Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 22:47
Törölt hozzászólás
#2400
lofasy 2020. 08. 10. 22:28
Törölt hozzászólás
#2399
euler 2020. 08. 10. 20:51
Előzmény: #2397  Peterbond
#2398
Kb sejtem az eddigi hsz-eidből a világlátásodat, és az szimpatikus.
Ha elkezdek írni, sokszor elfelejtem az eredeti hsz-t amire reagálok, és írom ami eszembe jut, így arra is reagálhatok amit más mondott. Nem szeretek mindenkinek félmondatokban válaszolni, inkább összefogom. Ezért érezheted így.
.
Érdemben annyit, hogy a normális ország nagyon jó cél. De ehhez a fidesznek mennie kell, sőt el kell tűnnie szellemiségében, mert csak így szűnhet meg a "szellemi tatárjárás", amivel a legtöbb kárt okozták. Mert a gazdaságot helyre lehet hozni 5-10 év alatt, de a lelkeket nem. Ha pedig ennek technikai feltétele, hogy min. 2,5 millió rendszerváltást akarónak legyen kire szavaznia (és legyenek is persze annyian), akkor mindent ennek kell alárendelni. Félretéve az egyéni szimpátiákat és antipátiákat, azoknak majd később jöhet el az ideje, egy tényleges demokratikus feltételekkel rendezett választásokon.
Peterbond 2020. 08. 10. 20:22
Előzmény: #2393  euler
#2397
"Azt szeretném legalább elérni, hogy ne szájkózzátok, hogy az szszb-kben csalnak, mert nem igaz. Ezzel csak az emberek kedvét lehet elvenni attól, hogy elmenjenek szavazni."
.
Ha jól emlékszem az első HSZ-emet azzal kezdtem, hogy nem ezeken múlt a szavazás eredménye. Pontosan egyetértek hogy ez azért nem Fehéroroszország szintje. És mondom szintén egyetértek hogy le lehet váltani ( lásd önkori választások ). Amiket mondtam arra vonatkoztak amiket írtam. Ha Jobbikosok/MSZP-sek csaltak volna úgy ahogy a Fideszes példában volt akkor is felhoztam volna.
.
És nekem nem az a egyetlen célom hogy a Fidesz menjen. Sokaknak az volt és most is az az egyetlen céljuk hogy csak Gyuercsány/balosok Menjenek és látod mi lesz a vége. lehet 10-szer szarabb a Fidesz akkor is kitartanak mellette még akkor is ha az MSZP lassan a bajutási küszöbért kűzd és a szerintük Részeges teljesen alkalmatlan Gyurcsány lenne az össz ellenzéki vezér. Nekem az a célom hogy normális ország normális vezetéssel működjön. 
euler 2020. 08. 10. 19:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#2396
Te meg tudod mi az az "szszb"? :)
euler 2020. 08. 10. 19:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#2395
1990 óta mindig voltam, és egyszer sem szavaztam a fideszre, pedig nagyjából az én korosztályom.
lofasy 2020. 08. 10. 19:39
Törölt hozzászólás
#2394
euler 2020. 08. 10. 19:35
Előzmény: #2386  Peterbond
#2393
Ismét csak mondom, hogy az szszb-kről beszéltem, elvonatkoztatva olyan példáktól amiket felhoztál. Ezek itt nem relevánsak. 
És nyilván a saját tapasztalataimon keresztül. (Bár elég sokat hallok máshonnan is és olvasok is hozzá). 
Másrészt nem hatékony a mindent egybemosó és leegyszerűsítő kritika, súlyozni kell.
 Ebben a választási rendszerben is legyőzhető a fidesz, egységes ellenzékkel és egységesen szavazó, rendszerváltást akarókkal, legalább 2,5 millióval.
 Avagy tessék forradalmat csinálni ...
.
Azt szeretném legalább elérni, hogy ne szájkózzátok, hogy az szszb-kben csalnak, mert nem igaz. Ezzel csak az emberek kedvét lehet elvenni attól, hogy elmenjenek szavazni. És pont az ellenzékiekét, mert a fideszes az kötelességtudó, és esetleg ellenőrzik is.
De mondom, a puding próbája az evés. Nyitott a lehetőség, itt is tehettek valamit ha el akarjátok takarítani Orbánékat.
lofasy 2020. 08. 10. 19:18
Törölt hozzászólás
#2392
lofasy 2020. 08. 10. 19:14
Törölt hozzászólás
#2391
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 18:57
#2390
"Jön a Puskás Öcsiről szóló musical, Szente Vajk rendezi, de Orbán házi sportújságírója is bábáskodik a produkciónál"
  
Jön egy NER musical. :))
lofasy 2020. 08. 10. 18:45
Törölt hozzászólás
#2389
lofasy 2020. 08. 10. 18:42
Törölt hozzászólás
#2388
lofasy 2020. 08. 10. 18:41
Törölt hozzászólás
#2387
Peterbond 2020. 08. 10. 18:35
Előzmény: #2384  euler
#2386
"Mert miért csak a fideszről tételezitek fe, hogy csalni akar?"
.
1. nem mondtam hogy csak a fidesz csalhat.
"Hogy meritek azt feltételezni 5-10 emberről, hogy kollektív csalásra vetemedik?!"
.
Na ne szerinted amikor a végig a Fideszes képviselő mellett kampányoló vállalkozó építi meg a következő évben a faluban/városban az iskolát, uszodát, önkormányzati épületet akkor ott nem volt szerinted összejátszás? Nem 5-10 ember kollektíve cselekedett és intézte a papírokat, pályázatokat? Szerinted amikor 5 nappal a kihirdetés után már leadott pályázatokkal lekötötték a 80 milliárdos keretet a szállodafejlesztési projetet ott szeinted is csak 1-2 ember kurva gyorsan dolgozott hogy 2 nappal utána már sikeres pályázatot nyújtott be? Tudnék csak kis helyi viszonylatban ilyen ügyeket mesélni bőven.
.
egy szó mint száz. Nem minden szavazóbizottság elfogult és főleg nem csal. Ettől még amikor ismerteted a szavazatszámláló bizottságot az azért egy elég - hogy is fogalmazzak - "kivételes" felállásés nem az általános. És igen a "független" elnökre egy csak fideszes bizottságban ahol a Fiddeszes polgármester jelölte a szavazatszámlálókat kicsit kétségekkel tekintek az elmúlt 10 évben amikor nagypályán is pofátlanul elfogultak és egyoldalúak ( lásd Választási bizottság vizsgálatai, ÁSZ vizsgálatai és egyéb állami szerv bevetése a kívánt érdekek mentén ).
sanka 2020. 08. 10. 18:32
Előzmény: #2348  Dehogynincs
#2385
Úgy gondoltam, hogy fidesznyik vagy!
euler 2020. 08. 10. 18:23
Előzmény: #2377  Peterbond
#2384
Nem, egyáltalán nem úgy mint az MTV-nek.
Ezt rögtön belátnád, ha jelentkeznél a helyi választási irodánál fizetett szavazatszámlálónak. Senkit nem érdekel a pártállásod, se akkor se később.
.
Rólam talán elhiszitek, hogy nem vagyok szerelmes a fideszbe (utálom őket mint a bűn :), mégis elnökként kiválóan elfogadnak semlegesként. Igaz én az ellenzékieket ugyanúgy szemmel tartom mint a fideszeseket, a dk-s közeléből is elveszem a tollat a számlálás alatt, a hölgyeknek pedig a körmükre nézek, nehogy egy tollhegy legyen ott véletlenül beszorulva a műköröm alá. :) Nincs politizálás, nincs telefonálás a helyiségen belül.
Akiről látom, hogy memorizálni akarja a névlistát, olyan szempontból, hogy ki nem jött még el akire számítanak, aztán megy ki telefonálni, azt egy távolabbi helyre osztom be a névlistától. Aztán nagyjából ki is  merült egy szavazatszámláló csalási lehetősége (bár ez utóbbi igazából nem is az). Ezeket a szabályokat, konkrét példákat pedig el is mondják a felkészítésen, mert az is van, sőt ünnepélyes eskütétel is minden közreműködőnek.
Mert miért csak a fideszről tételezitek fe, hogy csalni akar?
Hogy meritek azt feltételezni 5-10 emberről, hogy kollektív csalásra vetemedik?!
.
Még egyszer mondom én csak az szszb-kről beszélek, tisztában vagyok az "igazi" csalásokkal. A szavazatszámlálás egy technikai, elég hajtós munka, nem a csalásról szól.
.
Azzal egyébként egyetértek, hogy a nemzetiségi (zöld borítékos) szavazásoknál olyan hibák történtek egyes szavazókörökben ami miatt meg kellett volna ismételni a választást ott.
Mert ahol betartották az eljárásrendet (ami úgy látszik nem volt egyységes és egyértelmű), ott nem fordultak ezek elő. Nálunk pl. külön kapták meg a nemzetiségi  (Bady!!!, bár abban igazad van, nem borsodi vagyok :) szavazólapokat, először ezt dobták be, és csak utána a normált. 
A "zöld" szavazatokat nem is helyben értékeltük ki, csak db számra számoltunk el vele. (Nem tartottam egyébként helyesnek).
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 18:14
Előzmény: #2382  Peterbond
#2383
Az mennyire életszerűtlen már, hogy öntudatos nemzetiségiek regisztrálnak  a névjegyzékbe nemzetiségiként és amikor eléjük tolják a pártlistás szavazólapot akkor egy szavuk sincs ellene, mind kitölti és bedobja.
Szerintem vagy elöre beszervezték őket v. utólag mahináltak a uavazólapokkal.
Peterbond 2020. 08. 10. 17:02
Előzmény: #2381  badsector1
#2382
De érted a vicc az hogy bár biztosra nem mutatható ki mert a szavazás titkos, de az összes törvénytelen szavazat náluk kötött ki. Szóval a 42 amit tőlük elvettek az valójában nem is volt érvényes. 366 szavazata volt de belecsal 42-t. ezt elvették tőle és maradt ott ahol volt. valójában semmit se vettek el. Jól látszik az egyéni szavazatokon ahol ez nem volt gond. A többi vétlentől meg mind levonták a FIDESZ csaló szavazatait. Persze értem miért veszik mindenkitől el mivel elviekben BÁRKI kaphatott volna belőlük de így SOKKAL nagyobb hibát generálnak egy 42 darabos hibából így lett egy 190 darabos.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 16:46
Előzmény: #2380  Peterbond
#2381
Ez a levonósdit is fideszn magának találta ki.
A fidesztől pl levonnak 42 szavazatot, az ellenzéki pártok buknak 3-szor, 4-szer 42-t.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek