Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeanClaudeDammeVan 2021. 07. 04. 09:06
Törölt hozzászólás
#43200
JeanClaudeDammeVan 2021. 07. 04. 07:46
Törölt hozzászólás
#43199
algore 2021. 07. 04. 01:57
Előzmény: #43197  algore
#43198
Mi ez az Eurosurveillance tudomanyos folyoirat? :
"Eurosurveillance has been published by the European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) in Stockholm, Sweden. ECDC funds this journal with its own resources; Eurosurveillance does not have any other sources of funding." 
Az Europai "CDC" lapja. 
algore 2021. 07. 04. 01:52
Előzmény: #43164  Benzedrine
#43197
Hujjujujj, botrany. Vissza is vonattak gyorsan. Szemetek, kockazatelemzest mertek vegezni, botraaany. 
Sot, ugy szamoltak, hogy 3 megelozott halalesetre 2 vakcina altal okozott halal jut. Skandallum. 
Kialtsuk egyutt, botraany! 
Jaj, ez meg mi? 
http://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2021.26.26.2100533
Ez a Eurosurveilleance-ben megjelent elemzes. 
Az europai gyogyszerhatosag lapja ez voltakeppen. 
Az europai hatosagok altal hivatalosan megallapitott vakcina kockazattal szamolnak. EGYETLEN kockazat eseten (TTS ez az alacsony trombocitaszammal jaro trombozis), a tobbi dolog, mint egyeb trombozisok, kapillaris szivargas szindroma, myocarditis stb stb nincs beleszamolva. Es az elemzes szerint a TTS kockazatot is csak alabecsulni tudja az EMA, biztos magasabb, de maradnak a leghivatalosabb adatoknal. 
Aszongyak, 45 eves kor alatt tobb halalesetet okoz a vakcina, mint amennyi covid halalt megeloz. 
Sot, 18-29 eves korosztalyban minden megelozott covid halalesetre, jut 3-4 vakcina altal okozott halalozas. 
(18 ev alatt nem elemeztek, de az ennel is sokkal rosszabb arannyal jar) 
Ez keremszepen a Eurosurveillance-ben publikalt elemzes, hivatalos (es alulbecsult) vakcina kockazatokkal szamolva. 
(a helyzet variansok eseten csak rosszabb, a vakcinak ugyanis meg ennel is kevesebb covid halalt eloznek meg, azaz a haszon/kockazat arany tovabb romlik) 
Kialtsuk egyutt, botraaany!!! 
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 00:20
Előzmény: #43195  green1899white
#43196
Lidlben 1 emberen láttam összesen. Furcsa volt, hogy az embereknek van arca is, nem csak 2 szemet látni.  
green1899white 2021. 07. 04. 00:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#43195

Akkor én jártam rossz helyeken , mert teljesen ledöbbentett . hogy mennyien hordtak még most is maszkot ..  1- 2 idióta még azt mondom nem is lett volna meglepő , szinte számítottam is rá .. 
De amennyit láttam , az durva volt ..   kb 10 % ..   jó az meg lehet kicsit sok ..  mondjuk inkább 5-10 % közötti .. 
( Több helyen is voltam ma vásárolni )
Kisterepjáró 2021. 07. 03. 18:08
Előzmény: #43189  Törölt felhasználó
#43194
Pontosan ezt érzem én is.  :-) 
Kisterepjáró 2021. 07. 03. 18:04
Előzmény: #43187  algore
#43193
Teljesen egyetértek. ++++
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 17:41
Előzmény: #43190  algore
#43192
Egyetértek.  :))
JeanClaudeDammeVan 2021. 07. 03. 17:14
Törölt hozzászólás
#43191
algore 2021. 07. 03. 16:49
Előzmény: #43189  Törölt felhasználó
#43190
Szivesen :)
A szakma jo lenne ha vegre megtalalna az eszet es a kurazsijat, es elkezdene racionalisan, felelossegteljesen viselkedni. 
Mindenkit oltani, pont olyan szakmai ajanlas mint senkit nem oltani. Mindenkinek adni antibiotikumot, pont olyan logika mint senkinek. Valogatas es megfontolas nelkul kezelest adni, mindig butasag es hiba. 
Egy olyan betegseg eseten, ahol a kockazat 8500x-os kulonbseget jelent gyerek es idos eseteben, ezt a kockazat kulonbseget teljesen figyelmen kivul hagyni, abszolut szakmai hiba. Akar kezelesrol van szo, akar vakcinarol van szo, akar lezarasokrol. 
Aki jo tanacsokat akar, kovesse nyugodtan a skandinavokat. Ugy tunik, ok nem vesztettek el az eszuket sem az onrendelkezesuket. 
Nyitva vannak, nem maszkoznak, nem fosnak, elik az eletuket es gyereket, fiatalt nem oltanak. Es nem haltak ki, sot... 
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 16:22
Előzmény: #43188  algore
#43189
Én köszönöm a tájékoztatásaidat, nekem segített a döntésben. Nekem felelőtlennek tűnik a kormány döntése az oltással kapcsolatban (mindenkit oltani), mikor csak klinikai tesztelés állapotban van a vakcina. Kísérletezgetésnek tartom a mai napig. Nem mondom, hogy nem hasznos, de nem így, ahogyan csinálják és propagálják (mindenkit, bármivel oltani).  :))
algore 2021. 07. 03. 15:07
Előzmény: #43187  algore
#43188
Ehhez egy megjegyzes: eü szakemberkent, orvoskent, akarmilyen 'szakertokent' olyan beavatkozast ajanlani, amelynek kockazatai jelentosen meghaladjak annak lehetseges hasznat, szakmai hiba, muhiba, etikai vetseg, polgarjogi es buntetojogi felelosseggel jar.
Nem azert mondom, mert barkinek szamitania kellene kulso felelossegrevonasra (sajnos nem valoszinu), de a helyzet ez. 
A megfelelo tajekoztatas elmaradasa szinten szakmai es etikai vetseg. 
(ebben a kerdesben pl a UK-ben most indult per halmaz) 
Mindenkinek a sajat lelkiismeretevel kell elszamolnia. 
algore 2021. 07. 03. 15:01
Előzmény: #43185  Kisterepjáró
#43187
Mondjuk Daniaban, Svedorszagban, es Norvegiaban eldolt, gyerekeket nem oltanak mert az elonyok nem haladjak meg a kockazatokat .
Ok eleg transzparensen es vilagosan dontottek. 
Ebbol kicsit az a gyanu tamad, hogy aki gyerekek oltasat tamogatja, az olyan oevosi beavatkozast ajanl, ami tobb kart okoz, mint hasznot. 
Aki erre gyanakszik, az nem is teved, a tudomany egyertelmu a kerdesben. Idovel csak annyi valtozik, hogy ahogy a biztonsagos vakcinakrol egyre tobb sulyos mellekhatas derul ki, az esetleges haszon marad ugyanugy keves, de az okozott karokrol alkotott ismeretek egyre nagyobbak
algore 2021. 07. 03. 14:55
Előzmény: #43183  vigkrisz
#43186
Semmi baj azzal, ha neked o tunik hitelesebbnek. Hallgatni is lehet ra, semmi bajom azzal sem. 
A tajekozott beleegyezes arrol szol, hogy megfelelo informaciok birtokaban mindenki ugy dont, es arra hallgatva ahogy akar. 
De legyen megfeleloen tajekoztatva. 
En semmit nem irok elo senkinek, de nem is ajanlok semmit. Csak tajekoztatasrol, informaciorol van szo. 
Nem tudom egyebkent konkretan hogy jon ide D. SZ. 
Mindenki a sajat lelkiismeretevel kell elszamoljon, nem masokeval. 
Kisterepjáró 2021. 07. 03. 14:54
#43185
Nekem még kiskorú a gyermekem, mikor megszületett kaptam egy táblázatot, ami 15 féle védőoltást tartalmaz, amiket 12 éves koráig szükséges lehet beadni. A táblázat 6 oltást tartalmaz, ami kötelező, a HPV az egyetlen a táblázatban ami önkéntes és ingyenes, a többi pedig önkéntes, de önköltséges, illetve van egy kategória ami  szintén önköltséges és ajánlott bizonyos rizikó állapotban". 
Ezt most csak azért írom le, hogy a védőoltás mint olyan, nem idegen a társadalomban, tudjuk és elfogadtuk, hogy van ami kell, szükséges, kötelező. A covid elleni védőoltásnál az a gond " még nem dőlt el" hogy mindenkinek szükséges-e  vagy inkább csak úgy mint a táblázatban is szerepel " bizonyos rizikó állapotban ajánlott" kategória lesz. (A politikai nyomást most hagyjuk,  egészségügyi szempontból kellene alátámasztani, hogy pontosan kinek indokolt a beadása, mert most laikusként az jön át, hogy ezt még nem tudják, sok az ellentmondás, ezért inkább adjuk be mindenkinek ). Egyik nap R.M nyilatkozta, hogy adassuk be a gyerekeinknek, ne foglalkozzunk most az esetlegesen jövőben jelentkező mellékhatásokkal, azt majd megoldja az az orvos, akinek majd a kompetenciája lesz, ha lesz. :-( Az ilyen mondatokat nekem még emésztenem kell. Ha a magam életét elhibázom, azt fel tudom dolgozni, ha gyermekemét az feldolgozhatatlan. 
csendben 2021. 07. 03. 14:44
Előzmény: #43181  algore
#43184
Akkora " rálátásod" van az eü-re,amekkorával kevesen büszkélkedhetnek. Nálunk csak a portás mondhatja el magáról,hogy "rálatok az egész. Intézet munkájára,ha kilépek a fülkéből".  :-)
vigkrisz 2021. 07. 03. 14:44
Előzmény: #43181  algore
#43183
engem azért egy kicsit messiás-komplexusosra emlékeztet a tevékenységed itt a portfolio.hu fórumán, ő valahogy hitelesebbnek tűnik ebben a témában (hacsak nem majd róla is bebizonyítod, hogy a gyógyszerlobbi fizetett ügynöke és jól átveri a facebook népét):
Koronavírus vakcináció - szakirodalmi tallózó | Facebook
daniel2121 2021. 07. 03. 13:58
Előzmény: #43166  Törölt felhasználó
#43182
Te igazi beteg vagy.
algore 2021. 07. 03. 13:37
Előzmény: #43179  csendben
#43181
Igen, tobbek kozott megosztom azt amit tudosok es gyogyitok felfedeztek es bizonyitottak covid kapcsan, hogy ne rettegjenek az emberek feleslegesen, es legyenek tisztaban milyen megoldasok leteznek es milyen informaciok leteznek. 
Es hogy milyen kockazatok leteznek.
Az embereknek alapveto joguk van a tajekoztatashoz, kulonosen egeszsegugyi kerdesekben. Ez lenne pl a te munkad, csak te nem vegzed. 
Te embereket lebeszelsz meg a D vitaminrol is, mert az 'a gyogyszercegeket gazdagitja'. Es minden egyebrol, ami segithet. 
Az eü szegyene vagy te is, az eü nagy reszevel egyutt, ami megbukott a feladataban, hogy az embereket korrekt modon tajekoztassa, es minden erejevel gyogyitsa. A terapias nihilizmus, amit covid kapcsan muveltek, szembemegy mindennel, ami az eü kellene hogy legyen. 
Kettonk kozul en igyekszem az emberek erdekeben eljarni, te a faszt tudja mit csinalsz itt es miert, de hogy semmi hasznosat, az is biztos. 
Ha neked - allitolag - van ralatasod az eü-re, akkor nem elhallgatnod kellene a velemenyed mindenrol, hanem a ralatasoddal gazdagitani masokat. 
Mindenkit leszolni, beszolni, ugy hogy gyava vagy barmi erdemit mondani, az haszontalan. Ha van tobblet tudasod, akkor gazdagits vele masokat. Ha nincs, akkor a hianyaval ne zavarj masokat. 
Az eü-ben dolgozni, nem favagas. 
Nem er veget, amikor du 6-kor letetted a fejszet. 
Mert nem fejsze kell hozza, hanem tudas es tapasztalat, amivel barmikor tudsz masokat gazdagitani. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek