Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 15:27
Előzmény: #2359  badsector1
#2360
A 2022-es választási törvényen és szabályokon nem tudunk változtatni. Hátrányos helyzetből is lehet világraszóló győzelmet aratni. 1954, Bern. Magyarország-Németország 2:3.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 15:23
Előzmény: #2355  Dehogynincs
#2359
Ahol van több ellenzéki biztos ott nem állítom, hogy megy az ügyeskedés, bár amennyi ellenzéki kollaboráns politikus van.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#2358
Nem látom a fideszes arcokon azt az örömöt, hogy "kiengedték" ezt a győzelmet. Inkább az a benyomásom, hogy a hatalom mindent meg akar szerezni. Nekem sokkal inkább kisszerűnek tűnik a fidesz, mint nagyvonalúnak.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 15:20
Előzmény: #2354  euler
#2357
A jegyzőkönyvek muszály az ejólcsalt vagy nem elcsalt végeredmének szereplnie, a fideszt felkészültebbnek gondolnám annál, hogy a jegyzőkönyvekben szereplő adatok összadásával trükközne, ez ovis szint lenne
A fizikai szavazólapok megsemmisítése után már senki nem fog semmilyen eltérést kideríteni a jegyzőkönyv és  a szavazólapok között.
lofasy 2020. 08. 10. 15:17
Törölt hozzászólás
#2356
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 15:12
Előzmény: #2349  badsector1
#2355

Már csak azt kell megmagyaráznod, hogy ősszel miért Karácsony nyert fölényesen, amikor Tarlósra volt csillapíthatatlan állampárti igény .
euler 2020. 08. 10. 15:08
Előzmény: #2335  badsector1
#2354
Kezdjük akkor a végéről (egy öreg szavazatszámláló szemszögéből, aki állítja, hogy magában a szavazókörben a szavazás napján szinte lehetetlen csalni :)
"Ha jól tudom egy idő után megsemmisítik a szavazólapokat. Miért?"
.
Az "egy idő után" az utolsó óvási határidőt és annak lezárását jelenti. (Tudtommal). Addig újra lehet számlálni a szavazatokat. Az újraszámlálás a szavazókörönként a független jegyzőkönyvvezető által legyártott és minden tag által aláírt jegyzőkönyv ellenőrzését jelenti praktice, amit viszont nem semmisítenek meg és szkennelve is bárki megtekintheti az NVI oldalán. Egy ellenzéki párt ezek alapján akár "kézzel" átszámolhatja és ellenőrizheti a végeredményt. (Hogy a jegyzőkönyv számai hogyan állnak elő, azt külön számlálási tecnikai előírások szabályozzák, kizárva a csalás és a tévedés lehetőségét).
Aztán van egy praktikus oka is a megsemmisítésnek, az hogy a 10 ezer szavazókörből kb. 100 ezer kg (egy vonatszerelvénnyi) papír jön össze egy választáson, de lehet, hogy alábecsültem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 15:05
Előzmény: #2350  badsector1
#2353

Egy ellenzék legyen kormányképes! Ezt kezdhetné azzal, hogy képes minden szavazókörbe szavazatszámlálókat delegálni.Egyébként nekem rokonszenves lenne az is, ha a következő ciklusban nem tengenének túl a politikusok és nem akarnának mindenáron népboldogítani. A mostani közélet is elviselhetőbb lenne politikusok nélkül.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 15:03
Előzmény: #2343  Dehogynincs
#2352
"Ha jól emlékszem, akkor az önkormányzati választások előtt Ferencvárosban a fideszesek hangszórón ígértek talán hatezer forintot minden szavazatért. Ha olyan könnyű lenne a szavazókörökben csalni, akkor miért erőlködtek a vásárlással?"
  
Igen, Ferencvárosban nem csak fideszes szavazatszámlálók voltak, de mint tudjuk a fidesz ott a legerősebb, ahol általában nincsenek ellenzéki küldöttek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 15:01
Előzmény: #2336  tihamer
#2351

Orbán doktor sokat volt ellenzékben is. Sokszor legyőzték: 1994, 2002, 2006.
Ez az ellenzék viszont háromszor is kétharmadot szállított neki. Ez az ellenzék nem fogja legyőzni 2002-ben.
A fidesz éppen most veri szét végleg a jobbikot, és egy mezei jobbikosnak Orbán vonzóbb választás, mint Gyurcsány vagy bárki más a jelenlegi ellenzéki palettáról.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 15:00
Előzmény: #2346  Dehogynincs
#2350
Egy választás legyen akkor is biztonságos ha nincs ellenzéki vagy kormánypárti delegált, függetlenül attól, hogy milyen okból nincsenek.
badsector1
badsector1 2020. 08. 10. 14:58
Előzmény: #2343  Dehogynincs
#2349
"A biztonsági elem az, hogy a szavazólapot akkor pecsételik le, amikor egyesével kiadják."
  
Ennyi? Te láttál már másolhatatlan pecsétet,főleg ha az állampárt részéről van rá igény? Sok éve már a bkv bérletnél sem a dátum rápecsételése a legkomolyabb biztonségi elem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 14:55
Előzmény: #2347  sanka
#2348
Eddig a legtöbb funkcionális analfabéta is eljuthat. Akkor most a hozzászólásom megértése következne.  Majd a karzat eldönti, hogy azt dekódoltad-e, amit kódoltam.
sanka 2020. 08. 10. 14:49
Előzmény: #2346  Dehogynincs
#2347
Elolvastam!
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 14:32
Előzmény: #2345  sanka
#2346

Hogy kerülök ez előzménybe? Elolvastad, mire válaszoltál? Ha elolvastad, akkor megértetted? Éppen azt írtam, hogy legyenek ellenzéki biztosok is a szavazókörökben.
sanka 2020. 08. 10. 14:28
Előzmény: #2343  Dehogynincs
#2345
Ne viccelj már, ahol csak fidesznyik biztos van úgy csalnak ahogy akarnak, még a rendszerben is csalhatnak és csaltak is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 14:28
Előzmény: #2320  euler
#2344
"A bűnöző hatalommal szembeni nemzeti egység létrehozását veszélyeztetik, ...
akik a 2010 előtti és utáni korszak közötti cezúrát, a demokrácia és az autokrácia közötti különbséget Gyurcsány és Orbán közötti harcként próbálják szimbolikusan megjeleníteni. Egy ellenzéki párt nem rendelheti saját vezetője rehabilitálását az autokráciától való megszabadulás feladata alá. A legnépszerűtlenebb ellenzéki politikus lebegtetett ellenzéki vezéri igénye csak tehertétel az összefogás számára."
_________________________
Egy kicsit másképp fogalmazza meg azt, amit én is fuvoláztam. Nem kérek az Orbán-rezsimből, de Gyurcsányékból sem. Az Apró-klánba beleértem Dobrev Klárát is. Ha Gyurcsánynak nem fontos, hogy a demokrácia érdekében eltűnjön a közéletből, akkor én is lehetek finnyás minden olyan összefogásra vagy együttműködésre, ahol Gyurcsányék föltűnnek.
Látom, hogy Gyurcsánynak van valamiféle szavazatszerző képessége. Főleg az mszp szavazótáborából képes voksokat kihasítani.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 10. 14:18
Előzmény: #2335  badsector1
#2343
"Szavazatszámláló bizottságok 1/3-ában nem volt ellenzéki számláló, ott hogy akadályozod meg a csalást?
Milyen biztonsági elem van  a szavazólapon, ami garantálja, hogy számláláskor nem cserélik ki?"
Miért nem küldtek az ellenzéki pártok számlálóbiztost a szavazókörök fennmaradó 2/3-ába? Még csak helyben sem kell laknia a nyomorultnak.
A biztonsági elem az, hogy a szavazólapot akkor pecsételik le, amikor egyesével kiadják. Ha összefognak kettőt, akkor az alsó lap pecsét nélkül marad. 
Ugyanez a biztonsági elem működött a 2010-es választásokon, amit még Gyurcsányék bonyolítottak le.
Az ellenzéki bizottsági tagot senki nm tántoríthatja el attól, hogy figyelje és ellenőrizze a pecsét. A lepecsételetlen szavazólapokkal is szigorúan el kell számolni.
Ha jól emlékszem, akkor az önkormányzati választások előtt Ferencvárosban a fideszesek hangszórón ígértek talán hatezer forintot minden szavazatért. Ha olyan könnyű lenne a szavazókörökben csalni, akkor miért erőlködtek a vásárlással?
rockmaster 2020. 08. 10. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#2342

A tiszta rendszertől ez baromi messze van!
Még a népnemzeti kérdőíveket se tudják normálisan kiértékelni Ocsmányék... akkor egy választástól mit várunk?
Naponta 100 000 kérdőívet képesek kiértékelni?
A honvédek szabadidejükben ezzel foglalkoznak? :))))
Bemondásra, totál átláthatatlanul közölnek beérkezett adatokat, miközben interneten tetszés 1000-szer is ki lehet tölteni ugyanannak a személynek? :)))))
Ugyan már!!!
Tagore
Tagore 2020. 08. 10. 11:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#2341
....az erdélyi románokat......

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek