Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 09. 10. 10:11
Előzmény: #278  fogpaszta
#280
Ha szerencséd van megadhatnak 10% beepithetoseget is. Kíváncsiságbol, mennyiért vesztegetnek zártkerti ingatlanokat Alsóörsön, és milyen messze van a strandtól. Én 1000m2 es kozmuvest 10 misire tippelek, nagyot tévedek? 
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 09:28
Törölt hozzászólás
#279
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 09:15
Előzmény: #277  Placi82
#278
Igen, közben már azt tanulmányozom, de egyenlőre csak gyorsan átfutottam. Bele kell mélyedni.. :)
Placi82 2020. 09. 10. 09:03
Előzmény: #271  fogpaszta
#277
Alsóörsi Hesz helyi építési szabályzat szabályozza. Szabályozhatja azt például, hogy zártkerti ingatlan 4% ban beepitheto. Lakó vagy mezogazdasagi épület. Alsóörsi polgarmesteri hivatal honlapján az építési szabályzatnak kötelezően fenn kell lenni. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 07:49
Törölt hozzászólás
#276
Portfoliooo 2020. 09. 10. 04:04
Előzmény: #268  JeGeMeLOV
#275

https://ingatlan.com/balatonederics/elado+haz/csaladi-haz/29570513
Ennek a hrsz-a 0-val kezdodo, itt nem ervenyes semmi fele csendrendelet. Ereszd el a hajam partykra kivalo. 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 00:16
Előzmény: #273  Tésztavirág
#274
Igen, ő az! Köszönöm!
-
De emailre nem válaszol és Telo számot meg sehol nem találok ( valoszinu nem véletlen)
-
Meg az sem tiszta nekem hogy adnak- hitelt zartkerti ingatlanra? Ezügyben sem tiszta a helyzet...
-
Van egy bankos jó kapcsolatom ( rafinal ) ő ma megkérdezte a központot és ott mondtak hogy ha akar zartkerti az telek de az épület lakó akkor jár a csok. Gondolom ebben az esetben hitel is..
Tésztavirág 2020. 09. 10. 00:09
Előzmény: #271  fogpaszta
#273
Sajnos ez egy nagyon nehéz kérdés. Talán a helyi jegyzőtől kérd ki még a HÉSZ-t és bogarászd végig. Egyre nagyon halkan hívom fel a figyelmed: bárki bármit mond, a végén a jogban/szabályban foglalt lesz az irányadó, akkor is ha előtte hivataltól kaptál papírt/pecsétet olyanra, ami nem felel meg az aktuális szabályozásnak. Csúnya vége tud lenni, nem ijesztgetni akarlak, csak láttam már karón varjút. Szerintem ő lesz az alsóörsi főépítész:
https://eugyintezes.mekon.hu/index.php?u=nevjegyzek&m=tag&f=adatlap&id=21072
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 09. 23:45
Előzmény: #271  fogpaszta
#272
https://epitesijog.hu/cikk-nezet/lakoeplet-is-elhelyezhet-zartkerti-mveles-alol-kivett-ingatlanon
-
Ebben a cikkben van, hogy zartkerti telekre is lehet lakóházat építeni..
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 09. 23:27
#271
Sziasztok!
-
Segítséget kérnék ha vki tud azt megköszönöm!
A lényeg, hogy Balatonon ( Alsóőrs ) szeretnénk nyaralót. Vagy vennenk mar meglévő kis épületet és azt  szükség esetén bovitenenk. A másik, hogy zsír új épületet építenének egy üres telekre. Ha a második opció lesz a befutó akkor kihasználnam a Csok-ot 3 gyerekre. Annak mar utannajartam, hogy lehet a telek bel vagy külterületi vagy akar zartkerti a lényeg, hogy maga az épület ami épül az lakóépület besorolást kapjon. Arra a hatályos jog lehetőséget ad, hogy akar zartkerti tekekre is lakóépület épüljön. De a jog hozzáteszi csak abban az esetben ha a helyi Epitesugyi Hatosag és annak szabályzata azt engedi. És itt vagyok egyenlore megrekedve. Mert nincs ember akit meg tudnék ezügyben kérdezni. Egymásnak dobálják a labdát az Alsóőrsi önkormányzat a Füredi Epitesugyi Hatosag. Egy ember van/ lenne ( az Alsoorsi főépítész ) aki kompetens de jelenleg a helyzet miatt személyesen nem lehet hozza menni, telefonszáma nincs megadva, egyedül emailt lehet neki írni amire nem válaszol. Szóval honnan lehet annak utánajárni hogy ez Alsoorson hogy van szabályozva? Illetve van-egyáltalán szabalyozva ( nem csak bemondják , hogy így vagy úgy van )? Illetve azt is tudom hogy a jog arra is lehetoseget ad, hogy egy zartkerten levő épület részben gazdasági részben lakóépület legyen . Ha 50%-ban lakóépület lesz mar jar a csok. Utolsó kérdésem mi határozza meg hány %-ban lakó egy épület? 

Nagyon koszonom aki tud segíteni!
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 23:18
Törölt hozzászólás
#270
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 23:12
Törölt hozzászólás
#269
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 09. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#268
Kapcsolatokon keresztül sikerült, egyébként szerintem lehetetlen itt normális áron normális, önálló házat bérelni. Ezzel kipróbálom, milyen a kertes házas élet. Tavasszal füvesítettem újra a zöld felületet, metszem a sövényt, fákat, bokrokat, öntözök, építettem a tűzrakó köré rendes tégla padlózatot. Kiélem magamat, aztán majd kialakul, hogy való-e nekem a "házas élet". Eddig bejön, csak túl közel vannak a szomszédok, nem lehet kint állatkodni :D Emiatt gondoltam falura költözni, legyen közel a Balaton, nagy telek, messze mindenki. Erről maradtam le augusztusban, de már nem bánom. 
impudent 2020. 09. 09. 22:06
Előzmény: #263  infin
#267
A Margit krt. A híd Nyugati vonal nem elegáns kornyek.
Míg az Erzsébet Ferenciek vagy Roosevelt sokkal jobb helyek maga Budapest igazi belvárusa.
Sznobságnak tunhet de ha mán pinzt adok sokat akko nem a Moszkván vagy Nyugatin akarok nap mint nap átgyunni hanem Budapest legszebb vonulatán a Gellérthegy Várhegy ölelésében az elegáns Erzsébet hídon
És hazamenni is.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 22:04
Törölt hozzászólás
#266
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 22:02
Törölt hozzászólás
#265
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 09. 22:00
Előzmény: #257  infin
#264
Éltem már sok helyen, sokféle helyen. Jelenleg nem tudom mi lenne a jó, de most épp egy házat bérlek Sasadon és ezt még max 2 évig szeretném csinálni, utána veszek valamit. 
infin 2020. 09. 09. 21:58
Előzmény: #261  impudent
#263
Én ismerem mindkettőt, bár a Rózsadombot jobban. Azt nem tudom azzal mire gondolsz, hogy számít, melyik hídon megy át az ember Pestre. ?
infin 2020. 09. 09. 21:57
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#262

Akartam erre korábban írni. Érdekes nézőpont, de az ilyen számításoknál én mindig azt érzem, hogy aki ezeket számolgatta alaposan pénzügyileg, egy dolgot hagyott figyelmen kívül: azt h az életet élni is kell:)))
Egyszer olvastam, hogy az életedhez veszel lakást (ezt én teszem hozzá: vagy bérelsz), nem az életedet igazítod a lakáshoz. Nagyon igaz.
De még egy dolog kimaradt a számításokból. Az, hogy a lakás vagyonelem, az albérlet meg nem. Tehát pénzügyileg is a saját lakás éri meg jobban. A többi (önerő kamata meg ilyenek) részletkérdés.
impudent 2020. 09. 09. 21:57
Előzmény: #256  infin
#261
Bizonyos értelemben jobb mert a Lánchidon vagy az Erzsébeten jutsz pestre és nem a Margiton hamarabb is.
Nyugodt jó levegoju hely a Várral szemben.
A rózsán mostanában nem vótam de Nékem a Naphegy jobbnak tunik.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek