Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
globaltrend 2020. 06. 28. 17:33
Előzmény: #1437  badsector1
#1440

ez nem vakság kérdése, ez realizmus kérdése
láttál már olyan hatalmat amely nem akar hatalmon maradni?
vegyünk 2 szélsőséges példát: Merkel hatalmon akar maradni (vagyis a CDU)?
persze, és sikerül is neki ez már több ideje is, mint a fidesznek (ők adják a knecellárt már majdnem évtizedk óta folymatosan, volt 1 ciklus 1990 óta amit nem ők nyertek meg, de amúgy folymatosan ők fújják  a passzátszelet még koalícióban is, ő k adják a kancellárt): a németeknek jól megy és újraválasztják folymatosan a CDU-t, ez baj?
Merkelről köztudott hogy minden ellenlábasát ravaszul selegesíztette, ez baj? nem baj, ez természetes dolog maert neki és a pártjának volt és van víziója mit akar az orszgával és ha a választók igent mondanak rá, akkor oké hiszen demokrácia van (és nem érdekli őket, hogy Merkel kit hogyan semlegestített a belharcokban)
Venezuela: ott nem megy jól már senkinek, ezt maga a jelenlegi elnök is tudja, ám mégsem hajlandó lemondani a hatalomról sem ő, sem az a nemtom hányezres hadsereg  akiket jól lefizet, hogy megvédjék a hatalmát. ez baj? ez már baj, mert míg Merkel és Orbán mögött tömegek állnak amik újraválasztják őket, addig Maduro mögött csak párezer ember áll ami lehet úgy a lakosság kb. 3%-a vagy még annyi sem..
Moryk 2020. 06. 28. 17:25
Törölt hozzászólás
#1439
Moryk 2020. 06. 28. 17:09
Törölt hozzászólás
#1438
badsector1
badsector1 2020. 06. 28. 16:29
Előzmény: #1434  globaltrend
#1437
"ezt nem tartom logikus felvetésnek mert ha jól tudom, bármely országban bármely hatalom az állami erőforrásokat felhasználva tud nyugdíjat, munkanélküli segélyt stb. fizetni."
  
Ennyire nem lehetsz narancsvaksi.
A közpénzből nyomott propagandáról, krumpliosztásról, közmunkaosztásról ha jól szavazol,stb.
euler 2020. 06. 28. 16:12
Előzmény: #1435  globaltrend
#1436
"és 2006 itt engem most nem érdekelt, amit a 1416 végére tettél, arra reagáltam"
.
Dehogynincs kizárólag 2006-ról írt, és arra a hsz-re reagáltál, de szón sem esett 2006-ról.
A #1416 végén egy idézet volt Orbántól 2007-ből:
"A népnek jogában áll elkergetni egy kormányt, egy demokráciában is ..."
.
Erre sem reagáltál, mégis azt írod:
"én a dehogynincs-nek válaszoltam tehát nem is akartam veled szóba állni"
Mégis kizárólag velem foglalkoztál, ami engem nem zavar, de:
Ez a cigánykodás viszont igen, amit ezzel kapcsolatban két hsz-en belül lenyomtál.
Az ilyenekkel sincs kedvem/energiám foglalkozni, úgyhogy a kérésem még áll...
globaltrend 2020. 06. 28. 15:45
Előzmény: #1433  euler
#1435

persze hogy beleun a vitába az, akinek elfogynak az érvei (mellesleg P bonddal egy másik topikban beszélgettem emlékeim szerint, ha tévedek akkor sajnálom)
én a dehogynincs-nek válaszoltam tehát nem is akartam veled szóba állni, a kritikát pedig el kell viselnie mindenkinek, szerintem még neked is, hiszen nem kötelző egyetérteni bármiben is, vagy itt csak neked lehet igazad? remélem nem gondolod úgy!
a meddő tevékenységet pedig jó hogy szóbahoztad, no erre már utaltam, meddőnek tartom azt hogy a szánalmas Rippzoltánok és egyéb Kéri László szintű levitézlett "szakértők" írásait idézgeted itt folyamatosan
de ezt mindneki ítélje meg saját maga, remélem vagy annyira demokrata hogy elviseld, másnak más a véleménye, vagy más volt
globaltrend 2020. 06. 28. 15:35
Előzmény: #1430  badsector1
#1434

"A fidesz már csak az állami erőforrásokból adódó erőfölénye miatt van 50% körül "
ezt nem tartom logikus felvetésnek mert ha jól tudom, bármely országban bármely hatalom az állami erőforrásokat felhasználva tud nyugdíjat, munkanélküli segélyt stb. fizetni. és ha nincs pénze az államnak és ezen elvárásoknak nem tud megfelelni, akkor persze hogy lemehet még bőven az általad említett 25% alá is
a megoldás csupán annyi, hogy jól kell gazdálkodnia egy hatalomnak, hogy legyen miből fedeznie azt a sok kiadást. ha jól teszik a dolgukat akkor egy adott x kormány persze hogy erőfölénybe kerülhet az ellenzékével szemben hiszen az ellenzék szívesen ráígérne még pluszban, de "ha nincs elég nagy nyomor / kormányváltó hangulat / össznépi elegedetlenség / bármi egyéb nagy népfájdalom az utcákon" , akkor kevés az esélye hogy hatalomra kerülhessen az az ellenzék
amúgy van ott más is a pénzen kívül, tehát tudás is ( legalábbis szerintem..ezt persze vitathatod, nézőpont kérdése
euler 2020. 06. 28. 15:33
Előzmény: #1431  globaltrend
#1433
Peterbond okosan tette, hogy "kifarolt" a beszélgetésből, bár inkább beleunt a már alakilag is kínszenvedést okozó szófosatagaid olvasásába. Változatok 1-2 témára, élvezhetetlenül, kb. ennyi amit nyomsz kedves Salve/Branko/Gtrend.
Én okosabb leszek mint Peterbond, mert nem óhajtom kitenni magam ilyen meddő tevékenységnek. De mivel topikgazdaként kötelességemnek érzem, hogy minden hsz-t elolvassak a topikban, ettől csak úgy óvhatom meg magam ha szépen megkérlek, hogy kíméld meg legalább ezt az egy topikot magadtól. 
Esetleg nyithatsz is magadnak egyet, mint manióka tette azt.
(Ha ez nem használ természetesen van más ötletem is :)
euler 2020. 06. 28. 15:22
Előzmény: #1430  badsector1
#1432
"Ha csak a pártot választani tudókat néznénk, akkor még élesebb lenne a különbség:
 akkor a legalsó két társadalmi kategóriában a Fidesz 75 százalék feletti, az ellenzék 25 százalék alatti szavazati arányt kapna, 
a legfelsőben ugyanakkor az ellenzék 60-40 arányban előzné a Fideszt." - ez is szerepel abban a 76 oldalas elemzésben, ahol egy sor fontos információ jelenik meg, amelyek akár segítséget is nyújthatnak az ellenzéki és független politikusoknak ahhoz, hogy jobban megértsék Orbán tervét.
Egyik következtetés: A nyomor fenntartása a Fidesz érdeke
globaltrend 2020. 06. 28. 15:17
Előzmény: #1429  euler
#1431

savanyú a szőlő ami nektek manapság jut, érti ezt mindenki
mert bocs de nem lehet észrevenni hogy milyen buzgón másolgatod be ide a Ripp Zoltánok meg a ki tudja még kik nyöszörgéseit amik kb. úgy foglalható össze, hogy húúú de fos dolog vesztesnek lenniiii!! (akik szintén nem tudják hol élnek, és gőzük sincs arról mi az hogy politika tehát nem értik, csak fujjolnak a pálya széléről 11 est reklamálva, miközben nem is a 16 oson belül történt egy szabálytalanság)
nekem nem kell magam semmivel sem megynugtatni, inkább neked vag ynektek kéne lenyugodni és akár kevesebb, de vmi értelmesebb magvasabb gondolatokkal telenyomni pl. ezt a fórumrészt, ha már ennyire grafomán(ok) vagy(tok)..
Peterbond is egy álomvilágban él, a vele való beszélgetés is azt bizonyította, érvei elfogytával kifarolt a beszélgetésből..
érthetően örül a fidesz annak, hogy ilyen ellenzéke van
és 2006 itt engem most nem érdekelt, amit a 1416 végére tettél, arra reagáltam
badsector1
badsector1 2020. 06. 28. 14:49
Előzmény: #1428  globaltrend
#1430
A fidesz már csak az állami erőforrásokból adódó erőfölénye miatt van 50% körül.
Ha ezek nem lennének akkor kb 25% körül lennének.
Szóval mi az a politikai tudás a fidesznél, ami az állami 100 milliárdok nélkül is összelapátolná egy választásra az 50%-ot?
euler 2020. 06. 28. 14:11
Előzmény: #1428  globaltrend
#1429
Örülök, hogy így beakadtam neked, de nem leszek a játszópajtásod mint Peterbond. :)
Egy 2006-ról szóló hsz-re válaszoltál, és erről beszéltél: #1416

Nyugtasgasd csak magad továbbra is az un. ellenzék gyengeségével, közvéleménykutatási eredményekkel, a rendszerkritikus értelmiség gyalázásával  ha többre nem futja. 
De maradt még valamirevaló értelmiségi a fidesz házatáján? (Költői kérdés volt).
globaltrend 2020. 06. 28. 13:47
Előzmény: #1417  Dehogynincs
#1428

 euler esetében tényleg igaz, hogy "sok beszédnek sok az alja.."   aki nem ért a politikához, az miért értekezik róla ennyit (ráadásul úgy hogy fel sem tudja mérni , hol él..és mik a reális társadalmi folymatok amik körülötte történnek?..)??
elég csak elolvasni amit pl. a #1416 ban írt, és máris fogja a fejét az ember..az pesze nem baj ha ez ember elfogult, hiszen nemcsak értelmi hanm érzelmi lény is, de.. nekem Kéri László a lecsúszott politológust juttaja eszembe euler, őt az Atv szokta csak manapság már megíhvni (amikor nincs már jöbb ötletük h. mivel lehetne kitölteni a műsoridőt), és akkor Kéri hasonlókat szokott lenyomni , ilyen érzelmi alapokról indított de abszolút nem reális odamondogatósdit, amitől szintén mindig csak fogom a fejem hogy te jó ég, ez az egykor szebb napokat látott "szakértő" mára már ide jutott (a szépnek nem mondható kockás ingjeiben, amikben kb. úgy néz ki mint egy Dödöllő külsőn lakó kisnyugdíjas..)??!
szóval tényleg nem meglepő hogy a mai liberális ellenzék csak szenved, nincs szellemi muníciójuk már szinte semmi, csak vegetálnak..
badsector1
badsector1 2020. 06. 28. 12:21
Előzmény: #1426  pitcairn2
#1427
Mi jött be?
pitcairn2 2020. 06. 28. 12:15
Előzmény: #1424  peter_s
#1426
hát ez bejött:)
badsector1
badsector1 2020. 06. 28. 12:13
Előzmény: #1423  pitcairn2
#1425
Ezt a fityeszes seldonvazsikúperrel beszéld meg, akivel soha nem beszélsz, viszont turulozza a komcsi felmenőkkel rendelkző fidesznyikeket.
peter_s 2020. 06. 28. 11:56
Előzmény: #1423  pitcairn2
#1424
Na, ezért mit fogsz kapni, minimum le fognak fidesznyikezni. Ha nem értesz egyet, akkor a másik táborba tartozol, ezt diktálja a törzsi logika és tökmindegy melyik táborról van szó, törzskönyvezett, vakhívő, egybites, szemellenzősök mindegyik szekértáborban ugyanúgy viselkednek.
pitcairn2 2020. 06. 28. 10:24
Előzmény: #1414  badsector1
#1423
és ezt kb. a teljes politikai spektrumról el lehet mondani:)
az ifjonc mozgalmárokról is...
pitcairn2 2020. 06. 28. 10:23
Előzmény: #1415  euler
#1422
"a gazdaság piaci alapokra való visszahelyezésének,"
csak nem deregulálni és privatizálni akarsz?:)
badsector1
badsector1 2020. 06. 28. 10:08
Előzmény: #1417  Dehogynincs
#1421
"Mindig vannak Debilek és Gyíkok. A rendőrség és a szolgálatok feladata éppen az, hogy ismerjék, figyeljék és lekapcsolják őket." 
  
Ha a rendőrség 100 százalékosan meg tudna előzni minden bűncselekményt, akkor egyetlen egy bűncselekemény sem történne. De ezt józan ember nem várhatja el a rendőrségtől.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek