Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 17:02
Előzmény: #799  Sigmund
#800
Persze, ha tegnap levágom a “szent tehenet” (ABBV), és ma visszaveszem, akkor egy bő ezres fogok rajta... Néha a jövőbe kellene látni. Vagy egyszerűen csak ügyesebbnek kellene lenni...
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 16:54
Előzmény: #797  csilla23
#799
Grat. ABBV és BABA nekem is jól tartja magát, többi reccs, már egy kis parasztshorttal szépítettem, de sokat nem lehet segíteni rajta.
IRM-et péntekig tartva jön 2,47 osztalék, és így is képesek leverni 27,2-re, érthetetlen ez a minusz, ráadásul 2 napja volt hír, hogy Frankfurtban 27 megawattos data centert építenek.
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 16:31
Előzmény: #797  csilla23
#798
Mondjuk, az ATVI-ba betettem egy nem túl szoros stopot, biztos, ami biztos alapon. El ne menjen hirtelen a teljes nyerő.
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 16:23
Előzmény: #795  Sigmund
#797
Nálam kb minden pluszos, és zárnak vissza. ATVI kitörésben (?), ABBV jól tartja magát (egyelőre), CRM kezd visszajönni, LMT-ben hír jött, veszegetik, valszeg nem fogom elpasszolni. Mini pakk SPCE-vel égek egyedül, de marad zárványnak.  Bővítettem ABT-t, és vettem 125 db RGR-t... 
Optimista vagyok a portfóliómmal kapcsolatban.
yooio 2020. 06. 11. 14:13
Előzmény: #795  Sigmund
#796
“lehet még most se késő dobni mindent?”
Igy szokott indulni a flash crash 😂😂
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 13:53
Előzmény: #794  csilla23
#795
én is olvasgattam most, lehet még most se késő dobni mindent?
csak ez megint egy média által gerjesztett pánik, ami átterjed a részvénypiaci hangulatra is, szóval ha a politikai mázat lehúzzuk, akkor mehet tovább minden, reopen stb. 
ABBV is újra 95 alatt, ha marad tőkém az alibabás rendelések után azt vennék most, bár RGR is jó lehet. 
illetve arany esetleg, fed-pénznyomda + részvény esés is felfelé kéne h vigye.
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 12:53
Előzmény: #793  Sigmund
#794
Hajrá!
Mindeközben oltári kupi kezd megint lenni az USA-ban. Ömlenek a negatív közéleti hírek. 
https://www.foxnews.com/politics/trump-blasts-radical-left-dems-in-seattle-as-he-says-domestic-terrorists-take-hold-of-city
https://www.foxnews.com/us/minneapolis-business-owner-armed-group-rioters-police
https://www.foxnews.com/health/us-coronavirus-cases-surpass-2m-spike-in-many-areas-while-europes-decline-cdc-says
Szubjektív vagyok, de nekem az a véleményem, hogy a demokrata elit (kongresszusi, kormányzói, polgármesteri) java szabadjára engedte, tüzeli az anarchista, antimilitáns, “fehér-ellenes”,  vega, stb. radikálisokat. Kell “egy kis anarchia” jeligére. Be kell megint lobbantani a járványt, lefékezni a reopent, lenyomni a tőzsdei szárnyalást.
Trumpot pedig már most elkezdték felelőssé tenni az esetleges 2. hullámért:
https://edition.cnn.com/2020/06/11/politics/donald-trump-coronavirus-economy-politics-election-2020/index.html
Szóval, én ma valszeg RGR-t veszek, mindegy milyen a TA (nem ideális, de bármikor újraindulhat), mert a rendőrség leszedálása és a békés tüntetgetés, kijárási tilalmak visszavonása árnyékában újra jöhet egy erőszak hullám. Csak mostmár a small Business tulajok összeállnak, hogy megvédjék az üzleteiket.
Sokaknak érdeke a kupi, sokak élvezik, sokat tesz érte a média és a politika.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:57
Előzmény: #791  csilla23
#793
nagyon helyes :)) Magyarországról magánszemélyként tényleg az Aliexpress éri meg, Amazon és Ebay drágán szállít ide egyelőre, mert nincs raktáruk, csak legközelebb Németországban. 
a magyar piac még kicsi nekik, azért nem indultak el még se magyar oldallal, se magyar raktárral, egszer talán bejönnek ide is, egyelőre 8 nyelven vannak Európában (érdekes h lengyelt és törököt is lehet választani a nyelvek között, valószínű a sok vendégmunkás miatt).
itthon nincs kimutatás, Németországban adjuk el majd elsőként, aztán ha bejön akkor többi nagyobb eu-ország (francia, olasz, spanyol). Amazonon nagyon profi kimutatások vannak viszont (persze fizetősen), milyen termékből mennyit mikor (szezonalitás), és ott is ez van, hogy országon belül viszonylag olcsó a szállítás, de rendel pl sok lengyel és cseh is onnan, azon meglepődtem, miért nem az Aliexpressről.
Ez kicsit olyan, mint egy franchise-rendszer, intéz helyettünk mindent az Amazon, raktározás, kiszállítás, vevői garancia, kezdőknek találták ki mint mi :))
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 11:51
Előzmény: #790  Sigmund
#792
Én most megnéztem a pre-marketten a papírjaimat: minimális a forgalom, egyelőre. ABT pl. 208 db.
 Lehet, hogy a “Covid-fundás” részvények jól fogják tartani magukat?
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 11:47
Előzmény: #789  Sigmund
#791
Az asszony nálunk nagy e-commerce rajongó hosszú évek óta, csak vevői oldalon... :-)
Féléve be is vezettem itthon a kötváll-t, több, kevesebb sikerrel.
Nála az AliExpress a nyerő, mert az EBAY költségei magasak, miközben az USA-ban állítólag kvázi ingyenes a kiszállítás. Nem tudom, trend itthon ez a vevői hozzáállás? Van erre valami hozzáférhető kimutatás vajon?
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:43
Előzmény: #780  Cyberslider
#790
HTZ-t jó hogy kivágtad, most 1,9 pre-marketben, grat még 1x.
Cake-t meg CHEF-t én most kivágnám a helyedben, CHEF megint visszamegy 14-15 közé, Cake is már 22,5 pre-marketben, ezek rosszul viselik a híreket, TA ide vagy oda.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:37
Előzmény: #788  csilla23
#789
én eddig szolgáltatás-szektorban válllakoztam, szóval nekem teljesen új terület a kereskedelem, meglátjuk. Kellett hozzá hogy a barátnőmet rávegyem h hagyja ott a marketinges állást, ő nagyker cégnél dolgozott, remélem össze tudjuk hozni. Amit rendeltünk eladjuk majd amazonon meg ebay-en, az a terv... ha nem jön be akkor meg Alibabát gazdagítottam legalább :))
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 11:32
Előzmény: #785  Sigmund
#788
Voá!
Én 3 hónapja mondom az élelmiszer, miegymás kiskeres haveromnal, szerinte macera. Szerintem meg ilyen láb is kell már a kereskedelemben egy-egy közepes cégnél is. 👍
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:30
Előzmény: #784  yooio
#787
Németországban többen vannak az éttermekben, mint a járvány előtt, szolgáltatások menni fognak a plázákban, étterem-fodrász-körmös stb, online boltoknak is kell átvevőpont (Arenában a notino átvevőpontjánál van mindig a legnagyobb sor), ha a mozik is nyithatnak jól fog járni az SPG.
ettől függetlenül az árfolyamot most leverhetik 60-ra :)
2. hullámon fog múlni hosszú távon a plázás reitek sorsa.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:28
Előzmény: #785  Sigmund
#786
elírtam, szerintem TE akart lenni
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 11:27
Előzmény: #777  csilla23
#785
szerintem se sokkal jobban csinálod, nekem ehhez nincs elég tőkém (legyen stratégiai pakk, amit sosem adok el, illetve trader-pakk amivel ugrálok), és időm se mindig.
viszont az előbbin próbálok segíteni, és az eddigi vállalkozásom mellett egy e-kereskedelmi vállalkozást is elkezdtem a napokban, pont tegnap rendeltem meg az Alibabáról a termékeket amiket eladunk majd :))
yooio 2020. 06. 11. 11:21
#784
Köszi!
SPG-t tartom 82-es átlaggal hosszabb távra. Igazából kiszallhattam volna fele pozival letrimmelni, csak azt gondolom, ha nyitva vannak a plazai, márpedig nyitva lesznek, akkor 100 usd-t simán ér. Ezt kicsit elrontottam, sőt, mikor beadtak 94,-86-ra vettem rá még, szerintem iszonyat alulértékelt. Az emberek szokásai nem fognak változni és ahogy cipőt se vesznek online különösebben, úgy azért a többség ruhát sem, egyelőre. Ráadásul ez a plázadolog siman átalakulhat egy közösségi kapcsolódási térré, valamilyen formában, más bérlőkkel, más formában. Mozikat is újranyitják lassan, úgyhogy en pozitiv vagyok az SPG-vel kapcsolatba(5-10 éves távon is) , főleg úgy, hogy piacvezető rendben lévő mérleggel.
Ennyit a fundáról, és most jöjjön az armageddon.. :) 
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 10:58
Előzmény: #782  csilla23
#783
Csak azt nem mindegy, hogy több idő, több pénz, vagy kevesebb idő kevesebb pénz...😲
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 10:56
Előzmény: #780  Cyberslider
#782
Ne, már! Az IDŐ PÉNZ!
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 10:38
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#781
Az abszolút tuti deal meg a srv lenne, persze oszti vágás után:)))

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek