Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 08. 20. 15:37
Előzmény: #45439  sulykaponka
#45440
azt le tudnád írni, hogy pontosan ki, mikor és hova zárt be téged?
sulykaponka
sulykaponka 2021. 08. 20. 15:33
#45439
"A járvány elleni védekezés végső soron a negyedik hullámban is a társadalom értékválasztását fogja tükrözni." - semmilyen értékválasztás nem volt, nem is lesz. bezártak minket, aztán kiplakátolták, hogy "inden élet számít" kamu az egész, mielőtt jönne valaki a nemzeti konzultációval, kérem, legyen rám tekintettel és ne tegye, nemrég ettem.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210820/letarolja-magyarorszagot-a-negyedik-hullam-van-egy-jo-es-egy-rossz-hirunk-496990
Törölt felhasználó 2021. 08. 20. 15:32
#45438
Engem egy kérdés nagyon érdekel.
Ha mondjuk, tegyük fel, netalántán kiderül 5-7-8-10 év múlva, hogy ezek a két hónap alatt kifejlesztett csodaoltások (vagy csak némelyik) valami nagyon súlyosat, például rákot okoznak...
Akkor a mostani megmondóemberek és véresszájú oltásnáci politikusok majd kiállnak a jobbágyság elé, és azt mondják, hogy BOCS?
Vagy inkább körömszakadtáig titkolva lesz és nyilván az oltásnak az égvilágon semmi köze nem lesz hozzá?
Gyanítom, hogy utóbbi...
Törölt felhasználó 2021. 08. 20. 15:31
Előzmény: #45435  fatihszultan
#45437
influenza szezonban is egész végig oltanak, amíg tart,tehát ezt a kamut is valaki kitalálta, hogy nem szabad ráoltani, max ha későn kapod az oltást és nem alakul ki a védettség, akkor még simán meghalhatsz,ha már van betegséged mert nem alakult ki a védettség.
green1899white 2021. 08. 20. 14:33
Előzmény: #45434  algore
#45436

Királyság !
Akkor megint csak a laposföldhívőknek lett igazuk !?!? 
Épp ezt mondtam én is a múltkor , hogy OK (frászt) most beleerőltetik az EÜ dolgozókba , mondjuk nem rúgatja ki magát ..     és ??  onnan hogyan tovább ? Mi van azokkal ( a nagy többség) akik már januárban megkapták , azoknál lassan lecseng v már le is csengett a 270 nap !!! 
fatihszultan 2021. 08. 20. 14:12
Előzmény: #45433  green1899white
#45435
Ez az, ami zavar engem is. Nem állítom, hogy nem haltak meg covidban. De a környezetemben mindenki max. magas lázzal, ízvesztéssel esett át rajta. A gyerekek meg tünetmentesen, vagy enyhe nátha.
Bocs, egy haverom meghalt 62 évesen. Róla azt hallottam - nem kezeskedem érte, hogy valóban így történt - hogy, már "megfázásos" tünetei voltak és erre ráoltatott tavaly télen, hogy megvédje a súlyos következményektől....Nem védte meg. (Pontosan, mi-milyen sorrendben történt, az jó kérdés)
algore 2021. 08. 20. 13:51
Előzmény: #45356  algore
#45434
Beszabehu. Tegnap kerdeztem, viccbol. Erre tessek:
 
 
Croatia and Austria have become the first countries to set vaccination 'expiry dates'. This change could affect thousands of holidaymakers. The new rules mean you are only considered immune from Covid-19 for 270 days after your 2nd vaccine.
 
 
 
Elete vegeig oltanak mindenkit, aki hagyja... 
Es ha egyszer bevezettek a digitalis vakcinaigazolvanyt, eleted vegeig azt kell magadba szurnod, amit mondanak, kulonben kozellenseg leszel egy pillanat alatt. 
A ma oltottak is az oltatlanok kozott talaljak magukat hamar. 
green1899white 2021. 08. 20. 13:24
Előzmény: #45312  Shareholder
#45433

na , erre mindjárt ugrani fog pár kommentelő , akik mind ismertek olyan embereket , akik szénné voltak gyúrva , két pofára zabálták a vitaminokat , egészségesen táplálkoztak futottak ez erdőbe etc. , majd jött a covid és mind meghaltak , aki esetleg nem . az is minimum kerekes székbe került ..  hja persze .. 
Tényleg , az egyébként hogy van , hogy én egy ilyet sem ismertem , sőt , olyat is hogy ( állitólag ) covidos is kb mondjuk 5-6 ot ..  de kerekítsük fel 10 re ..  akiknek " azon kívül hogy betegek voltak "  semmi bajuk sem lett..  Leg eklatánsabb példája egy régi kb 20 éve haverom , ő volt az indikátor papír szememben , mert kb 2-3 hetente beteg szokott lenni ..  Na mondom , ha ő se kapja el akkor senki ..  Aztán április végén közölte hogy covidos ..  Házi orvoshoz nem tudott menni mert ugye nem fogadta ( covid gyanu ) végül nem tudom hol tesztelték le hogy áll covidos .. valahonnan szerzett fapinaradírt is , de végül nem szedett be belőle semmit ..  aztán lejárt a 10 nap  karantén .. 
vigkrisz 2021. 08. 20. 12:32
Előzmény: #45430  JamesT
#45431
kicsiben tekintesz a dolgokra, itt most Magyarországról beszéltünk, de a vírus jóval túlmutat Orbánon és az ország gazdasági érdekein, kövesd az izraeli eseményeket, ott valamivel egészségesebb és tisztább a helyzet, bár még ott is vittek politikát a járványkezelésbe a választás miatt
az meg, hogy szerinted "hiszti" meg "felfújt vacak", addig lehet, hogy neked az, amíg nem vagy komolyan érintett a dologban vagy nem érzékeled, hogy mi volt pld. tavasszal az egészségügyben, de volt már nem egy vírus/járvány bagatellizáló, aki végül az életében utolsó megnyilvánulásakor pálfordulást követett el
JamesT 2021. 08. 20. 12:24
Előzmény: #45429  vigkrisz
#45430
Akkor megértitek mitől hiszti meg felfújt vacak az egész. 
Nem tagadjuk itt többen a vírus létezését józan eszű ember nem tagadhatna mert van, betegek vannak borzalmas tünetek vannak, halottak vannak és ez mind lesz még.
Csak abban nem megy valahogy az egyetértés hogy akkor a vakcinázás maszkozás vagy egyéb szigorításoknak mennyi lehet az értelme és egyáltalán minek az egész, ha mindent a gazdaság és a pénzügyi érdekek ütemére időzítenek be és nem a valós időben akkor jelentkező problémára reagálnak. Ez a fő gond innentől hiteltelen a sok sajtótájékoztató és minden nyavajgás és valóban azokra van rákenve akik nem ugranak utasításra oltásért.
A teljes igazságot úgyis előlünk féligazságok alapján növekszik a megosztottság az egymásra mutogatás a gyűlölködés.
vigkrisz 2021. 08. 20. 12:04
Előzmény: #45428  JamesT
#45429
szerintem nem engedhetünk már meg magunknak semmilyen gazdaságot érintő korlátozást, pláne amíg tart a nyári szezon, kellenek az adóbevételek az államháztartásnak, mint egy falat kenyér, plusz ne felejtsük el, hogy hamarosan a választási kampányt is indítani kell, azt meg nem lehet olyan intézkedésekkel, amik nem szimpatikusak az embereknek
nekem az a várakozásom, hogy ha mondjuk egy hónap múlva tényleg beindul a járvány, pld. napi ezres nagyságrendű fertőzött szám, és a kórházban kezeltek száma is el kezd emelkedni tartósan, akkor rá fogják kenni az oltatlanokra, akiket "természetesen" az ellenzék hülyített be, esetleg bejönnek majd a képbe a vírusos afgán migránsok is, mint jolly joker, az már egyszer bevált
intézkedések terén maszkhordás lesz zárt térben, esetleg védettségi igazolvány vagy teszt bemutatása nagyobb rendezvények illetve közintézmények látogatása esetén, kb. ennyi
de lássuk, hogyan alakul a járvány és az arra adott válasz, most mindent a választási győzelemnek kell alárendelni, így Orbán okozhat meglepetéseket minden irányban, attól függően, hogy éppen milyen a közhangulat
JamesT 2021. 08. 20. 11:50
Előzmény: #45426  vigkrisz
#45428
Totál igazad van egyre több a beteg de csend van mindenről hallgatnak és ez a bosszantó a kovid egy ütemezett hiszti lett politikai és pénzügyi célokkal érdekekkel.
Ma tüzijáték, következő hetekben még számtalan esemény turizmus még épp lecseng, aztán vadász kiállitás sok sok millárd beleölve és sorolhatnám még mitől ilyen pontos a kovid hullámok kialakulása. 
Miért vegyek komolyan bármit is médiából bárhonnan, ha ennyire a pénz és hatalmi politikai érdek vezérel mindent? Már most pörögni kellene a tesztelésnek és megelőzésnek a delta miatt de semmi... Ez is magyon felelős gondolkodás a pénzügyi érdek miatt ezrek fognak meghalni a mostani kussolás miatt is.
Shareholder 2021. 08. 20. 11:24
Előzmény: #45421  exley
#45427
Ebben nem tudok állást foglalni, életemben nem voltam Afganisztánban és tálibokkal sem beszéltem még soha. De ha átmész az 'Orbán Takarodj' topikba, ott biztosan találsz olyan 'szakértőt' aki mindenhez is ért és megmondja a tutit ezzel kapcsolatban (is), olyan cikket linkelnek be neked a témában, hogy azonnal megvilágosodsz ha elolvasod.
vigkrisz 2021. 08. 20. 11:23
Előzmény: #45422  Shareholder
#45426
ez biztos nem lesz holnap téma, mert még lesz pár fontos rendezvényük, egyenlőre az esetszámok alacsonyan tartása az érdekük, ennek mindent meg is tesznek az alulteszteléssel
szieszta 2021. 08. 20. 11:22
Előzmény: #45420  Shareholder
#45425

Erről a fogregenerációról már 10 évvel ezelőtt hallottam, mikor a fogorvosunk leánya azért nem ment (fog)orvosira, mert mire elvégzi, már nem lesz szükség rájuk. :-) Már akkor voltak olyan tervek, hogy egy mostani 3d nyomtatóhoz hasonló, lézeres szerkezet fogja javítani a fogakat.
Az igaz, hogy a szemet már csak ilyennel műtik, ott mondjuk hihetetlen a fejlődés.
vigkrisz 2021. 08. 20. 11:21
Előzmény: #45421  exley
#45424
és az oltást sem erőltetik a tálibok, lehet, hogy pár fórumtársnak Dzsalalabádban kellene kipihennie az európai és magyarországi covid-elnyomás fáradalmait :-)
JamesT 2021. 08. 20. 11:18
Előzmény: #45407  csendben
#45423
Félreértetted. A gyógyszer gyártó felelősséget nem vállal se hatás se mellékhatás tekintetében. Orvos aki beadja szintén nem vállal felelősséget ugyan miert is tenné neki csak a beszurás van kiadva köze nincs a vegyülethez.Az állam szigorít de nagy erővel reklámozza a vakcinánat és hogy ez a jó megoldás csak oltasd magad de felelősséget nem vállal semmire. Emlékezz nem túl rég folyt mindenhonnan x millió kínai vakcina megérkezett vegyétek vigyétek ettől majd immunizált leszel csak regisztrálj az oltásra.Ez van amikor senki semmi felelősséget nem vállal semmire aztán jött újabb hullám aztán hoppá se antitest se semmi hiába van egyesekben már 2 oltás, aztán már most 2 is kevés nem is vagy tőle immunizált se elkapod továbbadod akármennyit is nyomnak beléd felelősség nem terhel senkit pedig negyedévente lassan újabb adagot akarnak betolni mindenkibe.Ott tartunk, hogy oltással kártya tulajdonos vagy én meg az vagyok anélkül és az antitest vizsgálatom amit időszakosan saját költségre kifizetek azt mutatja mégis megfelelő védettségem van, márpedig ez jelenti most a marha felelős hozzáállást igaz? 
Senki semmiért nem felelsős semmire nincs garancia de én vagyok a felelőtlen ha ilyen körülmények között nem nyomatom magamba a kitudja micsodát.
Shareholder 2021. 08. 20. 11:16
#45422

Bejelentésre készül szombaton a kormány, de nem árulják el mi lesz a téma. Akkor én elárulom: COVID negyedik hullám indul, mindenki oltassa be magát és a gyerekeit, korlátozások várhatók stb. Annyit hazudtak már, hogy olvasni lehet a fejükben. Azon csodálkozom csak, hogy még mindig rengetegen vannak, akik elhiszik, amit ezek mondanak. Élesebb ellenzéki reakciót nem várhatunk, hiszen alapvetően az ellenzéki pártok is egyetértenek a COVID intézkedésekkel, csak a kiket támogassunk meg a honnan vegyünk fel hitelt az újraindításhoz témában várhatunk némi csörtét, a mindenkioltassabemagát és korlátozások terén egyetértés van.
https://index.hu/belfold/2021/08/20/bejelentesre-keszul-szombaton-a-kormany-kormanyinfo-gulyas-gergely-szentkiralyi-alexandra/
exley 2021. 08. 20. 11:02
Előzmény: #45418  Shareholder
#45421
Ezekhez képest a Tálibok "földre szállt angyalok":)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek