Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
babyboy 2020. 10. 12. 07:13
Előzmény: #23635  dmz
#23640
Arról nem is beszélve, hogy a lockdown miatt pl. kevesebb lett a közlekedési balesetek szàma is, így a halàlos kimenetelűeké is. Ilyenek miatt is lehet, hogy a halàlozàsi szàm nem ugrott meg.
dmz 2020. 10. 12. 01:54
Előzmény: #23638  algore
#23639

1. és 4.: Ötször legalább leírtam, hogy ha augusztus vége óta csak a tízszer annyi tesztelés okozza a magasabb igazolt esetszámot, akkor törvényszerűen be kellene esnie a pozitív tesztek arányának. Ez középiskolás matek és emiatt megfelelő cáfolat. Volt rá reakció a részedről? Nem volt. 
2. A PCR tesztelés technikai részleteit és hamis pozitivitását eleve te hoztad a topikba és azzal az egyértelmű céllal, hogy a kimutatott esetek egy részénél kétségbe vond, hogy aktív fertőzésekről van szó. Ez lehet önmagában egy vélemény, hogy nem aktív eseteket mutatunk ki, erre és az előző pontra együtt alapoztad a case-demic teóriádat. Az egyetlen probléma ezzel, hogy a nem aktív esetek (1,4 vagy 2,) nem fertőznek tovább és pláne nem hoznak emelkedő kórházi betegszámot. Ami az elmúlt két hétben történik Európában, az alapján pedig teljesen egyértelmű lett, hogy nem erről van szó. Magyarul te itt tévedtél. És nem lenne ezzel semmi gond, mert előfordul, de amit levágsz valóságtorzítást ennek elfedésére, az nem mindennapi különszám az egódtól. 
A 2. ponthoz még annyi, hogy tavaszhoz képest más a korosztályos összetétele a betegeknek, illetve április óta sokkal hatékonyabbak a kórházi kezelések. Nem attól lesz vagy nem lesz járvány, hogy milyen gyógyszerekkel kezelik a betegeket és hányan halnak meg. A fejlett világban HIV-ben, TBC-ben kb. ötvenszer kevesebben halnak meg, mint azokban az időszakokban, amikor nem voltak megfelelő gyógyszereink. Aki a a diagnosztizált esetek helyett ezekből a halálozásokból akar fertőzöttségi dinamikát visszaszámolni, az nem nagyon van képben. 
algore 2020. 10. 12. 01:30
Előzmény: #23634  dmz
#23638
1."Sehol nem mondta senki, hogy tavaszi fertozotteket mutatnak ki. Az lett elmondva tobbszor, tobbek reszerol, hogy 10x annyi tesztre juto 10x annyi pozitiv nem jelent berobbanast, hanem stagnalast jelent. Az lett elmondva, hogy a halalozasi es korhazi adatokban nincs semmi berobbanas, az emelkedes csak a PCR-ban lathato masban nem.
Linkeltem ehhez az epidemiologusok allaspontjat is. 
Mindezekhez soha semmilyen ellenervet, alatamasztast nem hozol soha. "
2"Senki nem mondja, hogy 2 honappal ezelotti pozitivokat mutatsz ki PCR-ral, ez egy lehetoseg, hogy kimutathatsz olyat is. De valos lehetoseg, nem dezinformacio. Ahogy szamtalan mas problema van a PCR-ral, amihez linkeltem tobb oldalrol studyt, es epidemiologus allasfoglalast, hogy nem erdemes a PCR-t kovetni. Dezindormacio a hivatalos tobbsegi epidemiologus velemeny a Harvardrol? A linkelt studyk? Szanalmas vagy.
Es megint nem mondtal semmit a fo allitasra, hogy halalozasban es ITO-s szamokban nem volt augusztusban berobbanas. 
Senki nem mondta, hogy juliusban volt a csucs. Csak hogy augusztusban nem volt berobbanas. 
(halalozas es ITO alapjan aprilis volt a csucs es marad is, mert meg sem kozelitik a szamok az akkorit) "
3."Soha nem allitottam, hogy a PCR tavaszi eseteket most kimutat. 62 napot allitottam - pontosabban a study amit linkeltem)
4"Nem, ilyesmit nem mondtam. Ahhoz ragaszkodtam, hogy a jelenlegi tesztek nem berobbanas, hanem tesztelesi szam novekedesbol adodo esetszam emelkedes. 'case_demic'
Folyamatosan terelsz, mellebeszelsz hazudsz. "
Azért, hogy ennyiszer elismételt és kifejtett magyarázat után is folyamatosan hazudj arról, hogy mit mond a másik, semmibe véve a hozzászólásait, hogy szalmabábokkal vitatkozhass és ne érvekkel, online fórumszinten is ritka jellemtelen, tisztességtelen, sunyi szar viselkedés. De ha neked erre áll fel, hát legyen.
Ismételgesd még, válasz nem lesz rá a részemről, azt hazudsz egészen nyugodtan amit csak akarsz.  
dmz 2020. 10. 12. 01:23
Előzmény: #23636  algore
#23637

Szerintem mindenki ismeri azokat az embereket, akiknek akkor is igazuk van, amikor nincs igazuk. Örültem volna, ha valaki valóban kijavítja a tévedéseimet. Te ilyesmit nem tettél, te itt egészen mást művelsz. Magas lóról beszélsz mindekivel ÉS ráadásul emellett hülyeségeket. A kettő együtt sok, azaz hogy valójában kevés. 
algore 2020. 10. 12. 01:16
Előzmény: #23634  dmz
#23636
Olyasmivel vitatkozni, amit a másik fél nem állított, nem szép dolog, de előfordul. Miután a valós álláspont ki lett fejtve, és a tévedésed, félreértésed egyértelműen és többször ki lett javítva, továbbra is ugyanazt ismételgetni a részedről, sajnos azt az érzetet kelti bennem, hogy nem vitázni szerettél volna, sosem volt célod, és sok egyéb aljasságra is képes vagy. Szeméttel nem tárgyalok, ignore tovább.
dmz 2020. 10. 12. 00:47
Előzmény: #23632  Törölt felhasználó
#23635
Az autóbalesetek, daganatos halálozások vagy dohányzás, elhízás, cukorbetegség, öngyilkosságok, stb mint vezető halálokok egyike sem fertőző, azaz az esetek között nincs kapcsolat, illetve az ezekből származó esetszám nincs befolyással a közeljövőre vonatkozó további esetekre. Ezért ér megkülönböztetett figyelmet egy járvány, ahol a közeljövő erősen sztochasztikus, néha kifejezetten determinisztikus kapcsolatban áll a megelőző időszak adataival. Teljesen egyértelmű a jelenlegi dinamikákból, hogy *lesz* többlethalálozás és elsősorban rajtunk múlik, hogy mekkora mértékű. 
dmz 2020. 10. 12. 00:38
Előzmény: #23631  algore
#23634

Hidd el, hogy az érzés kölcsönös. De ha már a pofátlan hazugságot említetted, akkor neked bizony visszatérő mantrád volt nem is olyan régen, hogy a jelenlegi csak "case-demic" és csak azért van több eset, mert több a tesztelés. Valamint, hogy jelentős hatást okoz, hogy a PCR tesztek pozitív eredménye hamisan mutat aktív esetet korábbi fertőzéseknél is. Ehhez képest egészen mást mutatnak az elmúlt hét fejleményei. Az egyszerűség kedvéért néhány idézet tőled: 
1. "nagysagrendileg novekedett a tesztszam, es te ezzel nem szamolva, akarod jarvany dinamika jellemzesere hasznalni. Laikus megkozelites."
2. "Jossz itt az ostobasagaiddal a szezonalitassal kapcsolatban, amiket semmivel nem tudsz alatamasztani, jossz a berobbanassal, ami hulyeseg"
3. "joval a fertozes utan, joval a virusok inaktivacioja utan, azaz amikor mar mikrobiologiailag nem lehet kimutatni, nincs fertozo virus a szervezetben, a PCR akkor is ki fogja mutatni."
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 00:33
Törölt hozzászólás
#23633
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 00:12
Előzmény: #23624  dmz
#23632
Nincs többlethalálozás Magyarországon, ergo az előző években is haltak meg másféle vírusok és egyebek által ennyien, csak senkit sem érdekelt, mert nem jelentették reggelente.
algore 2020. 10. 12. 00:08
Előzmény: #23612  dmz
#23631
kurva uncsi, ahogy továbbra is pofátlanul hazudsz. Nem mondtam, hogy a jelenleg igazolt pozitiv eredmények jóval korábban lezajlott fertozeseket takarnak, es ezt a hazugságod már többször is kitárgyaltuk. Visszataszító egy kis senki viselkedik úgy ahogy te. 
pitcairn2 2020. 10. 12. 00:00
Előzmény: #23629  dmz
#23630
a helyedben én sem arról beszélnék:)
nem illik az agendádhoz:)))
dmz 2020. 10. 11. 23:58
Előzmény: #23626  pitcairn2
#23629
Nem a járvány halálozásáról beszéltem. Én a járvány terjedéséről beszéltem. Ilyen egyszerű ez. Ha nem érzékeled a különbséget, arról nem én tehetek, hanem az oktatási rendszer. 
pitcairn2 2020. 10. 11. 23:09
Előzmény: #23622  Törölt felhasználó
#23628
ez érthető
pitcairn2 2020. 10. 11. 23:08
Előzmény: #23623  Shut-up
#23627
úgy bizony:)
pitcairn2 2020. 10. 11. 23:08
Előzmény: #23624  dmz
#23626
aki átugrik a "deaths" grafiról a "cases" grafira az pillanatok alatt meglátja a radikális különbséget...
nem véletlenül nem foglalkozol te ezzel a kérdéssel...
dmz 2020. 10. 11. 22:40
Előzmény: #23623  Shut-up
#23625
Te hidd akkor azt, hogy üdülni mentek azok, akik jelenleg is kórházban vannak. És hidd azt is, hogy nem számít sokat, hogy az elmúlt 3 hétben Európa nagy részében a sokszorosára nőtt a kórházban kezelt koronavírusos betegek száma.
dmz 2020. 10. 11. 22:22
Előzmény: #23618  pitcairn2
#23624
Ezeknek mégis mi köze van ahhoz, amit írtam? A járvány terjedéséről írtam, amit a szakértőnk meggyőződésével ellentétben nem régen lezajlott esetek okoznak. Halálozások is lesznek egyébként, de a kettő több okból sem jelent szinonímát. Érdekes egyébként, hogy mekkora kussban lett mostanában az a tábor, amely még 5-6 hete is arról győzködte a fórumot, hogy nincsenek sehol a magyar halálozások a tavaszihoz képest.
Shut-up
Shut-up 2020. 10. 11. 22:20
Előzmény: #23616  pitcairn2
#23623
Ezeket már nem teszi hozzá, mert így hiteltelenné tenné az egészet mint halálos járvány.
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 22:11
Előzmény: #23620  pitcairn2
#23622
Én megértem Hegedűs Csaba reakcióját. A gyászfolyamat része, hogy az ember bűnbakot, felelőst keres.
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 22:09
Előzmény: #23615  Törölt felhasználó
#23621
Én pedig sajnálom, ha nem érted a mondandóm lényegét. Bill Gates modellje 100 ezer feletti áldozatot prognosztizált tavasszal Svédországban, a valóság pedig szerencsére köszönő viszonyban sem volt ezzel.
https://swprs.org/covid-the-big-picture-in-7-charts/
Miért nem érthető, ha szkeptikus a modelljével szemben az ember? Ez nem nagy arc kérdése, rosszul látod. Készpénznek kéne venni? 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek