Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TBSC 2021. 04. 03. 11:07
Előzmény: #36577  szieszta
#36600
Én is több embertől hallom ezt, már tavaly ősszel is előfordult. Pedig sok szakma van, ahol a covid-köd nem csak kellemetlenség. Egy pilótánál vagy buszvezetőnél például nem lesz szórakoztató. És ezt senki nem vizsgálja, mielőtt visszatérnek dolgozni.
TBSC 2021. 04. 03. 11:03
Előzmény: #36597  TBSC
#36599
Kétszer írtam, hogy "pont leszarom", nem tudom, hogy ekkora szövegben ez már szóismétlésnek minősül-e. Ha igen, értesíts, és beírok magamnak egy egyest.
cintanyer 2021. 04. 03. 11:02
Előzmény: #36587  sanka
#36598
Az eredet feltárásának hiánya mellett is kimondhatjuk, hogy ez a vírus egy remek biológiai fegyver.
Vakcina háború:
A szerb példa alapján azt már tudjuk, hogy mit művel az mRNS vakcinára oltott kínai vakcina.
Fordítva mi történik? Lehet szabadulni ebből a kötelékből?
TBSC 2021. 04. 03. 10:57
Előzmény: #36585  tevelygo1
#36597
"Magadat"? "Szálljál"? "Nem még más emberek"? Grétsy tanár úrhoz van szerencsém?  Nyelvtannáciként nem érzed fontosnak, hogy megfelelő szórendben tegyél közzé mondatokat? Tízből ötöt helytelenül írsz le, amit én pont leszarok, de te még oktatsz is a témában.
Arabbal találkoztam, elég sokkal, te ezek szerint nem.
Sükettel nagyon ritkán, de a vírus óta egyszer sem. Halottak és kórházban fekvők megvoltak elég sokan, így pont leszarom a süketek ilyen irányú problémáit a maszkkal, amit vállalnék előttük is, még ha lelketlenség is. A.k.a "a pofájukba mondanám", ahogy te, az együttérzés (remélem ezt jól írja le a kínai telefonom) és a polkorrektség nagy tanára ezt hívja. Gondolom a cigányokat is romáknak hívod, és nem zavar, hogy ők maguk röhögnek ki ezért?
Más szemében a szálkát, magadéban a gerendát sem, ugye?
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 10:30
Előzmény: #36595  totoro
#36596
140 ezer halott volt mult éve és ezeket ki sajnálja,vagy csak kovidosokat lehet sajnálni,igaz cecilnéni elmondta 20 ezerböl csak 6% számit kovidosnak.és ezt más országok vezetöi is elmondták érdekes ezeket a félösek meg sem halották.igen pcr tesztek 50% osak,hát ja musk csináltatott 4 et, abbol 2 pozitiv 2 negativ volt,ja ezt sem hallották meg,söt ha 40 feletti melegités felett már 90% pozitivat ad ,magyarul teljesen megbizhatatlan,és persze elkezdték az oltásokat érdekes megindult a 3. hullám,most meg a hullám tetején akarnak nyitni hahaha,mondjuk juniusig ugyse nyitnak,septembertöl meg jön a 4. hullám.
totoro
totoro 2021. 04. 03. 10:22
Előzmény: #36591  algore
#36595
"persze a haláluk, már ha valóban megtörtént, rendkívül szomorú dolog,"
Nem lett megkérdőjelezve mi? Egyébként vicces, hogy ugyanúgy mazsolázol a fórumon a hozzászólásokból, kiemelve a neked tetszőket, és elhazudva a nem téged igazolókat, mint teszed azt a vírushoz kötődő hírekben/információkban. A szellemi képességek ott kezdődnek, hogy nem sorolom a hiedelmeket, a kamu áltudományt, a babonákat a tudományos közmegegyezéssel egy szintre. Ezen kellene még dolgoznod, és akkor nem röhögne rajtad a topik olvasóinak értelmesebb fele.
algore 2021. 04. 03. 10:13
Előzmény: #36579  szieszta
#36594
Csak mondom, az ivermectin (egyedulikent), hatasosnak talaltatott "hosszu covid" kezelesere. 
algore 2021. 04. 03. 10:12
Előzmény: #36577  szieszta
#36593
A tudomany 1 eve azzal kuzd, hogy az egyetemi szintu tudomanyt valahogy megertesse, a lezarasokrol, maszkokrol, kezelesekrol, jarvany terjedesrol, nepegeszsegugyrol. Hiabavaloan. 2020 marciusban megcsinaltak az ilyen vonatkozasu kutatasokat, publikaciokat. Azota sem sikerult felfogni.
Olyan vonatkozasu kutatasok, hogy... Hogyan fugghetnek ossze dolgok a kognitiv kepessegekkel, es kovetkezmenyek, kockazatok, 2020 decemberben lettek publikalva. (Es a 'felelos' szerveknek tovabbitva, termeszetesen hiaba) 
Ez nem egyetemi szintu tudomany, ha a sokkal egyszerubb tudomanyt el lehetett nyomni tobb, mint 1 evig, ezt meg inkabb el lehet majd nyomni. 
Mint a lemmingek, gondolkodas nelkul menetel az emberiseg... 
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 03. 10:09
Előzmény: #36591  algore
#36592
Csak a szokásos. Eltérő véleményt nem fogad el. Csak most már elővette a patkányozást is.
algore 2021. 04. 03. 10:01
Előzmény: #36570  totoro
#36591
Ritka analfabeta vagy, hogy nem erted, hogy nem a halaluk van megkerdojelezve. A szellemi kepessegeid miatt felmentest kapsz a patkanyozasod alol...
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 04. 03. 09:19
Előzmény: #36586  Törölt felhasználó
#36590
Szerintem tök igaza van, azzal is érdemes lett volna foglalkoznod, de ez is csak szubjektív vélemény. De ha már fullba toljuk az offot, a légyszíves egy elterjedt hibás összevonás, de volt már olyan a nyitvatartással is hogy vagy tíz évig külön kellett írni, aztán ezt kialudta az akadémia és onnan fogva megint egybe kellett írni. A kultúráltat a kevésbé művelt közönség szokta így úúúú betűvel használni, az egy másik szint. Tudod, akik azt írják hogy a kisfiúnkkal pancsiztunk eggyet a Balatonba.  Abban viszont egyetértek, hogy állatfajokat nincs értelme minősíthetetlennek nevezni, ezt biztosan tevelygo1 kolléga is belátja.
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 03. 09:01
Előzmény: #36585  tevelygo1
#36589
Ennyi szöveget nem érdemel meg. Max pár mondat.
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 03. 09:00
Előzmény: #36573  totoro
#36588
Gondolom te is felajánlottál egy jókora összeget...
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 04:51
Előzmény: #36585  tevelygo1
#36586
Nem akarok beleszólni, de ha a "kultúrált" "kulturált", akkor a "légyszíves" "légy szíves".Az "extrém minősíthetetlen állatfajként viselkedsz" pedig kissé erős, de ez csak szubjektív vélemény.
tevelygo1 2021. 04. 03. 00:42
Előzmény: #36515  TBSC
#36585
Te pedig valami extrém minősíthetetlen állatfajként viselkedsz itt. Arabok, süketek, hát helyedben már csontig sült volna le a pofámról a bőr. Nem még más emberek kulturáltságát kritizálni (és hosszú ú-val írni a kulturált szót is). Nem szégyelled magadat? Már korábban gyanítottam, hogy kezd elgurulni nagyon a gyógyszered, amikor elkezdtél mindenkiről minősíthetetlen lenéző stílusban irkálni. Azt a "színvonalt" már válaszra sem tartottam érdemesnek. De ettől konkrétan hányok. Szerinted mindenki rasszista. Tényleg? És találkoztál már életedben fogyatékkal élő emberrel? Merted a pofájába is mondani, hogy ő és a problémái senki és semmi? Nemcsak a vírus van a világon, képzeld. Légyszíves szálljál magadba. A feszültséglevezetésnek is megvannak a határai egy nyilvános fórumon, ahova elvileg értelmes emberek járnának egy gazdasági oldalon. Bizonyítsátok már be, hogy maradt még egy kis racionalitás a fejetekben.
tevelygo1 2021. 04. 03. 00:15
Előzmény: #34526  dmz
#36584

Örülnék, ha ilyen fórumon el lehetne érni bármit is, például, hogy a teljesen felesleges, károkat okozó, sőt alapvető szabadságunkat és jogainkat sértő szabályokat vonják vissza a többi közül és csak azok maradjanak, amelyeknek tényleg van értelme. Annak pl. örülök, hogy a boltokra valami normálisabb és kiegyensúlyozottabb szabályozás lesz végre.
Te pedig miért vagy itt? Neked mi a célod azzal, hogy ideírsz? Feszültséglevezetés? Mint a többiek nagy részének? Azért hülyézel le mindenkit azonnal? Bár már nemcsak te, már szinte mindenki egymást, ahogy elnézem. Ennek aztán nagy értelme van.
Köszönd meg, köszönjétek meg a pánikkeltésnek, a lezárásoknak, a teljesen felesleges káosznak, meg a pszichés károkozásnak stb. hogy van extra levezetni való feszültség.
Ahelyett, hogy az eü-t fejlesztették, bővítették volna rögtön tovább, és ahelyett, hogy a tényleg komolyan (nem mondvacsinált "nagy" eséllyel) veszélyeztetetteket védték volna, most már közterületen is (?!?!?!?!) haszontalan, összevissza fel-le húzogatott textilmaszkot viselünk, rengeteg a munkanélküli, a pénzügyi károk, a mentális problémák, és így tovább (végtelen mennyiségű "?!?!").
Majd utólag meglátjátok, hogy nem érte meg ezt MIND beleölni ebbe az egészbe teljesen irracionális módon minden mást elhanyagolva. Ha a pánik miatt most még nem látjátok. Persze ha lesz valami extrém durva alien mutáció, akkor bocs, lehet, hogy nem lesz igazam. :))
Azt azért megmondom előre, hogy ha a sport közben is kötelező lesz a maszkviselés, majd inkább keresek valami olyan helyet, ahol kisebb eséllyel kapnak el, hogy nem viselem. Ennyi. (Bárcsak nagyobb problémám ne lenne ezzel az egésszel.) Láttam, hogy erről ment a hülye értelmetlen vita és egymás mocskolása.
harlem
harlem 2021. 04. 02. 23:57
Előzmény: #36579  szieszta
#36583
Mivel Kínát még nem feszítettek keresztre érte, mások is benne vannak a buliban. 
Ők tudják mi ez, meddig tart és megvan a valódi ellenszerük is. 
Egy szintetikus vírus programozott.
Oda csap, ahova köl.
Sőt ha kidobják az ajtón, visszamegy az ablakon.
Ha kell álruhában.
Tisztító kúra 1 hét, délelőtt 1,5L antilipid tea, du 2L enyhe lúgos víz, este 3 chitosan, 5. Naptól 4 hét napi 4000 D3K2, szerves vas, kakaó bab, spirulina, 9 óra alvás
tevelygo1 2021. 04. 02. 23:50
Előzmény: #32329  algore
#36582

Ha valaki, magánember, laikus, netán tudományos szakértő, hatóság, stb megváltoztatja a véleményét valamiről később, akkor azért nyilván tudni kell, hogy miért, volt-e valami új tény vagy bármi, szóval én nem gondolom elsőre hogy feltétlenül kamuról van szó. Főleg, ha tudományos tényekkel igazolható/cáfolható dolgokról van szó, ahol a rendszerben rengeteg korrekt ellenőrzés létezik. Ezért sem hiszem, hogy a 80% stimmelne. Persze a rendszer soha nem tökéletes, de általában működik, ennél mélyebb következtetést nem tudok adni adott kérdésben megfelelő mennyiségű további információ nélkül. Ezért sem szoktam az összeesküvéselméletekkel foglalkozni (azon túl, hogy minden összeesküvéselmélet alapvető logikai hibákon alapszik).
A konkrét példádhoz viszont le tudom írni, hogy nem gondolom, hogy a CDC megváltoztatta volna a véleményét az RCT-kről - a linknek nem sok köze van a dologhoz. Az egy korrekt összefoglaló az RCT-k egyes hátrányairól általánosságban.
Arról egyébként nem vagyok meggyőződve, hogy az ivermectin más gyógyszerekhez képest különlegesen biztonságos lenne (főleg nem emelt dózisban). De nem akarok ebbe a vitába belemenni, leírtam az előbb, hogy mikor foglalkozom valamivel és mikor nem, ha adott szerrel kapcsolatban rendszeresen összeesküvéselméletek is felmerülnek.
tevelygo1 2021. 04. 02. 23:36
Előzmény: #32325  algore
#36581

Ad1: Nem. (Nem teljesen laikusként írom ezeket a sorokat, bár nem az orvostudomány/gyógyszerkutatás a területem.) Nem ennyire egyszerű az, hogy mi az általános helyzet. Nem igaz, hogy nagyon ritka lenne az, hogy ennyi bizonyíték van valamire. Én egyszer megnéztem a linkedet, ahol fel voltak sorolva összefoglalások ezekről a tanulmányokról, és nem láttam semmi extrát ilyen szempontból. De amúgy érdekes volt, tehát nem aztmondom, hogy elpazarolt idő volt megnézni.
Ad2: Nekem az ivermectinnel meg hasonlókkal alapvetően az a gondom, hogy bármire bemondhatják hogy az működik, keresnek hozzá pár tanulmányt, ami szerint működött, azt nem nézik meg hány tanulmány szerint NEM működött, vagy netán nem is volt semmilyen tanulmány sem, és akkor én utána melyik állítólag nagyon jó szerre költsem a pénzemet? Mindegyikre? Vagy aki totál laikus hozzá, annak inkább csak legyen bűntudata, hogy nem költötte mégse valamelyik ilyen cuccra a pénzét, ha súlyos beteg van a családban? Csak mert HÁTHA segítene? Ez a mi vesztenivalónk dolog engem a mostani járványnál is idegesít pont ugyanilyen okból. Toljunk be 20-féle vagy 100-féle gyógyszert minden betegnek, mert nincs vesztenivalónk?! Vannak mellékhatások, kölcsönhatások, főleg ha több szert is betolunk számolatlanul.
De ami igazán zavar, az, ha egy szerhez kapcsolódnak összeesküvéselméletek is a gyógyszergyártásról meg az orvostudományról stb. Az nekem mindig azt jelenti, hogy a szer valszeg nem jó, vagy nincs rá elég bizonyíték, különben az beszélne, és nem az összeesküvéselméletek. És az ilyenekkel nem is foglalkozom addig, amíg el nem tűnnek az ilyen összeesküvéselméletek.
Csak hogy ne legyen félreértés, hogy mit gondolok összességében: sok mindent abból, amit írsz, érdekes új infónak találok, van, aminek ilyenkor külön utánanézek. A lockdown meg szerintem is baromság, az eü-t kellene fejleszteni (már 1 éve), nem lezárogatni. De amikor összeesküvéselméletekről írsz, az nem szokott tetszeni. Azokkal én abszolút nem szoktam egyérteni, se itt, se máshol. Amúgy tényleg van, hogy 1-2 számból elég nagy következtetést írsz le, de az megesik bárkivel néha:)) Akik itt téged és másokat rendszeresen lehülyéznek, semmivel nem értelmesebbek másoknál : PP
Ad3: (Lásd feljebb) Még nem hallottam ezekről a nagyon erős eredményekről. Csak ellentmondásos mixről.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek