Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2020. 08. 15. 19:32
Előzmény: #19015  valoigaz
#19020
Érdemes lenne ezt is elolvasnod, mielőtt felülnél a Gődény félék hülyeségeinek:
https://hang.hu/publicisztika/2020/08/14/feherkopenyes-nepamitok-boldogkoi-zsolt-virologus-genetikus-a-jarvany-vamszedoirol/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 15. 16:53
Előzmény: #19018  Törölt felhasználó
#19019

A hozzászólásod értékelése alapján a lakosság nem a szkepticizmusra vásárolt jegyet.
 
Na mindegy, elmesélem hogy jártam ma a helyi dm-ben:
 
Vittem maszkot de a kezemben hagytam mert láttam hogy a vásárlók és az eladók 50-50 százaléka leszarja, a többi meg sálnak vagy ajakvédőnek hordja a sajátját. Mondom oké, akkor ezt most se erőltetjük, nem vettem fel. Jött egy hölgy velem szemben a soron, és számon kért azzal hogy "magának nem kellene hordania?". Körülnéztem, még mindig láttam hogy a vásárlók egyik fele fedetlen arccal van, a másik továbbra is sálként hordja - azt sajnos nem néztem, hogy a szóvátevős néninek fenn volt-e a nóziján - közben emlékeztem hogy van vagy napi húsz fertőzöttünk országosan, hát mondom, mit mondjak neki. Nem vagyok egy konfliktuskereső alkat, a néni is előhozta belőlem a pedagógus-kisdiák élményt, hát elsőre átfutott az agyamon hogy feltolom a maszkot, hadd örüljön, általában így szoktam reagálni hasonló helyzetben. Aztán arra gondoltam, ez elég röhejes lenne miközben mindenki leszarja az egészet meg amúgy is pont faszságnak tartom, úgyhogy csak annyit mondtam neki, széles mozdulattal körbemutatva hogy nézzen körül. Ezzel a sok csupasz és sálas emberre mutattam, ki tudja, talán még az is benne volt a hangsúlyomban hogy faszért baszogat a faszságaival, miért nem keres magának érdekesebb programot. A hátam mögül még hallottam hogy mondta hogy körülnézett. Ezt nyugtáztam de nem mondtam semmit. Aztán mindketten folytattuk a dolgunkat. A néni lehet, hogy most arról mesél az ismerőseinek, hogy milyen felelőtlen emberek vannak már, talán még orbán viktornak is szólni kellene hogy vigyen el a hátán, de legalábbis jól meg kellene bírságolni az ilyet.
 
Na semmit se akarok levonni ebből, csak mesélhetnékem támadt.
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 16:09
#19018
Meddig lesz a hisztéria virus?100 évig ?Nem unják már .Nyomják a mantrát és föleg a médiák az emberfélék meg dobálják a tüzre ,a virusfá és éltetik a hiszékenységükkel.
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 15:50
Előzmény: #19016  Törölt felhasználó
#19017
Olaszországban úgy értem.
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 15:49
Előzmény: #19015  valoigaz
#19016
hol lehet megnézni,hogy 2019ben hányan haltak meg napin szinten és 2020-ban ez hogy alakul?
valoigaz 2020. 08. 15. 13:40
#19015
Telik, múlik az idő és azon kapom magam, hogy próbálom értelmezni mindazt, ami az elmúlt hónapokban a médiából rám zúdult. Nem gondolom, hogy egyáltalán nincs koronavírus, vagy, ahogy hivatalosan elnevezték Covid-19 vírus, de abban egyre inkább biztos vagyok, hogy valami nagyon nem stimmel azzal, amit el akarnak hitetni az emberekkel. A média által kommunikáltak és a valóság között ugyanis egyre táguló szakadék húzódik. Pár tényt leírok, már csak a magam tisztánlátása érdekében is, megpróbálva tartani az időrendi sorrendet.
1. Felfedeztek egy vírust, amiről az első időkben még lehetett hallani, hogy mesterségesen előállított vírus. Több kutató egybehangzó véleménye szerint, a vírus olyan szekvenciákat tartalmaz, amiket csak mesterségesen, mikrobiológiai laborban lehet előállítani –Vuhanban , ahonnan elindult a” járvány”, véletlenül pont van egy ilyen labor. Azóta ezt már tagadják, mindenesetre elgondolkodtató, ki és miért állít elő egy ilyen vírust, ami azután „véletlenül” elszabadul a világban? 2. Véletlenül elszabadult. Ha valóban nem akarták volna, hogy elterjedjen a világon, semmi mást nem kellett volna tenniük, mint lezárják a közlekedést abból a tartományból, amit meg is tettek később, de csak mikor már mindenhova exportálva lett a fertőzés. 3. Olaszországból sokkoló híreket lehetett hallani a médiából. A vírus terjedése megállíthatatlan és napi 700 ember hal meg a vírus miatt. Képekkel is szemléltették, a sorakozó koporsókkal – amiről azóta kiderült, hogy hamisak voltak. Ha valaki veszi a fáradságot és utánanéz, én megtettem, akkor láthatja, hogy pl. az olasz átlagos napi természetes halálozási rátája 1700Fő (2019-es adat). A média sokkolja az embereket a napi 700 Covid halottal. De azt már elhallgatják, hogy ez a 700 fő nem plusz hétszáz, hanem az 1700fő/napból 700. Akkor miért szállították a halottakat teherautóval, ha ez így van? Olaszországban a hagyományos temetkezési forma a földelés. De mert érthetetlen okból – vagy nagyon is érthetőből, hogy ne legyen bizonyíték – megtiltották a temetést azon halottak esetében, akik a Covid miatt haltak meg, csak a hamvasztás maradt, amire nincs elég kapacitás, főleg az északi régiókban ahol elterjedt a vírus. 4. Megtiltották a boncolást. A történelemben példa nélküli, hogy bármilyen fertőző betegség esetén megtiltsák a boncolást. Nem csináltak ilyet még soha, hisz az orvostudomány fontos része ez, amiből szintén sokat lehet tanulni, esetleg olyan következtetéseket levonni, amik segíthetnek később a gyógyításban is. A boncolásnak is megvannak a protokolljai, fel vannak készülve súlyosan fertőző halottak boncolására is, meg vannak a technikai feltételei. Vajon miért tették? Alább kiderül. 5. Mindenki maradjon otthon! Hangzott a felhívás, ami részben érthető is, hisz nem ismertük a pontos tényeket, csak azt, amit a média sulykolt belénk, nem tudhattuk mi lesz, tényleg mennyire veszélyes a vírus és az egészségügyet is fel kellett készíteni egy legrosszabb forgatókönyvre. Azóta már kiismertük. 6. Jellemzően azokra veszélyes csak, akik már nagyon öregek és betegek, vagy csak nagyon betegek. Azokra talán veszélyes lehet, csak úgy, mint bármilyen más vírusos, bakteriális megbetegedés. Azért csak talán, mert, 7. Dr. Klaus Püschel a német igaszságügyi orvostan professzora, a tiltás ellenére több mint 100 hivatalosan a Covid 19. ben elhunyt beteg boncolását végezte el és megállapította, hogy közülük egy esetben sem a vírus okozta a beteg halálát, hanem egyéb társult betegség. Talán csak nem azért tiltották meg a boncolást, nehogy kiderüljön az igazság a vírus valódi veszélyessége kapcsán? 8. Halálozási adatok. Azt gondolhatnánk, hogy abban az évben, amikor egy világméretű és nagyon veszélyes járvány söpör végig a földön, a halálozási adatok ezt majd lekövetik. Nem így történik. Bár számos esetről hallani világszerte (Magyarországról is), hogy olyan elhunytakra is azt jelölik meg halál okának, akiknél valójában nem volt fertőzés, vagy ha igen, semmi köze nem volt a halálához pl. autóbaleset. A Covid halottak számát tehát igyekeznek globálisan feltornászni, így a pánik fenntartható. A tényleges összes halálozási adatokat azonban nem tudják hamisítani, így fordulhat az elő, hogy több országban is, amiről én tudok USA, Olaszország, Magyarország, az idei év halálozási adatai csökkentek vagy azonosak, az előző évek azonos időszakát vizsgálva. Hogy lehetséges ez? Hiszen a médiából nem ezt látjuk, ugye? 9. Ha ez a vírus tényleg olyan fertőző és halálos, mint amilyennek azt beállítják, miért van az, hogy egy hír sincs arról, hogy a migránstáborokban, amik gyakran tízszeresen túltelítettek, tömegesen betegednek, majd halnak meg a migránsok Covid-19-től? Maszkot nem hordanak, távolságot nem tartanak, de még az alap higiéniás tisztaság is hiányzik, még sincs semmi gond. Vajon miért? 10. Majd a védőoltás megold mindent. Valójában nem old meg semmit, mert vírusra nincs hatékony védőoltás, olyan gyorsan mutálódik, erre jó péda, a hagyományos influenza elleni védőoltás, hisz az is csupán 10%-ban hatékony. Arra viszont jó ez az oltás, hogy a nép - majd amikor végre úgy döntenek, hogy vége a járványnak - elhiggye, hogy ez, a vakcinának volt köszönhető. A védőoltás okozta betegségekről, halálról nem fog szó esni már, holott a tesztek szerint minimum 50%-ban előfordul súlyos mellékhatás, ugyanis a védőoltások kifejlesztése nem véletlenül 15 év. Nem árt meggyőződni a hosszútávú hatásáról, mielőtt nagyobb bajt okoz, mint ami ellen létrehozzák. (az már csak hab a tortán, hogy a PCR tesztek sem megbízhatóak, 80% fals pozitív eredményt mutatnak, amint az a napokban egy németországi iskolánál is bebizonyosodott) Azt gondolom, de jó lenne, ha tévednék, hogy ez egy előre eltervezett akció volt. Azok, akik már régóta meghatározzák a világpolitika alakulását, akiktől a múltban sem állt távol háborúk kirobbantása, amiknél mind két szembenálló felet ők pénzelték, hitelre persze, most találtak egy zseniális megoldást, hogy lehetne az egész világ gazdaságát bedönteni egyszerre, egy fegyverlövés nélkül. Felhasználták a birtokukban, irányításuk alatt lévő média óriásokat és elhitették az emberekkel, milyen veszélyes ez a mostani vírus, ez most különleges, ettől félni kell. Az emberek elhitték, a politikusok, országok kormányai pedig nem tehettek mást, félve a népharagtól és féltve pozíciójukat kullogtak az események után, sodródtak az árral. Itt lenne az ideje, hogy az emberek kicsit átgondolják, utána nézzenek a tényeknek, észrevegyék milyen "játékot" is játszanak velük, és kinyilvánítsák, ELÉG VOLT!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 14. 22:23
Előzmény: #19010  arabka
#19014
annyira nem érthetően. tehát akkor a két oszlop nem az előző és aktuális hónap, oké. nem ártana több értelmezési kapaszkodó, nem vagyok ám hülye, de ha feldobsz egy rébuszt azt tudod nem fogják tudni olvasni az emberek
euler 2020. 08. 14. 21:49
Előzmény: #19011  arabka
#19013
Nyilván a statisztikát módosították, de ebből nem csináltak titkot. 
Pontosabban: "szerdán az ország egészségügyi minisztériuma bejelentette, hogy mostantól új módszer szerint számolják a vírus okozta haláleseteket, és csak azokat a haláleseteket tekintik koronavírus következményének, amelyek egy pozitív vírustesztet követő 28 napon belül következtek be. Noha így 5000-el csökkent azok száma, akiket a koronavírus áldozataiként tartanak nyilván, az új adat, 41 347 még mindig a legmagasabb Európában."
arabka 2020. 08. 14. 21:46
#19012
Szerintem érthetően írtam , de akkor most az egyszer , részletesen leírom. 
Az 1 milliő főre jutó halálozás = Adott időpontban halottak száma / lakosság száma
Ennek a törtnek az értéke a számláló és nevező változásától függ . A nevezőt ( lakosság szám ) tekintsük állandónak .  Marad a számláló azaz a halottak száma adott időpontban. Egy korábbi időpontban ( T1 )a halottak száma  X1 . 
Későbbi időpontban ( T2 ) a halottal száma  X2 .
 " Normál esetben " azaz
 ha T1 kisebb  mint T2  , akkor X1 kisebb vagy egyenlő mint  X2 .
Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T1 ) időpontban  46.628  / 67,928835 = 686
Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T2 ) időpontban   41.329 / 67,928835  = 608
608 - 686 =  - 56 !!  azaz MÍNUSZ 56  .   Normál esetben nem lehetne negatív szám .
Már meghaltak száma csak akkor csökkenhet ha a statisztikát módosítják vagy 
feltámadnak .
Megjegyzés : 
 Két relációjelet nem másolt be a szövegbe , ezért ismételtem meg a beírást .
arabka 2020. 08. 14. 21:40
#19011
Szerintem érthetően írtam , de akkor most az egyszer , részletesen leírom. 
Az 1 milliő főre jutó halálozás = Adott időpontban halottak száma / lakosság száma
Ennek a törtnek az értéke a számláló és nevező változásától függ . A nevezőt ( lakosság szám ) tekintsük állandónak .  Marad a számláló azaz a halottak száma adott időpontban. Egy korábbi időpontban ( T1 )a halottak száma  X1 . 
Későbbi időpontban ( T2 ) a halottal száma  X2 . " Normál esetben " ha T1 akkor X1 Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T1 ) időpontban  X1 = 46.628  / 67,928835 = 686
Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T2 ) időpontban  X2 = 41.329 / 67,928835  = 608
608 - 686 =  - 56 !!  azaz MÍNUSZ 56  .   Normál esetben nem lehetne negatív szám .
Már meghaltak száma csak akkor csökkenhet ha a statisztikát módosítják vagy 
feltámadnak .
arabka 2020. 08. 14. 21:35
Előzmény: #19009  PusztaPutyin
#19010

Szerintem érthetően írtam , de akkor most az egyszer , részletesen leírom. 
Az 1 milliő főre jutó halálozás = Adott időpontban halottak száma / lakosság száma
Ennek a törtnek az értéke a számláló és nevező változásától függ . A nevezőt ( lakosság szám ) tekintsük állandónak .  Marad a számláló azaz a halottak száma adott időpontban. Egy korábbi időpontban ( T1 )a halottak száma  X1 . 
Későbbi időpontban ( T2 ) a halottal száma  X2 . " Normál esetben " azaz ha T1
akkor X1
Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T1 ) időpontban  46.628  / 67,928835 = 686
Az 1 millió főre jutó halottak száma ( T2 ) időpontban   41.329 / 67,928835  = 608
608 - 686 =  - 56 !!  azaz MÍNUSZ 56  .   Normál esetben nem lehetne negatív szám .
Már meghaltak száma csak akkor csökkenhet ha a statisztikát módosítják vagy 
feltámadnak .
 
  
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 14. 17:25
Előzmény: #19008  arabka
#19009
Az Egyesült Királyság esetében mire figyelmeztet a nem elírás szöveg?
arabka 2020. 08. 14. 15:54
#19008
Az elmúlt  hónap adata.  Az  1 millió főre jutó elhunytak számának változása .
" Tényleges vérveszteség "
                              A  -  B        A           B
Ország             Változás    Friss    Előző    
Peru                     401             777      376     Dél - Am
Panama              171             398      227     Észak - Am
Bolívia                 164             327      163     Dél - Am
Kolumbia            164             278      114     Dél - Am
Chile                    162             538      376     Dél - Am
Mexikó                141             423      282     Észak - Am
Brazília                141             496      355     Dél - Am
Dél - Afr. Közt.    115             190        75
Kirgizisztán        113             227       114
USA                        91             514      423     Észak - Am
Argentína              74             119        45      Dél - Am
Honduras              73             154        81      Észak - Am
Örményország     73              273      200
Irán                         68             228      160
Irak                         55             140        85
Guatemala            53             128        75     Észak - Am
Ecuador                 48             340       292    Dél - Am
Románia                48             149       101
Szaúd - A               28               95         67
Szerbia                   27              76          49
Oroszország          24            105          81
Föld ( átlag )          21.9          97.1       75.2
Svédország            19            571        552
India                        17              35          18
Ukrajna                   13              46           33
Horvátország        10              39           29
Szlovénia                 9               62          53
Csehország             4               37          33
Magyarország         1               63          62
Szlovákia                  1                 6            5
Egyesült  Kir.        - 56             608       664    ( Nem elírás )
Infó :
Peru : 2 nappal ezelőtt az elhunytak számát  3.648  fővel megnövelték , változatlan 
regisztrált betegszám mellett .  ( 25.371 - 21.713 )
Egyesült Királyság  : 2 nappal ezelőtt az elhunytak számát  5.299 fővel csökkentették , változatlan betegszám mellett .  ( 41.329 - 46.628 )
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 13. 10:35
Előzmény: #19006  badsector1
#19007
"A kutatók szerint a megoldás ott van, hogy a már előbb említett gyenge pontnak minősített régiót negatív töltésű molekulával blokkolják"
 
Hát sok sikert...
badsector1
badsector1 2020. 08. 13. 09:59
#19006
"Kutatók úgy vélik, hogy sikerült megtalálni a SARS-CoV-2 vírus gyenge pontját, vagyis egy lépéssel közelebb járnak, hogy ezen keresztül el tudják pusztítani - azaz legyen gyógymód. 
A felfedezésüket az ACS Nano szaklapban tették közzé. A koronavírus gyenge pontja közvetlenül a vírus tüskefehérjéi mellett van, amin keresztül a gazdatestekhez kapcsolódnak. 
A kutatók szerint, ha ezt veszik célba, akkor közömbösíthetik a vírust, vagyis kicsit olyan az egész, mint a Halálcsillag elleni támadás a Csillagok Háborújában. 
Ennél egy fokkal tudományosabb magyarázat, hogy a molekulák, fehérjék és sejtek között elektrosztatikus kölcsönhatások jönnek létre. 
Olyan ez mint a mágnes, az ellentétes töltések vonzzák, az ugyanolyanok taszítják egymást. Ez a régió, amiről a kutatásban szó esik, és mindössze 10 nanométerre esik attól a résztől, amin keresztül a vírus a gazdatesthez kapcsolódik, pozitív töltésű. 
Ezzel szemben a sejtjeinken lévő receptorok, amiket a vírus is megcéloz, negatív töltésűek, vagyis mikor találkoznak, akkor vonzzák egymást, összekapcsolódnak, és a vírus a sejtbe jut. 
A kutatók szerint a megoldás ott van, hogy a már előbb említett gyenge pontnak minősített régiót negatív töltésű molekulával blokkolják, ami után már képtelen lenne arra a vírus, hogy megcélozza a gazdatestet. 
Ez azonban időigényes és nem egyszerű feladat, vagyis nem olyan megoldás, ami pár héten belül elérhető lehet, de a korábbi példánál maradva, a Halálcsillagot is csak sikerült elpusztítani. "
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 23:07
Törölt hozzászólás
#19005
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 21:34
Előzmény: #18999  maxwax
#19004
Na ezt most nem értem. Miért ne írhatná le? Szókincs függvénye ki hogyan fogalmaz. Pár fórumtárssal találkoztam legutóbb az egyik papír közgyűlésén, ha tanúkra lenne szükséged az állítást illetően.
pitcairn2 2020. 08. 12. 21:29
Előzmény: #18987  euler
#19002
mi a baj a maszkként használt női bugyival?:))
John McAfee Arrested For Wearing A Woman's Thong As A Facemask In Germany
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 12. 13:15
Előzmény: #18999  maxwax
#19001
azt bizonyította, hogy végtelenül utálja a kleptokráciát és hogy nem a modoroskodás híve

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek