Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 26. 10:18
Előzmény: #2359  Balin2020
#2360
Nagy probléma szerintem, hogy rengeteg pénz ment be MÁP+ba, ha elkezdik komolyabban emelni a kamatot, elindulhat belőle egy komoly kiáramlás. Bokán lőtték magukat, SZVSZ.
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 26. 10:16
Előzmény: #2358  stolz
#2359
Eddigi kamatemelés ment a kukába. A reálkamat durván negatív. A jelenlegi kamat közelében nincs annak, ami azt a helyzetet árazná, ami miatt ennyire negatívban van a reálkamat. Több százalék emelésre lenne szükség, hogy 0-ban legyen, vagy esetleg -1,5-ben!
stolz
stolz 2021. 07. 26. 09:54
#2358
Márka jó formában van. Kezd izgalmas lenni a keddi kamatdöntés...15 bp nem lesz elég...
stolz
stolz 2021. 07. 25. 21:55
Előzmény: #2355  casual
#2357
A nyomda már nem tud leállni. A gazdaság részévé vált, mint Japánban.
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 25. 20:16
Előzmény: #2354  casual
#2356
Ugyan kérem, a kicsinységünket elhomályosító nagy dolgokra van itt szükség. Fenn kell tartani, hogy rendre legyőzzük a világot, és ezt mind azért sikerúlül, mert jó kezekben van a kormány! Semmik lennénk e nélkül! Azért adtam egy +t.
casual 2021. 07. 25. 16:02
Előzmény: #2352  stolz
#2355
Lélegeztetőgépet kikapcsoltuk. A műtét sikerült, de sajnos a beteg elhunyt... Ezt senki nem vállalja fel, Eu vagy USA, ki emel kamatot, ki állítja le előbb a nyomdát? Chicken game, annak is egy keményebb formája, mert akaratuk ellenére lavírozták a résztvevők magukat ebbe a játékba...
casual 2021. 07. 25. 15:58
Előzmény: #2353  kukacponthu
#2354
Gratulálok minden résztvevőnek, mert már ők is nyertesek. Természetesen külön a dobogósaknak és közülük is kiemelkedően a rekordereknek!
 
De én mást említenék, akiről kevés szó esett. Nem annyira tetszik az a sztárkultusz, ami körüllengi, de hát elfogadom. Nem emlékszem, hogy lett volna más úszó Mo-n, aki kvázi ajándékba uszodát kap, de ezzel is megtanultunk együttélni. Hosszú Katinka a 400m vegyes döntőjében ötödik lett, címvédőként, de jár neki is a gratuláció. Eszembe sem jutna elvitatni az eredményeit, de kicsit olyan érzésem van, hogy véget ért a "csoda". Nem is róla szerettem volna írni, hanem valakiről, akiről méltatlanul kevés szó esik, aki sikerét  most beárnyékolja Katinkát körrülengő mítosz, láttunk már ilyet...
 
Mihályfalvi-Farkas Viktóriáról beszélek, aki kevesebb, mint 2 másodperccel a címvédő mögött lemaradva végzett hatodik, pontszerző helyen, élete első olimpiáján, még csak 17 évesen. Ez nekem nagyobb eredmény. Ha akkora figyelmet kapna ő is, mint a "sztárok", ha ezeket az energiákat, támogatásokat  az ő és társai fejlődésére fordítanának, akkor a jövőben is lennének magyar díjazottak az eljövendő olimpiákon. Ők a jövő, a többiek sztem már csak a múlt... Lehet sokak megbotránkoznak a véleményemen, de azt hiszem itt lenne az idő, hogy a közösből ők is kapjanak komolyabb támogatásokat, mint ahogy a világ békésebb felén az megszokott, lenne ötletem honnan lehetne átcsoportosítani pénzeket.
 
Vagy említhetném Siklósi Gergelyt is, fogadok, hogy az elmúlt 5 évben szinte senki nem hallott róla, ellenben a magyar labdarugó válogatott "sikeriet" mindenki harsogja... 
kukacponthu 2021. 07. 24. 14:33
#2353
Szilagyi Aron 3X olimpiai bajnok, oruljunk most, a bosszusagot picit tegyuk felre!
Hatalmas tett, elso a vilagon akinek ez sikerult ebben a versenyszamban!
stolz
stolz 2021. 07. 24. 14:25
Előzmény: #2349  Balin2020
#2352
Amilyen ezekenek a pénzeknek a felhasználása jobb ha nem jön...az lenne jó ha soha nem jönne már és az ország a saját lábára állna...
casual 2021. 07. 24. 11:20
Előzmény: #2350  casual
#2351
Amúgy is kellenének már a milliárdok, mert hiányzik az a sok pénz, a BÉT is elbírná, kellene még egy-két nemzeti cég a tőzsdénkre, hátha az kirángatná ebből a pocsolyából...
 
Javaslom, hogy vezessük be az MNB-t a tőzsdére, ilyen stabil, nyereséget termelő cégekbe szívesen fektetnének a magyarok...
casual 2021. 07. 24. 11:16
Előzmény: #2349  Balin2020
#2350
Minden pénz jöhet, de nem hódolunk be senkinek, vannak ám feltételeink is! Az nem úgy megy, hogy mindent csak úgy elfogadunk,  ami ráadásul eleve a miénk, az nekünk jár, nem adomány vagy ilyesmi, azért a magyar emberek megdolgoztak. Szóval ami minket illet jogosan, az mellé még nehogy már feltételeket is szabjanak, ezt nem tűrjük, vannak saját szabályaink!
 
Hagyják békén a gyerekeinket, nem engedjük, hogy az óvodások mókussá operálják magukat!
 
https://index.hu/belfold/2021/07/24/kormanyhatarozat-europai-bizottsag-helyreallitasi-terv-lmbtq-gyermekvedelem-pedofiltorveny/
 
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 17:51
Előzmény: #2347  Clint
#2349
Na ez valódi probléma, nincs senkinek hozzáfűzni valója? Az EU pénzek visszatartása se vált ki nagy visszhangot. Szerintem sokkal több embert fog érinteni, húsba vágóan,  mint a másik, napok óta szajkózott téma. 
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 17:04
Előzmény: #2342  stolz
#2348
Jelenleg nem lehet mozifilmet nézni (az utóbbi 1-2 évben készült művekre értem), anélkül hogy ne lenne benne meleg vagy leszbikus jelenet. Nem örülök neki, engem is sok minden zavar. Az internet, a zenei klippek is tele vannak vele. A fiatalokat ez sokkal hamarabb és nagyobb számban eléri, mint egy felvonulás. De pl. én nagyon ritkán járok a belvárosban, ezért sok éve nem futottam bele. Szóval szerintem meg pont nem a felvonulás az igazi probléma, ha már problémát keresel. A fentieket nem lehet kizárni már az életünkből. Max. teljesen bezárkózni lehet előle, mint É-korea. Lehetőség marad a felvilágosítás, és a felkészülés segítése a sokszínű világra, mert az magától már nem lesz újra fekete-fehér. És nem, a kormány legnagyobb bűne nem az, hogy engedi a felvonulást. Kihasználja az emberi tudatlanságot, a félelmet az ismeretlentől, és uszít, hergel. Valójában még csak nem is azért, mert hisznek valamiféle értékrendben. Az egy nagy kamu. Tematizálás van és tömeges manipuláció, annak érdekében, hogy azt tehessenek, amit csak akarnak. Közben pedig károkat okoz a társadalomban a megosztottsággal, és az atrocitások elszaporodása miatt. A közbeszéd, az emberek viselkedése torzul amiatt, ahogy a politizálást végzik. Családokon belül alakultak ki komoly viszályok az elmúlt évtizedben. Szülő-gyermek, testvér-testvér, férj-feleség viszonylatban komoly károkat okoz az, ami hosszú évek óta a politikában zajlik. És abban egészen biztos vagyok, hogy ezt a fajta politizálást nem a jelenlegi ellenzéki erők hozták be a közéletbe, max. alkalmazkodtak hozzá, sajnos. Szerintem a többség biztosan örülne, ha ennek vége szakadna, jobban mint annak, hogy végre tiltsák be a melegfelvonulásokat. Amit szerintem a valóságban csak nagyon kevesen látnak élőben. A TV-t pedig el lehet kapcsolni.
Clint
Clint 2021. 07. 23. 15:38
Előzmény: #2346  stolz
#2347
https://telex.hu/gazdasag/2021/07/23/a-norveg-kulugyminiszter-is-elmondta-hogyan-mondott-le-magyarorszag-77-milliard-forintrol
Inkább lemondtak a teljes 77 milliárd Forint támogatásról, mert ebből az összegből 4 milliárd ment volna úgy civil szervezeteknek, hogy abba nem szólhatak volna bele...
Azt gondolom, hogy ez mindent elmond a hazai viszonyokról...
stolz
stolz 2021. 07. 23. 15:21
Előzmény: #2345  stolz
#2346
De én most már tényleg befejeztem. Sztem kiveséztük ezt a kérdést eléggé...
stolz
stolz 2021. 07. 23. 15:19
Előzmény: #2344  Balin2020
#2345
Tudom én hogy ki kicsoda, azért tettem idézőjelbe a meleg szót és mint gyűjtőszó használtam...
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 15:16
Előzmény: #2339  stolz
#2344
Bocs de ezt nem tudom szó nélkül hagyni: sokféle "meleg"
A meleg az meleg, a leszbikus az leszbikus, a biszex az biszex, a transznemű pedig transznemű. Mindegyik rossz néven venné, ha nem a nevén neveznék a nemi identitását, és titkolnia kellene! Kulka és Alföldi azóta van meghurcolva, mióta felvállalták a valójukat, és a Fidesz elkezdte konkrétan üldözni a melegeket. Nem tolták szerintem senki arcába, semelyik szervüket, csak szeretnének úgy élni, hogy ne kelljen titkolniuk. Ez szerintem nem arcba tolás, hanem alapvető jog. Az EU konkrétan az emberi jogok érvényesítését követeli. Ha egy lmbtq felvonulás közszemérmet sért, az ellen szerintem lehetne intézkedni. Sőt szabályozni is lehetne, mit szabad és mit nem. Egyenlően megítélve a hetero rendezvényekkel. A kurvákat az út szélén, vagy az iskolák közelében pl. mindenki eltűri, pedig ott még egyéb dolgok is játszanak, amik konkrétan perverzitásnak számítanak. Nem emlékszem nagy közfelháborodásra az utóbbi témában, évtizedek óta. 
stolz
stolz 2021. 07. 23. 15:02
Előzmény: #2341  Balin2020
#2343
Részemről én is elmondtam mindent, amit gondolok.
stolz
stolz 2021. 07. 23. 15:01
Előzmény: #2340  kukacponthu
#2342
A kormány abban saras, hogy ha valóban konzekvens lenne, akkor a kamionon vonaglás már régen be lenne tiltva. De mivel a kormány rafinált és számító, ezért fenntartja ezt az ellenségképet, mert olcsó politikai haszna származik belőle. Nem mondom kétszer, ha megszűnne a vonaglás, a kutyát nem irritálna egy homoszexuális sem...
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 14:59
Előzmény: #2338  stolz
#2341
A gumicsont ellen akkor leszel védett, ha tájékozott vagy, mert különben reflexből ugrasz a csontért. Ez a lényege ennek a fajta politizálásnak, olyan csontot érdemes bedobni, amire jó sokan ugranak, és ráharapnak. Én befejeztem a témát. Már így is túl sokat szenteltem neki.

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek