Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 13:23
Előzmény: #1350  Dehogynincs
#1360
"A mondandóm lényege, hogy miért akarsz összefogni velem,"
  
Te most hamis dolgot állítasz rólam.
Nem állítottam, hogy veled össze akarok fogni.
Peterbond 2020. 06. 22. 13:22
Előzmény: #1352  Dehogynincs
#1359
"Várok magyarázot a lebukó, ostromló rendőrre is.
Nincs baj azzal, hogy másként látjuk a dolgokat, de azt az Orbán doktor elleni összefogásnál is figyelembe kell venni.
Gyurcsánynak semmilyen esélyt nem akarok adni arrra, hogy visszakarmolja magát a hatalomba."
.
1. Nem mondtam hogy lehetetlen de én nem látok logikát mögötte. Semmi előnye nem lett az egészből és nem is látom mitől lett volna számára előnyös. És ez nem egy elterelés lett volna valami komolyabb hibájáról ( mint Orbán esetében a sorosozás, migránsozás vagy most a vírus ) hanem pont egy ilyen hibájának erősítése. Szóval egyenlőre inkább látom hogy volt rendőr is aki elégedetlen volt és le akarta váltatni Gyurcsányt. A tömeg szerintem se MIND Fidesz beépített ember volt, sőt mint írtam szerintem se irányították az egészet csak szították az amúgy is meglévő lángot. Voltak ott bőven a radikális jobbikosokból is, sőt a mostani MIHA vezető kb az akkori események vezérének vallja magát.
.
2. Én nem akarlak meggyőzni semmilyen összefogás támogatása mellett. Én magam sem vagyok kibékülve vele. Ahogy Gyurcsányra se szavaztam sose életemben.
.
3. "Gyurcsánynak semmilyen esélyt nem akarok adni arrra, hogy visszakarmolja magát a hatalomba." Egyetértünk ebben, bár abban szerintem eltér a véleményünk hogy pl miként kerülhető ez el illetve, hogy miért nem jó egyetlen szempont szerint nézni és dönteni. nálam se nem egyedüli szempont az hogy Orbán menjen. Attól hogy pl Sztálin meghalt még nem lett vége a kommunizmusnak. Ugyanígy attól hogy Gyurcsány nem lesz ott még nem biztos hogy ne lenne rossz vagy még rosszabb a rendszer.
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 13:20
Előzmény: #1355  Dehogynincs
#1358
Te nem gambarado reinkarnációja vagy?
:))
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 13:16
Előzmény: #1354  Dehogynincs
#1357
"A szememet kilőhetik azért, "
  
Lassíts már, a gumilövedékezés este, a Kossuth Lajos utcában volt, ahol már nem lehetett olyan békés töntető, aki nem lett volna felszólítva a helyszín elhagyására.
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 13:13
Előzmény: #1350  Dehogynincs
#1356
"Szintén őrizetbe került egy a tiltakozók közé állt rendőr főhadnagy, a dunakeszi rendőrkapitányság ügyeletes tisztje, akit kollégái felismertek. Szolgálati viszonyát megszüntették. Valamint később 1 év letöltendő börtönbüntetésre ítélték."
  
Meg is kapta a rendőr a büntetését.
Mi a problémád a rendőr történetével?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 13:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#1355
Nem tartom túlzásnak, hogy csürhének nevezed a brutális rendőrséget. Lovasroham, vipera, könnygáz, gumibot, minden volt ott, csak randőri azonosítószám nem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 13:06
Előzmény: #1343  signal2
#1354
#1343 és #1342 között ellentmondás feszül. A szememet kilőhetik azért, mert a kormány alá tartozó rendőrség képtelen megvédeni az engedélyezett nagygyűlést a máshol randalírozóktól? A rendőrség átkergetheti őket a Kossuth térről bele a nagygyűlésbe?
Neaztfigyeldamitmondok 2020. 06. 22. 13:02
Törölt hozzászólás
#1353
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 12:53
Előzmény: #1349  Peterbond
#1352

Várok magyarázot a lebukó, ostromló rendőrre is.
Nincs baj azzal, hogy másként látjuk a dolgokat, de azt az Orbán doktor elleni összefogásnál is figyelembe kell venni.
Gyurcsánynak semmilyen esélyt nem akarok adni arrra, hogy visszakarmolja magát a hatalomba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 12:51
Előzmény: #1348  badsector1
#1351

Most azt mondod, amit én. Békés, magától oszló tömegre rontottak rá brutálisan a rendőrök.
2007. március 15-én kiderült, hogyha a rendőrök nem brutalizálnak, akkor egy ilyen méretű tüntetés békésen lezajlik és feloszloik magától.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 12:45
Előzmény: #1347  badsector1
#1350

Mit gondolsz? Volt komolyabb védelmi erő a tévészékháznál, amit az ostromlók végül könnyedén bevettek?
A mondandóm lényege, hogy miért akarsz összefogni velem, aki szögesen ellentétes véleményt alakított ki az októberi sajnálatos eseményekről és mit teszel, hogy átnevelj vagy átcsábítsíts a "sötét oldalról"?
A rendőr esetéről hallgattál, mert fönn akarod tartani a kognitív disszonanciádat.
A fideszes önkormányzati képviselő esete azt bizonyítja, hogy a politikai pártoknak nem kell a szomszédba menniük egy kis aljasságért.
Peterbond 2020. 06. 22. 12:38
Előzmény: #1346  Dehogynincs
#1349
Azért azt kötve hiszem hogy Gyurcsánynak jött kapóra a TV székház ostrom és ezért ők hergelték a tömeget. Gyanúsabb nekem a Fradi drukkerek tömeges részvétele ( ugyanúgy ahogy megjelentek a vasárnapi boltzár elleni népszavazáskor páran vagy ahogy a Fidesz székháznál szervezett tüntetéskor is ők védték az épületet ). Emlékezzünk csak a "pontokra" amiben benne volt a Fradi NB1-be visszahelyezése is.
.
Sok mindent lehet mondani hogy Gyurcsánynak mi érdeke volt de mire is használta fel mire volt neki jó az akkori vészhelyzet? Inkább sodródott ő az eseményekkel mint irányította. A rendőrség pedig felkészületlen volt az ilyen eseményekre és vagy nem jól reagálta le vagy éppen túlreagálta az eseményeket. Én a mögött számdékos szervezettséget nem látok. Ahogy a Fidesz is szerintem csak szította a futball drukkerekkel de nem igazán irányította a tüntetéseket.
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 12:38
Előzmény: #1346  Dehogynincs
#1348
"Te tényleg nem érted, hogy nem védték meg az engedélyezett, békés nagygyűlést és nem oszlatás volt, hanem szabályos utcai harcászat?"
Te itt mire gondolsz? A békés tüntetőket kitől kellett volna megvédeni?
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 12:35
Előzmény: #1346  Dehogynincs
#1347
Te melyik helyszinről beszélsz ahol gumilövedéket használtak?
  
Ostromlók között volt olyan aki fideszes önkormányzati képviselő lett.
Ez mit bizonyit?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 12:30
Előzmény: #1344  badsector1
#1346

Te tényleg nem érted, hogy nem védték meg az engedélyezett, békés nagygyűlést és nem oszlatás volt, hanem szabályos utcai harcászat?
Nem szeretnék közéd tartozni, még abban a valószínűtlen esetben sem, ha ezen múlik, hogy leváltják-e Orbán doktort.
Egyébként az is Gyurcsány elleni érv, hogy a tévészékház ostromát nem tudta kezelni.
Az ostromlók között volt egy rendőr is, akit akit a kollégái fölismertek. Ő fideszes volt? Szerintem csak egy azok közül, akik a háttérből mozgatták és hergelték a tömeg kemény magját. Az őszödi beszéd kipattanása után Gyurcsánynak is kapóra jött volna egy kis rendkívüli állapot, de akkor éppen nem volt járvány, amivel visszaélhetett volna.
Ez az utcai harcászat nem az egyetlen példa arra, ahol azok a választók, akiknek össze kellene fogni Orbán legyőzéséért gyökeresen másként ítélnek meg, függetlenül attól, hogy kinek van igaza.
Tanácsolnád-e Gyurcsánynak, hogy oszlatással vagy utcai harcászattal kampányoljon?
Gyurcsánynak van annyi esze, hogy ezt ne tegye. Most már van hozzá esze.
Neaztfigyeldamitmondok 2020. 06. 22. 12:06
Törölt hozzászólás
#1345
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 11:48
Előzmény: #1340  Dehogynincs
#1344
Te tényleg nem érted, hogy a provokátorok miatt volt oszlatás?
Az oszlatást meg nem gumilövedékkel kezdik, hanem rengetegszer bemondták hangosbemondón, hogy hagyják el helyszint mert oszlatás következik.
signal2
signal2 2020. 06. 22. 10:33
Előzmény: #1342  signal2
#1343
Az egyébként kívánatos lett volna, hogy a naggyűlés résztvevőit, és az egész nap randalírozókat élesen szétválasszák, ami nemhogy nem sikerült, de gyakorlatilag semmit nem tettek ennek érdekében, sőt, a naggyűlés végeztével megindultak a rendőrök az Astoriára is.
signal2
signal2 2020. 06. 22. 10:20
Előzmény: #1340  Dehogynincs
#1342
A szemedet max akkor lövik ki, amikor egy randalírozás helyszínét nem hagyod el a felszólítás ellenére. Ha viszont maradsz, akkor a gumilövedék bekapása mellett könnygázfürdőt és gumibotozást is kockáztatsz, a vízágyúról nem is beszélve.
sanka 2020. 06. 22. 10:15
Előzmény: #1340  Dehogynincs
#1341
Te tényleg nagyon bölcs lehetsz.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek