Topiknyitó: _Macika_ 2020. 03. 21. 10:59

Trump 24  

új trumpis totyik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
traderszaki 2020. 06. 02. 21:34
Előzmény: #77  _Macika_
#80
ezt honnan csippentetted?
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2020. 06. 02. 21:30
Előzmény: #76  traderszaki
#79
A FED már Trump előtt is folytatta a mérlegfőösszegének agresszív növelését. Szvsz a jegybanknyomtatás folytatódni fog, és így a tőzsdei visszaépülés/emelkedés. Majd sok év múlva lesz egy jó kis adósságválság, amikor ezt az összes pénzt valakinek vissza kell fizetni.
muki77
muki77 2020. 06. 02. 20:41
Előzmény: #76  traderszaki
#78
Tok hasonlókat írtam a portfólió bán hozzaszolasban :) Én már mindenem elbuktam a short bán annyira hittem benne, de egyszerűen olyan jól irányított, hogy már tudom, ha longoltam volna mit csinálok.. DE annyit megtanultam soha többé USA közelébe nem megyek, mert ezek elmebetegek, a Fed úgy zsakolja a részvényeket, mintha ingyen volba, előbb vagy utóbb el US kell adni akkor nagy szar lesz!! A future rendszeresen pluszban zár, azt sem az irányított robotok veszik, a záróra 80% mindig felkotik, 2 hónapja megy az, hogy az akár 2-3% esest nap végére 1% pluszban zárják az indexek, full hülyének néznek mindenkit és megteheti ezen az egészen a xaxo bank az Erste profitál a befektetok meg mindenét jól elcseszi, ha és a spreadekrol, ne is szóljon a fáma na és az extra kamatokrol meg az árfolyam veszteségről, jól lehuztak az emberről amit tudnak. Longot már 8k felett sem mertem a nasdaqnal, most meg mindenkori csúcson persze, az anyukajukat nézzek hülyének.. 
_Macika_
_Macika_ 2020. 06. 02. 20:26
#77
Végezetül amerikai belpolitika: Trump elnök presztízskérdést csinál a tőzsde állapotából. Azt gondolja, minél jobban megy a tőzsdének, annál nagyobbak az újraválasztási esélyei. Ehhez mit szól?Donald Trump-ot csekély valószínűséggel választják újra. Főként amiatt, hogy saját ex-szavazóinak egyre nagyobb hányada elfordult tőle. Ezek közé sorolom magamat is. A gazdaság objektíve, bármely amerikai polgár ezt megerősítheti, csöppet sincs jobb állapotban, mint mielőtt Trumpot megválasztották 2016-ban. Ahhoz, hogy nyerjen, egyre kockázatosabb eszközökhöz fog nyúlni: mindenekelőtt állandósul az ellenségkép építés. Az elmúlt három hónapban „kivégzést érdemlő” bűnösnek kiáltotta ki a Fed-et, aztán a vírust, aztán a járványszakértőket, most pedig éppen Kínát. És ez folytatódik megállás nélkül a következő hónapokban.
traderszaki 2020. 06. 02. 19:14
#76

Sokan adják a legostobább tanácsot: adaptálódni a piachoz! .-) jópofa valóban
Mihez is kellene adaptálódni? Vegyek mindent 30 felette forward PEn? Úgy, hogy a munkanélküliség még a II. VHban mértet is bőven meghaladja? Persze a politikusok azt kommunikálják, hogy majd mindenkinek lesz munkahelye, csak ez egy hazugság! Nem is kicsi. Továbbá adaptálódjak ahhoz, hogy történelmi szinten még nem látott GDP visszaesés fog következni, turizmus jó, ha 2-3 év múlva magára talál. Örüljek annak, hogy egekben az államok adóssága? Illetve az éves hiánya? Csak azért, mert a jegybankok a kibocsátás nagy részét lejegyzik 0 kamat mellett, ugyan is befektetők ezeket már nem igazán veszik! Említhetném a cégek magas állatállományát és ezzel párhuzamosan az EPS csökkenést is. Ezek ugye mind mind biztató jelek!? Hát aki ilyen körülmények mellett részvényeket longol az vagy agyhalott vagy egy gambler. Tőlem mondhatják, hogy de ott a jegybank és vesz...mindaddig amíg egyszer nem fog. Felelőtlen politika a világ minden táján eluralkodott. Túl hajszolt, túl értékelt eszközökbe hajtják bele az embereket. Ne feledjük, hogy mindez az agyatlan piac Trump alatt alakult ki, akinek az emberei és ő maga is folyamatosan manipulálta a piacokat a Twitteren és egyéb kommunikációs csatornákon keresztül, továbbá szinte megállás nélkül forceingolta a FED-et, hogy nyomja a fedezetlen pénzt...
muki77
muki77 2020. 06. 02. 18:46
Előzmény: #71  traderszaki
#75
Na végre vki rendbe tette a dolgokat, igen a jegybank. Most iszonyatosan szembe megy az árral és nem véletlen írtam, hogy pokhendi"... Ameddig bármit megteheti egy ember az országgal és az ott élő emberekkel addig megteszik, de most már az a veszélyes, hogy ezt a külföldi barátaival US megcsinált és még is fogja! Nincs aki kontrolall alá vonja őket, az első ellenőrzése elvereznenek, több mint 40 millió munkanélküli egy 300 milliós országban és a tőzsde index az egegben úgy, hogy nem félévre, de 10 évre előreláthatólag sem szedik. Össze magukat!! Elenben Tesla, Facebook, Apple, stb... Iszonyotosat prifitaltak belőle. És nem sajnálom amikor idekerult a dolog, hogy kifosztanak egy Nike üzletet, vagy betornek egy Apple sátorba, hűha nem ejtek könnyeket!!! 
traderszaki 2020. 06. 02. 18:42
Előzmény: #73  csilla23
#74
Így van, ezek többnyire vandálok és a sleppjeik, de az idő eljöhet amikor nem csak ezek lesznek az utcán. abba bele sem merek gondolni.
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 18:13
Előzmény: #72  traderszaki
#73
Nem feledem. 
Viszont attól senkinek nem lesz munkahelye újra, ha a békés tüntetők szélárnyékában fosztogathatnak, városokat dúlhatnak fel. Sőt. Nekem arról is kétségem van, hogy a tüntetéseken részvevők, vagy az azokat kihasználók akár töredéke is munkanélküli lenne, a 16-25 éves korosztály van többségben a legtöbb ilyen-olyan felvételen. 
Hatalmas a feszültség mindenkiben, de amikor látod, hogy a 35 éves afroamerikai férfi könyörög a 16 éves srácnak, hogy hagyja már abba, és húzzon haza, az azért elgondolkodtató.
traderszaki 2020. 06. 02. 17:54
Előzmény: #61  csilla23
#72
Ne feledd el Csilla, 40 millióan váltak munkanélkülivé és még nincs vége, lesz ez még több is jelentősen, miközben a FED által a milliárdosok még gazdagabbak lettek. Lehet ezt csinálni, de nem érdemes. Mivel 40-50-60 millió emberrel nem fognak tudni mit kezdeni.
traderszaki 2020. 06. 02. 17:50
Előzmény: #62  muki77
#71

pontosan, gusztustalan ahogy manipulálják az eszközárakat! Mintha ez megoldana mindent!
A FED az elmúlt évek jelentősen elhibázott monetáris politikáját palástolja ezzel! Mint ahogy az összes jegybank!
Csinálják, de ha netán egyszer majd emiatt az egyenlőtlenség miatt fog kitörni civil unrest, azt nem fogják könnyen lefojtani. Az összes szar okozói a világban a jegybankok. Kreáltak egy zombi gazdaságot. Tele szar és képzetlen cégekkel. Üzenetük: Gazdálkodj ahogy tudsz, vállalj kockázatot, vegyél fel hitelt, teljesen mindegy mennyire hülye vagy, mi megmentünk...Junk szarjaikat! Felnőtt gyakorlatilag egy generáció aki hírből sem tudja mi az, hogy risk management! Én úgy vallom, hogy egyszer mindennek vége szakad és akkor eljön az ítélet. Régóta  tőzsde közelében vagyok, nehezen tudom elképzelni, hogy ez még így menjen 10 évig...de már az 5öt sem hiszem
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 17:37
Előzmény: #69  _Macika_
#70
Ok. Jogos.
_Macika_
_Macika_ 2020. 06. 02. 16:26
#69
moderáljuk magunkat elvtársak
muki77
muki77 2020. 06. 02. 16:25
Előzmény: #67  csilla23
#68
Na ezért írtam, amit írtam. 
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 16:07
Előzmény: #65  muki77
#67
49 elég? Még öregedni fogok, ha szerencsém lesz...👍
Olvasd el, hogy mit írtál “lent”. Rengeteg, számodra ismeretlen ember szenvedett vagy szenved éppen.
Úgy kell nekik. Szerinted.
Te érted, hogy miként nyilatkoztál róluk? Nem.
Ennyit arról, hogy ki, mit ír...
Befejeztem. Ilyen gondolkodású “embertársra” egy percet nem szán jóérzésű ember.
muki77
muki77 2020. 06. 02. 15:10
Előzmény: #64  csilla23
#65
Én meg azt kívánom neked, hogy éld meg azt, hogy mindened elbukod, házad kocsid mindened, hidd el nem jó érzés, de amikor vki ekkora baromságokat beir, látszik, hogy fiatal vagy és fingod nincs az életről, de ne aggódj megtapasztalod majd! 
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 14:59
Előzmény: #62  muki77
#64
Gratula! 
Remélem, aki ilyet beír az egyszer megéli ezt (gyújtogatás, fosztogatás, etc.) a saját bőrén is egyszer, hogy megtapasztalja milyen is ez...👍
Mi sokkal jobb ország vagyunk, ugye? Semmi nagyképűség, pökhendiség...
_Macika_
_Macika_ 2020. 06. 02. 12:08
#63
.Zuckerberg undorodik Trump kiírásától, de 400 Facebook-dolgozó szerint nem eléggé
.
A Facebook dolgozói szerint Donald Trump következmények nélkül szinte bármit megtehet a közösségi oldalon. Volt, aki azt írta, szégyelli, hogy a Facebooknál dolgozik.
https://hvg.hu/tudomany/20200602_facebook_donald_trump_eroszak_bejegyzes_cenzura_moderalas_donald_trump_tuntetes_munkabeszuntetes#rss
muki77
muki77 2020. 06. 02. 12:05
Előzmény: #61  csilla23
#62
Ha vmi akkor az gusztustalan ahogy a Fed beleavatkozik a tőzsdebe. Brutal hova húzták már a tőzsdét Usaban, hetek. Óta rallizik és 0 magyarázat rá.Gazdasag romokban a tőzsde új vsucsokon ez mindent kegmagyaraz tényleg. A gazdaság állapotát kellene tükrözni és elcsaljak az egeszet!!!! Én nem sajnálom egy percig sem ezt az orszagot, megerdemli a sorsát, nagykepuek, pokhendiek, de mire??? 
csilla23
csilla23 2020. 06. 02. 11:57
#61
“Könnygázzal oszlattak.”
25 perccel az aznapi washingtoni kijárási tilalom életbe lépése előtt...
Húzzanak haza, mert ezzel csak a fosztogatóknak, gyújtogatóknak, vandáloknak biztosítanak újabb lehetőséget 
👆
Éppen talpra próbál állni egy ország, ezek a középosztálybeli “tüntetők” és a “média” meg abban nyújtanak segítséget, hogy újra térdre kényszerítsék... 
Na, ha valami, akkor ez a gusztustalan.

Topik gazda

_Macika_
_Macika_
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek