Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Qwertzuio
Qwertzuio 2022. 11. 10. 08:54
Előzmény: #3958  d_mode
#3960
10 fölött nyit?
Hathor
Hathor 2022. 11. 10. 08:53
#3959
Otp napos forditott fej-vallunk hozta amit kellett az eles kitoressel Tegnapi napon szep doji lett naposon, ez elvileg forditos alakzat.A jelentos tulvettsegbol mehetne vissza le.A jelentes jo viszont. Lassuk jo jelentesre tomes lesz? Este minuszban kene zarni a tegnapi dojira TA szerint
https://kepkuldes.com/image/ioSZAl
d_mode
d_mode 2022. 11. 10. 08:47
#3958
Tegnap nap után én esést várok...
maxhell 2022. 11. 10. 08:46
#3957
Kíváncsi leszek a mai napra a jelentés tükrében. Nyilván, ez már a múlt, ahogy az okosok mondani szokták. Ami viszont messze várakozáson felüli lett. Azaz a múltban a piac a mostani jelent, ami akkor ugye a bizonytalan jövő volt még :D messze alulárazta az árfolyam leesésével. Világos. Ugye a piac mindig a jövőt árazza, csak éppen nem éppen megfelelően... Most viszont vajon melyik jövőt gondolja beárazni ez alapján? Tehát ez a jelentés sem jelez előre rossz jövőt, semmilyen időtávon sem, a bank él, virul, durván termeli a pénzt, persze a piac ezt lekakálhatja magas ívről és újra beverheti az árat, de mire? Erre, egy ilyen jelentésre, és ebbe elvileg a jövőre nézve se lehetne belekötni. Na, jó, de a piac "bölcsebb", vagy legalábbis mindig igaza van.
stayer81
stayer81 2022. 11. 10. 08:42
Előzmény: #3955  5000
#3956
Persze, hogy nem tudták...
5000 2022. 11. 10. 08:41
Előzmény: #3954  Törölt felhasználó
#3955
Amikor a rally volt elvileg nem tudták az eredményt.
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 08:00
Előzmény: #3952  daniel2121
#3954
Szerintem nagyon rendben van az eredmény és emiatt volt ralli is. A 200-as mozgót figyelem és az éves jelentésig annak leszorító hatása miatt inkább csorgást várok amíg megjelenik az aranykereszt és ott én is.
daniel2121 2022. 11. 10. 06:28
Előzmény: #3951  5000
#3952
Szerintem ebben a vérzivataros időkben ez az eredmény kiváló. Mi lesz itt ha normalizálödik a helyzet?
5000 2022. 11. 10. 00:38
Előzmény: #3950  lehet
#3951
Nem értünk mindenben egyet.
A legnagyobb (magyar) esett, orosz erefményt meg érdekelne milyen átfolyamon számolták.
A többi ok.
lehet 2022. 11. 10. 00:20
Előzmény: #3949  maxhell
#3950
Na ez tetszeni fog mindenkinek, 188 md nyereség,  még Ukrajna is nyereséges, oroszokról nem is beszélve.
maxhell 2022. 11. 09. 21:49
Előzmény: #3945  lehet
#3949
Részben értek egyet csak. Jelen helyzetben éppen az történt, hogy az "okos" intézményiek, nagy (külföldi) alapok, piaci szereplők öntötték le a tavaszi pánikban, ők menekültek ki pánikszerűen a papírból, az országból is, és ezért beverték -60%-kal. És kikre öntötték rá, kik vették meg? Persze, a "buta" hazai kicsik, kis szereplők, nincs olyan részvényeket tartó háztartás, portfolió, amelyikben ne szerepelne otp részvény bőséggel, ezt anno meg is írta a pénzügyi sajtó. Szemmel látható változás állt be a részvénytulajdonosok körében.  Én erre utaltam. Nem mellesleg, a korábbi hasonló esetekben, nyilván hosszú, éves távokon, mindig jól járt az otp-vel, aki gyűjtögette, minden nagy válság után új csúcsokra ment és nem is kicsit. Amúgy saját tapasztalat is volt, hogy amikor elkezdődött a pánik, banki ügyintéző felhívott, hogy nem gondolkodtam-e otp vásárláson, ez volt 15 ezer környékén... Mondtam neki, hogy nem... Szóval ez biztos így volt végig ajánlgatták az ügyintézők az ügyfeleiknek az esésben a papírt. Nem mellesleg az otp az egyetlen papír, ami meghatározza a bétet, a magyar tőzsdét. Amerre megy az árfolyama, arra megy a tőzsde is, és a gazdaságunk is, lényegében. Mindösszesen erre szerettem volna utalni, akkor, amikor arról írtam, hogy a kicsik is bizony meghatározóak tudnak lenni. Igen, és nyilván az igazi nagy emelkedéshez szükséges lesz a nagy, intézményi, és külföldi szereplők visszaszállása is, de ez ugyanolyan pánikszerűen megtörténhet az árfolyamot konszolidálva, mint az esés akár. Miért? Azért mert, mit is akarnak ők is? Pénzt keresni, sok pénzt keresni, és ha úgy látják, hogy itt az idő vissza fognak jönni... 
Törölt felhasználó 2022. 11. 09. 21:24
Előzmény: #3946  Törölt felhasználó
#3947
De most hogy tudok írni a lényeg, főleg pomperj-nek, a portfóliómat 70-30-ra alakítottam át, de soha nem lenullázva a részvényt. A kötvény ráadásul 3 hónapos diszkontkincstárjegyeket takar, ahol nyilván nem a hosszú távú haszon a lényeg, hanem a gyors kiszállás és a hirtelen megjelenés lehetősége a tőzsdén.
Várom a lehetőségeket, de addig is peace and love!
Törölt felhasználó 2022. 11. 09. 21:19
Előzmény: #3945  lehet
#3946
Válaszolni akartam és ma többször egy fura oldal jött fel, ahol a saját adatlapomat láttam. A fiúk a bányában dolgoznak :)
lehet 2022. 11. 09. 18:57
Előzmény: #3944  maxhell
#3945
Érdemes lenne tudomásul venni, hogy a papír mozgását alapvetően nem a "beragadó, pánikoló" stb. tömeg, hanem az (elsősorban külföldi) intézményi befektetők határozzák meg. Ha éppen hisznek benne, felhúzzák az árfolyamot, ha nem, magától lecsorog.
maxhell 2022. 11. 09. 18:32
#3944
Tovább gondolva a helyzetet, úgy vélem, hogy a mostani további emelkedés az eladókon fog múlni. A forgalomból legalábbis ezt látom, ahogy emelkedünk, nő a forgalom, egyre többen dobják el a papírt, amit a vevői oldal egyelőre simán felszívott, viszont az emelkedés egyben le is lassult és megakadt. Amennyiben a részvénytulajok lenyugodnának a p-ba egy kicsit :D akkor egyből kiszáradna az eladói oldal, viszont a vevői érdeklődés valószínűleg megmaradna jelen szinten, főleg a hosszú távú befektetők esetében, mert hosszú távon még mindig ajándék áron van a papír. Ez több száz forintos emelkedéseket jelentene simán naponta. Amennyiben a további emelkedési kísérletekre, melyekben szinte biztos vagyok hogy lesznek, megjelenik a korábban beragadó, pánikoló, papírtól már inkább szabaduló tömeg, akkor ezek behalhatnak és egyben fordulatot is jelent majd. Szóval ideális esetben az eladók lenyugodnak, a vevők megmaradnak és kisebb forgalmú, de stabil emelkedő napok következnének. 
mutyi 2022. 11. 09. 18:32
Előzmény: #3360  mutyi
#3943
Gyakorlatilag megcsinálta az előzményben várt emelkedés számított értékét, 1-2 száz forintos eltérés hibahatáron belül van. Aki megjátszotta és ma realizált, kereshetett egy bő 1000 Ft-ot kb. 1 hét alatt, ami szvsz elég tisztességesnek mondható. Az előző alakzatot el is felejthetjük, egy újabbat vélek felfedezni a grafikonon. Egy meredeken emelkedő rövidtávú trendcsatornát látok, be is rajzoltam, most már kiadják a gyertya tetők és aljak. Jelenleg pontosan a tetejénél tart az árfolyam ma kicsit fölé is szúrt, de aztán visszatolták a csatornába. Itt van a Bollinger teteje is, azt is toljuk már felfele kb. 1 hete. Sajnos tegnap megjelent egy Bearish Hanging Man a grafikonon, ami önmagában még alacsony megbízhatóságú, de ma jött rá ráadásként egy Bearish Spinning Top is, ami már jelzésértékű, hogy a vevők figyeljenek oda, változhat a rövid távú trend, korrekció kezdődhet. A korrekciót valószínűségét jelzi a 79-es RSI is, túlvetté vált a papír, jót tenne neki egy kisebb pihenés. Ez lehet csorgás, vagy akár oldalazás is. a lényeg, hogy  jöjjön beljebb az árfolyam mind a Bollinger szalagba, mind az emelkedő trendcsatornába. Mi fog történni? A Grafikonon látottak alapján azt mondanám, hogyha kiemelkedő eredményt hoz a cég a Q3-as jelentésében, akkor is kb. a 200 napos mozgóátlagig (10367) lesz ereje pattanni a papírnak, ott körül kemény ellenállás várja. Támaszok amire figyelni kell: 9680 Ft, alatta 9360 Ft ami a csatorna alja, alatta 9100-9200 környéke az előző kitörési pont, illetve a 15 napos mozgóátlag is itt található. Ellenállás 10500 környéke. Most Fibo is van. Lássuk mi lesz.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2022/11/09/564OTP_Napos.png
maxhell 2022. 11. 09. 18:05
#3942
Újabb érdekes nap. Tökéletes doji gyertya naposon, azaz eladók - vevők egyenlő küzdelmét láthattuk. Forgalom nem rossz, és nem is estünk, ezek a jó hírek, illetve vártnál jobb jelentés van betöltve a csőbe, és még mindig a hetes "trendvonalam" felett vagyunk, arról pattog az ár. 
A rosszabb hír, hogy 2 napja nem tudunk új csúcsra menni a nap zárására, de nap végére esni sem. Nagyon egyenlő erők küzdenek, ez már nem tarthat sokáig, valamerre el fog indulni egy nagyobb mozgás. 
Optimista vagyok, ha felelé indulna el első körben én is a 200-as naposig várnám, és az egyre közelebb van, az elmúlt pár napban közelebb került, tehát szó sincs már 10400-500-ról, jelenleg a 200-as napos mozgó értéke 10365 nálam, tehát eddig mindenképp mennie kellene, esetleg fölészúrásokkal érhető el a 10400-500-as sáv. 
Negatív forgatókönyv esetén, ha lefordulás jönne, sem várnám lejjebb 9247-nél az utolsó emelkedés 38,2-es fibo szintje, illetve felette 23,6%-os 9604-is megfoghatja. Még ezekről a szintekről is long irányú fordulást várok, amennyiben lejönne ezekig.
Összességében még mindig nagyon erősnek érzem a papírt, nagyobb esélyét a felfelé történő kitörésnek várom továbbra is.
nagybalazsjacint 2022. 11. 09. 17:45
Előzmény: #3939  mutyi
#3941
Holnap MA200 környékén fordulhat...RSI magasan van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek