Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 11:03
#26100

Macron már visszatáncolna, de Scholz is csak szavakban támogatja a háború folytatását. Meglátjuk, márciusra mi lesz.
https://www.portfolio.hu/global/20221205/visszaszoltak-macronnak-kijevbol-oroszorszaggal-szemben-van-szukseg-biztonsagi-garanciakra-583270
duraczell 2022. 12. 05. 08:49
Előzmény: #26098  Törölt felhasználó
#26099
Én még arra is kaptam 24 minuszt mikor egyetértettem vmivel 🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2022. 12. 05. 07:57
Előzmény: #26096  Törölt felhasználó
#26098
Ha már a kormánypárti index hír linkelés is mínuszt kap, akkor nagy lehet a baj.
vigkrisz 2022. 12. 05. 07:49
#26097
háborús bűnöket tagadóknak:
"az ukrajnai háborús bűnöket vizsgáló ENSZ-jelentés, amely gyomorforgató részleteket és bizonyítékokat tárt fel az orosz katonák által elkövetett bűncselekményekről. Mi garantálja egy ilyen vizsgálat függetlenségét? Hogyan definiálja a nemzetközi jog a háborús bűnöket? Bíróság elé állíthatók-e az elkövetők és akik a parancsot adták? Ezekről beszélget Bombera Kriszta műsorvezető két szakértő vendégünkkel: Ádány Tamás és Hoffmann Tamás nemzetközi jogászokkal"
Háborús bűnök Ukrajnában - YouTube
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 21:33
Előzmény: #26094  Phylaxa
#26095
Phylaxa 2022. 12. 04. 20:01
Előzmény: #26092  Törölt felhasználó
#26094
Ki állítja, hogy legitim? Én még nem olvastam sehol sem ilyet. Ha rám gondoltál, akkor nagyon tévedsz. Engem a probléma megoldása érdekel és nem az, hogy valaki imád valakit vagy utál. Igen, mindenki kiáll Ukrajna mellett és Magyarország is. A különbség az, hogy ki hogyan gondolja a megoldást. Nagyon nem mindegy. Az nem megoldás, hogy a fele nép megnyomorodik, a másik fele elmenekül és az eredmény, amit tárgyalással is el lehetne érni ugyanaz, mindkét fél részéről "győzelemnek" nevezve. Nálam nyugodtan szidhatsz bárkit, biztosan megvan okod rá. De azzal semmit sem oldasz meg.
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 18:30
Előzmény: #26092  Törölt felhasználó
#26093
Hát ugye, fejétől bűzlik a hal, és a hal teste tartja életben a fejét.
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 18:18
Előzmény: #26090  Phylaxa
#26092
Felháborító, hogy van ember, aki szerint legitim az, hogy egy ország megtámad egy másikat, és az áldozatot hibáztatja. Unikum a régióban a magyar, mert a környező népek maximálisan kiállnak Ukrajna mellett. Ősszel voltam Vilniusban, ukrán zászlók lógtak az ablakokból és az erkélyek korlátairól, "Vilnius szereti Ukrajnát" feliratok voltak a buszokon. A magyar amikor csak lehetett, mindig a rossz oldalra állt. Szégyellem, hogy magyar vagyok.
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 18:11
Előzmény: #26090  Phylaxa
#26091
A NATO terjeszkedése nem sérti sem érdekeit, sem a biztonságát Oroszországnak. Ezért írtam, hogy Putyin a múltban él. A NATO egy védelmi szervezet, és soha nam vállalta, hogy nem bővül. Oroszország viszont 5 nemzetközi szerződésben vállalta, hogy garantálja Ukrajna határait.
Ezek egyike a Budapesti Memorandum, ahol Ukrajna cserébe lemondott az atomfegyvereiről. Mint láthatjuk, az orosz akkor is hazudik, amikor kérdez. De a Budapesti Memorandumot a nyugati nagyhatalmak is aláírták, így kutya kötelességük lenne kizavarni az ázsiai hordát Ukrajnából.
Phylaxa 2022. 12. 04. 17:21
Előzmény: #26088  Törölt felhasználó
#26090
Igen a térképeket jól ismerem. Azzal kezdtem, hogy Hruszcsov "ajándékával" alakultak ki véglegesen. Nos, ha jól átom, akkor az utóbbi évtizedben valami megváltozott és senki sem tárgyalt azzal a nagyhatalommal, akinek az érdekeit és biztonságát sértik a vátozások, főleg a jövőt nézve. A megállapodások, melyeket senki sem tart be felülvizsgálatra szorulnának, de a legyintésen kívül semmi sem történt. Ez lett belőle.
    
Minél előbb annál jobb, de tárgyalni fognak.
Phylaxa 2022. 12. 04. 17:14
Előzmény: #26087  berlini
#26089
A véleményem nem a történelmükről szólt egyrészt, másrészt a történelem szerves része a lakosság hovatartozása és az állam szerepe. Annyit nyilvánvalóan tudok, hogy rengeteg nép lakja. Viszont nem fogok beleszólni abba, hogy ők mit gondolnak. Ezt ők tudják. Teljesen másról írtam, ami téged egyáltalán nem érdekel. Pedig meglátod majd mennyire fontos. 
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 16:24
Előzmény: #26081  Phylaxa
#26088
Nem a történelmüket kell ismerned, hanem a térképet. Látszanak rajta Ukrajna nemzetközileg elismert határai.
berlini
berlini 2022. 12. 04. 16:17
Előzmény: #26081  Phylaxa
#26087
"A területek felszeletelésébe nem igazán tudok beleszólni, mert nem ismerem a történelmüket"
pont ez a probléma.
Bevallottan nem ismered az egész komplex történetet, de ennek ellenére teleszemetelsz majd egy oldalt a véleményeddel.
WLM 2022. 12. 04. 15:22
Előzmény: #26061  vigkrisz
#26086
Azért mielőtt újra belemerülnél az álmodozásba, nézd meg mit mond erről az aktuális idolod, Zed!  Súgok az ellenkezőjét. 
Istvan78 2022. 12. 04. 13:28
Előzmény: #26082  Phylaxa
#26084
Szerintem senki nem buzdítja a háborúra az ukránokat, hanem mindenki azt mondja, döntsék el ők, mit akarnak elérni, miben hajlandók megállapodni.
Phylaxa 2022. 12. 04. 13:05
Előzmény: #26080  El_Kebir
#26083
Egy háborúban? Bújj el, menekülj vagy fogj fegyvert és védekezz ahogy csak tudsz és kérj segítséget. Ez a megtámadott szabályrendszere. A támadókét pedig tudjuk, nem hiszem, hogy valaki is vitatná.
Phylaxa 2022. 12. 04. 13:01
Előzmény: #26079  Istvan78
#26082
Biztos? Vagy esetleg az elérhetelenre buzdítás és a pusztításba taszítás a felelőtlen hozzáállás?
Phylaxa 2022. 12. 04. 13:00
Előzmény: #26078  Törölt felhasználó
#26081
Az első valóban nonszensz és nem is hiszem, hogy ezt elhiszi. Ez inkább a többet mondok mint valójában akarok hozzáállás, amit elég jól ismer mindenki. Az üzletben egy kompromisszum elérését könnyíti meg. De ez most sajnos több mintegy üzlet.
A második az inkább elgondolkoztató. Az az Ukrajna, amit Hruszcsov "ajándékával" fejeztek be, nem lesz a NATO tagja. Ha megnézed, akkor már szinte mindenki a NATO tagja lesz a kontinensen, ezt az egyet nem engedik. A nemzetek önrendelkezése egy klassz dolog, magam is hiszek benne az első megtámadásig, de ahhoz valóban önálló nemzetek kellenek, akiket tiszteletben is tartanak. Ezeket a dolgokat néha ratifikálni is kellene, mert ha jól látom, akkor Ukrajna ebben a formában nem volt önálló és független nemzet. Ez nem úgy megy, hogy szarunk bele mindenbe és húzogatjuk egy nagyhatalom bajszát. Ugyan nem támadtuk meg, mint páran a múltban, akik vesztettek, de mégiscsak meg kellene beszélni dolgokat.
    
Ha engem kérdezel, akkor én Ukrajnát az UNIO-ban látnám szívesen, de nem a NATO-ban. A területek felszeletelésébe nem igazán tudok beleszólni, mert nem ismerem a történelmüket. Ezt ők tudják. Viszont bizonyosan lehet olyan kompromisszumot kötni, hogy Ukrajna semleges terep, melyet mindenki elismer. Ha pedig valaki ezt nem tartja tiszteletben, akkor a többiek "segítenek" tiszteletben tartani. De ehhez tárgyalni kell és megállapodni.
    
A Szovjetúnió v2.0 hálistennek nem lehetséges. Ahhoz a bolsevizmus kellene rengeteg szegény emberrel, hogy meglegyen az idológiai táptalaj. Én nem hiszek ebben , hogy Oroszországban ez újból meglesz, bár az UNIO hisz ebben, hiszen majd "gazdaságilag tönkreteszi". 
    
Az, hogy Putyin személyesen milyen állapotban van, az a blikk magazinok terepe. Biden is. Nem foglalkozok ilyesmivel.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek