Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2020. 09. 22. 10:43
Előzmény: #21474  algore
#21480
Szerintem az egészet Kína találta ki hogy elsózhasson pár millió olcsó maszkot, lélegeztető gépet, műanyagplexit meg anyámtudja mit. Kitalálták ezt a vírust, eljátszottak egy kis lezárást meg viccből felhúztak 2 kórházat 2 hét alatt a semmiből. Onnantól kezdve a kínai ügynökök beépültek a nyugati médiába és elkezdték a fake híreket küldeni Bergamóból, Spanyoloktól, Franciáktól Angoloktól és később New York és Dél amerikából. Az emberek meg mind bevették. Valójában sehol se voltak halottak. Észre se vették az emberek a dolgot csak a nyugati média kapta fel mert kattintás vadászatot akart és Kardasian segge már nem volt erre elég.
.
A maszkos és vackok meg milliárdszámra folytak ki Kínából. Óriási átverés volt az egész. Ezt láthatja bármelyik paraszt bácsi a józan eszével Borsodból.
.
Csak tudnám az olaj lobbi ez alatt mi a szart csinált hogy a fogyasztást a béka segge alá verték.
.
Páran összekevereik az ok okozatot. Nem azért van járvány mert gyógyszer lobbi van. hanem azért nyomulnak a gyógyszergyártók mert helyzet van. Nem azért esik az OTP mert valakik shortolják hanem azért shortolják mert valami oknál fogva esik.
.
Én akartam folytatni reálisan a tegnapi beszélgetést az extra halottakról de látom hülye ötlet volt egy picit is engedni valamiben és reálisan beszélgetni. Itt mindenki tapodtat se akar engedni a saját verziójából hanem egyre csak a szélsőségesebb verzió felé akar menni. Én voltam hülye hogy akartam megérteni.
algore 2020. 09. 22. 10:41
Előzmény: #21477  Törölt felhasználó
#21479
magyar biznic színvonalon igen, jót lehetett lopni a maszkból, lélegeztetőből. Autokráciák szeretik ezt. Nemzetközileg más a tét, és más a háttér. De azt nem lehet vagy kevésbé lehet tényszerűen tárgyalni, főleg itt, és tulajdonképpen mindegy is, hogy butaság vagy esetleg valamilyen szándék áll a Nyugat harakirije mögött, az eredmény a lényeg, az pedig igen elborzasztó következményekkel fog járni a jövőben.
algore 2020. 09. 22. 10:37
Előzmény: #21456  Peterbond
#21478
szívesen, örömmel.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 10:37
Előzmény: #21474  algore
#21477
Tedd hozzá, hogy USA 100 millió tesztnél tart, Kína 160 milliónál. Nem adtam össze, de 500 millió teszt globálisan alaphangon. És x milliárd maszk. Ez is jó pénz.
Lacix
Lacix 2020. 09. 22. 10:32
Előzmény: #21474  algore
#21476
Te elképesztően buta vagy.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 10:24
Előzmény: #21474  algore
#21475
Bergamóban március-áprilisban a szokásos ezer halott helyett idén 5 ezer volt, valszeg ezek a geci gyógyszerlobbisták álruhában jól megfertőzték az embereket.
algore 2020. 09. 22. 10:06
Előzmény: #21472  PusztaPutyin
#21474
gyógyszer/oltóanyaggyár lobbi által tolt járványpara, ahol a járványkezelést játékos modellezős matematikusokra bízták, akik élvezik a játékot.
Akiknek a szakmájuk a dolog, és még vírust is láttak covid előtt is, azok meg el vannak hallgattatva, fake news, meg felelőtlenül veszélyeztetik az életeket a veszélyes szakmai hozzáállásukkal, ezért meg sem kell hallgatni őket.
Nehogy a népharag majd a matekosokat is defenesztrálja, de hogy renomájuk kuka lesz, az valószínűsíthető.
fatihszultan 2020. 09. 22. 07:57
#21473
Érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=CnAVH1BYmx4
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 07:47
Előzmény: #21470  fatihszultan
#21472
Nagyjából már mindenki szerint túl van. Szerintem ez gyógyszerlobbi.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 07:21
#21471
fatihszultan 2020. 09. 22. 05:53
#21470
Ez se rossz:https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200921/figyelmeztetest-adtak-ki-a-koronavirusrol-kiderult-miert-elkepesztoen-ragalyos-449626
Szóval ez egy "elképesztően ragályos vírus"... Ma telik le a hatósági karanténunk. A kollégámnak, aki megfertőződött, mint írtam, már nátha-szerű tünetei sincsenek. Az irodából tizenegynéhányunk közül senki nem kapta el tőle. (Bár ma éjfélig még bármi megtörténhet...) Szóval, egy viszonylag szűk helyen volt tizen x ember (iroda, teakonyha - itt kávéztunk, sokszor reggeliztünk, ebédeltünk együtt, aki cigizik, kint a dohányzóhelyen együtt cigizett vele, kezet fogtunk, stb). Senki nem kapta el tőle. Erre írják, hogy "elképesztően ragályos"
A sajtónak is óriási felelőssége van, hacsak nem valami utasításra, sugalmazásra csinálják. Na de világszerte? Viszont egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyire hülye az emberiség!!!
A környezetemben, a  rokoni, a baráti körömben is vannak nem agyoniskolázott, de józan, paraszti eszű emberek. A nagy-nagy többség ezek közül is minimum azt mondja, hogy erősen túl van tolva ez az egész.
Nemtomicsináljak 2020. 09. 21. 22:57
Előzmény: #21467  apocca
#21469
Nekem közvetlen hozzátartozóm került úgy két hét karanténba (négy kollégájával együtt )hogy munkahelyén egy fő volt betegnek nyilvánítva.
Mint kontakt személyek semmiféle vizsgálat nélkül két hét karanténba kerültek.
Piros lap nincs az ajtajaikon, de a múlt héten két alkalommal is volt ellenőrizni rendőrhatóság!!
Holnapra kaptak időpontot tesztre!
Törölt felhasználó 2020. 09. 21. 22:48
Előzmény: #21465  apocca
#21468
Elképesztő!
apocca
apocca 2020. 09. 21. 22:46
Előzmény: #21466  Nemtomicsináljak
#21467

a háziorvos ugye két hét hatósági karantént nem rendelhet el, ezt úgy kerüli meg a rendelet
"Akit a háziorvosa csak a tünetei alapján minősít fertőzöttnek, de nem tesztelnek, azt csak az orvos utasíthatja otthoni elkülönítésre"
Nemtomicsináljak 2020. 09. 21. 22:41
Előzmény: #21465  apocca
#21466
Igen láttam én is.
Ez már nevetséges és több mint felháborító, hogy ránézésre a háziorvos is két hét karanténra kötelezhet 😱
Így valóban nem  fog menni senki kis lázzal, meghüléssel az orvosához!!
Ennyi erővel bárki elmehet a faluvégi kuruzslóhoz is 😄
Mondjuk szerintem eddig sem voltak megbízhatóak a teszteredmények!
Őrült világ ez!!!
apocca
apocca 2020. 09. 21. 22:31
Előzmény: #21464  apocca
#21465

jahh és a 21:29-ben:
Új protokoll: " A Müller Cecília tiszti főorvos és Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere által jegyzett dokumentum szerint hétfőtől a háziorvos PCR-teszt nélkül is koronavírus-fertőzöttnek minősítheti azt, aki a fertőzés tüneteit mutatja: azaz köhög, láza, vagy nehézlégzése van, esetleg az ízérzés hiánya vagy zavara jelentkezik."
Így is kabaré volt már az un. aktiv fertőzött szám (még a pf is felfigyelt rá) 14 nap elteltével se kerültek ki belőle (azaz mostanság "gyógyult" alig van, új fertőzött ugye meg annál több).
Majd haladunk a lehűlés, később az influenzás időszak felé, telefonon mennyi ember fogja mondani a háziorvosának, hogy láza van és köhög. teszt már nem is kell, határ a csillagos ég a covid fertőzésben.
apocca
apocca 2020. 09. 21. 22:21
Előzmény: #21461  PusztaPutyin
#21464
persze, hogy van minusz. déemzéék szerint a szakembereknek (pécsiek) egy és egybehangzó véleménye van a virus kapcsán. Másfajta szakember nincs, csak kókler keresztre feszítendő "virustagadó" lehet (avagy galilei után máglyára velük). Tehát milyen szakemberek vitázhatnának a covidről és milyen pro-kontra lehetne.
pitcairn2 2020. 09. 21. 22:16
Előzmény: #21452  Peterbond
#21463
azt is tedd hozzá, hogy a jelentős részük zárt intézményekhez, pl. idősek otthonához kapcsolódik
az EU kapcsán 40%-os arány rémlik, de van 80%-kos is (azt hiszem ez Svédország)
nos ezt is többféleképpen lehet magyarázni, elvégre ezekben az intézményekben amúgy is durván 20 hónap az átlagos túlélés 
és ezek az idős, beteg emberek nem igazán reagálnak jól a szobafogságra, a társadalmi kapcsolataik betiltására és az intézmény életének a teljes felfordulására
Nemtomicsináljak 2020. 09. 21. 20:51
Előzmény: #21461  PusztaPutyin
#21462
Mondjuk magasról leszarom ezt a pontozásos hülyeséget.😄
Csupán a téma iránt érdeklődőknek szerettem volna felhívni a figyelmét 😉
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 21. 20:47
Előzmény: #21460  Nemtomicsináljak
#21461
Szépen mutatja a helyi szellemi színvonalat hogy erre bírtál mínuszt kapni 🤔

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók