Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tevelygo1 2021. 05. 14. 09:08
Előzmény: #41036  csendben
#41040
leírtam már a 41028-ban, olvass alaposabban
tevelygo1 2021. 05. 14. 09:07
Előzmény: #41034  csendben
#41039

"A hivatalos tájékoztatás szerint sokan vannak olyanok is, akik már beoltottan fertőződtek meg."
Tehát te szeretnéd a lockdownt örökre fenntartani magas oltottság mellett is. Mert az oltás se jó semmire. Értem. Nincs miről beszélnünk tovább.
Viszont a cikkben az van, hogy a súlyos betegséget megakadályozzák a vakcinák, csak a fertőzöttek száma emelkedik. Úgyhogy elvileg "influenza szintű" a dolog vagy még az se :) (Mert hiszen a szövődményeket is megakadályozza az oltás)
Még részletesebben: ez mitől érv arra, hogy az oltatlanokat küldjük ki az étkezdéből? Ha az oltottak is megfertőződnek (pl egymástól), tünetes betegek lehetnek, meg minden, akkor minek?? (Csak persze nem súlyos betegek elvileg) Vagy őket is küldjük ki, és mint írtam feljebb, lockdown megint : P
(Ja és ha van néhány oltatlan a cégnél, és azokból néhányan betegek lesznek, a súlyos betegség a munkaképes korúaknál még mindig elég ritkaság, főleg ha sokakat beoltottak, és persze a veszélyeztetetteket is, tehát nem fog összedőlni tőle a cég. Azt meg nem is sorolom, hogy egyébként sem az étkezdében fognak a legnagyobb eséllyel megfertőződni)
Summa summarum. Hihetetlen abszurdum a felvetésemre ezzel a linkkel válaszolni.
De ezen nem fogunk tudni vitatkozni, mert az fix, hogy nem győzöl meg arról, hogy hatékony vakcinákkal nagyrészt beoltott társadalomra is rá kell megint szabadítani a lockdownt meg mindenféle hülye és nem hatékony korlátozásokat.
csendben 2021. 05. 14. 09:01
Előzmény: #41035  tevelygo1
#41038
'A kivétel erősíti a szabályt". Te egy kivétel vagy.Vagy az orvosod volt kivétel (mint az,aki 6 adag covid vakcinát adott be egy betegnek...).
sulykaponka
sulykaponka 2021. 05. 14. 08:58
Előzmény: #41020  _Macika_
#41037
érdekes, a nyarat felejthetjük, ezek szerint tuti biztos, hogy nem lesznek olyan kedvezőek a járványügyi adatok, ami ezt lehetővé tenné? vagy ki a bánatot érdekel már ez, a lényeg, hogy meglegyen Orbán álma?
csendben 2021. 05. 14. 08:58
Előzmény: #41034  csendben
#41036
"nem oltatlan" ez ugye elírás? A "nem oltatlan" logikailag "oltott" ,vagy tévedek?
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:56
Előzmény: #41031  csendben
#41035

Ő nem karanténról írt. Az én influenza szövődményeimet igazán kezelhették volna, hallod. Akkor lehet, hogy most nem izgatna annyira az oltás. Én ugyan nem posztcovidos vagyok, hanem posztinfluenzás vagy mittomén, de ja, sajnos ez van. Nemcsak a covid tud ilyet okozni.... Erről ennyit
csendben 2021. 05. 14. 08:56
Előzmény: #41027  tevelygo1
#41034
"Az hogy veszélyeztet másokat a nem oltatlan, konkrétan baromság." Ha Te mondod..: https://24.hu/kulfold/2021/05/07/seychelle-szigetek-ujranyitas-koronavirus-atoltottsag-fertozottek/
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:53
Előzmény: #41022  PusztaPutyin
#41033

Ühüm. Én külföldi utazások miatt vállaltam be pont ezt a vakcinát. Amúgy úgy gondolom, hogy valszeg nem lesz gond vele, ha azt gondoltam volna, hogy tényleg kockázatos, akkor inkább megoldottam volna vhogy máshogy az utazást
De szóval igazad van, én is azért adattam be a Pfizert, hogy ne korlátozzanak a mozgási szabadságomban. Tetszik a megfogalmazásod.
Én egyébként eleve felvettem volna az oltást, csak nem vártam volna meg eredetileg a Pfizert, de így igen. Tetszik az új hatékony technológia is, de a fenti volt a döntő érv, soha önmagában nem lett volna döntő érv amúgy a technológia. Csak a hatékonyság érdekelt még a szabadságomon kívül, mint döntő érv, saját személyes okok miatt fontos volt számomra, hogy minél több betegségtünetet megelőzhessek az oltással, ha már oltatom magamat (életminőség miatt, hosszú rendesen kifejteni, de hivatalosan nem vagyok veszélyeztetett, de mivel valami más vírus már leharcolta a légzőrendszeremet kicsit, ezért....ez önmagában még egye fene, de fontos számomra a sport. Lehet, hogy ha ez nem jön rendbe elég hamar, akkor influenzaoltást is fogok majd kérni ha esedékes lesz, már fontolgatom), de arra az orosz is elég jó volt
Ja. Jó érv szerintem, hogy más eü kockázatokat is vállalsz alapból, amik nem nagyobbak az oltás kockázatánál.
Engem nyilván a lockdown hülyeség pl sokkal jobban zavar, mint az oltás ránk kényszerítése. Abban nagyobb kockázatot láttam mindig, mint az oltásban. Sokkal több embert érint-érintett igen kedvezőtlenül.
csendben 2021. 05. 14. 08:51
Előzmény: #41030  PusztaPutyin
#41032
Én fordított logikai megfontolásból vettem fel. De a végeredmény ua. .
csendben 2021. 05. 14. 08:49
Előzmény: #41024  tevelygo1
#41031
A munkáltatók nem "örülnek" az influenza járványnak sem,még akkor sem,ha a dolgozók nagy része influenzásan jár be dolgozni. A lényeg,hogy megy a termelés. Ellentétben a coviddal,ahol már a gyanú is karanténba parancsolja a dolgozót.Arról nem beszélve,hogy az influenza szövődmény kezelése nem okoz gondot ma már. Hogy a post covid betegek kezelése mennyi időt vesz majd igénybe,azt ma még senki nem tudja. "Világcégeknél" nem tudom,hogy megy a dolog,de a mercinél azonban nem szokás az utcáról behívott közmunkásokat a szalag mellé állítani a kiesettek -képzett!-  dolgozók pótlásásra (ezt nagy bizonyossággal állíthatom!)....
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 14. 08:48
Előzmény: #41025  csendben
#41030
valóban, az egészségem érdeke védelmében inkább elkerültem volna ezt a kockázatot
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:44
Előzmény: #41026  signal2
#41029
Nálam ez volt a végső érv a Pfizer kivárására. Teljesen elfogadtam volna az oroszt is pl amúgy
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:43
Előzmény: #41027  tevelygo1
#41028
nem oltatlan = nem oltott
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:42
Előzmény: #41015  tokos.
#41027

Arról, hogy kötelező-e enni. Ha fontos neked a beosztottak termelékenysége, akkor bizony nem árt, ha esznek ebédet.... és lehetőleg ne csak egy darab szendvicset. Azért ehhez nem kell túl mélyen belegondolni, hogy ezt belássuk.
Amúgy meg a lényeg: az aztán igazán jó is lenne, ha ez az intézkedés, hogy kitiltják az étkezdéből a nem oltottakat kézzelfoghatóan segítene bármiben a feszültség generálásán túl (ami megintcsak nem lesz jó a termelékenységnek). Főleg olyan szinten, hogy magának a cégnek a működőképességét biztosítaná. Hát aligha....
Az hogy veszélyeztet másokat a nem oltatlan, konkrétan baromság. Mert aki veszélyeztetettnek tartja magát, az most már bármivel beoltathatja magát, most már van csilivili nyugati vakcina is, ha a kínai vagy az orosz nem lenne elég jó:). Ne másoktól várja, hogy azok oltsák be magukat. Meg ne a nyájimmunitásra várjon. Ennyi.
signal2
signal2 2021. 05. 14. 08:41
Előzmény: #41022  PusztaPutyin
#41026
Ja, mi is mentünk oltatni magunkat, hogy tudjunk végre nyaralni menni. Feleségem Sinopharmot kapott. Egyelőre nem tudjuk tovább tervezni a német rokonok és ismerősök meglátogatását...
csendben 2021. 05. 14. 08:37
Előzmény: #41022  PusztaPutyin
#41025
OK! Értem: az egészséged érdekében nem oltattad volna be magad,de az üzlet ,az üzlet. :-)
tevelygo1 2021. 05. 14. 08:35
Előzmény: #41017  csendben
#41024
Írtam ilyet, hogy semmivel nem komolyabb? Vagy te akarod azt mondani, hogy az influenza abszolút semmilyen betegséget nem okoz? Az érve az oltatlanok kitiltására az üzemi étkezdéből az volt, hogy nem akarja, hogy betegen otthon lábadozzanak a cég alkalmazottai, mert akkor nem tudnak a cégnek dolgozni. Erre mondtam neki, hogy ha influenzával marad valaki otthon, az miért nem zavarja annyira, hogy elvárja az influenzaoltást a munkatársaktól.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 05. 14. 08:29
Előzmény: #41015  tokos.
#41023
az EU-s igazolványnak nem az a célja, hogy "puhán ösztönözze" az oltatlanokat a vakcina felvételére, hanem a szabad mozgás megkönnyítése a tagállamok között. enni nem kötelező, de mifelénk erősen ajánlott.nem tudom, mi a szomorúbb, hogy kormányunk - szokásához híven - más farkával verné a csalánt, vagy az,  hogy vannak, akik erre önszántukból ajánlkoznának is.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 14. 08:28
Előzmény: #41017  csendben
#41022
Nem tudom hogy ő miért, viszont én elmondom hogy én miért oltattam be magamat, hogy hozzájáruljak a nagy kép megfestéséhez számodra, hogy ki miért veszi fel az oltást.
 
Én azért, mert bár nem akartam, de engedtem a finom zsarolásnak. Azt nem akartam, hogy a mozgási vagy vállalkozási szabadságomban az oltás hiánya miatt korlátozzanak. Úgy voltam vele, hogy egyéb egészségügyi kockázatokat is vállalok a hétköznapokban, szóval ha nagyon nagyon muszáj hát akkor kurvannyát neki, bevállalom, és remélem nem lesz baj.  A fene se adatta volna be amúgy ezt a kísérleti vackot.
Shut-up
Shut-up 2021. 05. 14. 08:28
Előzmény: #41019  signal2
#41021
Folyamatosan törlik a fesztiválokat. Ez nem lesz zsaroló hatású az emerekre, főleg nem a fiatalokra. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek