Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 02. 11:39
Előzmény: #22679  LVN
#22680
Az idő mindenre választ fog adni. 
LVN 2022. 10. 02. 11:36
Előzmény: #22678  Törölt felhasználó
#22679
Egy hadsereg legnagyobb problémája a motiváció, a morál hiánya. Ez az oroszoknál egyre lentebb kerül a béka fenekétől, egyre gyorsulva, ahogy rájönnek, hogy szeretett vezetőjük jól átverte őket a palánkon. Ehhez jön hozzá a begyepesedett szovjet katonai doktrína a politikai komisszárokkal minden hadtestnél, a szovjet haditechnika 50 évvel lemaradott színvonala és egyre csappanó készletszintje, az embargó miatti pótolhatatlansága, és még sok más tényező, amit csak tetéz, hogy mindennek az ellenkezője igaz az ukránokra. Semmi meglepetés nincs a fejleményekben, tavasszal előre vetítettem, hogy fognak haladni a dolgok.
Törölt felhasználó 2022. 10. 02. 10:57
Előzmény: #22676  Törölt felhasználó
#22678
Nagy kérdés, hogy jelenlegi ukrán sikerekhez tudatosan asszisztál az orosz hadsereg vagy valóban ennyire gyenge? 
Vagy bezárul a harapófogó, mint a második világháborúban? 
Törölt felhasználó 2022. 10. 02. 10:41
Előzmény: #22676  Törölt felhasználó
#22677
Az orosz oldalnak nincs oka dicsekedni, Putyin annektálta a 4 megyét, de  nem foglalta el. 
A jelenlegi állás szerint sok időt vesz igénybe, ha egyáltalán sikerül. 
Meglátjuk mit hoz a jövő. 
Törölt felhasználó 2022. 10. 02. 10:27
Előzmény: #22675  duraczell
#22676
Megérkeztek az októberi, hoholföldi átutalások 😅
duraczell 2022. 10. 02. 10:12
#22675
Kemény éjszakai műszakja volt a hohollover propagandának 🤣
Jacob 2022. 10. 02. 08:56
Előzmény: #22673  Törölt felhasználó
#22674
Sajnos az agymosás nagyon működik... Elképesztő szellemi mélységbe löki az emberek elméjét... Ezért tartunk itt ahol tartunk...
Törölt felhasználó 2022. 10. 02. 03:41
Előzmény: #22672  janosvitez
#22673
Bizony, nincsenek. Már régen be kellett volna avatkozni katonailag. Az sem helyes, hogy a II. világháború győztes hatalmai még 2022-ben is kivételezett helyzetben vannak az ENSZ-ben, és így egy eurázsiai diktatúra bármit megvétózhat. Oroszország agyilag a '60-as években él. Vissza kell küldeni őket a középkorba, de nem agyilag, hanem gazdaságilag.
Az ukránok pedig megmutatták, milyen harcolni a hazáért. Olvastam liberális "honfitársaink" hozzászólásait a HVG-n, amíg ki nem tiltottak a véleményszabadság liberális eszméje jegyében. Nem győzték túllicitálni egymást, hogy ők "ezeknek" a kedvéért aztán nem fognának fegyvert a kezükbe.
És mi vagyunk NATO tagok, nem az ukránok! Ha minket ért volna támadás, mindenki összevizelte volna magát, és futott volna, amerre lát. Szerencséjükre az ukránok nem ilyen takony emberek.
janosvitez 2022. 10. 02. 02:16
Előzmény: #22671  Jacob
#22672
Borzasztó lehet a háboru.
A másik topikba belinkelt valaki erősebb idegzetűeknek 2videót.
Egyiken a macska eszi a halott embert a másikon a sertések tépnek szét egy hullát....Döbbenet..
Ehhez képest a 2-3 fok helyett inkább ha kell 5c csökkentem a hömérsékletet...
Az agresszort el kell itélni(a gáz ,olajmezők ,ásványkincsek és az ukrán termőföld elrablása volt az elsődleges cél az orosz kisebbséget leszarja Putyko...)az eredeti határt vissza kellene állítani(krim?? autonom tartomány lenne?)és és háborus jóvátételt kellene fizetni az oroszoknak...Bocsánat kéréssel nincsenek kisegítve...
Jacob 2022. 10. 02. 01:39
Előzmény: #22670  makuka
#22671
Te miről beszélsz? Senki nem válassza az áldozatot, hanem mindenki elszenvedője a háborúnak. Se az ukránokért, se a palesztinokért, se a kurdokért, ahogy te se, én sem tudok tenni. De együtt tudok érezni.
Az egyes oldalak áldozatai között van a hangsúly.
Az, hogy te elfogadnád az ukránok véraldozazát, szabadságáldozatát, azért, hogy neked vélhetően, bár egyáltalán nem biztos, pár fokkal melegebb legyen a szobád, olcsóbb legyen a kenyered. Te nyugodtan fogadd el ezt a gondolatot, én nem tudom, ne haragudj. És engedd meg légyszives, hogy emiatt az ilyen gondolkodásu embert 0 erkölcsünek tartsam... Bárkit tarthat bárkinek valaki. Ehhez mindenkinek joga van...
Jelen esetben senki nem választ, csak kénytelen elviselni a nehézségeket. Az a lényeg, hogy közben mit gondol... ettől lesz valaki sz*r ember avagy nem. Bocsánat... nem gyalázkodom, hanem véleményt mondok...
makuka 2022. 10. 02. 00:41
Előzmény: #22669  Jacob
#22670
Tehát bár elítéled más népek esetében is a gazságokat, de azok ellen nem teszel. 
Tehát megválogatod kiért hozol áldozatot.
Maradjunk annyiban, hogy az ukránok esetében is csak ennyit szeretnének (választási lehetőséget) azok, akik nem szeretnének/tudnak kötelezően áldozatot hozni. Ezért nem illene általánosítva gyalázkodnod ezeket az embereket, vagy ha igen, akkor nézz tükörbe is!!!
Jacob 2022. 10. 02. 00:29
Előzmény: #22667  makuka
#22669
Arról beszéltünk, hogy az ukrán-orosz háború miatt kinek milyen áldozatot kell hoznia.
Akár akarja akár nem... és ezt a helyzetet elméletileg ki hogyan véli megoldani... Kinek a szabadság és véraldozatán...
Jacob 2022. 10. 02. 00:26
Előzmény: #22667  makuka
#22668
Amit leírtam, mindegy, hogy ki csinálja, elítélem... Az ő esetükben mit kell elviselnie bárkinek az országunkban? Európában? Fizikailag semmit...
A gyerekek, az ártatlanok gyilkolása mindenhol elitélendő.
Én azt mondtam, hogy a mi küzdelmünk a 2-3 fokkal alacsonyabb szobahőmérséklet elviselése, a magasabb élelmiszeràrak semmi, össze sem mérhető, bármely harcokat, életeket elvesztő, ezeket kénytelen elviselő népekkel.
makuka 2022. 10. 02. 00:15
Előzmény: #22665  Jacob
#22667
Értem, had kérdezzem meg, hogy a kurdok és a palesztinek eseteben milyen módon küzdesz az igazságtalanság ellen? Csak mert látszik, hogy a világ problémáit nagyon szíveden viseled.
Jacob 2022. 10. 02. 00:09
Előzmény: #22662  makuka
#22666
Te kicsit szükölkötsz, más meg a családját, az életét, a házát veszíti el egy mocsadék miatt...
Ők sem ezt akarták igaz? És mégis kénytelenek elviselni...
Ebbe kell belegondolni...
És akinek ez egyből nem jön le, az a szememben egy erkölcsileg 0 ember... Sajnos sok ilyen van a kedves kis országunkban. Valakit fizetnek èrte, valaki csak egy mosottagyu birka... lehet választani...
Jacob 2022. 10. 02. 00:05
Előzmény: #22663  Jacob
#22665
Én is kénytelen vagyok elviselni a helyzetet, de legalább nem sirákozok, hogy jajj adják magukat, jajj nincs értelme, jajj csak nekem ne legyen egy kicsivel  rosszabb...
Mert képes vagyok felfogni, hogy nekem milyen kis  áldozatot kell hoznom, és nekik milyent kell...
Össze se mérhető...
De mégis támogatom a harcukat, és együtt érzek az Ukrán néppel.
Támogatom a mocsadék gyerekgyilkos elleni szankciókat is ezáltal...
Jacob 2022. 10. 01. 23:54
Előzmény: #22662  makuka
#22663

Azért mert ez nem egy konfliktus...
Ideje lenne felfogni...
Ártatlan gyerekeket, nőket, civileket ölnek.
Erkölcsi kötelesség az áldozat mellé, már akinek van erkölcse...Mit akarsz ezzel mondani? Azt gondolod, ha hason csúszol, akkor majd jobb lesz, akkor csússz, szíved joga... Egy kis apróért...
Ilyen esetben, mindenki hoz áldozatot...
Valaki a vérét áldozza a szabadságért, a hazájáért, valaki a szabadságát áldozza be...
Semmire nem akarok senkit kényszeríteni... Mindenki azt csinál amit akar...
De az ember erkölcsi tartását a cselekedetei határozzák meg, amit az adott helyzetben cselekszik... Legyen az jó vagy rossz...
Ilyenkor derül ki, hogy valaki gyenge ember vagy erős...
makuka 2022. 10. 01. 23:29
Előzmény: #22659  Jacob
#22662
Igen, ők a saját orszàgukat védik.
Miért kellene oldalt vàlasztanom a konfliktusukban?
Miért kötelező emiatt áldozatot hoznom?
Van, akinek ez az àldozat nem csak azt jelenti, hogy lentebb tekeri a fűtést, plàne, ha eddig is szűkösködött, és nem az volt a kérdés, hogy 10-20, vagy 30%-t tegye félre a jövedelmének.
Aki sorsközösséget kíván vállalni velük, vagy tàmogatnà őket, azoknak hajrá, de másra miért akarjàk (akarjátok) ezt ràerőltetni? 
Miért ne vàlaszthatná meg magának az ember, hogy kíván e/tud e bármekkora àldozatot hozni?
Jacob 2022. 10. 01. 22:49
#22661

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek