Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 08. 01. 09:31
Előzmény: #44214  kukker
#44220
Hát te eléggé lesújtó véleménnyel vagy a versenysportról és a sportolókról is, amihez persze minden jogod megvan, de azért légy kicsit empatikusabb és gondold meg jobban mielőtt hülyeségeket mondanál. A sportoló nem az olimpiai nyeréssel járó díj hanem a nyerés miatt versenyez. A díj miatt nem érné meg, ha te már láttál olimpiára készülő sportolót közelről a mindennapokban, akkor tudod mit szopnak és melóznak. A pénzért egyszerűbb lenne nekik egy mezei munkahelyen bármit dolgozni. A szervezetük meg egy bizonyos rövid intervallumban van a csúcson, nekik nem opció az a döntés hogy hmmm, most inkább nem megyek mert majd inkább legközelebb. Ha most jött el az ideje akkor most kell ott lennie.
exley 2021. 08. 01. 09:05
Előzmény: #44217  Shut-up
#44219
Meg kell "menteni" az időseket legalább 2022 áprilisig, azután mehetnek a "gajdeszba". köpcös még reménykedik hogy a narancsra voksolnak:) Jól pofára fog esni csak mentse őket:) 2002-ben úgy elzavarták, hogy alig tudott vissza kapaszkodni:) Most megint jól átverte őket, de nem tanul a konok tahó:)
JamesT 2021. 08. 01. 09:04
#44218
És lesz is fogadóközönsége a folytatásnak, több kirándulóhelyen járok emberek maszkban kesztyűben sétálnak a hegyi tájakon a természetben 🤣
Maszkban látok autót vezetni egymagában embereket, ha nem látnám el sem hinném.
Shut-up
Shut-up 2021. 08. 01. 08:03
Előzmény: #44215  fatihszultan
#44217
Ez is csak egy a rohadt sok anomália közül. De a hisztit ősztől folytatják tovább...
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 23:16
#44216
faszfejek ha két oltás nem hasznákt akkor a harmadik sem ,tehát nem kell az oltás mert igyis ugyis elkapja mindenki de legalább méreginyekciot nem kap.ami ugye legyöngiti az embereket.amugy meg mire az oltás ,hiszen nincs bizonyiték vsak a média propaganda,
fatihszultan 2021. 07. 31. 23:01
Előzmény: #44213  PusztaPutyin
#44215
Bennem már az olimpia kezdetén felmerült pár kérdés. (Sajna, én már csak ilyen vagyok. Időnként felmerülnek bennem kérdések.) Pl. judo-sok küzdenek. Összekapaszkodnak, arcuk, homlokuk összeér, egymás arcába lihegnek. (Ez egy ilyen sport. Én is űztem, bár csak zöld övig jutottam). 
Na, szóval, miután jól összelihegték, köpködték egymást, a pár szerencsés feláll a dobogóra. Egymástól jó messze kell állni, maszkban. Kérdésem: ennek mi értelme van, ha pár perce, órája még egymás arcába lihegtek? (Ja, ez csak egy kérdés. Sok hasonló felmerült bennem, de nem akarom fárasztani a nagyérdeműt).
Ha valaki tudja a választ, megköszönném. 
kukker 2021. 07. 31. 22:47
Előzmény: #44213  PusztaPutyin
#44214

Sport.
Fizikai erőnlétes.
Mi volt a múltban történet egy volt általános iskolás barátommal, akivel úgy 23 éve volt ez a találkozásom, akkor voltam úgy 21-22 éves nagyjából.
Ő általánosban volt nagy tehetség súlylökésben, gerely meg kalapácsvetésben.
Tehát kezdte ez úgy 10 évesen, innen nézve úgy 35 évvel ezelőtt.
Na de a lényeg: tehát akkor is így nyáron volt ha jól emlékszem az a találkozásunk 23 évvel ezelőttről, mikor megkérdeztem azt, hogy mi van a sporttal nála?
Befejezte és gyúró lett. Mert akkor amatőr(!) szinten és 23 éve az volt, hogy semmilyen eredmény nincs már "tisztán", mert nincs olyan, hogy nincs dopping.
És ezért fejezte be, mert úgy ítélte meg, hogy ez neki köszöni, de nem kell így.
Ennyire maradt közel a sporthoz, de befejezte.
Aztán így vonja le mindenki azt, amit akar.
És bocs az OFF-ért.
Másik: ezek az emberek tudták mi lesz.
Meg lett mondva, hogy mi van.
Sajnálom azt, ha valakinek rosszul esett, de ha meg van mondva hosszú időkkel előtte, hogy mi van, akkor mit várt?
ÉS miért nem lehet bojkottálni?
Ja, mert akkor ugrik a sok-sok pénz mondjuk?
Valamit-valamiért.
Lehet mérlegelni a jövőben, hogy mi számít és, hogy mit akarunk az élettől.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 31. 22:30
#44213
Ma láttam először tíz percre olimpiai közvetítés ismétlést mert olyan helyen voltam vendégségben akiknek van televíziójuk és be is volt kapcsolva a sportnégy. Hú azt a leborult, nagyon kemény volt. A medencében pár sportoló, a nézőtéren pár tucat csapattárs, edző, maszkban. A végén kurvanagy maszkokban állnak az úszók a dobogón a néma csendben, látom az első helyezetten, ahogy néz ki a nézőtér felé és van egy ilyen bazmegdegázezígy a szemében, de próbál mosolyogni, az érem megmutatása a kamerának, utána a nem őszinte mosoly elillan, még pont mutatja a kamera, a nézőtéren az egyik csapattársnak hurrázásra emelkedik a keze de félúton lehuppan mert úgy érzi, egyedül maradt a kezdeményezéssel. Jól ki van baszva a sportolókkal, nem ezt érdemelnék.
harlem
harlem 2021. 07. 31. 21:50
#44212
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 11:30
#44211
deltát vezetik be összelez lesz az uj .humbukk és ezt beveszi majd mindenki,szánalmas katonai hadmüveleti háborgo kovid 19.a többség ugy nézem imádja.
algore 2021. 07. 31. 10:30
Előzmény: #44209  algore
#44210
Az, hogy a kollegait minositi, akiknek erdekeit es jogait egyebkent munkakori kotelessege vedeni, korabbiakon felulmunkakori mulasztasnak ertekelem.
algore 2021. 07. 31. 10:08
#44209
"Ezzel kapcsolatban az RTL Híradójában Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke értetlenségét fejezte ki, hogy egy egészségügyi dolgozó hogyan lehet oltásellenes."
Ertetlensegemet fejezem ki a MOK elnokevel szemben, hogy ha egy paciens az ot megilleto tajekozott beleegyezes elvevel osszhangban visszautasit egy orvosi beavatkozast, miert minositjuk es belyegezzuk meg? 
A Magyar Orvosi Kamaranak el kell utasitania az etikatlan orvosi magatartast, es nem peldat mutatni etikatlansagbol! 
A Magyar Orvosi Kamaranak elo kell segitenie a betegjogok ervenyesuleset, elo kell segitenie a tajekozott beleegyezes elvenek gyakorlasat, es nem negativan minositgetni azt, aki gyakorolja ezen jogat! 
Nyomasgyakorlas orvosi beavatkozas felvetelere, ELLENTETES a tajekozott (szabad) beleegyezes elvevel, es egyertelmuen etikatlan orvosi magatartas. 
Felszolitom a Magyar Orvosi Kamara tagjait, tegyek meg a szukseges lepeseket az etikatlan magatartas megszuntetese erdekeben, hiszen az abban illetekes testulet a Magyar Orvosi Kamara, es annak Etikai Bizottsaga. 
Nota bene: egy adott orvosi beavatkozas visszautasitasa nem jelent 'beavatkozas ellenesseget'. Az egyik legfontosabb, elidegenithetetlen alapjog a beleegyezes joga. 
exley 2021. 07. 31. 09:35
#44208
Ezeknek teljesen elment az eszük:)https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210731/7-8-ezer-ember-a-tet-meg-csak-talalgatjak-okoz-e-gondot-az-egeszsegugyben-a-kotelezo-oltas-494732
JamesT 2021. 07. 31. 06:00
Előzmény: #44206  algore
#44207
Amikor kezdődött a járvány és gyorsabban jutott el országról országra mint egy menetrend szerinti repülő járat már akkor leszartam. 
Nevetséges volt az első hullámos megahiszti amikor még az országban alig párszáz eset volt, de nálunk már az armageddonra készültek ráadásul a cégem vezetése a "veszélyeztetett csoportot akik cukros, magas vérnyomásos, bármikor is műtött stb" elküldte 2.5 hónap állásidőre otthon tévézni alapbérért.
Aki akkor behazudott valamit a papírra annak 2.5 hónap extra szabi járt miközben azt se tudtuk mi az a kovid mert 100km távban 12 kovidos volt hónapok alatt.
2.5 hónap kellett mire rájöttek a vezetők,hogy valami nem stimmel. 
Sajnálom de nekem még úgy is túllihegett az egész sztori, hogy a családomban 2 fő is lélegeztetve volt. 
Létező probléma, igenis megvan a veszély benne és piszok kellemetlen tünetekkel jár csak a csomagolása és a körítése bűzlik de az nagyon.
algore 2021. 07. 30. 23:57
#44206
Mikozben amerikaban azt hazudja a TV-ben a CDC, Fauci es a valogatott szakerto tarsasag, hogy ez az oltatlanok jarvanya, es 99%-ban oltatlanok fertozodnek es betegednek, a massachusetts-i nepegeszsegugyi hivatal jelentese szerint, a honap elejen tortent helyi  jarvany soran 79% volt oltott.
Egy szavukat sem lehet elhinni. 
Ilyenkor szokott a jarvany vedekezes szetesni. 
Az emberek leszarjak, mit mondanak a "szakemberek" 
Törölt felhasználó 2021. 07. 30. 22:44
#44205
46 962 373 Idei népességnövekedés
algore 2021. 07. 30. 18:55
#44204
A kanadaiaknal a ketszer oltottak sarga csillagot kapnak jutalmul. 
A hatosag szerint nincs ebben semmi fura, a nacik 6-agu sarga csillagot hasznaltak, ez pedig 5-agu, teljesen mas :)) 
 
Meg vagyok lepodve, az oltatlanokra vartam a csillagot, de lehet hogy a kanadai jarvanyugyi hatosag tud valamit, amit mi nem :) 
apocca
apocca 2021. 07. 30. 16:07
Előzmény: #44193  PusztaPutyin
#44203
a negyedik hullám majd hivatalos lesz, mikor cecilia főasszony kiáll és kijelenti hogy a 102 db új fertőzött az pedig egy köszöb szám átlépése volt és mellé az R0 már 2 hiszen a semmiről duplázódott az esetek száma. Előreláthatóla szept.1-gyel majd lezárjuk ismét a határokat ha már a nyaralók hazahozták a delta variánst és mint tavaly magunkra zárjuk ne hogy visszaszökjön a határon túlra. Mellé 105 %-os átoltottság kellene, viszont így 4 millió oltatlan van és berobban a hullám.
exley 2021. 07. 30. 16:05
Előzmény: #44201  JamesT
#44202
Elég, ha a Lendvay utzában terjed a hülyeség:)
JamesT 2021. 07. 30. 15:48
#44201
Nekem most tulajdonképpen honnan kellene látnom ahogy a harmadik hullám épp tör be és a veszély már a küszöbön van? Jelenleg a médián kívül ezzel szembesülni képtelenség mindenki jön megy, senki se panaszkodik betegekről sehol nem is hallok. Ha nem a média, cikkek stb nem is tudnánk a kovidól senkinek semmi baja közel s távol.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek