Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 10. 30. 11:52
Előzmény: #49478  Shareholder
#49480
"olyan kórház, amelyet kizárólag oltatlanoknak tartanának fenn az oltatlanok pénzén és nem vennének fel oltott beteget"
A vicc az, hogy ezekkel a vakcinakkal, ez volna a racionalis es esszeru. 
Ugyanis az oltottak jobban fertozodnek es igy jobban terjesztik a jarvanyt. 
Nepegeszsegugyi es jarvanyugyi szempontbol az oltottakat kellene elzarni es az o mozgasukat korlatozni. 
Vedettsegi igazolvany kell, amivel igazolod hogy nem vagy oltatlan es igy 'szuperterjeszto'. 
A korhazi szemelyzet szempontjabol is az oltatlan az elony, mert tobbseguk atesett a fertozesen es a termeszetes immunitas sokkal jobb, mint a vakcina. 
A termeszetes immunitasu dolgozo, nemcsak hogy nem terjeszti, de a munkabol sem esik ki (nem is betegszik meg, csak tunetmentesen fertozodik legfeljebb). 
Az oltott igen. 
Teljesen irracionalis orulet, ami megy. 
JamesT 2021. 10. 30. 11:43
Előzmény: #49477  Törölt felhasználó
#49479
A kínai akár ér valamit akár nem oltottnak számít.
Azt ne feledjük 1 oltás volt a világmegváltó találmány 1.5 éve, az csak hab volt a tortán hogy rá kell ismételni egy másodikkal. Most már lehet piszmogni hogy félévente kell innen ez már átment komédiába ezek után minden további találmány már erőlködésnek tűnik.
Amikor hiszel is benne jónak is láttad de már ott van a kétely, a bizonytalanság, a most akkor mégse ér sz@rt se kérdés a fejekben.
Shareholder 2021. 10. 30. 11:37
Előzmény: #49476  Kisterepjáró
#49478
Azon csodálkozom, hogy az emberek megtűrik az ilyen arrogáns, pökhendi Parragh féle alakokat és nincs kidekorálva még a fizimiskája ezeknek a szarrágóknak. Én kifizetem a saját kezelésem díját, ki is fizettem mindig mert a magyar hullagyárakba be nem teszem a lábam, inkább fizetek privátban külföldön de akkor ne tartsa nekem a magyar állam a markát meg küldözgesse a NAV a hülye értesítőit, hogy mennyi TB tartozásom van. Amit meg eddig befizettem kérem szépen vissza mert eddig 0 szolgáltatást vettem igénybe, amíg hosszú éveken keresztül lehúzták rólam az egészségügyi járulékot. A sok turbókovidosnak persze ez nem tetszik, szerintük mindenki fizessen, tartja a markát, kéri mások pénzét, hogy ha a nyomorultnak mégis lenne valami baja, akkor foglalkozzanak vele és kapjon ellátást, de másokat már kizárna az ellátásból. Ha lenne olyan kórház, amelyet kizárólag oltatlanoknak tartanának fenn az oltatlanok pénzén és nem vennének fel oltott beteget, ezek a turbókovidos idióták lennének az elsők, akik vernyákolnának, hogy mekkora náci, fasiszta, kirekesztő törvénytelen eljárás ez, holott ők pontosan ugyanezt csinálják: én beoltattam magam, a másik meg ott dögöljön meg, ahol van. Nem gondoltam volna, hogy ennyi undorító, gusztustalan féreg ember él közöttünk.
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 11:25
#49477
Most jönnek a gondok! Egyre több lesz az oltatlan. Akik két oltást kaptak, lassan lejár a védettség.
Egyre jobban jön a felszínre a szar,így már sokan nem kérnek az oltásból. 
Lehet riogatni bármivel,ez a vonat már elment. Még egykét birkát befognak és ennyi volt. 
De ugye az a 6 millió beoltott sem 6 millió. Szépek ezek a reklámozott számok. 
Mennyi ember van beoltva Kínaival? Ami semmit nem ér. Na most csodálkozunk,hogy mennyi fertőzőt van a kórházban? Két ismerösöm van akik Kínait kaptak. Megnézetek ezt az antitestet. Hát semmi. 
Persze akik meg ebben reménykednek,hogy nekik még van. Most már azt is tudjuk,hogy az sem ér semmit.
Viszont innentől hogyan fogják számítani a beoltott embereket? Jön a fordulat,nem több lesz,hanem kevesebb. Gondolom 4-5 6 után egyre kevesebb birkát találnak. Persze 4-5-6 oltások azért teszik a dolgukat és szedik az áldozatokat. Végére elfogynak a birkák is. Végül is ezzel nincs is baj. Azok maradnak akik még tudnak gondolkodni. 
 
Kisterepjáró 2021. 10. 30. 10:43
#49476
Többségében idős, beteg emberek kerülnek kórházba. Aszongya a Parragh, hogy kb 20% jön ki élve az intenzívről. Hogyan fogja rajtuk behajtani a riportban emlegetett napi 1 millió forintos díjat? Szegény öregek, örülnek, hogy élnek, kisebb bajuk is nagyobb lesz, mint ezzel foglalkozni. Vagy megy a jelzálog a házukra? Sok vidéki falvacskában alig ér többet egy ház, mint 2-3 napi intenzív , nincstelen idős otthon lakóiról nem is beszélve.... 
Ezek úgy állítják be ezt a fizesse a maga ellátását dolgot, mintha az egészséges, dolgozó emberek kerülnének tömegével intenzívre közben meg többségében idős, krónikus betegről van szó...és mivel az kórházban lévő oltottakról titkolják az adatokat, sejthető, hogy vannak bent szép számmal...de ők vagy meghalnak vagy nem kell fizetniük az ellátást, hiszen csak oltatlannak kell az okoska szerint, pedig ugyanannyiba kerül...micsoda társadalmi szolidaritás...példamutató...
sulykaponka
sulykaponka 2021. 10. 30. 09:56
Előzmény: #49474  JamesT
#49475
az lenne, de nincs realitása. mácsai palika is visszavonulót fújt, miután helyretette péterfalvi.
https://hvg.hu/kultura/20210916_vedettsegi_igazolvany_Orkeny_Szinhaz
JamesT 2021. 10. 30. 09:43
Előzmény: #49472  sulykaponka
#49474
És ez jogos és reális is lenne. Ha csak oltott tartózkodhat kereskedelmi területen akkor igen a vásárló is legyen az csináljunk kórházi vagy gyógyszertári minőséget a bevásárló központokból. Félek a profit egy része hamar elvándorolna a piacra 😃
sulykaponka
sulykaponka 2021. 10. 30. 09:32
#49473
mai örömhír a vakcinákkal kapcsolatban: a kormány négy(!) hónap után ajánlja (vajon meddig?) a 3. oltást minden(!) 18 év felettinek
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/kormany-e-mailben-biztat-harmadik-oltas-felvetelere
sulykaponka
sulykaponka 2021. 10. 30. 09:26
Előzmény: #49471  emeric41
#49472
"A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete őszintén bízik benne, hogy a kereskedelmi ágazatban egyetlen munkáltató sem fog kötelező védőoltást előírni a munkavállalói számára...Ha valaki mégis kötelezővé tenne a védőoltást, az ezzel párhuzamosan azt is írja elő, hogy vásárlóként se lehessen oltási igazolvány nélkül az üzlet területére lépni – írják. "
https://24.hu/fn/gazdasag/2021/10/29/kotelezo-vedooltas-szakszervezet/
emeric41 2021. 10. 30. 08:53
#49471
algore 2021. 10. 30. 01:02
Előzmény: #49469  tokos.
#49470
Ugy szoktak nevezni, a 2020 elotti, szabadgondolkodos idoszakban, hogy 'szezonalitas'. 
tokos. 2021. 10. 30. 00:17
Előzmény: #49465  algore
#49469
Érdekességképp, a legrosszabb helyeken többségében északi államok vannak, a legjobb helyeken pedig leginkább déliek. Van néhány kivátel természetesen, de csak azért, hogy erősítse a szabályt.
vigkrisz 2021. 10. 29. 22:13
Előzmény: #49465  algore
#49468
világszinten pedig top 10-es lakosság arányos halálozási mutatója van Floridának, gratuláljunk nekik
vigkrisz 2021. 10. 29. 22:11
Előzmény: #49465  algore
#49467
lakosság arányos halálozásban pedig top 7 Florida Amerikában, ezek szerint a vírus mellett saját magukat is leszarják
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 21:47
#49466
Nem tudom volt-e. Nem olvastam a hozászolásokat.
https://www.youtube.com/watch?v=ih0LxRRyiHs
algore 2021. 10. 29. 21:09
#49465
Akit erdekel, az 2021 oszi virusszezonban igy all, a felelotlen Great Barrington strategiat koveto, onfeledten stadionozo es a virusparat magasrol letojo Florida.
http://pbs.twimg.com/media/FC4tR2pVIAU8ZH5?format=jpg&name=large
algore 2021. 10. 29. 20:52
Előzmény: #49462  papafilip
#49464
A szovegel furcsa mod jobban osszhangban van az osszeollozott tablazat, de kar hogy oszekavartak a svedek valamit, mert maga a vizsgalat az eddigi legprecizebb (mind kohorsz valogatast, mind az oltottak definiciojat tekintve) 
algore 2021. 10. 29. 20:48
Előzmény: #49462  papafilip
#49463
Nekem semmi bajom nincs, ha nagyon elgyengul a vegtelenbe a hatasossag. 
A negativ nem jo. 
Ha 'original antigenic sin' az oka, akkor egyesek (80+-osok) megszivtak. De nem cudar helyzet. 
A covid alacsony halalozasat kicsit megdobja. 
Ha mas ok van mogotte, akkor van a nagyon elkurtuk helyzet. 
Ezeknek a vizsgalatoknak az a jelentosege, hogy negativ eredmenyeket mutatnak, megha csak szukebb reszcsoportok szamara is. 
papafilip 2021. 10. 29. 20:29
Előzmény: #49460  algore
#49462
Igen a szöveg alapján a 80+ -osok viszik negtív tartományba a 181 nap után a confidencia intervallum alját a súlyos megbetegedések esetén, mert az ő kiemelésükkel egy még egész jó védelem látszik.
Mondjuk elég gáz, hogy ez a csatolt táblázatokban nem látszik, naivan azt gondolnám azok az adatok amiken a megállapítások alapulnak.
vigkrisz 2021. 10. 29. 20:25
Előzmény: #49460  algore
#49461

hamisított study-k táblázatai helyett nézzünk meg egy igazit a 65 év felettiekre:
mmc1.pdf (thelancet.com)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek