Topiknyitó: Törölt felhasználó 2020. 03. 21. 18:41

KoronaVírus  

Új topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 18:59
Előzmény: #1296  Branko
#1300
Pampa vagy egyértelműen.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 18:58
Előzmény: #1296  Branko
#1299
Karácsony putyini módon kormányoz? Ezt miből vezetted le?
A demokrácia meg úgy működik, hogy vannak bizonyos szabályok, amiket csak konszenzussal módosítanak, ez a " többség olyan törvényeket hozhat, amik neki tetszenek" felfogás ez Vitya téveszméje a demokráciáról, bár szerintem ő is tisztában van vele, hogy ez nem az, és már régóta Putyin-rendszert akar (valószínűleg már 90-ben is, mert így nevelődött kicsiny falujában).
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 17:02
Előzmény: #1296  Branko
#1298
Karácsony az ellenzékiek szerint jól végzi a dolgát... csak a kormánymédia ekézi (99% kitaláció, hazugság). Ezzel próbálják elfedni, hogy Orbán milyen rosszul kezeli a vírust...
badsector1
badsector1 2020. 04. 27. 17:02
Előzmény: #1295  Törölt felhasználó
#1297
Salve témája a pártpreferenci emlegetése.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:59
Előzmény: #1293  Törölt felhasználó
#1296

persze h. nem 2010 ről volt szó hanem arról, hogy egy új parlamenti többség olyan törvényeket hozhat, amilyenek neki tetszenek, nem?
a d emokráci nem így működik szerinted? akár 2010-ben akár 15 ben, vagy akármikor?
és erre a 10 es választási eredmény adott lehetőséget - már megint csak mellébeszéltél tehát
karácsonyra nem reagáltál, mert kínos, ugye? tehát neki szabad putyini módon kormányozni, de orbánnak nem szabad? tehát kettős mércével mérsz..
"...akkor a választás sem demokratikus.."
most azt állítottad (azt is), hogy akkor Karácsony, és még xx db vidéki ellenzéki meg fővárosi polgármester is nem demokratikusan jutott hatalomra?
szervezed már a tüntetést Karácsony, Pikó és a többiek ellen, és írod már fel a transparensekre hogy "mondjatok le, mert nem demokratikus választáson győztetek!!!"?
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:46
Előzmény: #1290  euler
#1295
Salve? Nekem Pampának tűnik. Vagy Salve is Pampa? Mi  ő, a fidesz 50 árnyalata?
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:45
Előzmény: #1290  euler
#1294

eltévsztetted a házszámot
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:44
Előzmény: #1291  Branko
#1293
Nem 2010-ről volt szó (a választási rendszert és a médiát utána szabták át). Ha a média túlnyomó része egy párt narratíváját nyomja (plusz ugyanez a párt még kormánypénzekből is plakátozik, stb.), akkor a választás sem demokratikus.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:42
Előzmény: #1288  Branko
#1292
Én senkit nem védek, mindössze tisztáztam a tényeket, Viktor öcsit a politikai haszonszerzés motiválta, nem tudom miért kell ezen kiakadni, mindig is ezt csinálta. A fidesz népszerűségéről meg annyit, hogy bár régebben is voltak sejtéseim róla, de legkésőbb akkor, amikor a Mónika show lett az ország legnézettebb műsora, tisztában lettem vele, hogy honfitársaim egy jelentős része hogy úgy mondjam nem annyira okos, így nem lepődök már meg semmin.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:42
Előzmény: #1287  Törölt felhasználó
#1291

ez a mindenkori ellenzék mindenkori  narratívája bármely országban
mert erre fideszék azt mondják, hogy nem ők szavaztak meg saját maguknak 2/3 os többséget 2010 ben, hanem a választópolgárok (akik elmentek szavazni).
fideszék csak éltek egy 2/3 adta lehetőséggel, ahogy bárki más is tette volna
tehát nem putyini módon lettek törvények hozva sem 2010 ben sem azóta hanem úgy , ahogy azt a parlamentben kialakult - demokratikusan odaküldött - aktuális többség jónak látta!
ellenpélda: akkor remélem karácsonyra is rámondod hogy putyini módon kormányoz, hiszen hetek óta nem hív össze közgyűlést hanem rendeleti úton kormányoz (hoppá, hát neki szsbad? ott nem kell időkorlát, az nekd nem fáj?), sajtótájékoztatókat nem tart kb. fél éve (fél a kényes kérdésektől) hanem inkább facebook üzeneteket ír
euler 2020. 04. 27. 16:38
Előzmény: #1289  Branko
#1290
Ez az. Máskor ügyelj a kijelölésre, kedves salve! :))
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:34
Előzmény: #1288  Branko
#1289

bocsánat a bevezető mondata lemaradt:
"Stabilak maradtak a pártpreferenciák, nincsenek nagy trendek, csak 1-2 százalékos változások."
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:31
Előzmény: #1283  Törölt felhasználó
#1288

hiába próbálod védeni a mundér becsületét, ez a trükkje nem jött be az ellenzéknek  - akkor sem, ha még 28-sor megismétled majd ezt a hozzászólást :-)
 "2020-04-0350 százalékot kapna a Fidesz egy országos választáson – derül ki a Závecz Research legfrissebb pártpreferencia-eredményeiből.
A biztos pártválasztók között a Fidesz 50 százalékos, a második helyen a DK áll 16 százalékkal, a Jobbik és a Momentum 9 százalékos támogatói körrel rendelkezik, míg az MSZP-nek 7 százaléka van."
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:30
Előzmény: #1285  Branko
#1287
"azóta is minden válastást demokratikusan nyert meg, hol van itt az uralkodás?"
Úgy tűnik másik országban élünk, volt itt némi választási rendszer átalakítás, média lenyúlás, mondjuk inkább úgy, hogy putyini módon nyert választást.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 27. 16:27
Előzmény: #1280  Peterbond
#1286
Ugyan már. Jó hogy de.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:24
Előzmény: #1279  Peterbond
#1285

ez megint csak mellébeszélés, merthogy: Hornék valóban azt állították 98 ban, hogy nincs alternatívájuk
akkor és ott orbán, vagy bárki, nyugodtan vághatott ezzel vissza nekik
de most 2020 van és nem 1998, ugye?
az is csak belemegyarázás, "hogy aki szerint neki nincs alternatívája, az uralkodni akar"
ezzel csak kiforgatod orbán szsvait, hiszen uygan ő mondta ezt, ám 201 ben is és azóta is minden válastást demokratikusan nyert meg, hol van itt az uralkodás?
aminek az is ellentmonda, hogy egy "uralkodó vagy diktatúra" az miért engedte volna meg, hogy 2019 októberben majdnem a fél országban + BP ten az ellenzék nyerje meg az önkormányzati választásokat??
állít olyat manapság a fidesz, hogy neki nincs alternatívája? tudomásom szerint nem állít.
hogy jött elő itt ez a kérdés? úgy h. euler bevágott egy ellenzéki megmondóembertől kb. 567.-szer egy fideszt ócsárló, diktatúrázó stb. írást
és erre én megkérdeztem tőle - tehát nem orbán állította a pártjáról h. nekik nincs aternatívájuk, hanem én kérdeztem meg eulert - hogy "oké, tudjuk h. orbán nem jó és le kell váltani, de hol van a reális alternatívája?, mert ha lenne, annak így ciklusfélidőben már látszania kellene a közvéleménykutatásokban, márpedig, nem látszik"
a szavak kiforgatásában és mellébeszélésben jó vagy, de ez kisstílű dolog..és önlelelplezés..
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:21
Előzmény: #1281  Peterbond
#1284
Pampa lesz ez, nagyon hasonlít a fogalmazás, érvelés, stb.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:20
Előzmény: #1282  Branko
#1283
A lényeg az volt, hogy ha a kormány belerakja a 90 napot, akkor megszavazzák, az érveid továbbra sem érnek semmit. Ha Viktornak a zemberek lettek volna fontosak, akkor belerakja a 90 napot, de neki csak a politikai haszonszerzés volt a fontos, mint mindig.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:12
Előzmény: #1277  Törölt felhasználó
#1282

"ellenzék megszavazta volna, ha belerakják a 90 napos korlátozást"
ez csak kifogás és mellébeszélés hiszen ismétlem, parlamenti biztossági - egyeztetési jegyzőkönyvek igazolják: pénteken az előzetes egyeztetéseken még nem igényeltek semmiféle időkorlátot és támogatták a javaslatot
az időkorlátot csak hétfőn kezdték el igényelni, mert akkor már nem az emberek egészsége volt neki a fontos , hanem a politikai haszonszerzés, a hecckampány, azzal, hogy elkezdétk teleüvölteni a magyar és a nemzetközi sajtót azzal, hogy itt "diktatúra van"!
erre mutatott rá a Mi Hazánk hogy a balliberálisok és a jobbik sajnos hétfőtől már nem az emberek egészségének megvédéséért, hanem a vírusnak szurkoltak inkább (annak reményében, hogy fideszellenes hangulatot keltve újabb szavazókat szerezhetnek)
ez az ellenzéki trükk egyébként nem jött be, mert azóta a nem fideszközeli közvéleménykutatók is azt mérték, hogy a biztos pártválasztók körében azóta épphogy erősödött a fidesz, az ellenzék pedig csak stagnál..
Peterbond 2020. 04. 27. 16:11
Előzmény: #1280  Peterbond
#1281
Mondjuk tény hogy azóta jelent meg hogy sungirt hidegre tették, de akkor elég gyors stílusváltás is volt. Mi hazánkat tolja ő is. és azzal vádol most engem amit konkrétan sungirnél rámutattunk. Mégis elgondolkodtattál.

Topik gazda

Tozsdemagia
Tozsdemagia
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek