Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sztanil 2023. 01. 31. 16:34
Előzmény: #7479  Orsos_Gyorgy
#7480
Csodálkozol? Külön topikot tartanak fent a szovjet trolloknak.
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2023. 01. 31. 15:52
#7479
https://www.portfolio.hu/global/20230131/kitalaltak-az-elemzok-az-elhuzodo-haborut-oroszorszag-nyeri-meg-es-nem-ukrajna-593940
Mióta nyomja fullba a Portfolio a szovjet propagandá? Az eredeti WSJ cikk totális félrefordítása, tényleg ez a szint?
Peterbond 2023. 01. 31. 15:51
Előzmény: #7472  kkpp
#7478
Ez azért már tényleg durva lenne ha igaz. Mit gondoltak ki az?
Hablaty 2023. 01. 31. 15:29
Előzmény: #7475  euler
#7477
Kösz.
Hát igen, ebben a cikkben is van valami, egy dolgot sajnálok, hogy ebből mi megint kimaradunk... csak a csicskaság marad osztályrészül... Megint 50 évig... Hogy r*hadna meg... Gratulálok...
totoro
totoro 2023. 01. 31. 14:24
Előzmény: #7474  LBalaton
#7476
Ez egy régi videó.
euler 2023. 01. 31. 14:18
Előzmény: #7473  Hablaty
#7475
Tetszik amit írtál, én is így látom.
Most olvastam egy nagyobb összefüggéseket felvázoló írást, ez is tetszik:
.
" ... az elmúlt évben Oroszország mindent elvesztett, amiben a sikert a világ előtt mérte.
A részleteket értelemszerűen még sejteni sem lehetett, nekem mégis az volt az érzésem február 24. előtt egy hónappal, hogy ami kezdődik, az Oroszország eljelentéktelenedése, visszavonulása a kelet-európai sztyeppék és tajgák világába, egy döbbenetes történelmi kudarc utolsó felvonása.
Még ha Ukrajna egyes keleti területei el is vesznek Kijev számára – erre van esély –, Ukrajna viszont Oroszország számára veszett el, végleg.
Szemünk előtt bontakozik ki egy új európai régió, közepén az ötszáz év után diadalmasan felemelkedő Lengyelországgal, a nyugati szlávság legerősebb, ráadásul katolikus országával, körülötte keleten Ukrajna és a balti államok (potenciálisan még Belarusz is); nyugatra-északra a skandináv övezet, délre Csehország és Szlovákia, együttvéve paritásban az orosz népességgel és gazdasági erővel.
Nem egészen tévedés a német geopolitikai hegemónia hanyatlását is meglátni, s mögötte a német elit indokolt nyugtalanságát és vonakodását az új Lengyelország támogatásától, ami Ukrajna támogatásának elkerülhetetlen velejárója." 
Balázs Zoltán: Oroszország mindent elvesztett, átadta magát a végső gyűlöletnek - hvg360
Hablaty 2023. 01. 31. 11:49
Előzmény: #7468  euler
#7473
Srácok, nyugi...
Szintén csak elemzések... azokból az információkból amit "láthatunk".
A háttérben zajló dolgokat laikusok, mint ők és mi sem ismerjük...
Az a véleményem, hogy nem szabad túl értékelni az oroszok "előre nyomulását".
Tegnap kicsit jobban megnéztem a térképet.
DeepStateMAP | Day 342 | Map of the war in Ukraine
Ez önmagáért beszél.A háború kezdete óta az Ukik több mint 40.000 km2-et visszafoglaltak, kb július-augusztus óta égészen november 11-éig.
Fél Magyarországot kell visszaépíteni az országba...
Utána mintha elvágták volna a támadást.
Ez nem lehet véletlen, ez szándékos volt.
Egyszerűen túl sok területet foglaltak vissza és azt rendezni kell.
Új védelmi vonalakat, új logisztikai útvonalakat kell kiépíteni, a katonáknak pihenni kell és felkészülni a következő időszakra...
Nem lehet elsietni, mert akkor a hadsereg túlságosan szétzilálódig.
Okosan kell.
És ezt tudják...
Az oroszok 2022. november 11-e óta mindösszesen 269 km2-ert, igen 269 km2-ert foglaltak el.Ha megnézzük a híreket, szinte a két dolgot majdhogynem egy szinten hozzák/hozták le... mintha egyenlő teljesítmény lett volna...
Láthatjuk, hogy korántsem...
Én nem mondom, hogy mindent jól csinálnak az Ukik, biztos sokat hibáznak/hibáztak, de összességében sokkal-sokkal-sokkal jobb harctéri teljesítményt nyújtanak, mint az oroszok és ezen nem fog változtatni, akármennyi 1-2 hetes képzésű újoncot hívnak be és küldenek a frontra...
A kemény része csak most jön... Tavasz nyár én hasonló.
Arra meglesz minden kiképzés és az új fegyverekkel el tudják söpörni a szemeteket.
Nyilván nem az újonc harckocsizókat fogják átképezni a nyugati tankokra, hanem a kipróbáltakat.
Az pedig úgy nem megy, hogy közben ugyanaz az tankcsapat ugyanabban az időben éppen foglalja vissza a meghódított területeket.
Ez az egész "herce-húrca" egy "jól felépített film", hogy azt higgye az ellenség, hogy...
Meglátjátok, tavasszal-nyáron már pusztítani fognak a modern nyugati tankok és fegyverek..."elméletileg pár-hónapos" kiképzéssel, szerintem meg november óta tartó kiképzéssel...
Eg dolgot nem szabad figyelmen kívül hagyni...
Sajnos bármennyire is kritikus az ember a propagandával kapcsolatban, annak van egy olyan tulajdonsága, hogy akaratlanul is belemászik az ember fejébe, mint egy méreg... folyamatosan mételyez... és hajlamos elbizonytalanítani... ahogy folyamatosan tolják és tolják és tolják, mindenféle csatornán... undorító, aljas módon... de ezt nem szabad elhinni...
Mindenesetre az idő majd választ ad...
kkpp 2023. 01. 31. 10:22
#7472

Napi kis színes a barbár horda hétköznapjairól és erkölcsi magaslatairól.
 "Az orosz propagandacsatorna, az NTV kiküldött egy riporternőt (Olga Zenkova) és egy kamerás kísérőt, hogy készítsenek egy rövid beszámolót az oroszok által megszállt Melitopolban. Egy étteremben Kadirov csecsen hadúr unokaöccse, Haszan Ibrahimov és az egységének emberei odamentek hozzá, megverték a kamerás emberét, majd a nőt megerőszakolták."
kkpp 2023. 01. 31. 10:21
Előzmény: #7468  euler
#7471
Én már csak amiatt is optimistább vagyok mostanság, mert pár napja olvastam, hogy az oroszok tüzérségi ereje vissza esett 15 ezer lövésre (még ősszel is 40 ezret lőttek). A nyugati gyártósoroknak is fel kell pörögniük, úgyhogy nyárra amiatt lehet itt már, hogy teljesen az ukránoknak fog állni a zászló még tüzérségi fronton is. Addig meg minél több koporsó mehet haza Moszkvába. 🥳
zpatriot
zpatriot 2023. 01. 31. 09:54
Előzmény: #7467  Shortelek
#7470
Háborúban sok életbe kerül a tétovaság.
totoro
totoro 2023. 01. 31. 08:03
#7469
Én akkor lennék egy kicsit optimistább, ha már nem a harckocsikérdés vinné a narratívát, és a fejlettebb és nagyobb hatótávolságú fegyverekről menne a diskurzus.
euler 2023. 01. 31. 07:37
Előzmény: #7467  Shortelek
#7468
Szintén erről beszéltem, de nem olvastam az eredetiben, (vagy Szele T. fordításában), "kolosszális" meg "nagyon súlyos" hibáról.
Mentségére legyen mondva a PF-nak, hogy a cikket ezzel zárja:
"Az ISW elemzői ugyanakkor úgy értékelik, Oroszország a tervezett offenzívákkal sem fog elérni döntő műveleti előnyöket, Ukrajna pedig képes lesz fölszabadítani kritikus területeket a megígért nyugati támogatás mellett." 
De azt már megszokhatta tőlük aki olvassa a háborús cikkeiket, (én nem), hogy más a cím és más a tartalom.
Shortelek 2023. 01. 31. 06:15
Előzmény: #7458  badsector1
#7466
Viszont ahhoz, hogy az orkok ne érkezzenek meg Kijevbe, többet kellene tenni, mondjuk az az ezer harckocsi megindúlhatna az orkok ellen, a légierő meg csapást mérhetne minden ork technikára, ellenségre, ez lenne a segítség, az orkokat visszaverni orkiába, hogy arrolkoldúljanak, ez volna, ehelyett megy a tanácskozás, nincs idő ott már erre vagy hagyják a faszba az egészet viszont akkir nem kellett volna szétlövetni az országot, feleslegesen haltak meg ukránok, orkok nem érdekelnek. 
euler 2023. 01. 31. 00:14
Előzmény: #7461  totoro
#7465
A Kardblog csak átvette az egyébként is alapból óvatos amerikai (!) agytröszt (ISW) pesszimizmusát.
Amit nyilván felerősített a legutóbbi ramsteimi találkozón ordibálásig fajuló vita (legalábbis az amerikaiak részéről a németek felé) és nyilván a front állása is, ahonnan nem sok ukrán győzelmi jelentés érkezik, de igazából orosz se. 
Az Usa nagyobb szerepvállalást és bátorságot vár el Európától, ebben veheti ki a maga részét az ISW. És ezzel nem veszélyeztetik a hitelességüket és függetlenségüket. 
A jelek pedig pont azt mutatják, hogy Európa végre felfogta, hogy ezt kell tennie.
 Indokolatlan a Kardblog tömény életuntsága, érdemi orosz sikereket (még) nem okozott a nyugat tökölődése. Persze egy halál is sok ami emiatt történik, és nem egyről van szó, ez sajnos igaz, de próbáljunk megértőbbek lenni, ez nem számítógépes háborús játék.
Törölt felhasználó 2023. 01. 30. 22:39
Előzmény: #7460  totoro
#7464
Már sejtem, Lábatlan honnan kaphatta a nevét.
Törölt felhasználó 2023. 01. 30. 22:34
Előzmény: #7461  totoro
#7463
Szeretném, ha valaki, aki szerint a Nyugat nem avatkozhat be katonailag, megmagyarázná, hogy lehet az, hogy Tajvan ügyében kijelentették az amcsik, hogy ha Kna megtámadná, akkor beavatkoznának katonailag, Ukrajna védelmében viszont nem. Pedig ráadásul a kínai és a tajvani aztán tényleg egy nép.
Érzek itt némi következetlenséget.
Vagy hát némi logikával arra a következtetésre lehet jutni, hogy Tajvan esetében sem avatkoznának be, csak fenyegetőznek.
LBalaton
LBalaton 2023. 01. 30. 22:28
Előzmény: #7461  totoro
#7462
Amíg vitya ruzzi csatlós, addig no para!!
totoro
totoro 2023. 01. 30. 22:18
#7461

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek