Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 15:44
Törölt hozzászólás
#3320
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 14:31
Előzmény: #3317  Törölt felhasználó
#3319
Vagy mint a Baross, vagy a külső mester, vagy tudod te is... :D
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 14:30
Előzmény: #3312  oliver_89
#3318
Azért az erős túlzás, hogy a búza tértől kifelé kuka, Diós városrész, v Hársfa utca vonzáskörzetében van nagyon jó is, meg nagyon nem jó is, mint ahogy a Komlói útnak a nyugati oldalán is vannak egész jók, de a keletin már kevésbé.
A budai vámi teszkó meg hát igen, azért az már olyan... :D
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 14:26
Előzmény: #3315  lohran
#3317
Akkor te se problémázz annyit a Dankó meg a Práter utcákkal.
Na hát kb olyan fehérhegy is...
Kecó2021 2021. 03. 10. 14:18
Előzmény: #3312  oliver_89
#3316
Köszönöm, hogy rászántad az idődet erre a tartalmas válaszra. Sajnos mindig ugyanazt olvasom szinte mindegyik városról, ami nem Budapest, hogy gond van a munkával, vásárlóerővel, stb. De most legalább akkor tudom, hogy miért ilyen olcsóak ezek a szép lakások Pécsen, megnéztem a térképen, és valóban, ez a Fehérhegy és Meszes kijjebb vannak, ami engem nem zavarna, mert azért ezek nem olyan nagy távolságok, de ahol gond van a közönséggel, ott nem szabad lakást venni, sem olcsón, sem drágán. 
lohran 2021. 03. 10. 13:36
#3315

csak azt nem értem mit problémáztok 1-2 km távolságon ami egy kicsit "nem elit" de 5-10 millióért már lakás vehető.
Pécs eleve nem elit,. kimégy egy 300 m es körből már minden egyforma
oliver_89 2021. 03. 10. 13:35
Előzmény: #3313  oliver_89
#3314
 Nem működik a relációs jel...
Amúgy a városok között a rangsor sztm Pécs-Nk-Zeg-Szh, viszont mind a 4 település egyértelműen jobb mint egy kelet magyarországi vagy pl. Komló szal ha nincs helyhez kötött munkád akkor akár működhetnek is.
oliver_89 2021. 03. 10. 13:34
Előzmény: #3312  oliver_89
#3313
 Amúgy a városok között a rangsor sztm Pécs
oliver_89 2021. 03. 10. 13:32
Előzmény: #3310  Törölt felhasználó
#3312
Szia! Jópár évig éltem Pécsen. Élhetőség szempontjából a 6-os úttól északra Bálics, Rókus a város legjobb zöldövezeti részei - árban is ezek a legdrágább környékek. Ezt követik a nyugati egyetemi karok (ÁOK-BTK-Pollack) vonzáskörzetében található lakások (Szigeti út és környéke) - a belváros és az egyetemek gyors elérhetősége miatt, viszont olcsónak ezeket se mondanám. Uránváros (lakótelep) egy arany középút lehet: jó ellátottsággal és viszonylag normális lakókkal innen azonban már buszozni kell mindenhova. Ennél egy fokkal rosszabb (hírű?) lakótelep Kertváros (itt van a pláza is) én annyira nem éreztem vészesnek, de ez is "utazgatós" és akkor már talán inkább Uránváros. A történelmi belvárosról nem tudok nyilatkozni, hangulatos utcák, szép épületek - élhetőség szempontjából kb. hasonló mint bármelyik nagyobb magyar település esetében. NO-GO: buszállomás környéke (mondjuk ez a legtöbb település esetén így van), illetve a búza tér vonalától kifelé szinte minden (az AJK-KTK közvetlen környékét kivéve). A helyi lakosok a Budai Vám-nál lévő Tesco-t csak Fekete Tesco-nak hívják... a helyzet pedig tovább romlik a komlói úton kifelé haladva (Meszes és környéke). Fehérhegy azt hiszem pont erre fele van, ami megmagyarázná az árakat is. Ha Pécs és panel én csak a nyugati részen az egyetemek környékét, illetve Uránvárost esetleg Kertvárost nézegetném, A költözés kapcsán javaslom a munkalehetőségeket is fokozottan mérlegeld, mert sajnos szakképzett munkalehetőségek terén (felsőfokú végzettséggel) siralmasak a lehetőségek, az árakat inkább az egyetemek hajtják fel. Ha ez utóbbiban nem vagy érdekelt, jobban járhatsz más, olcsóbb településekkel Sokáig éltem Nagykanizsán így ott még nagyobb helyismeretem van. Sajnos a város szinte összes nagyobb munkaadója megszűnt a rendszerváltás után, szinte csak és kizárólag összeszeről munka folyik. A városban pörögnek az EU-s fejlesztések, de az emberek jelentős része havi 180-200k alatt keres (=rengeteg kiadó üzlet, normális munkahely "urambátyám" módon) szóval nem érdemes bedőlni a városmarketingnek. Hiába az M7, Budapest 1,5 óra... az egyedüli előnye, hogy közel van a határ és ki lehet járni melózni (de annyira viszont nincs közel, hogy ezt naponta megtegyed). Zalaegerszeg dettó ugyanez, kicsivel több szolgáltatással és munkával nagy csodát viszont ettől se érdemes várni. Szombathely esetén talán a határ közelsége lehet plusz pozitívum, de tapasztalataim alapján ez a város is ebben a ligában focizik. Amúgy a városok között a rangsor sztm Pécs
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 13:13
Törölt hozzászólás
#3311
Törölt felhasználó 2021. 03. 10. 12:38
#3310
Üdv!  Tanácsot akarok kérni olyanoktól, akik ismerik Pécs városát. Maximum 12-13 millió Ft készpénzem van lakásvásárlásra, hitelt nem tudok felvenni, budapesti albérletet nem tudom, illetve nem akarom tovább fizetni. Hajlandó vagyok költözni, mert úgy érzem más választásom nincsen, lehetséges hogy pár év múlva ezért az összegért már semmit nem lehet kapni. Hetek óta szörfölök a neten, nagyjából látom, hogy mi a helyzet: Dunaújváros, Salgótarján, Komló stb. Dunát lehet rekeszteni az olcsó panelekkel, de nem mennék ezekbe a városokba. Csak nyugati országrészhez közeli helyekben gondolkodom, és egyelőre lakásban, mert úgy gondolom jelenleg, hogy talán nem bírnék el egyedül egy (felújítandó) házzal. 10-12 millió Ft között Pécsen 52-53 nm-es kulturált, felújított vagy jó állapotban lévő lakást lehet kapni, Fehérhegyen, stb.- fogalmam sincsen természetesen, hogy milyen környéken. Pécsről lesújtó elemzéseket olvastam, melyek szerint kifejezetten le van maradva régiós és országos szinten is egyéb nagyobb városoktól, kiáramlik a tőke, a tehetség, nincsen innováció, csökken a lakosság szám, a vállalkozások száma, úgy hangzik, mintha egyfajta Borsod lenne. Kérdezem azoktól, akik jól ismerik a várost, hogy szabad-e ott lakást venni egyáltalán, és ha igen, milyen városrészekkel kell vigyázni, melyek azok, amelyekben rossz befektetés ingatlant venni.  A konstruktív véleményeket, hozzászólásokat előre is köszönöm! Az is érdekelne, hogy egyéb városokat (Szombathely, Nagykanizsa, Zalaegerszeg) érdemes-e megnézni, Kőszeg-Sopron természetesen jóval drágábbak. 
dexter007
dexter007 2021. 03. 10. 11:34
Előzmény: #3306  drexler76
#3309
szia, ez egy nagyon tág ársáv, amit írtál. Én még nem láttam olyat, akinél akkora pluszt jelentett a kp-s vásárlás, hogy emiatt jelentőset engedett volna. Ma egy hitel 1.5 hónap alatt megvan. Ha lakott az ingatlan elég határeset ennyi idő alatt kiköltözni, egyébként meg kivárja.
Alku: ez sok mindentől függ, érdemes megpróbálni 10% körüli alkuval és majd kiderül mit reagálnak rá.
drexler76
drexler76 2021. 03. 10. 11:24
Előzmény: #3307  siemens
#3308
Köszönöm a választ.
siemens 2021. 03. 09. 09:31
Előzmény: #3306  drexler76
#3307
Erre nincsen egyértelmű válasz. De egy jó lokáció, felújított állapotú, reálisan árazott ingatlan esetében a 10% alku nagyon sok.
Nem tudhatod, hány érdeklődő van. Hogy az eladó milyen élethelyzetben van. Nyilván, ha sürgős az eladás, akkor előnyből indulsz. De, amit nagyon gyakran hallok az eladók részéről (nem sürgős, ráér, kivárom, majd tavasszal.....stb) ott biztos, hogy kisebb eséllyel indulsz. Ráadásul egy hiteles vásárló is bármikor beeshet, (aki esetleg megadja a kért árat) ekkor már nem nagyon rúgsz labdába. A másik, hogy a hitelügyintézés már egyáltalán nem körülményes, lassú, bonyolult eljárás. Nekem, mint eladó ez a 1,5 hónap bőven megér + 10 millió Ft-ot.
drexler76
drexler76 2021. 03. 08. 18:48
#3306
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek egy Buda környéki 70-120 millios ingatlan esetében mennyit nyom lantba, hogy azonnal, kp-val tud fizetni az ember, szemben a sok hiteles, körülményes, ügyintézôs vásárlóval? 10%? Na, nem mintha ez lenne a helyzet, csak jobb szeretem ismerni a piaci kondiciokat! :) Nyilván azt is tudom, hogy eladója válogatja, csak a tol-ig kb-ra vagyok kíváncsi nagy átlagban. Köszönöm! 
grump 2021. 03. 01. 13:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#3305
Köszi!
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 14:47
Törölt hozzászólás
#3304
grump 2021. 02. 28. 09:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#3303
Szia megint. Megkérdezhetem, facebookon hol van ez a hirdetős csoport? Azon a felületen még nem hirdettem:) Köszi, ha meg tudod írni a linket.
Törölt felhasználó 2021. 02. 26. 08:24
Törölt hozzászólás
#3302
bpwjk 2021. 02. 25. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#3301
köszi. ezt a darálóst milyen esetben alkalmazzák? ha túl kicsi a szennyvízcső átmérője? milyen méret alatt alkalmazzák ezt?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek