Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2020. 12. 23. 18:56
Előzmény: #3778  cintanyer
#3780
Nem értem mit gondolkodnak ennyit. 
Ki kell szórni őket!
A napnál is világosabb, hogy Ocsmány tárgyalásképtelen.
Kifizetőhelynek nézi az EU-t!
euler 2020. 12. 23. 18:41
#3779
Az egyesült ellenzék 4-5 százalékkal magasabb támogatottsággal bír, mint a kormánypártok, mind a teljes népesség, mind a pártválasztók körében.
Újra esett a Fidesz, már a bizonytalanok is többen vannak, mint a kormánypártiak
cintanyer 2020. 12. 23. 10:11
#3778
euler 2020. 12. 21. 22:16
#3777
„Összenőttek, akik összetartoztak” – olvasható a Facebook-on Schiffer András verdiktje az ellenzéki összefogásról. Bizony. Ahogyan Schiffer is összenőtt a főítészi pózzal, amelyben előszeretettel tetszeleg, vagy ahogyan Cocteau írta a Vásott kölykök című regénye egyik alakjáról: átalakult a saját szerepévé. 
Ne bántsuk ezért, hálás szerep ez, biztosítja a mindenkori médiafigyelmet. Amerikával foglalkozván, sok ilyet ismerek. Levitézlett politikusok előszeretettel válnak ilyenné, mert csak ez biztosítja a média felszínén maradásukat. Ott persze nem kamatozik a semlegesség – amúgy is öncsaló –  látszata."
És kivel tartozik össze Schiffer?
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 19:09
Előzmény: #3774  euler
#3776
több erkölcsi érvem is volt a hozzászólásaimban, de ment át sajnos. nem miattam ,hanem az ország miatt kéne elgondolkozni a miérteken. a kulcsmondat így hangzott Golditól, amit helyesen látott meg, ezért jár neki az elismerés. 
"Szerintem már régen meg kellett volna válniuk ettől az ingatlantól, "
már nem nyújtom a topicot. sztem a lényeg,hogy mindent amit fel lehet használni az ellenzék ellen azon változtatni kell és nem relativizálni. a versenyszférában a sportban is így műkődik. a politika sem műkődik másképp.
pld az ellenzéknek is monitoroznia kéne felmérésekkel az embereket ,ahogy Orbánék teszik és aszerint cselekedni. viszont értük és nem a kihasználásukért.
euler 2020. 12. 21. 18:54
Előzmény: #3773  Törölt felhasználó
#3775
Ha nem haragszol nem keresgélem a "kulcsmondatodat". :)
Nekem nincsenek érzelmeim Gyurcsány felé, viszont helyeslem az elszánt rendszerváltó akaratát, ami elég ritka a mai palettán.
Neked és Dehogynincsnek kellene legyőznötök a fóbiátokat. Szar ügy.
euler 2020. 12. 21. 18:50
Előzmény: #3771  Törölt felhasználó
#3774
Engem ilyen blabla szöveggel nem hatsz meg, különösen ha többesszámozol.
Inkább próbálj a nagy erkölcsi kirohanás helyett a földön maradni, mert eléggé messzire jutottál az Apró-villától. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 18:48
Előzmény: #3769  euler
#3773
Goldinak már leírtam a kulcsmondatot. 
Egyébként nem értem mi a fenének ragaszkodunk egy emberhez ennyire? Ja hogy a sok impotens ellenzéki mellett még mindig az elkuróra vagyunk utalva? baromira szar ügy.
euler 2020. 12. 21. 18:43
Előzmény: #3770  euler
#3772
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 18:41
Előzmény: #3765  euler
#3771
nem vagyok fideszes . ezeket ne nekem írd :) meg különben is ezerszer le voltak már írva. az ellenzéki "gyakorlati" politika 10 év alatt nagyrészt ilyenekből állt, amit mindenki fúj kivülről. unalmas és sehova sem vezető pótcselekvés, hogy felelős ellenzéknek mutathassák magukat. és várják az ikszeket a válsztáson, ami aztán nem jött, mert az a hülye nép nem olyan hülye egészen. van sok birka is,de  olyanok  is, amilyen Dehogynincs kollega, vagy a kutyapártisok, akik. nem kérnek a hülyének nézésből akármelyik oldalról jön. ja hogy közben diktatúra lett.  Bmeg . Kinek kellett volna tenni érte? A népnek fellázadni helyettetek,aki tojtak dolgozni rendesen?
ments meg minket szavazó!!! bajban vagyunk az értelmiség addig volt inaktív, míg hozzá is elért Orbán keze és onnantól már nagyon, de nagyon fontos volt a nép helyzete nekik. amikor a sajtójukat vették el az egyetemeiket lehetetenítették el,akkor már ők is nagyon de nagyon dühösek lettek. NÉP!!!! MENTS MEG MINKET!!! nem tudunk indexet olvasni, nem lesznek szabad színészeink , rendezőink. jajjj!!!
Persze mindenki látja mi folyik itt, senkinek sem jó,de a politikusnak nem pofáznia kellett volna, hanem tenni. Az értelmiségnek a tanulmányok , elemzések publicisztikák mellett szintén azon dolgozni,h a megoldást is keresse.
Ehelyett sokszor jött a konklúzió: "a nép hülye, a nép birka, a nép ostoba, nem akar változást, nem lázad,nem megy ki az utcára. Buta prolik. Bunkó vidékiek.
megoldások, tervek, tettek kellenek nem duma. tisztább politika. kivetni azokat, akik korruptak ,akár a saját oldalon is vannak. versenyhelyzet házon belül is nem leosztott pozíciók. 
euler 2020. 12. 21. 18:37
Előzmény: #3769  euler
#3770
Ja, és közel se Gyurcsányt védem, csak a mérlegelés szükségességét jelzem.
Kifejezetten Neked, oda fel a szivárványhídra. :)
Még valami eszembe jutott: mutass be már egy olyan pofátlan esetet, hogy a miniszterelnök férj közpénzből felépít egy stadiont, a felesége által 100 évre bérbeadott(!) telekre, a vidéki háza mellé!
euler 2020. 12. 21. 18:23
Előzmény: #3768  Törölt felhasználó
#3769
Na, akkor hol lopott Dobrev és Gyurcsány az Apró-villa kapcsán?
Mert éltek egy olyan törvényes lehetőséggel amivel még legalább százezer másik bérlakást megvásárló? 
Mitől volt korrupt az a rendszer (konkrétan az Antall-kormány), aki ezt lehetővé tette?
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 18:18
Előzmény: #3763  euler
#3768
igen az van a cikkben is,de ettől nem lesz GYF,meg Dobrev erkölcsösebb,hogy más is lopott, kihasználta a rendszer korruptságát. vagy használja ki,de ne legyen politikus,aki erről papol másoknak.
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 18:15
Előzmény: #3766  Shortelek
#3767
de most nem erről van szó. a támadás nem a legjobb védekezés,ha úgy az általános politikai morálról van szó.
ahogy az ellenzék és az ország legfontosabb problémája Orbán leváltása. ezután rögtön következik a sorban a közmorál, a politikai morál emelése. enélkül semmit nem ér orbán távozása. továbbra is a nép kizsákmányolása fog maradni korrupt pénz és hataloméhes politikusok által. ezeket a figurákat kéne eltakarítani, nem váltogatni.
Shortelek 2020. 12. 21. 17:52
Előzmény: #3761  Törölt felhasználó
#3766
Szerinted ha ez akkora probléma, akkor orbánék szerzései minek számítanak?
euler 2020. 12. 21. 17:49
Előzmény: #3761  Törölt felhasználó
#3765
Már csak azért is erős aránytévesztés ezen lovagolni, mert azóta a hegyvidék legértékesebb ingatlanjai kerültek így-úgy a ner-lovagok tulajdonába (Orbán hol lakik és hogyan is építkezett?), természetvédelmi terület sem akadály időnként.
Volt itt székházügy meg Papa-bánya (ÉS cikk: Fiúk a bányában), Tokaj borvidék és támogatások megszerzése (Ne mi nyerjük a legtöbbet), Orbánné földbirtokait is érdemes lenne számba venni, Hatvanpusztán mi épül a föld alatt, ott van-e még a Nárcisz kutya?, Tihanyban ki gyalulja a hegyet?
Próbáltam főleg az Orbán családhoz köthető ingatlanügyeket említeni ... Ez a szerencsétlen Gyurcsány meg még mindig ott lakik ahol az apósa lakott ... :)
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 17:43
Előzmény: #3761  Törölt felhasználó
#3764

A másik, hogy ki támasztja alá azt, hogy potom pénzekért? Melyik cikk írójának vannak erről hiteles dokumentumai? Egyiknek sincs, csak hallotta...
Nekem van olyan ingatlanom amit jelentéktelen összegért vásároltam, egyszerűen azért mert akkor az volt az átlagos ára.
Ma kb. 100x-os ára van csupán az miatt, hogy egy iparzóna épült ki néhány évtized alatt.
A múltat lehet feszegetni de nem érdemes, minél több idő telik el, annál több hamis állítást csapódik hozzá.
euler 2020. 12. 21. 17:36
Előzmény: #3758  Törölt felhasználó
#3763
Ungváry elfelejtette kontextusba helyezni az Apró-villa mint un. tanácsi bérlakás értékesítését. A rendszerváltás után, a kilencvenes évek elején ez tömegesen így történt. A bérlők a piaci érték nagyon-nagyon töredékéért tulajdonosai lehettek és lettek is ezeknek a lakásoknak.
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 17:32
Előzmény: #3761  Törölt felhasználó
#3762

Bocs, de nekem nincs oldalam.. és soha nem is lesz.
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 17:25
Előzmény: #3759  Törölt felhasználó
#3761
""Szerintem már régen meg kellett volna válniuk ettől az ingatlantól, "
te is elismered,de bagatellizállni próbálod ,mert a te oldaladon történik. erre jönnek a jobboldaliak és jogosan a szemedre vetik. Gyurcsány beházasodott, és beleült a jóba mindenféle erkölcsi aggály nélkül. 
Ennek ellenőrzésére a legjobb,és legegyszerűbb módszer ha kicseréled a szereplőket. A villa egy zsidóé volt,de 50 után a fasiszta rendszer államosította és Semjén Nagyapjának utalta ki. Semjén 92-ben potom pénzért meg is vásárolta azt és most is él benne ,mint Marci hevesen. a reakció borítékolható.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek