Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2021. 07. 22. 11:38
Előzmény: #2299  stolz
#2300
Na mégegyszer! :D
Szóval, ezt már én is észrevettem...
stolz
stolz 2021. 07. 22. 11:38
Előzmény: #2298  casual
#2299
Ezt mád énnis észrevttem...
casual 2021. 07. 22. 11:29
#2298
Egyre több szó esik arról, hogy még több területen tennék kötelezővé a covid oltást. Most nem is arról írnék, hogy ez helyes-e vagy sem, elfogadom mindkét oldal érveit.
 
Inkább azt a kérdést tenném fel, némileg kapcsolódva a tegnapi témához is, hogy tényleg mindegy a híveknek, hogy mit mondanak? Az sem baj, ha homlokegyenest az ellenkezőjét, mint korábban?
 
Három idézet:
 
1. "A felnőtteknek nem lehet előirni a kötelező oltást, ez nem járható út..." OV
 
2. "Nem diktatúrában élünk! Ezért nem fogjuk kötelezővé tenni az oltást!" OV
 
3. "kormány előtt van a kereskedelmi és iparkamara javaslata, amely alapján az egészségügy mellett más területekre is ki lehetne terjeszteni az oltás kötelezővé tételét, de erről nem született még végleges döntés. " GG
 
 
Tényleg nem az oltásról akarok beszélni, csak ez a terület is egy jó példa arra, hogy mindegy mit mondanak, bármikor éles váltás lehet bármiben, aktuális politikai érdekektől függően. Na ilyen súllyal kell kezelni a népszavazási kérdéseket is...
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 22. 10:07
#2297
Az pedig, hogy nagy valószínűséggel leghamarabb jövő tavaszig nem jönnek EU pénzek Mo.-ra, az 20-ad rangú téma. Nem gond, mert a költségvetésben van fedezet a projektek kifizetésére! :) EU pénzek helyett, magyar adófizetői pénzekből, ahová EU pénzeket ugyebár nem lehet majd visszacsoportosítani! Tehát ezek a pénzek a jövőben, valahonnan nagyon fognak majd hiányozni! Arra vonatkozóan nincs kétségem, hogy a később befolyó EU pénzeket majd valahogy sikerül elkölteni. A probléma a magyar adóbevételek felhasználásának átcsoportosítása körül lesz, szerintem. persze mindenről is Brüsszel tehet. "Rajtuk múlik mikor lesz megállapodás, Gulyásék eddig is nyitottak voltak." :)
kukacponthu 2021. 07. 22. 09:57
Előzmény: #2295  casual
#2296
Persze, a napkozis gergo mar mondta is, hogy: BRUSSZEL!
Mondjuk azt a valaszt meg mindig varjuk, hogy mit jelent az iskolakban, a homoszexualitas nepszerusitese…majd en megvalaszolom:
BRUSSZEL es SOROS!
casual 2021. 07. 22. 09:48
Előzmény: #2292  kukacponthu
#2295
Ezt már nem merték mondani. De elég szépen fel tudják majd fűzni a megtámadtak minket konteóra. A Brüsszel felől jövő támadás az már egyértelmű, ott meg tudjuk, hogy a szervezetein keresztül melyik öreg bácsi a főnök, róla meg tudjuk kit támogatott az USA kampányban. Azt is tudjuk, hogy mi kit támogattunk (nem a nyertest), szóval már össze is állt a kép. Aztán ugye ott van az a bizonyos újságíró (P.SZ.), nevét nem mondjuk ki, de róla ugye már évek óta tudja a magyar hírszerzés, hogy amerikai szolgálatokhoz van bekötve, szóval nincs itt ügy.
 
Illetve van: DE pont fordítva, megint minket támadnak ilyen szégyenteljes módon, de már folyamatban a vizsgálat (habonyteam válságülésezik) és kiderítjük melyik szervezet áll emögött. De nem hátrálunk meg, a gyerekeinket akkor is megvédjük, nem hagyjuk, hogy mókussá operálják át magukat!
kukacponthu 2021. 07. 22. 09:43
Előzmény: #2293  Balin2020
#2294
A papiros vegeredmeny minden bizonnyal kamu lesz, de sokan sejtik, hogy a kamu az kamu…
Emlekezzunk csak vissza, mikor a”hungaroyal wedding” ceremoniajan eltunt, a sajat labon allo leany telefonja?
Eltunt gyermekeket nem kerestek olyan intenzitassal es kapacitassal, mint azt az almas keszuleket…
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 22. 09:38
Előzmény: #2292  kukacponthu
#2293
Nem tudom, az lenne a legjobb, ha kamu az egész ügy! Csak hát évek óta a közbeszéd tárgya, hogy a Fidesz lebontotta Magyarországon a fékek és ellensúlyok rendszerét. Ez az ügy simán lehet a következménye! De jobban örülnék neki, ha tényleg csak kamu lenne az egész!
kukacponthu 2021. 07. 22. 09:31
Előzmény: #2290  Balin2020
#2292
Fake news!
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 22. 09:12
Előzmény: #2290  Balin2020
#2291
Szerintem, ha politikus kezébe kerülhet egy ilyen eszköz, akkor az nagyon nehezen fogja megállni, hogy ne éljen vissza vele! Gyakorlatilag mindent megtudhat az ellenfeléről, márpedig úgy eléggé egy irányba lejt a pálya onnantól.
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 22. 09:10
#2290
Viszonylag kevés figyelmet kap ez a téma itt a fórumon, pedig nemzetközi balhé kezd ebből kigömbölyödni. 
https://www.portfolio.hu/global/20210722/pegasus-botrany-kulonleges-munkacsoportot-hiv-ossze-az-izraeli-kormany-493576
stolz
stolz 2021. 07. 21. 22:43
Előzmény: #2288  kukacponthu
#2289
Ez már csak így megy. :))
kukacponthu 2021. 07. 21. 22:33
Előzmény: #2287  stolz
#2288
Elmeleti trade volt, ami altalaban nyero…ha tegnap beleugrom, ma hotziher, higy beverik 3 euro ala:)
stolz
stolz 2021. 07. 21. 21:28
Előzmény: #2285  kukacponthu
#2287
Szép meglátás volt. Havin viszont szerintem télen még jönni fog egy mélypont...
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 21. 19:01
Előzmény: #2276  casual
#2286
Egyetértek. Adtam is +t. Ennek a népszavazásnak a figyelemelterelés a célja. Valódi értelme azon kérdéseknek lenne, amiket Brüsszel vár. Elfogadják-e azokat a követeléseket emberek, mert valójában a jövőnkről van szó. Többek között a pénzeken túl, hogy akarunk-e az Unióban maradni? A Fidesz ezt biztosan nem fogja felvállalni, politikai öngyilkosság lenne számukra. Az emeberek többsége felteszem inkább az Unió feltételeit fogadná el. Ezt azonban senki nem kérdezi tőlük. Az ellenzék is jobban tenné egyébként, ha erről kezdeményezne népszavazást, a valódi problémákra, milyen válaszokat adjunk?
kukacponthu 2021. 07. 21. 17:55
Előzmény: #2280  stolz
#2285
TUI ugy tunik fordult a 3,6-as szintjerol…ha holnap 3,9 fole szokik, abban a 4,40 is benne lehet.
Phylaxa 2021. 07. 21. 15:02
Előzmény: #2283  kukacponthu
#2284
A piac emeli fel és a piac buktatja meg. Aki nyilvános pozíciót vállal, a színész nyilván alapvetően ilyen, annak ezzel számolnia kell. A politika manapság már mindenre ugrik és mindent felhasznál. Sosem érdekelt, hogy ki milyen nemi beállítottságú, ha engem vagy a környezetemet békén hagyja ezzel és nem molesztálja. (Értsd, a hetero is molesztálhat). Sokkal gazdagabb az élet annál, mintsem ezzel foglalkozzak. De nyilván nem hallgathatom el, hogy ha az utcán csókolózó párokat látok és feltűnik, hogy két férfi, akkor egy rossz érzés fog el. Érdekes, hogyha két nőt látok, akkor már más a helyzet. :)
     
 A katolikus papoknál, ha jól tudom, akkor a nemi élet bűn. Tehát nem értem, hogy miért nem hagyja abba az, aki erre képtelen. Eddig bírta és kész. :)
kukacponthu 2021. 07. 21. 14:37
Előzmény: #2281  Phylaxa
#2283
Kaleta “ur”? Az elhallgatott, majd elsumakolt egyhazi zaklatasok? 
Sokkal de sokkal melyebb problemak vannak a tarsadalomban, mint az, hogy ki es melyik kapura jatszik…
Jelzem, van par dolog amiben egyetertunk, de ez a kerdes nem fekete vagy feher…
Pelda:
Kulka Janos, minimun 2 generacio nott fel rajta, ikonikus alakja a magyar televiziozasnak, mint a Nagy Feher…most mikepp forog kozszajon?
Kulka, a buzi, Alfoldi detto…
kukacponthu 2021. 07. 21. 14:32
Előzmény: #2280  stolz
#2282
Te is tudod, ha holnaptol a veganokat kell utalni, akkor azokat fogjak…mokuskerek az egesz.
Engem az ellopott penznel sokkal jobban elkeserit a megosztott nep, a parbeszed nelkuli tarsadalom, a beka feneke alatt levo oktatas…ebbe csoppennek vagy csoppentek bele a gyermekeink… 
Phylaxa 2021. 07. 21. 14:29
Előzmény: #2279  kukacponthu
#2281
Világ életemben voltak meleg ismerőseim, soha nem féltek. De nem is hirdették, hogy azok, nem is molesztáltak senkit. De ugorjunk a végére és akkor megérted: a pedofilokat vagy akárkiket, akik gyermekeket molesztálnak be kell csukni. Soha sem értettem, hogy ez miért kérdés?! Ezen mit kell tárgyalgatni? Ha ez világos, akkor azokat is be kell csukni, akik a homoszekszuálisokat molesztálják vagy bántják a nemi beállításuk miatt. Ez miért kérdés? Nagyon szomorúnak tartom, hogy még mindig itt tartunk.
Ha pedig ebben egyetértünk, akkor ebből következik, hogy a "szekrényeket" vagy akármilyen beállítottságúnak magukat képzelőknek is megvan a joguk arra, hogy védelmet kapjanak. Tehát akik őket bántják emiatt, azokat is be kell csukni.
      
Nincs meg már pár száz éve az a törvény, hogy akik másokat (nem önvédelemből) bántanak be kell csukni? 

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek