Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 17:44
Előzmény: #173  totoro
#180
Óvakodni szoktam, hogy beálljak politikában bárki mellé.
MZP-t követem 2018 óta. Megmondom őszintén több 10 órányi videóját néztem meg, de inkább 100 óra felett van tőle a videofogyasztásom.
Határozottan szimpatikus, hogy:
- anti-establishmnet jelölt. Ez már önmagában is hihetetlen fegyvertény, hogy a ballib networkot legyőzte. Ha elbukik jövőre, valami akkor is elindult.
- végre egy ember, aki tud 1,5 órát úgy beszélni, hogy nem betanították neki a marketingesek a teljes szöveget, a mozdulatokat. Saját fejéből is képes rá. Angolul is meg tudja ezt a műveletet csinálni
- végre egy ember, aki nem (csak) a közvéleménykutatási görbék állása alapján mondja, amit mond, hanem van egy világképe, és erre tudja megfogalmazni az üzentet, úgy hogy az önazonos legyen, és üssön
- végre egy ember, aki fillérekből tudott gerillamarketing alapú kampányt építeni.
- egyszerűen értelmes. Tud gondolkodni, csapdát állítani az ellenfeleknek. Belenéztem a phd-jába, és értelmes dolgokat láttam benne, amit el tudom neki hinni, hogy ő maga írt. Igen, van valódi Phd-ja, és ami még fontosabb van egy tudományos szemlélete.
- végre nem ígérgetéssel akar nyerni és kitörést ígér a nyugdíjasoknak és családosoknak tett igéretcunamiból
- el tudom neki hinni, hogy katolikus létére hisz a szekuláris államban. Azaz nem akarja rám erőszakolni a hitét, sőt kifejezetten liberális (emberjogilag), és hisz a teljesítményben. Hallatlanul szimpatikus.
- el tudom neki hinni, hogy tesz lépéseket a korrupció ellen. Ő az egyetlen, aki megértette, hogy a magyar gazdaság azért versenyképtelen, mert az uram-bátyám-haverom-kutyámkölyke mentalitás a 3 fős mikrovállalkozástól a 10.000 fős vállalatig mindent átsző, és nincs teljesítménykényszer (konformizmus van csak és haverkodás). Egész biztos vagyok benne, hogy ő tényleg komolyan gondolja a fehérítést.
Szóval én MZ/X. :)
totoro
totoro 2021. 10. 30. 15:13
#179
Az idő MZP-nek dolgozik:
  • Dobrev Klára választóinak átlagéletkora 67 év, Márki-Zay Péter szavazóinak 44 év.
  • Dobrev Klára választóinak kétharmada középfokú, harmada felsőfokú végzettséggel rendelkezik, Márki-Zay Péter esetében az arány pont fordított.
  • Márki-Zay Péter támogatóinak 14 százaléka még tanuló, Dobrev Klárára szavazó diák nem került be a mintába.

badsector1
badsector1 2021. 10. 28. 10:51
Előzmény: #177  cintanyer
#178
Nem lehet megúszni, hogy egy százezres tömeg menjen a parlamenthez, ha a fideszes köztársasági elnök elkezd a joggal visszaélni.
o1g erre játszik, hogy az ellenzékiek fotelforradalmárok, bármit megcsinálhat anélkül, hogy nagy tüntetések legyenek
cintanyer 2021. 10. 28. 10:36
#177
https://24.hu/belfold/2021/10/28/3235866magyar-gyorgy-elkxrtuk-per-dobrev-klara/
.
"Beszélt arról is, miért fontos a köztársaságielnök-jelölti előválasztás. Azt mondta: tévhit, hogy a magyar államfőnek kevés a mozgástere. Ő dönti el, kinek ad kormányalakítási megbízást a választások után. Ha a legnagyobb frakciója a Fidesznek, de többsége az ellenzéknek lesz, és Orbán Viktor nem tud kormányt alakítani, a köztársasági elnök akár fel is oszlathatja a parlamentet, új választást írhat ki."
.
Érdekes helyzetet vázol fel Magyar György, de mennyire tartanák legitimnek az előválasztott jelöltet? 
Egy dolog biztos: minden eszközt bedobnak a hatalom megőrzéséért!
 
zsolti78 2021. 10. 21. 16:37
#176
Azt mondják, hogy MZP a magyarországi Trump
Akkor ez miért nem tetszik a fideszeseknek? Hisz annyira odavoltak Trumpért :DDD
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 21. 11:48
#175
Gulyás Gergely: 
"Nem javasolnám, hogy valakik tömegeket hozzanak Erdélyből a Békemenetre. Alacsony átoltottságú országnál jobb az óvatosság"
Első olvasatra ez egy jó szándékú gondolatnak tűnik. De elgondolkozva hol érdekelte eddig a Fideszt a járványhelyzet, ha az a politikai-gazdasági érdekeivel ütközik?
Szóval lehetséges esetleg, hogy fordulat állt be nem csak a hazai, de a határon túli  választók preferenciájában? És arra számítanak, hogy kevesen lesznek a békemeneten?
Ennek próbál elébe menni egy huszáros húzással, hogy erre ők kérik az embereket?
Csak találgatok persze.
Törölt felhasználó 2021. 10. 21. 11:38
Előzmény: #173  totoro
#174
MZP egyelőre jól tolja... de hát láttunk már ilyet... a legelején még OV is jól tolta...
   
csak remélhetjük, hogy MZP nem volt a "great reset"-es Klaus Schwab globális politikuskeltetőjének diákja, ahol ugye Merkel és OV osztálytársak voltak, és ahol később Macron és Seb. Kurz is koptatták a padokat...
totoro
totoro 2021. 10. 21. 11:03
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#173
Németül és Franciául is beszél. És tudja mi fán terem a piac, Konok Péter jó szoci módra beleszállt a facebookon abba a mondatába, hogy az árakat a piaci kereslet-kínálat szabályozza. És az is tetszett, hogy amikor Dobrev a vitában elkezdte, hogy mennyit fog emelni bért itt, meg ott, meg amott, akkor MZP egyből figyelmeztette, hogy felelőtlenül ígérget.
Törölt felhasználó 2021. 10. 21. 02:29
#172
MZP angoltudásán nem fog múlni semmi, az kb. már most is tuti:
   
https://twitter.com/i/status/1450879392465498113
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 20. 23:40
Törölt hozzászólás
#171
rockmaster 2021. 10. 20. 19:32
Előzmény: #143  totoro
#170
Orbán jugend!
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 20. 18:20
Törölt hozzászólás
#169
Sehmet
Sehmet 2021. 10. 20. 17:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#168
Hát, ha így kérdezed, miért ne? Valaki már korábban írt a "törlésről". Ha ő tévedett, akkor én is. "Errare humanum est!" :-D
Sehmet
Sehmet 2021. 10. 20. 17:49
Előzmény: #164  Balin2020
#167
Van bizony! Zayos kampányunk lesz, de a DK már üzent, a gyevi bírót ők választják, azonban ahhoz meg kell(ene) nyerni a választást, ami nem lesz nagy kunszt, mert az előválasztáson is simán nyertek, vagy inkább nyeltek. Márki-Zay az egy fős frakciójával (ja, olyan nem lehet) pedig leváltja a DK-t, mert a listán beviszi a civileket hetedik frakcióként, amihez Fletóék a többi párttal majd asszisztálnak. Vagy nem, és száll, mint a szabad madár - Medgyessy példáját követve, miközben Dobrev Klára hozza a minimálbért és a minimálnyugdíjat. Ez egy szürreális mese volt, aludjatok jól, álmodjatok szépeket, jó éjszakát gyerekek! :)
totoro
totoro 2021. 10. 20. 17:42
Előzmény: #158  zhagar
#166
Túlértékeled a dk erejét. A dk nagyon gyorsan el tud jelentektelenedni, csak a választókon múlik. Simán kialakulhat MZP köré egy komoly párt 2026-ra.
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 20. 17:41
Törölt hozzászólás
#165
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 20. 13:56
Előzmény: #163  Sehmet
#164
Ez egy vélemény, nincs benne trágár beszéd. Neked van sajátod, vagy csak másokét tolod? 
badsector1
badsector1 2021. 10. 20. 13:22
Előzmény: #145  zhagar
#162
"értelmetlen veletek bármiről is beszélgetni, "
  
Akkor itt miért nem hagytad abba? :))
  
A valóság sokkal bonyolultabb volt.
Te úgy gondolod, hogy egy hétnyi mzp-karácsony üzengetés után, gyurcsány visszaléptette gerit, majd gyurcsány eldöntötte, hogy mzp fogja elverni a feleségét, de előtte az rtl-es vitán jól kiosztották egymást.
Köszönöm istenem, hogy nem vagyok fideszes.
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 20. 13:17
Előzmény: #154  zhagar
#161
Én szívesen veszek részt vitákban, ha a vitának van értelme. Szerinted rendben van ma M.o.-n a demokrácia intézménye? Nincs nehezítve, gátolva, hogy a többség véleménye, érdeke jusson érvényre? A fékek- ellensúlyok rendszere szabadon működik? A választási rendszert pedig ismerem hidd el, azt is, mit változtatott a vonatkozó törvényen a Fidesz. És abban is biztos vagyok, hogy a következő ciklusban, ha a jelenlegi ellenzéki összefogás alakít kormányt, lesz olyan ügy, ami a bíróságon is meg fogja állni a helyét. 
A rendszer kiszolgálói ugyanis nem mind okosak, de már nagyon sokan vérszemet kaptak, többen mint kontrollálható. Most védve vannak a függőségben működő bíróságok által ők is. Ez azonban megváltozhat, hamarosan.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek