utána a másik véglet: bumm 18%
Nem szeretem a kiszámíthatatlan, csapkodó vezetőket.
kozma_feri 2023. 03. 29. 18:44
Előzmény: #1390  EURHUF_goes_to_haven
#1401
Én azt gondolom, hogy a jegybank nagyon sokáig tud szembe pisilni a széllel. A bankjaink elég stabilak, szóval onnan nem kell komoly problémára számítania, vagyis marad a forint árfolyam karbantartása feladatnak, amit meg magas kamattal nagyon sokáig lehet huzni. Szerintem Paks 2-t átadják nyugati kivitelezőknek és ezzel az EU pénzek egy részének is megnyílik az útja. 

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek