Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Criscito 2020. 12. 16. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#2960
Számomra, ha romos a ház, akkor bennem már jelezni kezd a vészcsengő. Ezt azt jelenti, hogy csórók a lakók, vagy igénytelenek, esetleg mindkettő, és/vagy link alak a közös képviselő. Nézz körül jól a lépcsőházban, mit látsz? Fel vannak újítva legalább a bejárati ajtók, igényesek a lábtörlők, kosz van, vagy tisztaság? Ha igénytelenség van, akkor jobb kerülni azt a házat. Vannak nagyon jól karbantartott házak, jó lakóközösséggel, ezekre kell gyúrni. A lakással együtt sajnos jár a lakóközösség, és a közös képviselő is, ezt nem szabad elfelejteni sosem. 
lohran 2020. 12. 15. 11:10
#2959

Ezért hagytam fel a lakásvásárlási terveimmel mert lakás roncsokért is kiélezett küzdelem folyik.
25 m2,minden felújítandó, rossz környék és öldöklő harc folyik a megszerzésért.
( a szükséglakás szintjét se éri el az állapota miatt )
teljesen reménytelen most a vásárlás ,az emberek meg vannak veszve annak ellenére ,hogy az ingatlanosok is túlkínálatos piacról beszélnek.
siemens 2020. 12. 15. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#2958
Boltíves? Acélgerendás poroszsüveg boltozat?
Eredetileg 3,6 méter a belmagasság, álmennyezetnek hála 3,2 méter.
Gázcsonk? Gázpalack. 2020. Budapest, főváros, belső kerület......... tényleg hurrá?
Vajon miért nem villanytűzhely működik? A válasz egyszerű, az elektromos hálózat nem bír el még egy nagyfogyasztót. (mikrohullámú sütő, hűtő, fagyasztó, klíma, vasaló...stb) már ne is gondoljunk? Akkor mit is csináltak 10 éve?
25 nm - csak a fűtés 18.000 Ft!!!!!! Nekünk a lakásunk, majd 4x ekkora, és fele a fűtésszámlánk.
Parketta alatt salakfeltöltés........... -5 év!
Gát utca. Szép, csendes környék? Mi lesz a véleményed majd akkor, ha nem csak rehabilitációs övezetben nézel lakást?
Nem véletlen, hogy innen mindenki menekül(ne).
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 07:04
Törölt hozzászólás
#2957
siemens 2020. 12. 15. 00:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#2956
Érdemes vele foglalkozni???? NEM SZABAD vele foglalkozni!
1. Az utca legrosszabb műszaki állapotú épülete.
2. Kb. 130 éves lakóépületről beszélünk. Korábban az IKV nem tudta finanszírozni a nagyobb felújításokat,  évtizedeken keresztül csak a minimálisan szükséges állagmegóvást végezte el. Azt is csak ímmel-ámmal.
3. Az önkormányzat gyorsan értékesítette az ott élők számára. Csakhogy a lakóközösség összetétele miatt a folyamatos karbantartás is nehézséget okoz, ami a most látható állapothoz vezetett. A tulajdonosok semmilyen felújítást nem tudnak (nem akarnak) finanszírozni, a kellő önerővel sem rendelkeznek, így pályázni se tudnak.
4. Ha egy lakóházban sok az eladó lakás, az mindig kérdéseket vet fel. (nekem biztos)
5. Biztos vagyok benne, hogy a pince döngölt föld, téglafalazat, dongaboltozat.
6. Legfelső szint felett pedig fagerendás födém.
7. Szemben lévő hatalmas beruházás is inkább árt/ártott, mint használt az épület állagának.
8. Nem tenném rá a fejemet, hogy ez az épület 20 év múlva is állni fog. Akár helyi műemlékvédelem alatt áll, akár nem. 
10. A lakás sötét, hideg (konyha, fürdő különösen), elektromos fűtés - költséges. 1 db. van belőle? Próbálnál meg üzemeltetni egyszerre többet.......
11. A képeken látható, hogy a lakásokban álmennyezetet húztak. Vajon miért?
12. A többi lakásban gázkonvektorral fűtenek.
13. Mennyi a galéria és a mennyezet közötti magasság? Talán 1,2 m?
14. A tűzhely milyen funkciót szolgál? Dísz?
15. Minimális felújítás is a fűtés korszerűsítését, fürdő szaniterek cseréjét, új konyhabútort+gépeket, festést, parketta csiszolás/lakkozást jelent. (elektromos vezetékek cseréje)
16. Mikor lejár a törlesztés 15 év múlva az épület bontásra lesz ítélve. (szerintem)
17. Itt is ugyanazt tudom mondani - Innen sem tudsz továbblépni! Az eladási ár nem tükrözi a valós helyzetet, sem az épület, sem a lakás állapotát. (676 ezer Ft/nm) 
18. Húsz éves autót sem veszel meg, ami rohad mindenhol, eszi a rozsda, a padlólemez a kezedben porlik szét. Lakást meg pláne nem.
Nem jó az irány.
Törölt felhasználó 2020. 12. 14. 22:59
Törölt hozzászólás
#2955
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 14. 21:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#2954
sikerült megnézni? mi a tapasztalat?
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 22:32
Törölt hozzászólás
#2953
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 13. 21:17
Előzmény: #2948  3d
#2952
Allee. 
2 határoló utcában (észak, kelet) az összes homlokzatot felújította
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 19:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#2951
szerintem ez ugyanaz a kategória mint amikor az áruháznak előírják hogy építsen bekötőutat meg csomópontot stb., persze, ez sima üzleti alku
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 19:46
Törölt hozzászólás
#2950
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 17:39
Előzmény: #2948  3d
#2949
lehet hogy a kerületnek ez volt a kikötése az engedély kiadásakor
3d
3d 2020. 12. 13. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#2948
Szerintem is rendben van, a fűtést kell majd átgondolni. Én ilyenről még nem hallottam, hogy egy magyar beruházó felújítsa a szomszéd homlokzatokat. A legtöbb még egy normális látványtervet sem készít.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#2947
Amiket nézegettél, azok közül elsőre ez tűnik olyannak, amin egyáltalán gondolkodni érdemes. Jó környéken sose kapsz ennyiért, de szerintem ez a környék még vállalható, sokkal jobb, mint a 10. kerület külsőn egy dzsumbuj, és a környéken épülgetnek is újak.
Elektromos fűtés az viszont nagyon meggondolandó. Sokba kerül majd télen, és egyáltalán bírja-e a hálózat. A tűzhely környékén nem látok csöveket, valószínűleg el van rejtve egy pb gázpalack mellette. Ha úgy van, akkor döntsd el, hogy akarsz-e palackcserével bíbelődni egy belvárosi házban 2021-ben (nem hétvégi házról van szó). Ha villany, akkor megint csak kérdéses, hogy mit bír a hálózat, mert a főzőlap és tűzhely azok tudnak szűk keresztmetszet lenni.
És ha elsőre érdekel, akkor menj vissza világosban is.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 12:12
Törölt hozzászólás
#2946
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 11:55
Előzmény: #2944  mr_bob
#2945
Sok volt amikor impudent ott volt portás a hetvenes években, de azóta leszanálták az összes gettót.
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 13. 09:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#2944
nem jó környék, sok a jazz alak (by impu)
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 08:13
Törölt hozzászólás
#2943
Kapzsidözsi 2020. 12. 13. 07:05
#2942

Biztos volt már, de érdekelne a vélemény:
https://www.youtube.com/watch?v=RGnlEdV6JtU&ab_channel=Ingatlan48
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 12. 22:41
Előzmény: #2940  franc0
#2941
Voltam multi középvezető. Meg felső. Kurvajó arc voltam az embereimmel és nem volt előttünk akadály. Nem tudom honnan jönnek az általánosításaid, de azok nem segítik a tisztánlátást.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek