Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2023. 01. 27. 20:43
Előzmény: #936  chart-trader
#940
Visszatesztelést 398-400 ft-ig várom.  MA-50 pont 400 ft!
https://www.marketscreener.com/quote/currency/EURO-HUNGARIAN-FORINT--89415/charts/
TheSnake2020 2023. 01. 27. 20:17
Előzmény: #936  chart-trader
#939
Hát nem tudom, nalam a dollár nem zárhat 353 alá hetesen. Akkor szerintem egész más van. Nem voltam gép közelben, megnézem az Eurót is majd. Nem fér bele hetesen több fekete gyertya. Foleg a dollar paron. Eurón még talan egy nagyon kicsi. 
Fsociety
Fsociety 2023. 01. 27. 17:47
#938
Na ezt ide akartam: Amit most látok,hogy mindkét hufos párban elérte a 2022 febr-márc nagy gyertyak tetejét. Én innen gondolnék valami felt most.
domdom
domdom 2023. 01. 27. 17:43
Előzmény: #936  chart-trader
#937
Akkor azt mondod, hogy most egy kis korrekció lehet folyamatban és innen lehetséges, hogy még tovább erősödik esetlegesen?
chart-trader
chart-trader 2023. 01. 27. 16:59
#936
Folyamatban a 392-393 szint visszatesztelése. Megnézzük, ott mit fog csinálni. (Alapértelmezésben le kellene fordulnia és indulhat a 382 körüli szintre.)
Fsociety
Fsociety 2023. 01. 26. 21:47
#935
En is örülök, h feltűntel itt Laci. Kovetem a videoidat, es bar nem ma kezdtem, illetve van kialakult setupom, egyike vagy azoknak, akiknek adok a véleményére. Gyere gyakran! 
Bandi_ujonc 2023. 01. 26. 20:17
Előzmény: #933  Törölt felhasználó
#934
Én is, mindenki.
Köszi 
Törölt felhasználó 2023. 01. 26. 16:21
Előzmény: #929  chart-trader
#933

Csatlakozom!!
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 16:19
Előzmény: #929  chart-trader
#932
Köszönöm az ivitálást.
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 16:18
Előzmény: #930  EURHUF_goes_to_haven
#931
Bocs, abban az értelemben viszont igen a válaszom az eredeti kérdésedre, hogy válhat érzelmessé a piac egy hírre, de a hír nem adja meg a trendet, vagy az irányt, vagy a setupot... csak használhatóvá gyúrja a piacot technikai kereskedésre, mert lesz olyan bőven, aki butaságot lép.
Nézd ebben az értelemben...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 26. 16:11
Előzmény: #927  Cimballi
#930
Bocsi akkor a beugatásért, én csak a gazdasági hírekből próbálok "tájékozódni" a TA-hoz nem értek. Én a gazdaság hírei alapján, ahogy te modnod érzelmi alapon írom amit várok, a fundamentumokat keresem, mi az aminek lehet érték mozgató hatása stb. Persze ebben van egy Wishfull thinking is. 
chart-trader
chart-trader 2023. 01. 26. 15:51
Előzmény: #928  Cimballi
#929
Ha bármilyen észrevételed lesz a jövőben a forinttal kapcsolatban, nagyon szívesen vesszük, ha leírod nekünk ide!
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 15:46
Előzmény: #925  chart-trader
#928
Hajrá, köszönöm. 👍
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 15:45
Előzmény: #923  EURHUF_goes_to_haven
#927
Nem. Semmilyen fundamentumot, vagy hírt sem szükséges használnunk, mert nem tudunk belőle statisztikát építeni. Nem tudunk egyetlen hírtípusból sem elővadászni 10000 példát, hogy statisztikailag elemezzük. Másrészt csak elvonja a figyelmünk, mert pénzt az ár elmozdulásával keresünk, az az elsődleges indikáció. Minek figyelni valami mást, ami nem az ár és a momentum?
Momentum = érzelmesség index.
Itt egyébként az érzelmesség bedobását azért tettem, mert két napja rengeteg a forintos cikk és sok fórumon a minden tényadatot mellőző érzelemnyilvánítás, kapcsolódó politikai indulat.
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 15:40
Előzmény: #922  Bandi_ujonc
#926
Így van... erőt vártam 377-ig, és így van nem azonnal. Maga a videósorozat is kiemeli egy ponton, hogy szokatlanul hosszú a az elmúlt év "minden, amit mondtam bejött" szériája, nem lesz mindig így, lesz ennek böjtje, amikor semmi sem jön be. A tanulság nem a széria hossza, hanem, hogy sohasem szabad úgy gondolni, most már a bab is hús. Ezért nem kereskedünk ötleteket, hanem csak setupokat, ahol már mozgások folyamatban vannak és fel tudjuk mérni, be tudjuk állítani a kockázatot. A piac váratlan húzásaiban ezért nem vagyunk benne, nem tudunk belőle profitálni. Véletlen nem nyerünk... 😉
Közben az is tény, hogy az általam fontosnak tartott 395-397-en nem épített semmilyen fordulós jelzést. Eltáncolgatott rajta és egy kulcsfordulós napon átment egy lefelé klimaxba.
chart-trader
chart-trader 2023. 01. 26. 11:33
Előzmény: #921  Cimballi
#925
Ha nem haragszol, ide bemásolom a legfrissebb meglátásodat a hozzászólásokból:
"Egyébként pedig az eggyel alacsonyabb szintű negyedik hullám tartományba törekszik eljutni, amit elbábozok a videóban. Ezért mondom régóta a technikailag logikus 370-380 közötti tartományból a nekem legtetszetősebb 377-et."
"Egyszerűen semmi nyoma nem volt eddig a megtorpanásnak az erősödésben, szóval könnyű volt eddig kiülni. Ugyanakkor nem lesz mókás a fordulat és nem lesz könnyen megfogható - ha megengedhetek magamnak ennyi predikciót: óriási a feszültség a havi bull trend és a napos - hetes bear között. Magyarán valaki nagyon téved. Ha a forint vásárlók, akkor hirtelen éles töréssel 180 fokban fordul majd északnak. Ha az eladók, akkor pedig átszakítja az általam imént említett zónát is simán."
RangerHU 2023. 01. 26. 08:09
Előzmény: #919  TheSnake2020
#924
RangerHU 2023. 01. 17. 11:26Előzmény: #834  TheSnake2020#835
Részemről továbbra is érvényes, amit utoljára(s korábban is írtam):
 - “valid a már november óta  felrajzolható kép, miszerint január második fele hozhat(csak lehetőség) változást.”
- “nem biztos, h ABC lefutásúnak kell várni/látni.”
- “ alja az esésnek(382 mediánnal jelezhető sáv)”
MNB borítékolható döntése előtt volt egy gyengébb kísérlet 393 körül egy alj formázására(dupla alj), ami döntést követően elesett egy pull backről(397.XX) indult esésben.Részemről elértük annak a ársávnak(387-377)a tetejét, ahol változást várnék.
HA 370 alá zár naposon/hetesen, akkor már nem egy hosszan elhúzódó korrekciónak látnám inkább a mozgást, hanem egy forduló részeként, melynek része lehet további long mozgás(akár éles, impulzív is), de ebből/abból a szerkezetből új ATH már nem várnék.
Az elmúlt időszakban a kereszt erős korrelációt mutatott az EUR/USD mozgásával, továbbra is ezt várnám. Ez utóbbi kereszten, csak idősíkon nézve(gyertyák száma) február vége/március elejéig eltarthat a mostani long kör, mégha “csak” korrekció is(2021-Ben indult esés korrekciója).Az egy másik kérdés, h egy lefelé körnek(emelkedés korrekciójának  részeként), illene ott is jönnie még március előtt, mielőtt tetőzhetne. Egy személyes megjegyzés a kereszthez a héten nem nagyon kereskedhető várt USA adatok és FED döntés hozhat nagy(obb) mozgásokat, de hírek alatt kereskedni továbbra se tanácsos- kivéve ha van valami kipróbált stratégiád…szóval ennek a hétnek már annyi.
Általában a piacokon megfigyelhető optimizmust (túl vagyunk a válságon, infláció nehezen stb.) magam részéről még korainak találom, így óvatosan mennék a trendekkel, kivéve ha már benne vagy, de új beszállóra inkább várnék.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 26. 08:00
Előzmény: #921  Cimballi
#923
Technikai elemzésbe pl a hitelmiősítők értékelése azért erősen bele tud szólni. Így érted az érzelmi mozgásokat ?
Bandi_ujonc 2023. 01. 26. 08:00
Előzmény: #921  Cimballi
#922
Azért ezt a mostani forint erőt Te sem vártad, de semmiképp nem így, nem most. Egy gyengülés után májusra írtad, ha jól rémlik.
Ennyiből ez most új helyzet talán. 
Köszönöm 
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 26. 03:39
#921
Két részben a forintról - szigorúan technikai alapon két részben. Azért hangsúlyozom ezt a technikai alapon dolgot, mert ahogy tavaly nyáron, ezen a héten is kezd sok lenni az "érzelem" a forintban. A második videó alatt a hozzászólásokban van a friss helyzet értékelése is:
I. rész: https://youtu.be/HcgMeF3M6gY
II. rész: https://youtu.be/pfJHpPs2PQ0

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek