Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 09:27
Előzmény: #1339  badsector1
#1340
Az embernek bölcsen el kell döntenie, hogy mi a jobb, ha kilövik a szemét vagy elveszik a megtakarításai egy részét és szórakoznak a leendő nyugdíjával.
Nekem akkor sem könnyebb a válasz, ha nem az én szemem kilövéséről lenne szó, hanem máséról, mondjuk, a te szemedről.
Azt is világos, hogy a 2010-es választást a Bajnai kormány belügyminisztériuma szervezte és az akkor kialakult kétharmadban oroszlánrésze volt Gyurcsánynak.
A választási törvényt egyébként a Horn-kormány is átszabta a saját (vélt) érdekei szerint. Orbán is ezt tette.
A 2006-os választásokat Gyurcsány is sikeresen torzította az akkori kormánymédiával és a kampányidőszakra szóló áfa-csökkentéssel.
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 09:10
Előzmény: #1338  Dehogynincs
#1339
2006-ban nem gyurcány volt a rendőrparancsnok.
Nem gyurcsány vezényelte ki a törő, zúzó fidesz-jobbik provokátorokat.
Egy fia ciklust nem tudott végig kormányozni, ez egy pozitívum, hogy demokráciában le lehet váltani valakit.
Ez negatívum, hogy gyurcsán beköltözött az apró klánba? Röhej.
Tehát hajóágyú is volt, hát ez tényleg borzasztó lehet számodra.
  
Orbán mitől rosszabb?
Hát csak attól, hogy 4 évente meghekkelt a választásokkal hozza össze a 2/3-jait, és a választási eredményeket sikeresen torzítja a kezében lévő médiával, százmilliárdokkal, fizetett aktivisták tízezreivel.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 08:49
Előzmény: #1337  badsector1
#1338
Szerintem a 1990 utáni (ál)demokrácia egyik mélypontja az volt, amikor 2006-ban a kormánya alá tartozó rendőrség brutálisan rárontott arra a nagygyűlésre, amit védenie kellett volna.
A másik mélypont az volt, amikor 2010-ben Orbán kifosztotta a magánnyugdíjpénztárakat.
Gyurcsány egy fia ciklust nem tudott végigkormányozni, bár egy időben kormányfői csúcstartó volt a két félciklusával. Ma sem tudjuk, miért mondott le.
Orbán évtizedes aprómunkával került a csúcsra és a bukása után szívós munkával küzdötte vissza magát újra.
Gyurcsány azzal lett valaki, hogy benősült az Apró-klánba.
Gyurcsány anélkül is elszabadult hajóágyú volt, hogy kétharmada lett volna.
Igazából nem az számít, hogy mit gondolok, hanem az, hogy Gyurcsány 70%-os elutasítottságnál tart, míg Orbánnak 50% körüli támogatottsága van.
Visszakérdezek. Orbán mitől rosszabb, mint Gyurcsány?
badsector1
badsector1 2020. 06. 22. 08:23
Előzmény: #1336  Dehogynincs
#1337
Mitől rosszabb gyurcsány mint orbán?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 22. 07:57
Előzmény: #1331  gombócból_is_sok
#1336

Valóban akkor is úgy érezném, hogy azonnal cselekednem kell, ha Gyurcsány váltaná Orbánt.
Az elutasítottsági rekordot tartó Gyurcsánynak van annyi esze, hogy Orbán leváltásával kampányol és nem azzal, hogy ő maga akar visszakapaszkodni a hatalomba. Nem túl nehéz átlátni a szitáján. Ha tényleg fontos lenne neki a kormányváltás, akkor  az első vagy a második vagy legkésőbb a harmadik orbáni kétharmad után  önként eltűnt volna a közéletből.  Szerintem ezzel tudna legjobban kitolni Orbánnal, akinek éppen egy ilyen Gyurcsányra van szüksége.
sanka 2020. 06. 21. 16:17
#1335
Igen nagy a birkahad!
globaltrend 2020. 06. 21. 15:59
Előzmény: #1326  peter_s
#1334

hogy igazad van az abból látszik hogy mindig tiltakoznak az ellen, ha többes számba érted / veszed őket. találva érzik magukat, így azonnal jön rá a cáfolat, mintha ők nem is azok lennének, akikről írtál (mert valójában, persze hogy azok)
aztán jön a legegyszerűbb, legolcsóbb "megoldás", ami úgy hangzik hogy "dehát birka a nép és a hülye birkák megszavazzák Orbánt"
ha pedig Gyurcsányt emlegeti egy elemző, akkor úgy tesznek ésúgy emlegetik Karácsonyt, mintha ő egy valós identitás lenne a maga kb. 0,5% os pártjával a Párbeszéddel, vagy akár az Mszp-vel együtt amit ma 3% körül mérnek, tehát a 2  együtt sem jutna be jelenleg a parlamentbe..miközben nagyon jól tudják, hogy Gyurcsány támogatása nélkül itt senkiből nem lehet miniszterelnökjelölt 2022-re.. szóval önleleplezően érvelnek, jól látod!
sanka 2020. 06. 21. 15:00
Előzmény: #1329  Dehogynincs
#1333
Akkor te nrm mész elszavazni viszont azzal is orbáncra fogod tenni a voksodat.
badsector1
badsector1 2020. 06. 21. 13:48
Előzmény: #1330  gombócból_is_sok
#1332
peters-en kívül mindenki hülye, és szekértáborba tartozik.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 06. 21. 13:37
Előzmény: #1327  Dehogynincs
#1331

ajánlom megtekintésre a south park gennyes tus vs redvás szendvics epizódját
 
nincs ideális választás, ezek politikusok
 
ami már korábban felvetődött: igen, a választót kell leváltani, mert birka, és érettebb választót a helyére ültetni. amíg ez nem történik meg, addig a legszelídebb jelölt is néprabló tolvaj hazug állattá fog válni amint beül pozícióba. már sokszor érintettük a témát: nem ésszerű a mindenben megfelelő jelöltre mint szőke hercegre várni, abból kell dolgozni amink van. és abból nem orbán a legjobb alternatíva, ennyi. na és van amikor egyszerűen cselekedni kell, például ha a gyereked súlyos szövődménnyel fenyegető betegséget kap el, akkor is elviszed a dokihoz, ha kommunista múltja van.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 06. 21. 13:31
Előzmény: #1326  peter_s
#1330
te engem hová a faszba kívánsz egybemosni a többesszámozásoddal? agyam elhagyom hogy ez még mindig szokás
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 21. 12:17
Előzmény: #1328  euler
#1329

Karácsony lenne a harmadik brand? Az ötéves mandátuma második évében nem fog lemondani a biztos főpolgármesterségről egy bizonytalan (sőt reménytelennek tűnő) kormányváltás érdekében.
A kormánymédia mindenkire lő, aki mozog. Most a jobbik szavazói keresnek maguknak helyet a régi jobbik felszalámizása közben és ezt a helyet főleg a fideszben fogják megtalálni.
Fontos kérdésnek tartom Orbán eltávolítását, de nem a legfontosabbnak. Gyurcsánnyal semmiképpen nem akarom leváltani, inkább vállalom azt, hogy nem teljesedik ki számomra a világ.
A pártok azt gondolják, hogy engem kellene megváltoztatni. Szerintem meg a pártoknak kellene megváltozniuk. Én vagyok a megrendelő és a vásárló. A jelenleg kínált portékájuk silány és nem vagyok rá vevő.
euler 2020. 06. 21. 12:06
Előzmény: #1325  Dehogynincs
#1328
" Az kétségtelen, hogy Magyarországon ma két brand van. Orbán és Gyurcsány" - ez az alapvető tévedésed. Ha ezen túl tudsz lendülni és legfontosabbnak Orbán eltávolítását, rendszerének felszámolását fogod látni, ki fog teljesedni számodra a világ. :)
Ha már Orbán kihívóját keresed (szerintem ez is elhibázott), akkor már inkább Karácsony látszik annak mint Gyurcsány. Azt kell figyelni kire veti rá magát aktuálisan és teljes erejéből a kormánymédia. Gyurcsány lejárt lemez és van annyira értelmes szerintem, hogy ezt ő is belátta. Te még nem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 21. 12:04
Előzmény: #1320  gombócból_is_sok
#1327

Már akkor is antikommunista voltam, amikor még azt sem tudtam, hogy létezik valahol egy Orbán vagy Gyurcsány.
Gyurcsány ellen bármikor bevethető egy atombomba: az őszödi beszéd. A saját hangján, a saját trágárságával ő maga mondja, hogy elkúrták.
Egyébként mi a meglepő abban, hogy a választók egy csomó király dologra gondolnak anélkül, hogy ez bárhova is vezetne?
A kommunista múlttal elég sok bajom van, de kommunista jelennel is. 
peter_s 2020. 06. 21. 12:01
Előzmény: #1320  gombócból_is_sok
#1326
Ha a saját véleményemből indulok ki, akkor nem a narancsos szekértábor aknamunkája - amely szerintem ugyanolyan viselkedési sémára épül, mint a ti ellenzéki szekértáborotok - miatt hiteltelen Gyurcsány, hanem pontosan maga Gyurcsány és kormányának tevékenysége miatt, ezt az elégedetlenséget még fel is tüzeli GyF és pártja, illetve kommentkommandója azzal, hogy mindenkit a fidesz táborba sorol meg elhord minendennek, aki nem szimpatizál a DK politikájával. Én elutasítom az egész politikai rendszert, és amikor beírom, hogy Gyurcsány és Orbán egy kaptafa, össztűz jön a DK agymosottaktól, hogy én fideszes vagyok meg román, náci stb. mert nem szimpatizálok a vezérükkel, a vicc az egészben meg az, hogy a narancsos agymosottak meg DK-znak és gyurcsányoznak erre, hogy szerintem mind a két tábor egy kalap sz@rt nem ér. Ezt jól megmutatta az bp-i főpolgármesterválasztás is, PR-t a narancsos agyhalottak ellenzéki jelöltnek hazudták, a DK és Karácsony meg fideszügynöközött. Megint jól követitek a fideszes viselkedési sémát, másra mutogattok, mindenki hibás csak ti nem, még véletlenül sem Gyurcsány és a ti aknamunkátok miatt hiteltelen GyF, más a hibás, a fidesz is ugyanezt csinálja, csak ők sorosoznak meg gyurcsányoznak, ti meg orbánoztok folyamatosan. A viselkedésetekből is látszik, hogy mennyire erkölcsileg, morálisan szétrohadt és kiüresedett a politikai rendszer.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 21. 11:57
Előzmény: #1322  euler
#1325

#60
Szerintem három kérdés van.
1. Orbán alkalmas vagy alkalmatlan az ország vezetésére?
2. Az utódja alkalmas vagy alkalmatlan lesz az ország vezetésére?
3. Nekünk el kell-e fogadni, hogy egy kormányfő egyszemélyi akarata (szinte) mindenben érvényesül?
Ha a választók mégsem lendülnek túl azon a dilemmán, hogy Gyurcsány sokat hibázott annak idején, akkor mi van? A választókat kell leváltani, ha nem lendülnek túl? Én személy szerint nem fogok ezen túllendülni.
Sokkal könnyebben túllendülök a pártok kínálatán. A kormánypártokén is és az ellenzéki pártokén is.
sanka 2020. 06. 21. 11:46
Előzmény: #1322  euler
#1324
Ha nincs jobb, szívesebben szeretném Gyurcsányt mint ezt a gaz semmirekellőt.
euler 2020. 06. 21. 10:22
Előzmény: #1319  Dehogynincs
#1322
Visszalapoztam a topik elejére és láttam, hogy rajtad kívül volt más is ("törölt felhasználó"), aki az egészből szintén ezt az egy mondatot emelte ki.
Ezt inkább nem minősítem, csak berakom a teljesebb szövegkörnyezetet mint akkor is:
"...kerülni kell az olyan helyzetet, amikor az újságírók, vagy a szavazók elkezdik méricskélni, hogy ki a jobb: Orbán vagy Gyurcsány. Az ellenzék érdeke az, ha a következő választást referendummá teszi, amely Orbánról szól. Egyetlen kérdés van: Orbán alkalmas vagy alkalmatlan az ország vezetésére?
Ahhoz, hogy a választás Orbán alkalmatlanságáról szóljon, kell az is, hogy az ellenzéki szavazók végre túllépjenek azon a dilemmán, hogy Gyurcsány sokat hibázott annak idején. Egyrészt rég volt. Másrészt azóta felépített egy pártot. 
Harmadrészt Gyurcsány nélkül nem lehet győzni. 
Negyedrészt jelenleg ő az egyetlen "political animal" az ellenzéki oldalon. Fejlődhet Gyurcsány és fejlődhetnek a tehetséges ellenzéki politikusok is. A profi kampány sokat érlelhet rajtuk."
sanka 2020. 06. 21. 08:42
Előzmény: #1320  gombócból_is_sok
#1321
Szerintem is.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek