Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 24. 15:56
Előzmény: #12719  KrisztinaI
#12720
A Nasdaq egy tőzsde, egy piac. Olyan mintha az épület alapján értékelnéd a benne árult termékeket. Egyébként érdekességképp a Pepsi és a Starbucks is a Nasdaq-on van, ilyeneket is kizársz ezzel a logikával.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 15:46
Előzmény: #12717  kajli_man
#12719
Én nem tudom megítélni, inkább érdekességként osztottam meg. Most nem fektetek be a Nasdaq-on, maximum commodity részvényeket veszek majd.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 24. 14:36
Előzmény: #12717  kajli_man
#12718
Bocs log skála, elnéztem, de a többit tartom.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 24. 14:33
Előzmény: #12713  KrisztinaI
#12717
Nem szabad minden hülyeséget elhinni. Lineáris charton hasonlítja össze a bull marketek méretét és csodálkozik, hogy nagyobb a mostani? 😀 Akik az ilyen 10-100 éves trendeket kiszimatolónak mondják magukat általában a következő bika piacon eltűnnek. Majd 5-10 évre rá a következő medve piac elején újra feltűnnek kicsit átszámozott charttal. Ha rám hallgatsz nem veszed komolyan az ilyen "megmondóembereket".
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 13:25
Előzmény: #12714  Törölt felhasználó
#12716
Amíg 13 eurós sörre futja, addig nincs probléma  🍻
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 13:25
Előzmény: #12714  Törölt felhasználó
#12715
vígad
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 13:18
Előzmény: #12712  KrisztinaI
#12714
Á, nincs nálunk semmi probléma. Épp az Octobrfesten vigat a jónép. Minden a legnagyobb rendben
KrisztinaI 2022. 09. 24. 13:17
#12713
Akinek hosszú távú NDX befektetései vannak, ők is a 10 éves szundikálásról beszélnek, amit Humanoid szokott emlegetni, ez érdekes TA lehet...
https://www.youtube.com/watch?v=xFBS-JDMV9E
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:55
#12712
Nem élek Németországban, de aggasztó, amit a videó közepén mondanak, hogy ha ők elesnek, akkor Kína, Japán, stb megy velük. Mesélnek még a farmingról, food security-ről a holland, német gazdák tüntetése kapcsán.... nem tudom, megítélni, mert nem vagyok jártas az industry-ban.
https://www.youtube.com/watch?v=wuaqaOLW9oA
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:21
#12711
Eddig ti voltatok jó értelemben "paranoiások", most lehet, hogy az én köröm következik. :-)
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:18
#12710
Ezt válaszoltam még valakinek FF-ben:
"Pontosan, nézd meg, hogy milyen durván emelkedik a 10y yield... ez valami nem jót jelent a bond market részéről.Ha nem lenne baj, akkor azzal arányosan esnie kellene az aranynak, de a múlt hét óta nézd meg, hogy mennyit emelkedett a 10y yield és mennyit esett az arany (szinte semmit)."
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:16
Előzmény: #12707  KrisztinaI
#12709
Vasárnap majd éjfélkor megpróbálom újranyitni az arany és ezüst long-ok egy részét... remélem, hogy addig még csak "szenvedni fog", ahogy írtad, és talán addig mi is élni fogunk, hétfőn pedig megyek a bankba egy kis EUR-t kivenni, meg némi kp-t felszabadítani a megtakarítási számlákról.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:13
Előzmény: #12707  KrisztinaI
#12708
ui. nézd, erről kezd el pomperj is írni...nézd meg a 10y yield chart-ját, hogy mit művelt az elmúlt héten... 
KrisztinaI 2022. 09. 24. 12:11
Előzmény: #12706  Placi82
#12707
Rendben, hagyjuk a személyeskedést.
Az aranyról, 10y yield száguld felfelé,  ami azt mutatja, hogy a bond market nem jól van, amikor ez így van, akkor bekövetkezik a krach. Bár dexter atya ki szokott nevetni, de a mestereimtől azt tanultam, hogy a bond market nagyobb, mint a stock market, és ők irányítják az egészet. Valami nem ok, erről mesélnek a szakértők is...csak sajnos tűpontos beszállóárat nem írnak hozzá, így persze, hogy elbizonytalanodik az ember :-) A háború eszkalálódásáról is mesélnek (lehet, hogy ők már erre készülnek), nagyjából azt amit írtam....szerintem ott Amerika is bajban lesz, ha megtörténik... Ha megtörténik, és nem válaszol, akkor azért, mert azzal gyakorlatilag megszűnik a nagyhatalmi státusza, ha válaszol, akkor azért, mert a Föld nevű bolygó fog megszűnni, vagy legalábbis az az élőlények rajta (akkor már mindegy lesz az aranytallérjaimnak is, majd nézegethetik őket a csótányok :-)).
A shortolást eddig gőzerővel nyomtam, és még van is az aljáig, viszont nem tudom, hogy innen pattan-e, ezért engedtem fel tegnap a shortokat, és tettem fel még tegnap este a kérdést, kíváncsi vagyok, hogy Humi vagy yooio  mit mondanak a jövő héten. 
Placi82 2022. 09. 24. 10:46
Előzmény: #12701  KrisztinaI
#12706
Az arany emelkedesehez , vagy egy fekete hattyu beuszasa kell. (Kina, makroadat, haboru tovabbi eszkalálodasa,etc) . Vagy tovabbi kamatemeles, az EKB nal, es vagy a FED nel. Ez nagyon furan hangzik. De ez okozhat PANIKOT! Azaz a kamatemeles miatt ,elindulhat, akar EU ban is egy olyan folyamt, de az USA ban is , amit most nem akarok kifejteni, ami panik kovetkezteben, az aranyat 2000 felé lokheti!! Ha ez nem kivetkezik be, akkor meg az arany itt fog szenvedni meg egy darabig.
Placi82 2022. 09. 24. 10:35
Előzmény: #12701  KrisztinaI
#12705
Kriszti, nem tul jo az emberismereted.:). Rosszul iteled meg Humit. Stolzot nem ismerem, de a jo osszefugges meglatasa vitan felul all. (Mondom ezt, hogy ebbol marmint az osztonos emberismeretembol eltem meg a szakmamban).
A mostani helyzetet pedig megitelni a tozsden, meg lehetetlen, hisz az elmult cirka 2 evben, ugy megforgattak az befektetoket, (buy the dip) pavlovi rakcioval, hogy mikor tiszta nyilegyenes a palya ,se merjuk tovig nyomni a gazt a shortolasban . (En legalabbis nem, pedig kellett volna)A reszemrol ez a tema, marmint a szemelyeskedes off.:)
emerald 2022. 09. 24. 10:12
#12704
 Így mulattam én a múlt hétvégén:
A nem feltétlenül szükséges vásárlás öröme, pótolhatatlan!-Nekem.
Mivel a számlát ki kell fizetni meg építkezek is sok pénz megy el. Mindenen takarékoskodok. Elmentünk hát lomtalanításra, a második kerületbe.A vidéki barátomat is vittem magammal, aki nálam lakott mert épít egy kerti tárolót.Ruhákat, cipőket, antik szőnyeget, szép csipkéket, háztartási eszközöket, lakás dekorációt, gyönyörű bőrkesztyűket találtunk...és millió egyéb mást.Zsoltinak egy teljesen új adidas cipőt, ami eredeti áron 37.000ft-pont jó rá :) Sose lett volna neki, mert tízezernél többet nem ad cipőre.
A cicáim egy divatja múlt, de roppant jó állapotú nagy férfi irhát kaptak. Ledobtam a kandalló elé, mind rátelepedett, az első perctől kezdve a kedvenc helyük :)
.
Három este mentünk, olyan volt mintha gyerekként felengedtek volna a padlásra kutatni :)
Néha a tulajokkal diskuráltam: Találtak valamit? Igen, a baratnőmnek és a kislányának.
Örülünk h jó helyre kerül. 
Egy nő az udvarban cigizik. Én: Ó, ezek az igazán kényelmes fotelok!
- Igen, az enyém volt.
A kutyák kissé leamortizálták. Túl drága az áthúzatás. 
Zsákokban találtam szép lakástextilt.
- Kár h nem korábban jöttek, raktam ki hat zsák ruhát. Nem kell minden, pont elég amit találtunk! Örülünk neki.
.
Aztán hívtam a barátokat lelkendezve, jöjjenek, mert mindenkinek talaltam ám  valamit!
:)
emerald 2022. 09. 24. 09:57
Előzmény: #12701  KrisztinaI
#12703
Kriszti....., senkit sem változtathatunk meg, csak saját magunkat.
.
Stolcz kollégát, abszolút félre érted. A humorát, ami egyébként jó.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 24. 09:50
Előzmény: #12389  yooio
#12702
Egy kicsi SPG-t én is vettem a héten 😉 Ha érdekelnek a REIT-ek, akkor esetleg a DLR-re nézz rá. Szerintem lassan jó áron lesz.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 09:39
#12701
Ma reggelre még két dolog jutott eszembe a tegnapi beszélgetésből (ígérem, hogy nem folytatom tovább).
Tuti megutálnak mindketten, de nem baj, nekem is kell, hogy vacak szombatom legyen. :-)
@Humanoid: a múltkor Cica viccelődött velünk, hogy eltűntünk, és biztosan együtt vagyunk egy szombati napon. Az jutott eszembe, hogy megírom, hogy szívesen meglátogattalak volna... egy vödör jeges vízzel, amikor azt írtad, hogy azért nem voltál, mert ittál, és egész nap az ágyban voltál.
Egy ilyen férfitól én többet várnék, és szerintem a lelked mélyén te is és ezért gyűlölöd az egyszerű embereket, mert próbálják magukat jól érezni (igaz, hogy valószínűleg elszámolják magukat, mert nekik nincs miből), de a kérdésem, hogy te miért nem érzed jól magad, amikor neked van miből? 
A hétvégét másnaposan az ágyban tölteni, viszonylag igénytelen környezetben élni, meg ne adj Isten tényleg kurvákat hajkurászni, amiről szoktál írni (kiszolgáltatott emberek szintén), ez nem proliság?
Méltóságban élni azt is jelenti, hogy igényesek vagyunk a környezetünkre, és magunkra. Nem, nem arra gondolok, hogy olyan ütemben verjük el a pénzt, ahogy megkeressük, de igenis néha kell az embernek magára költenie, főleg, ha egy-egy húzós tőzsdei session végére meg tudja keresni a havi fizetését. Én a helyedben vennék magamnak egy szép konyhát, akár Miele konyhát is, ha telik rá, a szombatjaimat meg inkább azzal tölteném, hogy  felöltöznék,  elmennék karate edzésre/teniszezni, stb, jól érezném magamat, a klubból felszedném a legcsinosabb nőt, és azon törném a fejemet, hogy hová vigyem este vacsorázni, másnap reggel meg én csinálnék neki reggelit a Miele konyhában. :-) Ez nem jobb alternatíva, mint nyomorultul érezni magunkat, és ahelyett, hogy tennénk valamit, inkább utálunk másokat?
Ha nem megy, érdemes pszichológust megkeresni, hogy rájöjj, hogy téged mi tart ebben a "proli életben", amikor ennél sokkal többet (örömöt) is ki tudnál az életedből hozni.
@stolz Döbrögi nagyuram pedig végiggondolhatná, hogy neki miért nincs, ami a parasztjainak van: józan paraszti ész és némi méltóság, amikor másokról így beszél, miközben az évszázad hülyeségeit írja ide a reálgazdaságról és a tőzsdéről. :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek