Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
p-b 2021. 03. 29. 17:56
Előzmény: #36334  Phylaxa
#36340
Célirányost! Kik a legveszélyeztetetteb korosztály?  Az idős és krónikus betegek (nyugdíjasok , rokkantak, kr.betegek). Ezek mozgását kellett volna korlátozni első körben. Ezt a társadalmi csoportot kellett volna otthon tartani és  ellátásukról gondoskodni. Hiszen ő miattuk van tele az intenzív osztályok. 
Az aktív korosztályt hagyni dolgozni, hisz ök termelik ki a nyugdíjakat és töltik fel a gdp-t.
Ez sztem alap lett volna és egyben elkerülhető a sok halálozás is. Ez is egy logisztika lett volna, de töredékébe került volna, mint amibe most kerül., stb
algore 2021. 03. 29. 17:51
Előzmény: #36334  Phylaxa
#36339
A fokuszalt lezarast tartjak jonak. Azt lezarni, akit van ertelme. Vagy azt aki fertoz (es kontaktjai) , vagy azt akit meg akarsz vedeni. Senki mas lezarasanak nincs ertelme, de legalabb minden szempontbol kontraproduktiv. 
algore 2021. 03. 29. 17:49
Előzmény: #36333  algore
#36338
Svedorszag a 23. a vilagon, Magyarorszag 66. urbanizaciot tekintve.
Kontaktsuruseg nagyon nem ugyanaz, csak forditva, mint hisszuk. 
papafilip 2021. 03. 29. 17:49
Előzmény: #36333  algore
#36337
Nem tudom jártál-e valaha Svédországban én speciel dolgoztam is ott egy ideig és sztem tévedsz. Az emberek alapból nagyobb távolságot tartanak egymástól és levesebb a fizikai kontakt. Plusz egészségesebben élnek és többet vannak a szabadban. 
papafilip 2021. 03. 29. 17:46
Előzmény: #36332  algore
#36336
Nos akkor egyetértünk, a helyes eljárás valószínüleg nem az a típusú lezárás lenne mint amit itt magvalósítottak, hanem szigorú és lokalizált intézkedésekkel a problémás kontaktok csökkentése és a megfelelő kontaktkutatás.
.
Mondjuk én nem tudom elképzelni, hogy Közép Euróban ezt meg lehetne valósítani, de abban egyetértek, hogy az jobb megoldás lenne, mint amivel most próbálkoznak.
p-b 2021. 03. 29. 17:45
Előzmény: #36329  algore
#36335
Ok, igazad van, szerinted, mert úgy véled hogy úgy csinálták ahogy Te gondolod, de sztem nem ...és itt a PONT :)
A coviddal kapcsolatos immunítás egy parttalan vita volt/van/lenne kettőnk között, ha folytatnánk. De értelme viszont nincs.... és itt a PONT :) 
Phylaxa 2021. 03. 29. 17:45
Előzmény: #36330  MeMyselfandI
#36334
Én is így gondolom. De mintha egész életemben ezt említette volna minden orvos. :)
     
Szerintem azon megy a hülyeség éppen, hogy ki mit gondol lezárás alatt. Azt már értem, hogy páran nem tartják jónak a jelenlegi lezárást, de olyat még nem hallottam tőlük, hogy pontosan milyen lezárást tartanának jónak? 
algore 2021. 03. 29. 17:45
Előzmény: #36331  papafilip
#36333
Igen, naluk alapbol rosszabb a kontakthelyzet egy jarvanyt tekintve :) 
Urbanizaciot tekintve Magyarorszagnal sokkal elonytelenebb helyzetben vannak, az egyik legurbanizaltabb orszag egesz EU-ban. (a skandinavok altalaban azok, mivel a hidegben varosokba tomorulnek, sokkal jobban, mint mashol a vilagon) 
Kontaktsuruseguk nagyobb, mint Magyarorszage :) 
algore 2021. 03. 29. 17:42
Előzmény: #36323  papafilip
#36332
A lezaras fogalmaba 16 jarvanyugyi korlatozo intezkedest szokas erteni, ebbol a nyugati jarvanystrategia 4-et ajanlott, 12-t nem ajanlott. Nyugaton bevezettek mind a 16-ot. 
Amirol a kozbeszedben lezaraskent szokas beszelni, az az egeszseges emberek orszagos szintu karanten ala helyezese, (bezarasa, mozgasuk korlatozasa, kontaktusszamuk korlatozasa). 
Ez a lepes Koreaban es Tajwanon szinten nem ajanlott kategoria, es soha, egy pillanatra sem vezettek be, ellentetben a nyugattal. 
Gy. K. : amikor arrol beszeltek, hogy jo dolog a lezaras, csak kemenyebben kellett volna, arra korea es tajwan nagyon negativ pelda. Ok arra pelda, hogy normalis orszagok ezt elkerulni akarjak, es a kemeny intezkedesek elkerulesevel hogyan lehet sikeresen kezelni a jarvanyt. 
Korea es Tajwan HANGSULYOZOTTAN mindenaron igyekezett elkerulni a kemeny lezarast, es sikeresen meg is tette. 
papafilip 2021. 03. 29. 17:40
Előzmény: #36329  algore
#36331
Én nem tudom mit gondolsz mit csináltak meg a svédek, de azért ők is korlátoztak mégha nem is annyira mint a többi ország. Azért azt érdemes azt is számbavenni, hogy náluk alapból más a kontaktok mennyisége és minősége mint pl. Magyarországon.
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 03. 29. 17:33
Előzmény: #36326  Phylaxa
#36330
Egy rokonomhoz szombaton és vasárnap 12-12 vendég érkezett novemberben, ebből 24-et megfertőzött. Az ilyen személyeket szuperfertőzőnek hívják.
https://hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/2020/07/22/merkely-a-strandon-langosert-sorban-allva-is-atadhatja-a-virust-egy-szuperfertozo-szemely#
algore 2021. 03. 29. 17:32
Előzmény: #36322  p-b
#36329
Attol hogy mi nem ertunk egyet, a valosag az, hogy siman megcsinaltak, amit szerinted nem lehet. 
p-b 2021. 03. 29. 17:30
Előzmény: #36324  papafilip
#36328
 +
p-b 2021. 03. 29. 17:28
Előzmény: #36322  p-b
#36327
De persze az sem kizárt, ha szabad immunításra lenne ítélve a társadalom, a sok súlyos intenzíves beteg, ill. halottak hatására besz@rna mindenki és a  psziché átírná az agyakban a történetet, (azokat, amik ellen most épp tiltatozunk), azt saját magunk önként és dalolva tennénk és vonulna mindenki a saját karanténjába :)
Phylaxa 2021. 03. 29. 17:27
Előzmény: #36319  algore
#36326
Dél-Koreában egy ember elment egymás után 3 klubba és összefertőzőtt vagy 70 embert egy éjszaka alatt. Dél-Korea ezt közölte és nem azt, amit te. Erről hallottál? 
Phylaxa 2021. 03. 29. 17:27
Előzmény: #36319  algore
#36325
Dél-Koreában egy ember elment egymás után 3 klubba és összefertőzőtt vagy 70 embert egy éjszaka alatt. Dél-Korea ezt közölte és nem azt, amit te. Erről hallottál? 
papafilip 2021. 03. 29. 17:14
Előzmény: #36322  p-b
#36324
Hehe az utolsó mondatod telitalálat. :D
"For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for Nature cannot be fooled." - Richard Feynman
Ez egy nagy kedvenc mondásom és nem csak a technológiára igaz, tulajdonképp a mostani járványügyi elképzelésekre is remekül ráhúzható.
papafilip 2021. 03. 29. 17:10
Előzmény: #36319  algore
#36323
Lehet érdemes lenne definiálni a lezárás fogalmát, hátha elbeszélünk egymás mellett :D
p-b 2021. 03. 29. 17:10
Előzmény: #36302  algore
#36322
USA-ba jóval később jutott el a fertőzés, kb tavaly nyáron volt az első hullám és most van a 2. hullám lefutóban és nem keveset segít nekik, hogy a lakosság 30+%-át már beoltották legalább 1x.  A két hullám azért így is megtette a hatását és a regisztrált fertőzött szám elérte a 10%-ot. 
Tételezzük fel, ha még nincs az oltás és átmenetként elérte volna őket a 3. hullám, azért talált volna a brit, vagy egyéb  mutáns még bőven áldozatokat. Szóval sok mindenen múlik a fertőzés terjedése. Ugye nem egy szélességi fokon van Florida és NY  közel 2 ezer km, más időjárás, más környezeti hatások, stb.
Az elméletet nem vitatom mint mondtam egy enyhébb lefolyású fertőzés esetén, de a covid esetében a gyakorlati megoldást  a megfelelő és következetes korlátozások és vakcinázás nélkül nem lehet megvalósítani, mert egyszerúen kezelhetetlen lett volna a történet főleg a lepusztított egészségügyi rendszer és az utólsók között kullogó egészségi állapotban lévő populáció miatt. Vagy úgy kellett volna nekiindulni, hogy belefér  egy 100  ezer áldozat?  Szóval még mindig nem ismert teljesen ezt a vírus és valószínűsíthető, hogy  okozhat még negatív meglepetéseket és most nem csak a post covidra gondolok, hanem a világviszonylatban a beoltottság elhúzódása miatti következményekre. 
Attól, hogy mi nem értünk (mindenben) egyet ebben a történetben, attól a történet végkifejlete a véleményünktől függetlenül fog bekövetkezni.:)
papafilip 2021. 03. 29. 17:09
Előzmény: #36319  algore
#36321
Kínában, Tajvanon és Dél Kóreában is lezártak területeket és korlátozták a mozgást bizonyos időszakokra.
Ott is zárva voltak a boltok és nem mozoghattak szabadon az emberek.
Csak mivel szigorúbban tartották a dolgot és jobban lekövették az egyes fertőzéses eseteket nem szabadult el utána újból és nem kell teljes területeket folyamatosan lezárva tartani.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek