Topiknyitó: lenovo 2022. 09. 27. 19:23

Vajon miért robbantották fel az amcsik a gázvezetékeket?  

a kérdés adott?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2022. 09. 27. 23:24
Előzmény: #78  Placi82
#80
Milyen 200%? Kinek termelt?Egyébként LNG-t nyilván nem csak az USA szállít a világnak.
Placi82 2022. 09. 27. 23:20
Előzmény: #75  vaczak
#79
Szoval Vaczak a mocskos szemelyeskedeseden kivul van akar 1 db logikus erved is? Mert nem valaszoltal.
Placi82 2022. 09. 27. 23:18
Előzmény: #67  Istvan78
#78
Miert lenne atmeneti ? Sok ido lesz,az ha egyaltalan odaengedik azokra a vizekre a javito csapatot. Addig csak a deli aramlat uzemel, az nem egy etwas tetel. Na az NS 1, az termelt laza 200% arbevetelt. Az nagyon hianyozni fog. Es miert mentek oly messzire? Miert nem zartak el a gazt." Mert leallt az utolso turbina is" Es ha kell a penz akkor meg megnyitja azonnal Putyin.  Szoval ez se erv, mint az hogy Putyin gátlástalan. Amugy ekkora nyomason levo vezeteket javitani, 70 meterrel a tenger alatt, oszi idoben nem.lesz egyszerű . Nyomastarto edenyt se tudsz hegeszteni konnyen.
stolz
stolz 2022. 09. 27. 23:17
Előzmény: #75  vaczak
#77
Igen, és most miért dobták volna kútba a gázfegyvert?
Istvan78 2022. 09. 27. 23:16
Előzmény: #72  stolz
#76
Miért kellene nyilvánosan beismerni, elég a bizonyíték, elég egy kiszivárogtatás, egy orosz sikeres hackerkedés az USA kormányzati dokumentumokba, bármi. De mégegyszer, nem látom a súlyát annak, hogy az ami egy ilyen dolgot bevállalná. Nem szentek az amik, de komolyabb ok kellene ehhez.
vaczak 2022. 09. 27. 23:16
Előzmény: #70  apocca
#75
Egyelőre minden csak feltételezés, hogy ki tette. Ugyanakkor a helyszín pont dán és svéd határvíz, szóval korántsem jogilag full NATO övezet. Amúgy az oroszok követtek el már WMD támadást is Salisburyben, eléggé full NATO területen. Inkább a GRU és FSZB módszertanba illik. Az amerikaiak minek kockáztatnák ezt?? Értem a vonzerejét a "contrarian" álláspontnak, de a gázfegyver alkalmazása eddig az orosz eszköztár része volt
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 23:14
Előzmény: #70  apocca
#74
Igazad van, nincs is jó meg rossz, valójában csak piknikeznek az oroszok Ukrajnában. Nem is értem mi ez a felfordulás...
De az ugye biztos hogy az USA robbantotta a vezetéket, hiszen ő a fő gonosz, ezt azért tudja mindenki aki nem egy liberális agymosott.
Majd Placi kifejti nekünk.
Istvan78 2022. 09. 27. 23:13
Előzmény: #69  stolz
#73
Már most arról beszélnek, hogy az orosz gáz nélkül is meg lesz Európa, az oroszokra úgyse alapozhat az EU, ez már látszik. Ha nem javítják meg, akkor hamarább kell elkezdeni teljesen nélkülözni az orosz gázt. Egyébként hogy ez a északi áramlat kiesés mit jelent a világpiac, az ár szempontjából, tartok tőle nem sokat jelent már
stolz
stolz 2022. 09. 27. 23:12
Előzmény: #68  Istvan78
#72
El tudná fogadni? Miért kellene ennek kiderülnie, illetve miért vallaná be az USA, akkor amikor van ellenségkép. Tehát, amit te feltételezel a vezetékkel kapcsolatban, hogy nem lehetett az USA, az a nyilvános beismerés feltételére épül. Letagadja kész. 
Placi82 2022. 09. 27. 23:11
Előzmény: #62  vaczak
#71

1. En nem veled szemelyeskedtem, de te velem. Ha viktort, ha putyint, ha Bident szidod akkor az szemelyeskedes egy masik forumtarsal? Nem az amit te most csinaltal az az. En nem szemelyeskedhetek Bidenel, mert eloszor is nincs itt a forumon, masodszor pedig azert mert kozszereplo ,politikus. Ergo te velem szemelyeskedsz! Semmi erdemit nem irtal . Ennyit tudsz. Maradjon kimondatlanul hogy mit gondolok rolad! Az hogy Putyin gatlastalan az nem indokolja, hogy a sajat vezeteket felrobbantsa, amibol gimaszitozza a haborujat, es taktikai rlonyre yes zsarolo.pozivioora tesz szert. Tehat ez trljesen abnormalis, es logikatlan. Az hogy gatlastalan az nem erv, es nem erdek. 
Ahogy megjosoltam, jottel a nulla ervel, es erdekkel, es a mocskos szemelyeskedessel . Ennyi?
apocca
apocca 2022. 09. 27. 23:09
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#70

nem lehetne mellőzni ezt a gyerekes mese gondolatokat, ahol csak a szépséges és jóságos piroska meg a gonosz farkas páros létezik.
Lehetne valami logikailag nem bukfencel bíró dolgokat elmondani bármely oldalra vonatkozólag. Bennem az első kérdés: az oroszoknak robbantás helyet nem egyszerűbb elzárni a gázcsapot, hogy ne jöjjön gáz rajta? Vagy ha már robbantanak a vezetéken, akkor miért Dániai sziget közelében full NATO uralta térségben? Azért ennek a szép hosszú vezetéknek létezik számukra "kényelmesebben" megközelíthető szakasza is.
stolz
stolz 2022. 09. 27. 23:08
Előzmény: #67  Istvan78
#69
És ha nem átmeneti...
Istvan78 2022. 09. 27. 23:07
Előzmény: #66  stolz
#68
Miért tételezi fel?
Istvan78 2022. 09. 27. 23:06
Előzmény: #64  Placi82
#67
A vezeték átmeneti kiesése miatt mennyivel megy feljebb az ár és ebből az emelkedésből mennyi plusz bevétele lesz az ami multiknak? Meg tudnád mondani? 
stolz
stolz 2022. 09. 27. 23:06
Előzmény: #65  Istvan78
#66
Ez azt feltételezi, hogy a nyugati közvélemény elfogadna egy olyan szcenariot, hogy az USA robbantotta fel. Szerintem ez elképzelhetetlen, mert akkor hirtelen megtörne a nyugati blokk...
Istvan78 2022. 09. 27. 23:03
Előzmény: #61  stolz
#65
Ha az ami multiknak kevés plusz bevételük lehet az átmeneti időben, amíg megjavítják a csövet, a kormány meg nagyon sokat veszíthet, ha kiderül, hogy ő van mögötte, nincs az a lobbi amelyik meg tudja győzni őket, hogy a CIA kárt tegyen a vezetékben.
Placi82 2022. 09. 27. 23:03
Előzmény: #55  Istvan78
#64
Akkor most szamoljunk. A max kapacitas 20% an ment a gáz. Mivel a gaz arat az unio a TTF hez kototte, az egy-ket evvel ezelottinek a 10 szerese, azaz a tízszerese  20%×10=200% bevetel. Azaz kettoszaz szazalek bevetel az NS1 en a 2 evvel ezelotti atakhoz képet! Na akkor ezt 100%ban megcafoltam, mi a következo érv??
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 23:02
Előzmény: #62  vaczak
#63
+1000.
Belebolondult már a Nyugat meg főleg az USA gyűlöletébe.
vaczak 2022. 09. 27. 23:01
Előzmény: #52  Placi82
#62
Leírtam már itt is: Putyinnak érdeke a gázárral játszani. Putyinnak érdeke az eszkalációval fenyegetni. Ebbe simán belefér ez is.  Putyinról többször bebizonyosodott, hogy egyrészt semmilyen gátlása nincs, másrészt nem mindig racionális a mi szemszögünkből, amit tesz. A németek már lélekben lemondtak a NS1-ről, korántsem igaz, hogy azzal "Európa tökét" szorongatta volna Putyin. De persze PLaci a mindenhez értő geopolitikai stratéga megfejtette ezt is rögtön. És te beszélsz személyeskedésről, miután "hugyos, szenilis Biden"-ről beszélsz, szintén unalomig cáfolt hülyeségek alapján. Kivételesen hagy személyeskedjek én is: sok mindenkivel vitáztam már itt a fórumon, sok rosszindulatú megjegyzsést láttam, de olyan szűziesen őszinte, vegytiszta ostobaságot és azzal gyönyörűen összefonódó arroganciát, mint a te posztjaidban, még nem igen találtam. Ha ezért moderálnak, C'est comme ca
stolz
stolz 2022. 09. 27. 23:01
Előzmény: #60  Istvan78
#61
Rendben. Kérlek fejtsd ki!

Topik gazda

lenovo
lenovo
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek