Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2023. 03. 08. 12:19
Előzmény: #8338  kkpp
#8340
Ez mind rendben van, én is így gondolom.
De két, a halál torkából megmenekült katona elbeszélése nem nevezhető kiegyensúlyozott tájékoztatásnak. Gondoljunk bele az ő lelkiállapotukba, ezerszer meghalhattak volna, nyilván keresik a felelőst ezért és meg is találták. Ezt próbáltam jelezni, nem többet.
A problémák ettől még valósak az ukrán seregben technikailag és morálisan is. Annyiból jók ezek a testközeli beszámolók, hogy felhívják erre a figyelmet, a nyugatét is. Meg azokét is akik az általad említett buborékban - egyféle számítógépes videojátékként átélve a háborút - tájékozódnak.
LBalaton
LBalaton 2023. 03. 08. 12:16
Előzmény: #8337  euler
#8339
Az az 5x-ös kb ok. lehet.
Én pár hete az álatalam elérhető adatokból minimum 4X -re jutottam.
kkpp 2023. 03. 08. 12:01
Előzmény: #8337  euler
#8338
Szerintem pedig nem egyoldalú. Az az igazság, hogy a twitter-re és máshová kikerülő videók, amiket mi látunk, az csak a jó oldalát mutatják az ukrán hadseregnek. Én azzal tisztában vagyok, hogy mi is buborékban tájékozódunk. Mi a megsemmisített orosz egységekről látjuk a videókat, a ruszkidrukker komcsik meg a megsemmisülő ukrán egységekről. Az az igazság, hogy a frontvonal bődületesen hosszú, és a küldött nyugati segítség ahhoz képest elenyésző. Emlékszem a harkivi határmenti falvakba, amikor bevonultak az ukrán területvédelmi egységek és az utca szélén ukrán zászlóval csápoltak a helyiek. A konvoj csupa Ladából és más őskori szovjet autóból, kisteherautóból állt. Talán egy modern személyautó volt az összes között, értsd nem-szovjet-KGST. Ez van. Arról is voltak hírek, hogy a legharcképesebb ukrán egységeket már korábban hátravonták Bahmutból. A tüzérségi lőszerhiány sem tűnik elrugaszkodottnak. Sohasem volt belőle sok az ukránoknak. Megvolt az oka a folyamatos ukrán hátrálásnak a bahmuti szárnyakon, nem jó kedvükből csinálták. Az Kiev Independent egy hiteles forrás. Korábban is abban tűntek ki, hogy kritikus cikkeket is megjelentetnek az ukrán oldalról, nem csak rózsaszín csillámpónikat. Volt pl. a nemzetközi önkéntesekről is hasonlóan kritikus cikkük. Nem is szeretik őket a politikusok annyira Kijevben.
euler 2023. 03. 08. 11:05
Előzmény: #8336  Mcemru
#8337
Az előbb belinkelt cikkben olvashattad a fiatalabb vagy idősebb Szerhijtől, (vagy a néhány gyakorlatilag névtelenül nyilatkozótól), akik kikerültek Bahmutból és nyilván nem azt mondják, hogy nyaralni voltak ott.
Nem kétlem, hogy a valóságot mondják, valóban tragikus a helyzet,  de feltűnő az egyoldalúság.
Mert ugyanakkor "nyugati tisztviselők becslése szerint Oroszország 20-30 ezer áldozatot – halott és sebesült – szenvedett el eddig Bahmut ostroma során. 
 A NATO szerint 5-ször annyi orosz halt meg, mint ukrán a város körül."
Mcemru 2023. 03. 08. 10:45
Előzmény: #8334  kkpp
#8336
vhol olvastam, egy ukrán katona zászlóalja 500 fővel ment Bahmutba decemberben, 150-en vannak belőle (oké sebesültek is lehet egy jó részük, de jah a legdurvább dolgok ott történtek, annak ellenére hogy volt itt már pár durva ostrom)
Matador 2023. 03. 08. 10:11
Előzmény: #8332  badsector1
#8335
BOLDOG NŐNAPOT KÍVÁNOK!!
kkpp 2023. 03. 08. 09:30
#8334
Azért az ukránok sem brillíroznak Bahmutban:
 
https://kyivindependent.com/national/ukrainian-soldiers-in-bakhmut-our-troops-are-not-being-protected
 
Tavaly is lehetett olvasni Severodonetsk kapcsán is, hogy hasonlóan gyenge harctéri teljesítményt nyújtanak az ukránok is sok helyen. Baráti tűz, hiányos kommunikáció stb.
hellforceone 2023. 03. 08. 01:03
#8333
badsector1
badsector1 2023. 03. 07. 23:03
Előzmény: #8331  badsector1
#8332
az orosz katonáknak sokkal jobb túlélési esélyük lenne, ha nem az ukránokkal kínlódnának, hanem  moszkva ellen mennének és elzavarnák putyint.
badsector1
badsector1 2023. 03. 07. 23:00
#8331
"20:50
Újabb támadást vertek vissza az ukrán erők Bahmutnál"
   
gyalogsági ásóval felfegyverzett orosz ágyútöltelékeknek majd putyin és az itteni szovjet követői vihetnek virágot a sírjukra.
glutamin
glutamin 2023. 03. 07. 17:33
Előzmény: #8328  8uk52
#8329
Felkészülnek a vidéki nyugdíjasok és egyéb állami költségvetésből élök. Ravasz ez a Puttler :)
8uk52 2023. 03. 07. 16:52
Előzmény: #8327  totoro
#8328
Következik a hullaházakban, temetőkben a zombik és vámpírok toborzása
totoro
totoro 2023. 03. 07. 15:47
#8327
Amikor azt hinnéd nincs lejjebb:
"A "Wagner" PMC most pszichiátriai kórházak egykori betegeit toborozza (The Moscow Times)"
Hablaty 2023. 03. 07. 12:34
Előzmény: #8324  LBalaton
#8326
Megvárják míg felépülnek és tele hordják fegyverekkel, eszközökkel és akkor pukkantanak.
Jó kis taktika.
kkpp 2023. 03. 07. 06:14
Előzmény: #8321  euler
#8323
Azzal vitatkoznék, hogy ritka eset lenne, hogy az oroszok büszkén osztják meg a saját aljas, háborús bűneiket. Még büszkék is rá. Középkori barbár horda. Legyen ólom minden mobik fejében minél hamarabb és legyen vége ennek a háborúnak. Ez az egyetlen út a békéhez.
Mcemru 2023. 03. 07. 00:13
Előzmény: #8321  euler
#8322
ezt a videot láttam egy ukrajnai magyar ismerős insta megosztásában
elképesztő hogy végeztek ki egy hadifoglyot a ruszki orkok :(
és az ismerős, aki nyilván többet lát a helyi csatornákon, azt mondja ez nem egyedi eset
hihetetlen mit tett a propaganda a ruszkikkal (lásd még magyarok), ez ugye 2 testvérnép volt...
euler 2023. 03. 06. 22:58
Előzmény: #8315  kkpp
#8321
"A kontextushoz: néhány orosz megszálló katona lefilmezte, amint sortűzzel agyonlőnek egy láthatóan hadifogoly, már elfogott, fegyvertelen ukrán katonát. Az illető utolsó szava az volt, hogy Szlava Ukrajini, azaz "Dicsőség Ukrajnának". 
Erre pedig a helyes válasz az, hogy Gerojam szlava, azaz "Dicsőség a hősöknek". 
.
Nagyon ritka az olyan eset, amikor ennyire egyértelmű, nyílt bizonyíték van háborús bűn elkövetésére. Ez most egy kristálytiszta eset, konkrétan egy hadifogoly kivégzése.
Ez az ukrán katona pedig úgy halt meg, ahogy illik (ha már muszáj): emelt fővel, szembenézve.
Legyen neki könnyű a föld.
(Linket nem adok, mert kegyeletsértő.)
https://www.facebook.com/andras.racz.526/posts/pfbid02wvfHgHniWyize914ehbsnUwzPtimUoGN31JWmEXuPWETKFshPxAv1aYmkpNNKMr3l

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek