Topiknyitó: Törölt felhasználó 2020. 03. 21. 18:41

KoronaVírus  

Új topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2020. 03. 23. 09:56
Előzmény: #258  kukker
#260

Azt mondom én is, hogy volt egy feltöltési időszak (túlvásárlás), amikor az emberek feltöltötték a tartalékaikat. A további vásárlások már csak ezt tartják szinten, és mivel értelmes ember nem szaladgál minden nap és minden apróságért  járvány alatt a boltba, kénytelen megtervezni a nagybevásárlásait. Racionálisan, átgondolva így kevesebbet is költve. Innentől igaz, (legalábbis nálunk), a 30-40 %-os kiadáscsökkenés.
Ez az időtartam mindenkinél más, de az átlag 1-2 hét lehet. 
kukker 2020. 03. 23. 09:46
Előzmény: #256  euler
#258

"Miért vásárolna túl?"
Mert ez volt, mit kell ezen megmagyarázni, nem láttad?
Vélhetőleg minimum két-három hétre bőséges bevásárlást csináltak az emberek, nagy részük csinált egy puffert, és most valamennyire visszakorrigál majd az általános időszakra.
Szerintem a puffert kellett most "kiszolgálnia" a rendszernek, amint az telítődik - ami már nagy részében vélhetőleg megtörtént - visszaállunk.
Reálisan ez történik és nem nagyon tud változni, mivel:
- a pénz nem végtelen, nem fog tudni ugyan az a személy minden egyes vásárlásánál ugyan annyit venni
- tárolókapacitás - négyzetméter/terület egy lakásban szintén nem végtelen, főleg egy lakótelepen
- tárolókapacitás, mint hűtés, már az sem opció, nincsenek bazi nagy hűtőládák már
Törölt felhasználó 2020. 03. 23. 09:45
Előzmény: #255  kukker
#257
mindent megvesznek és ha vége a bulinak ,nem lesz vásárlás honapokig mert beraktároznak az emberek,pangás vásárlás lesz
euler 2020. 03. 23. 09:38
Előzmény: #255  kukker
#256

Miért vásárolna túl? (Kivéve azt a néhány, de látványos, raklapnyi lisztet bespájzolót).
A többség, aki egy hétre előre bevásárol, átgondolja, hogy tényleg mire van szüksége, sokkal kevesebb fölösleges dolgot vesz meg, mint ha naponta tenné.
Boltos ismerősöm mondja, hogy több a bevásárló-listás ember.
Saját háztartásunk legalább 30-40 %-kal csökkentette az élelmiszer és napicikk kiadásait mióta így csináljuk. Ez a szemlélet megmaradhatna a járvány utánra is.
kukker 2020. 03. 23. 09:24
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#255

A pánikfelvásárlás:
Van egy felfutó hullám, ami visszazuhan, egyrészt túlvásárol a nagy része és jó ideig nem kell, másrészt fogy a pénz, az sem végtelen.
Most meg lesz vélhetőleg többlet a rendszerben.
Egyébként meg a jövőben szerintem már az látszik, hogy az országoknak a saját termelésre lesz érdemes rászállni a mezőgazdaságban sokkalta jobban, sokkal nagyobb stratégiai termelés és raktározásra illetve azt hiszem, nagyon sokan beszállnak majd így ebbe a szegmensbe a magánszektorból is.
signal2
signal2 2020. 03. 23. 09:23
Előzmény: #249  PusztaPutyin
#254
Sparban a konzerves készételek és az egyéb konzervek voltak eltűnve szombaton. WC papírból, pelenkából és tésztából volt még kevés. Minden másból bőséges volt a választék.
Törölt felhasználó 2020. 03. 23. 09:17
Előzmény: #251  pamutt
#253
Túlfogyasztásra volt megtervezve a rendszer, most visszazökken a normálisba.
Ilyen termelés mellett inkább túltermelés várható.
Gondoljatok csak a menzán kidobott rengetek kajára, az éttermekben tányéron otthagyottakra, a kifőzdék maradékára.
Mekünk egy hete nincs semmilyen maradék.
Nem beszélve a sportmentes élet miatt kevesebb tápanyagbevitelről.
Amíg az élelmiszerfeldogozó üzemek dolgoznak, addig itt rogyásig lesz minden.
Egy hónapja még azon sírt mindenki a fb postokon, hogy mennyit dobunk ki, most meg a kajahiány, meg like hegyek mentek, ha valaki jó távol jól érezte magát, most meg like hegyek a maradj otthonra.
Gondolkodásmentes élet van...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 23. 09:17
Előzmény: #250  pamutt
#252
TEGNAP néztem. Tésztából NEM levesbetétről beszéltem, az van, kinek kell. Tegnap a következő helyeken jártam ezek miatt sorrendben (idős szülők és após anyós számára kerestem):
Lidl
Aldi
Auchan
Metro
Tesco expressz
Penny market
Még egy Tesco expressz
Még egy Aldi
Itt feladtam.
Lencse helyett az egyik helyen volt sárgaborsó.
pamutt 2020. 03. 23. 09:10
Előzmény: #249  PusztaPutyin
#251
lehet, hogy egy hete felvásárolták a pánikvásárlók, de pótolva van már, a vevő is kevés,  mindenki kulturáltan 2-3 méterre egymástól vásárolt... 
pamutt 2020. 03. 23. 09:06
Előzmény: #249  PusztaPutyin
#250
amit felsoroltál,  MINDEN volt az Auchanban. annyi száraztészta volt középen, mindenféle, levesbetét is rengeteg,  amennyit még soha nem láthattunk kint az eladótérben, búzadara, bab, lencse volt, élesztőt nem néztem csak, felesleges riogatás megy csak... el kell menni csak és látható lesz, hogy minden van...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 23. 09:02
Előzmény: #247  pamutt
#249
Próbálj meg a következő termékekből vásárolni:
Búzadara
Élesztő, friss vagy száraz
Szárazabb
Lencse
Nem spagetti csúszás vagy levesbetét tészta.
Ezek amik nekem nem jönnek össze egy hete.
signal2
signal2 2020. 03. 23. 09:01
Előzmény: #247  pamutt
#248
Körbekérdezték a boltokat. Újságírónak ez a dolga. Menj a boltokhoz reklamálni, akik ezeket a válaszokat adták!
pamutt 2020. 03. 23. 08:59
#247
portfolió pánikfokozás: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200323/koronavirus-hianyzo-aruk-vasarlasi-korlatozasok-es-aremelkedes-magyarorszagon-421206
vasárnap délután voltunk vásárolni Auchan-ban, a hűtőládák tele voltak húsfélével, a polcok sonkával, bármilyen fajta szinte bármennyi... néhány fertőtlenítő és befőtt  volt kevés, de volt, wc-papír hegyek az áruház közepén felhalmozva...., nem győzik kihordani az árut, annyi van, gyümölcs-zöldség is friss,  minek ez a pánikkeltés feleslegesen?
lancaster
lancaster 2020. 03. 23. 08:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#246
nem valami érthető a hsz-od. (lehet, hogy hülye vagyok?)
Törölt felhasználó 2020. 03. 23. 08:47
#245
köcsögök mégjobban elkezdtek huhogni,nembaj most már büntik lesznek megszavazták a médiák és másfélék megregulázását ,börtön lesz
Medveki 2020. 03. 23. 08:03
Törölt hozzászólás
#244
Medveki 2020. 03. 23. 07:43
Törölt hozzászólás
#243
Törölt felhasználó 2020. 03. 23. 00:43
#242
sgl 2020. 03. 23. 00:38
#241
Szinte naponta cáfolják meg a szakemberek Orbán Viktort, aki a napokban arról beszélt, hogy szerinte Magyarországon van elegendő védőfelszerelés. 
Most az Uzsoki Utcai Kórház főorvosa posztolt egy drámai hangvételű felhívást a Facebookra, amelyben arra kéri az embereket, hogy aki csak tud, segítsen nekik, mert neki és a kollégáinak nincs védőfelszerelésük.
 Az orvos a bejegyzése alatti kommentben szó szerint ezt üzeni:
„MI 4 HETE PRÓBÁLUNK MEGFELELŐ ESZKÖZÖKET BESZEREZNI, NEM SOK SIKERREL.
https://pestibulvar.hu/2020/03/22/dramai-segelykialtas-egy-magyar-orvostol-a-fidesz-el-akarja-nemitani/

Topik gazda

Tozsdemagia
Tozsdemagia
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek